Kownacki może w czerwcu walczyć z Joshuą?! Pięściarz skomentował

Po tym, jak Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) nie przeszedł pomyślnie testów antydopingowych, jego walka z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) 1 czerwca stanęła pod znakiem zapytania. Głównym kandydatem do zastąpienia Amerykanina jest zdaniem światowych mediów Adam Kownacki (19-0-0, 15 KO). Polski pięściarz skomentował sensacyjne doniesienia zza oceanu.
Zobacz wideo

- Adam Kownacki lub Luis Ortiz - odpowiada Joshua o to, z kim chętnie spotka się w zastępstwie, jeśli Miller zostanie zawieszony i wycofany z walki 1 czerwca w Nowym Jorku.

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO jest zły na zaistniałą sytuację, ale wciąż ma nadzieję na efektowny debiut w Ameryce z mocnym rywalem. Kimś takim byłby na pewno nasz Adam Kownacki bądź Luis Ortiz (31-1, 26 KO).

Podobno obóz czempiona z promotorem Eddie Hearnem na czele stworzył listę pięciu zawodników, którzy mogliby stanąć naprzeciw AJ-a w pierwszy dzień czerwca w sławnej hali Madison Square Garden. W tym gronie są i Kownacki, i Ortiz. Pozostała trójka to Michael Hunter (16-1, 11 KO), który sam zgłosił się już na ochotnika, a także Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) oraz Manuel Charr (31-4, 17 KO). Według mediów brytyjskich zdecydowanym faworytem jest Kownacki.

Polski pięściarz na te doniesienia odpowiedział na twitterze za pośrednictwem dziennikarza Przemysława Garczarczyka. - Mam własny plan. Poza tym nie ma wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się na 1 czerwca do Anthony’ego Joshuy - tłumaczy Kownacki, który w pierwszej kolejności chce zmierzyć się z czempionem WBC Deontayem Wilderem, co ma być możliwe pod koniec tego roku lub na początku następnego.

Oficjalnie Miller wciąż nie został jeszcze skreślony. Stanie się tak dopiero, jeśli obecność zakazanego Endurobolu, środka zwiększającego siłę oraz wydolność, zostanie wykazana również w próbce B.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.