Krzysztof Smajek

Krzysztof Smajek
 • Zaczęło się od 'pryszczatych gości sprzed komputera'. Ujawniamy fenomen freak fightów
 • Usłyszała, że 'nadaje się tylko do łóżka i do garów'. Sędzia ujawnia patologię w niższych ligach
 • 'To powinna być dożywotnia dyskwalifikacja i podanie personaliów do publicznej wiadomości'
 • PZPN nigdy tego nie zrobił. A powinien. 'Muszą być surowo karani'

  PZPN nigdy tego nie zrobił. A powinien. "Muszą być surowo karani"

  - Wprowadziliśmy Status Sędziego, w którym oprócz obowiązków zostały również zawarte prawa sędziów. W tym prawo sędziów do wsparcia prawnego ze strony wojewódzkich związków i PZPN w przypadku, gdy dotknie ich przemoc albo straty materialne. Chodzi o to, żeby sędziowie nie byli sami ze swoimi problemami, aby mieli wsparcie związkowych prawników - mówi Tomasz Mikulski, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN, pytany o przemoc wobec sędziów w niższych ligach.

 • Żenujące sceny na boisku. Dwudziestu karków. A jeden nie miał wstydu

  Żenujące sceny na boisku. Dwudziestu karków. A jeden nie miał wstydu

  - W pewnym momencie myślałem, że nie wyjdę z tego boiska - mówi Przemysław Majer, sędzia z Poznania. Sędziował na linii mecz w A-klasie, gospodarze strzelili gola, ale on podniósł chorągiewkę, bo był spalony. I wtedy się zaczęło. O zastraszaniu sędziów w niższych ligach piłkarskich opowiada miniserial Sport.pl "Sędzia wróg".

 • Dostał pięć lat dyskwalifikacji za to, co zrobił sędziemu. 'Odleciałem'

  Dostał pięć lat dyskwalifikacji za to, co zrobił sędziemu. "Odleciałem"

  Szymon Pawłowski nie miał jeszcze 18 lat, na mecze woziła go mama, bo nie miał prawa jazdy. Po jednym z meczów w B-klasie, który sędziował, zadzwonił: "Przyjedź po mnie, bo złamali mi nos". Z tego meczu zabrała go karetka pogotowia. O patologiach w niższych ligach piłkarskich opowiada miniserial Sport.pl "Sędzia wróg".

 • 'Powiedział, że życzy mi dobrego ku***a'. Ujawniła skandal w polskim futbolu

  "Powiedział, że życzy mi dobrego ku***a". Ujawniła skandal w polskim futbolu

  27-letnia Natalia Wawrzyniak wracała do domu ze łzami w oczach. Zastanawiała się, czy nadal chce sędziować. - Po meczu bramkarz gospodarzy powiedział, że życzy mi dobrego ku***a, żeby ktoś mnie porządnie wyr***ał tak jak ja ich. Zamurowało mnie - mówi sędzia. Takie patologie w niższych ligach piłkarskich pokazuje miniserial Sport.pl "Sędzia wróg".

 • Niebywały skandal w polskiej lidze. Od razu zakończył mecz. 'Szacunek'

  Niebywały skandal w polskiej lidze. Od razu zakończył mecz. "Szacunek"

  Sędziowie w niższych ligach piłkarskich bywają szturchani, bici, zastraszani, opluwani. - Gdybym wytarł twarz i sędziował dalej, straciłbym do siebie całkowicie szacunek. Zapach jego śliny czuję do dzisiaj. Najgorszemu wrogowi tego nie życzę - mówi Wojciech Ganczar, sędzia piłkarski, jeden z bohaterów miniserialu Sport.pl "Sędzia wróg".

 • Szef polskich sędziów: To za dużo. Nie można przejść nad tym do porządku dziennego

  Szef polskich sędziów: To za dużo. Nie można przejść nad tym do porządku dziennego

  - Wprowadziliśmy Status Sędziego, w którym oprócz obowiązków zostały również zawarte prawa sędziów. W tym prawo sędziów do wsparcia prawnego ze strony wojewódzkich związków i PZPN w przypadku, gdy dotknie ich przemoc albo straty materialne. Chodzi o to, żeby sędziowie nie byli sami ze swoimi problemami, aby mieli wsparcie związkowych prawników - mówi Tomasz Mikulski, przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.

 • Zamietli sprawę pod dywan. Zdziczenie. 'PZPN przez tyle lat nic z tym nie zrobił'

  Zamietli sprawę pod dywan. Zdziczenie. "PZPN przez tyle lat nic z tym nie zrobił"

  - Gdyby sędziowie piłkarscy byli funkcjonariuszami publicznymi, mieliby taką samą ochronę prawną jak policjanci czy sędziowie sądów powszechnych. Niestety sprawa utknęła, bo od roku parlamentarzyści czekają na stanowisko Ministerstwa Sportu. Nie wiem, jak to skomentować, aby nie urazić pana ministra - mówi Rafał Rostkowski, były arbiter, który zabiera głos w miniserialu Sport.pl "Sędzia wróg".

 • Nowy mistrz KSW. Człowiek demolka. Może zostać 'Królem'
 • O kontraktach w Fame krążą legendy. 'Były żądania 1,5 miliona złotych za walkę'

  O kontraktach w Fame krążą legendy. "Były żądania 1,5 miliona złotych za walkę"

  - Na początku byliśmy bardzo źle postrzegani. Nie tylko przez ludzi związanych ze sportami walki. Przyklejono nam łatkę, że jesteśmy patologią. Zawodnicy MMA krzywo na nas patrzyli. Dzisiaj trudno byłoby znaleźć sportowców, którzy wypowiadaliby się w mocno negatywnym tonie o naszej federacji - Krzysztof Rozpara, współwłaściciel Fame MMA, opowiada Sport.pl o ewolucji freak fightu w Polsce.

 • Najman odpowiada na zaczepki. 'Żeby jeszcze za to płacili'

  Najman odpowiada na zaczepki. "Żeby jeszcze za to płacili"

  - Już teraz w świecie freaków odnajduję się bardzo dobrze. Staram się nie przekraczać granic - mówi Marcin Najman. W najbliższą sobotę stoczy kolejną walkę freak fightową. - Odbiór mojej osoby był różny, ale spadającej popularności nigdy nie czułem.

 • Zawodnik KSW spytał Kawulskiego o freaki. 'Nie mamy kompleksów'
 • Pudzianowski nie przebiera w słowach. 'Ktoś powinien dostać liścia'
 • Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B
 • Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? 'Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny'
 • Metamorfoza Mai Staśko. 'Dziewczyna z jajami'. Nowa kariera?

  Metamorfoza Mai Staśko. "Dziewczyna z jajami". Nowa kariera?

  - Maja jest zadziorą, dziewczyną z jajami. Ewa jest bardziej delikatna, ale też ma umiejętności. Obie wiedzą, co robić i to jest zaskakujące, bo walczą po raz pierwszy. Jestem pod wrażeniem - mówił Damian Janikowski o walce Mai Staśko z Ewą Wyszatycką. Z byłym olimpijczykiem i zawodnikiem KSW przeprowadziliśmy eksperyment. Obejrzeliśmy i oceniliśmy razem walki freak fighterów. Chcieliśmy, by fachowiec orzekł, ile jest w tym sportu, a ile błazenady.

 • Pudzianowski show. 'Misio, jak złapie wilka, to łapą potrafi machnąć'
 • 'Don Kasjo': Jeszcze bardziej uwierzyłem, że znokautuję Szpilkę. Popka zniszczę