Siatkówka. Michał Kubiak zakończył sezon mistrzostwem Japonii

31-letni przyjmujący Michał Kubiak zakończył sezon 2018/2019 zwycięstwem w lidze japońskiej. Jego Panasonic Panthers obroniło tytuł mistrza kraju.

Polscy kibice od 2014 roku nie oglądają kapitana polskiej kadry, Michała Kubiaka, na plusligowych parkietach. Zawodnik najpierw wyjechał do Turcji, by grać w Halkbanku Ankara, a następnie przeniósł się do Japonii, by reprezentować Panasonic Panthers. To właśnie z tym klubem związany jest od 2016 roku i pogra w nim jeszcze co najmniej dwa lata. Przed sezonem cieszył się ze zdobycia z drużyną mistrzostwa Japonii i zwycięstwa w Turnieju Kurowashiki (2018).

Czas po obronie tytułu mistrza świata Kubiak również zaliczy do udanych. Do kolekcji azjatyckich trofeów dopisał bowiem obronę złotego medalu w rozgrywkach ligowych. Stało się to po zmaganiach finałowych, w których klub Panasonic Panthers pokonał JT Thunders. W pierwszym meczu padł wynik 3:2 dla drużyny Michała Kubiaka, w drugim zespół wygrał 3:0. Ponadto, polski przyjmujący został wybrany MVP całego sezonu V. Premier League. Taki obrót sprawnie dziwi, bowiem kapitan biało-czerwonych był wiodącą postacią teamu i jednym z pierwszych zawodników, z którym przedłużono kontrakt.

Jest to siódme w historii zwycięstwo Panasonic Panthers w rozgrywkach (klub zdobył srebrny medal również siedem razy, brąz natomiast czterokrotnie).

Michał Kubiak to m.in. podwójny mistrz świata, medalista Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów. Nie udało mu się jeszcze zdobyć złota mistrzostw Polski - ma za to trzy brązowe medale tych rozgrywek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA