Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zdjęcie ciała Emiliano Sali pojawiło się w sieci. Policja zatrzymała dwie osoby

Policja w Wielkiej Brytanii prowadzi śledztwo w sprawie zdjęcia ciała Emiliano Sali, które zostało opublikowane w sieci. Śledczy zatrzymali w tej sprawie dwie osoby: 48-letnią kobietę i 62-letniego mężczyznę - informuje BBC.

Emiliano Sala zginął w wypadku samolotu na trasie z Nantes do Cardiff. Argentyńczyk leciał do walijskiego klubu na pierwszy trening po transferze, Cardiff zapłaciło za niego 15 mln funtów. Ciało Emiliano zostało odnalezione dopiero trzy tygodnie później na dnie kanału La Manche. Pogrzeb tragicznie zmarłego piłkarza odbył się w Argentynie, ale wcześniej - jeszcze w Wielkiej Brytanii - ktoś miał włamać się do zakładu pogrzebowego, zrobić zdjęcie ciała Emiliano Sali, a następnie wrzucić je do internetu.

Policja zatrzymała dwie osoby ws. zdjęcia ciała Emiliano Sali

Śledczy zatrzymali w tej sprawie dwie podejrzane osoby: 48-letnią kobietę i 62-letniego mężczyznę - informuje BBC. Mężczyzna z Calne w Wiltshire został zwolniony z aresztu jeszcze w trakcie śledztwa, a kobieta z Corsham w Wiltshire opuściła areszt za kaucją warunkową. - Nie ma dowodów sugerujących na włamanie do kostnicy oraz na to, że personel kostnicy, a nawet inni pracownicy, są zaangażowani w jakiekolwiek wykroczenia - oświadczyła policja w Wiltshire, cytowana przez BBC.

Zdjęcie ciała Emiliano Sali szeroko rozpowszechniło się w portalach społecznościowych

Sekcję zwłok Emiliano Sali przeprowadzono 07.02.2019 roku w Holly Tree Lodge Mortuary w Dorset. Policja śledztwo rozpoczęła 13.02, kiedy służby dowiedziały się o publikacji zdjęcia z ciałem Emiliano Sali na Twitterze. Post został szybko usunięty, ale był szeroko rozpowszechniany na różnych portalach społecznościowych.

- Moje myśli pozostają z rodziną Emiliano Sali. Ból, który jego najbliżsi przetrwali w ciągu ostatnich trzech miesięcy jest niewyobrażalny. Nie powinni przechodzić przez dodatkową udrękę, wiedząc, że takie niepokojące obrazy krążyły w internecie - przyznała Gemma Vinton, starszy oficer śledczy policji w Wiltshire. I dodała: Proszę ludzi, aby przestali dzielić się zdjęciem zwłok zmarłego piłkarza - to powoduje dalszy niepokój rodziny i przyjaciół Emiliano Sali.

Więcej o:
Komentarze (13)
Zdjęcie ciała Emiliano Sali pojawiło się w sieci. Policja zatrzymała zatrzymała dwie osoby
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 4 razy 4

  Prośba do hieny, by przestała być hieną? Hmmm...

 • kka69

  Oceniono 6 razy 4

  Nikt jeszcze nie wygrał z internetem.
  No, za wyjątkiem Chucka Norrisa, któremu się to udało kilka razy.

 • siguurd

  Oceniono 5 razy 3

  Jaaasne, internauta nie obejrzy zdjęcia, bo ktoś go poprosił ;)

 • lisstom

  Oceniono 1 raz 1

  A wystarczyłoby, aby wszystkie te redakcje i wszyscy żurnaliści, którzy tak bardzo użalają się nad upadkiem obyczajów prasowych, zrobili przegląd publikacji własnych i kolegów.
  By zaczęli zmieniać świat od siebie.
  By ignorowali wybryki sieciowych chuliganów, by pomijali milczeniem działania skandalistów, których głównym motywem działania jest chęć zaistnienia w oczach świata.
  Pisząc, użalając się i głosząc swoje oburzenie, ci zakłamani faceci robią bezpłatną reklamę brukowym mediom i zachęcają innych oszołomów do powtórki.

 • jasioo_q

  Oceniono 2 razy 0

  Cardiff zapłaciło za niego... To zapłaciło, czy wciąż nie zapłaciło?!

 • wacek333za

  Oceniono 1 raz -1

  DAJCIE LINKA PLIS

 • wejsunek35

  Oceniono 3 razy -1

  Link poproszę.

 • wacek333za

  Oceniono 4 razy -2

  DAJCIE LINKA PLIS

 • koenzymq10

  Oceniono 4 razy -4

  nie wolno pokazywać zdjęć nieboszczyków? no to trzeba usunąć materialy pokazujace zbrodnie nazistów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX