Rajdy samochodowe

 • Rajd Sardynii. Kajetanowicz dwie sekundy za liderem WRC-2, Pieniążek tuż-tuż
 • Kajetan Kajetanowicz: Mój plan jest taki, żeby nie dać się sprowokować

  Kajetan Kajetanowicz: Mój plan jest taki, żeby nie dać się sprowokować

  Rajd Sardynii jest wyjątkowo trudny. Głupie byłoby jechanie na sto procent, bo jest mnóstwo rzeczy, których nie wiemy o tych trasach - mówi Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy, przed pierwszym startem w mistrzostwach świata w tym sezonie. W dniach 7-10 czerwca będzie rywalizował w Rajdzie Sardynii.

 • WRC. Citroen skreślił Krisa Meeke'a przez wypadki
 • 52. Rajd Dolnośląski. Trzecia runda HRSMP oczami debiutanta

  52. Rajd Dolnośląski. Trzecia runda HRSMP oczami debiutanta

  W ostatni weekend na terenie Kotliny Kłodzkiej odbył się 52. Rajd Dolnośląski, który obok rundy RSMP, był także okazją do rywalizacji w ramach HRSMP, czyli Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O debiucie w imprezie tej rangi rozmawiamy z Michałem Horodeńskim, kierowcą historycznej Celiki GT4 i liderem zespołu Toyota Team Classic.

 • Trzecie podium Kasperczyka i Sytego w Rajdzie Dolnośląskim

  Trzecie podium Kasperczyka i Sytego w Rajdzie Dolnośląskim

  W zakończonym Rajdzie Dolnośląskim Tomek Kasperczyk i Damian Syty wywalczyli trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Dla załogi Tiger Energy Drink Rally Team to już trzecie podium zdobyte na oesach Dolnośląskiego. Do tego rezultatu Tomek z Damianem dołożyli także trzecie miejsce na Power Stage, czyli dodatkowo punktowanym, finałowym odcinku rajdu. Tym samym Kasperczyk i Syty wyjeżdżają z Dusznik-Zdroju bogatsi o 18 punktów do klasyfikacji krajowego czempionatu. Zdobyte punkty pozwoliły im na awans w tabeli mistrzostw Polski - na trzecią lokatę.

 • Samochody z duszą na Złotym Stoku - Motul HRSMP po 52. Rajdzie Dolnośląskim
 • Rajd Portugalii. Łukasz Pieniążek z pierwszymi punktami MŚ

  Rajd Portugalii. Łukasz Pieniążek z pierwszymi punktami MŚ

  Po blisko trzech latach przerwy polski kierowca wraca z rundy rajdowych mistrzostw świata z punktami. Łukasz Pieniążek, pilotowany przez Przemysława Mazura, zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Portugalii i drugie w klasie WRC-2. Imprezę wygrał Thierry Neuville.

 • 46. Rajd Cesky Krumlov: świetne tempo, feralny czwarty oes

  46. Rajd Cesky Krumlov: świetne tempo, feralny czwarty oes

  Po trzech pierwszych oesach Rajdu Cesky Krumlov Jarek i Marcin Szejowie zajmowali trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Przed nimi byli tylko Kopecky i Pech, czyli wielokrotni mistrzowie Czech. Niestety jazda Polaków zakończyła się na czwartej próbie, kiedy to na jednej z leśnych sekcji Ford Fiesta R5 załogi z Ustronia wpadł na kałużę i zsunął się z drogi w miejscu, z którego Jarek i Marcin nie mogli się wydostać o własnych siłach.

 • Rajd Portugalii. Neuville przetrwał trzęsienie na szutrze. Pieniążek drugi w WRC-2, jedzie po punkt mistrzostw świata
 • Łukasz Pieniążek: Lot na Fafe nie mniej skomplikowany niż skoki narciarskie
 • Wywalczyć trzecie podium - Tomek Kasperczyk przed Rajdem Dolnośląskim

  Wywalczyć trzecie podium - Tomek Kasperczyk przed Rajdem Dolnośląskim

  Łącznie 41 załóg zgłosiło się do tegorocznej edycji Rajdu Dolnośląskiego. Co najważniejsze wśród nich jest aż osiem duetów kierowca/pilot dysponujących najszybszymi samochodami klasy R5. Jednym z nich są Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Do niełatwej walki o punkty w zaplanowanych na ten weekend zawodach (19-20 maja), rajdowi wicemistrzowie Polski ruszą Fordem Fiestą R5. Samochód w barwach Tiger Energy Drink Rally Team będzie pokonywał kręte trasy w Kotlinie Kłodzkiej z czwartym numerem startowym.

 • Historyki na torze biathlonowym- 3. runda Motul HRSMP

  Historyki na torze biathlonowym- 3. runda Motul HRSMP

  2. Rajd Dolnośląski, trzecia runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z pewnością ma sporo do zaoferowania, zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Organizatorzy przygotowali bowiem półtora dnia rywalizacji, na którą składają się m.in. dwa odcinki specjalne rozgrywane po zachodzie słońca i cztery przejazdy próby zlokalizowanej w kompleksie biathlonowym Duszniki Arena. Lista zgłoszeń Motul HRSMP opiewa na 30 załóg, z czego dwie z nich pojadą bez pomiaru czasu.

 • 46. Rajd Czeski Krumlov: Rajdowe święto z Szejami

  46. Rajd Czeski Krumlov: Rajdowe święto z Szejami

  Już w najbliższy weekend (18-19 maja) Czeski Krumlov ugości trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Czech. W niewielkiej, zabytkowej miejscowości ponownie zostanie zorganizowane wielkie święto sportu motorowego, w którym udział zapowiedziała także załoga GK Forge Kowax Racing. Bracia Szejowie będą mierzyć się z niezwykle doświadczonymi zawodnikami i postarają się poprawić ósme miejsce zajęte przed trzema tygodniami w Rajdzie Sumava Klatovy.

 • Najszybszy w Europie przed walką w Rajdowych Mistrzostwach Świata - Kajetan Kajetanowicz wystartuje w cyklu WRC!

  Najszybszy w Europie przed walką w Rajdowych Mistrzostwach Świata - Kajetan Kajetanowicz wystartuje w cyklu WRC!

  Spełniają się długo wyczekiwane marzenia polskich kibiców rajdowych. Kajetan Kajetanowicz, wspierany przez wieloletnich partnerów, zainauguruje swój program w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) podczas zbliżającego się Rajdu Sardynii (7-10.06.2018). Trzykrotny i aktualny Rajdowy Mistrz Europy tradycyjnie reprezentować będzie barwy zespołu LOTOS Rally Team. Ustronianin pojedzie niezawodnym Fordem Fiestą R5 obsługiwanym przez M-Sport Poland, za którego kierownicą wygrywa już od czterech lat.

 • Rajd Argentyny dla Tanaka. Neuville bliżej Ogiera

  Rajd Argentyny dla Tanaka. Neuville bliżej Ogiera

  W swoim piątym rajdzie po przesiadce do Toyoty Yaris WRC Ott Tanak odniósł pierwsze zwycięstwo. W Rajdzie Argentyny był absolutnie bezkonkurencyjny. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata wciąż prowadzi Sebastien Ogier.

 • Rajd Argentyny. Tanak ucieka, Ogier robi co może. Pechowiec Latvala
 • Rajd Argentyny. Sebastien Ogier wreszcie tu wygra?

  Rajd Argentyny. Sebastien Ogier wreszcie tu wygra?

  Dziewięć razy próbował, ale nigdy nie dojechał na pierwszym miejscu. Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) w WRC zdobył już prawie wszystko. Na liście rzeczy do zrobienia wciąż jest zwycięstwo w Rajdzie Argentyny.

 • Rajd Świdnicki-Krause z Kasperczykiem i Sytym

  Rajd Świdnicki-Krause z Kasperczykiem i Sytym

  Sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpocznie się w ten weekend (21-22 kwietnia), a jego pierwszą rundę tradycyjnie już będzie stanowił Rajd Świdnicki-Krause. Inauguracja krajowego czempionatu przyciągnęła 51 załóg, w tym całą czołówkę ubiegłorocznej rywalizacji, czyli także wicemistrzów Polski - Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego (Ford Fiesta R5).

 • Szejowie kontra 84 rywali. Rusza 53. Rajd Sumava Klatovy

  Szejowie kontra 84 rywali. Rusza 53. Rajd Sumava Klatovy

  W nadchodzący weekend nie wszyscy polscy rajdowcy udadzą się do Świdnicy, by walczyć w pierwszej rundzie RSMP. Bracia Jarek i Marcin Szejowie wybrali ściganie za naszą południową granicą i będą jedyną załogą reprezentującą biało-czerwone barwy w Rajdzie Sumava Klatovy - drugiej rundzie rajdowych mistrzostw Czech.

 • RSMP. 51 załóg na starcie w Świdnicy

  RSMP. 51 załóg na starcie w Świdnicy

  Organizatorzy 46. Rajdu Świdnickiego-Krause, pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 opublikowali listę zgłoszeń, na której znalazło się 51 załóg, w tym 11 w najsilniejszych samochodach klasy R5 oraz Proto.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.