KSW ogłosiło kolejny freak-fight

Akop Szostak (3-2, 2 KO) zmierzy się z Erko Junem (2-0, 2 KO), pogromcą Popka Monstera. Ich starcie zobaczymy 18 maja na gali KSW 49.
Zobacz wideo

Akop Szostak to były kulturysta, który od kilku lat próbuje swoich sił w MMA. Do tej pory walczył dla KSW raz, ale nie będzie dobrze wspominał tego występu. Zawodnik Berkut WCA Fight Team podczas gali KSW 45 w Londynie mierzył się z Jamiem Sloanem (8-5), ale ich walka została uznana za nieodbytą. Pojedynek skończył się już po kilku sekundach, bo Szostaka przypadkowo trafił rywala w oko

Teraz będzie miał szansę, aby zrehabilitować się za tamten występ. Teraz jego rywalem będzie Bośniak Erko Jun, czyli 29-letni kulturysta, trener personalny oraz model. Na razie Jun stoczył dwie walki w MMA. Na dzień dobry znokautował Popka Monstera, a następnie Tomasza "Stracha" Oświecińskiego.

Obaj zawodnicy mogą występować zarówno w dywizji półciężkiej, jak i wadze ciężkiej.

Obu zawodnikom bardzo zależy na tym, aby zerwać z łatką freaka [tak w MMA określamy walczących celebrytów]. Ten, który wygra, będzie już bardzo bliski celu.

Maciej Kawulski: Walki celebrytów w Polsacie? Zostaliśmy poproszeni o pomoc

- Albo reaguj na to, w którą stronę idzie świat, albo to olej. Jeśli tylko bezczynnie siedzisz i wszystko wokół krytykujesz, to stajesz się zgorzkniałym głupcem. Możesz nie słuchać disco polo, ale krytykując i wyśmiewając ten gatunek muzyczny obrażasz kilka milionów Polaków - mówi Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW, w długiej rozmowie ze Sport.pl.

Walka o pas wagi średniej | Middleweight championship bout

  • 83,9 kg/185 lb: Michał Materla (27-6, 9 KO, 12 Sub) vs. Scott Askham (17-4, 11 KO, 2 Sub)

Walka o pas wagi półśredniej | Welterweight championship bout

  • 77,1 kg/170 lb: (c) Roberto Soldić (15-3, 13 KO, 1 Sub) vs. Krystian Kaszubowski (7-0, 2 KO, 1 Sub)
  • 120,2 kg/265 lb: Karol Bedorf (15-4, 5 KO, 4 Sub) vs. Damian Grabowski (21-5, 7 KO, 11 Sub)
  • 120,2 kg/265 lb: Erko Jun (2-0, 2 KO) vs. Akop Szostak (3-2, 2 KO)
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.