Piłka nożna
-
"Lewandowski tylko sobie zaszkodził. Jego czas minął"
Zgrupowanie reprezentacji Polski na przełomie maja i czerwca przyniosło mieszane odczucia. Porażka 0:2 z Ukrainą we Wrocławiu oraz wymęczony remis 2:2 z Nigerią w Warszawie pozostawiły przy kadrze Jana Urbana wiele znaków zapytania. W gronie krytyków Biało-Czerwonych znalazł się były właściciel Widzewa Łódź - Andrzej Grajewski.
-
Media: Milion euro za spadkowicza z Ekstraklasy
Arka Gdynia nie zdołała utrzymać się w Ekstraklasie. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z "Meczyków", szeregi klubu z Trójmiasta może opuścić jeden z filarów drużyny.
-
Marciniak zabrał głos ws. finału mistrzostw świata. Tak to widzi
Szymon Marciniak zabrał głos przed swoimi trzecimi mistrzostwami świata. Najlepszy polski sędzia opowiedział o szansach na to, aby posędziował drugi finał w karierze. Nie ma złudzeń.
-
FIFA ugięła się pod naporem krytyki. Ważna zmiana tuż przed mundialem
FIFA postanowiła ugiąć się i zmienić wcześniejszy plan dotyczący organizacji meczów na tegorocznym mundialu. Nie bez znaczenia było zdanie kibiców. Chodzi o kwestie związane z wnoszeniem wody na stadion.
-
Media: Te gwiazdy Mourinho chce w Realu. Pięć nazwisk na liście
Jeśli Florentino Perez wygra wybory na prezydenta Realu Madryt, to Jose Mourinho zostanie trenerem klubu. Portugalczyk przedstawił listę pięciu celów transferowych. Dwa zostały już zrealizowane.
-
To dlatego Arka spadła z Ekstraklasy. Trener zdradza: "Napotykałem opór"
Kadencja Dariusza Banasika w Arce Gdynia zakończyła się niepowodzeniem, a Gdynianie po ledwie roku w Ekstraklasie pożegnali się z elitą. Były już trener Arki w rozmowie z TVP Sport opowiedział o swojej perspektywie degradacji.
-
Kompromitacja przed meczem Anglików na Florydzie. "Witamy w Ameryce"
Reprezentacja Anglii jest jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa świata, ale nawet organizatorzy nie do końca zdają sobie sprawę, kto gra w drużynie Thomasa Tuchela. Przed towarzyskim meczem z Nową Zelandią wyświetlono skład, w którym nie zgadzało się niemal nic. Amerykanie umieścili bowiem w kadrze piłkarzy takich jak Ollie Kane, Marcus Stones czy Djed Bellingham.
-
Czarował w Legii i strzelił Realowi. Vadis Odjidja-Ofoe kończy karierę
Vadis Odjidja-Ofoe kończy karierę. 37-latek w ostatnim czasie występował na piątym poziomie rozgrywkowym w Belgii w klubie Eendracht Aalst Lede. Bardzo dobre wspomnienia mają z nim kibice Legii Warszawa.
-
Wisła ogłosiła ws. przyszłości napastnika. Kibice podzieleni. "Nic nie pokazał"
Wracająca do Ekstraklasy Wisła Kraków ogłosiła, że w następnym sezonie w jej barwach nadal będzie grać Jordi Sanchez. Podpisanie kontraktu z hiszpańskim napastnikiem wywołało sporo emocji wśród kibiców. Fani są podzieleni.
-
Hit! Tak Leon XIV odpowiedział na pytanie: Real czy Barcelona?
Papież Leon XIV wybrał się na wizytę do Hiszpanii. Dziennikarze zapytali go, czy kibicuje Realowi Madryt, czy Barcelonie. Odpowiedź była dyplomatyczna i zarazem humorystyczna.
-
Kibice Barcelony ocenili Lewandowskiego. Przygniatająca przewaga
Minęły dwa tygodnie, odkąd Robert Lewandowski rozegrał swój ostatni mecz dla FC Barcelony. W Hiszpanii uznano, że to dobry moment na pewne podsumowania. Ocenę polskiemu napastnikowi za cały okres gry w klubie wystawili sami kibice, którzy wypowiedzieli się w specjalnej ankiecie. Zdecydowana większość głosujących wybrała jedną odpowiedź.
-
Złe wieści dla Brazylii. Podstawowy piłkarz z kontuzją tuż przed MŚ 2026
Brazylia czeka na powrót do zdrowia kontuzjowanego, ale jadącego na mundial Neymara. Tymczasem Carlo Ancelotti nie wie, czy z kadry nie wypadł mu ważny zawodnik. Obrońca Romy Wesley doznał kontuzji w towarzyskim meczu z Egiptem (2:1). Włoski selekcjoner od razu skomentował jego sytuację.
-
Kolejna afera wokół Iranu na MŚ 2026. Oto co zrobili Amerykanie ws. wiz
Reprezentacja Iranu zagra na mistrzostwach świata 2026, mimo że jej występ długo stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie się z nich nie wycofała, a władze Stanów Zjednoczonych nie uniemożliwiły jej przyjazdu. Piłkarze otrzymali już nawet wizy wjazdowe do USA. Nie obyło się jednak bez poważnego zgrzytu. Nie dość, że Amerykanie nie wydali ich niektórym członkom delegacji, to jeszcze będą one obowiązywały na dość nietypowych zasadach.
-
Burza w Niemczech tuż przed mundialem. Wszystko przez decyzję Nagelsmanna
Reprezentacja Niemiec przygotowuje się do mistrzostw świata, a Julian Nagelsmann - jej selekcjoner - znajduje się pod ostrzałem mediów. To reperkusje decyzji o zmianie bramkarza. Oliver Baumann nie będzie "jedynką". Zamiast niego w niemieckiej bramce stanie Manuel Neuer.
-
Polskie miasto bierze kredyt na 255 mln. Będzie stadion dla IV-ligowca
Ważne informacje w sprawie budowy stadionu Stomilu Olsztyn! Prezydent miasta ogłosił, że udało się zabezpieczyć finansowanie inwestycji. - Będziemy mogli pożyczyć ok. 255 mln zł. Całkowity koszt to ponad 320 mln zł. Spłata jest zaplanowana na lata 2031-2045 - powiedział Zbigniew Trzoska, prezes spółki Hala Olsztyn.
-
Oskar Pietuszewski wyróżniony w Portugalii
Kibice mistrza Portugalii - FC Porto głosowali na najpiękniejszego gola sezonu 2025/2026. W gronie kandydatów było trafienie reprezentanta Polski Oskara Pietuszewskiego.
-
Nie tylko Lewandowski! On też odejdzie z Barcelony
Już od dłuższego czasu jest jasnym, że Robert Lewandowski w kolejnym sezonie nie będzie grał w Barcelonie. Kapitan reprezentacji Polski nie przedłuży wygasającego za kilka tygodni kontraktu. Zdaniem katalońskiego "Sportu" z Barceloną pożegna się też Marc Casado.
-
Nagranie z Mbappe obiegło sieć. Kibice zaniepokojeni
Konflikt w szatni wicemistrzów świata? To możliwe. Jedno z nagrań mocno zaniepokoiło kibiców. W rolach głównych wystąpili Kylian Mbappe i N'Golo Kante. Co takiego zrobili Francuzi, że jest głośno o możliwych zgrzytach między nimi?
-
Tyle wynosi dług Legii według Leśnodorskiego. To nie żart
Czy Dariusz Mioduski sprzeda Legię? Według Bogusława Leśnodorskiego, byłego właściciela i prezesa klubu, jest to mało prawdopodobne. W rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą wyjawił, że długi sięgają nawet 200 mln złotych. Ewentualna sprzedaż musiałaby być przedstawiona jako wielki sukces Mioduskiego. "Jego ego jest za duże, by to zrobić inaczej" - jasno stwierdził Leśnodorski.
-
Wielki sukces klubu Krzysztofa Stanowskiego. Szał radości w 95. minucie
KTS Weszło, czyli klub piłkarski, który w 2018 roku został założony przez Krzysztofa Stanowskiego, właśnie wywalczył awans do III ligi! O awansie na czwarty poziom rozgrywkowy zadecydował gol z 95. minuty. Teraz wśród rywali KTS-u znajdzie się m.in. Zagłębie Sosnowiec.
-
Niemcy zmierzyli się z USA przed mundialem. Fenomenalny gol nic nie dał
Amerykańsko-niemiecka próba generalna przed mundialem zakończona pomyślnie dla Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w starciu z USA rozgrywanym w Chicago. Za pierwszym razem nie utrzymali przewagi, bo gospodarze strzelili fenomenalnego gola. Za drugim już nie dali sobie jej odebrać i wygrali ostatecznie 2:1.
-
Ukraińcy komentują decyzję Wisły ws. Szachtara. "Szok"
Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana gospodarzem meczów w przyszłym sezonie może być tylko Wisła Kraków. Jarosław Królewski, właściciel klubu ogłosił, że pracownicy Wisły nie będą brać udziału w organizowaniu spotkań. To sprawia, że nowego domu w europejskich pucharach musi prawdopodobnie szukać Szachtar Donieck. Ukraińskie media komentują tę sprawę.
-
Leśnodorski zażenowany sytuacją klubie Ekstraklasy. "Wszystko źle"
Cracovia ma za sobą bardzo burzliwy sezon. Przede wszystkim w gabinetach, gdzie władze zmieniały się kilka razy, ale na boisku też, bo zespół prawie spadł z Ekstraklasy. Na temat "Pasów" w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą wypowiedział się Bogusław Leśnodorski. Zdaniem byłego współwłaściciela Legii Warszawa Cracovię pod rządami miliardera Artura Platka nie czeka, lekko mówiąc, nic dobrego.
-
Gwiazda Ekstraklasy na wylocie z klubu
Raków Częstochowa organizuje powoli kadrę na sezon 2026/27. Częstochowianie sprowadzili jak dotąd jednego obrońcę, a teraz wygląda na to, że z innej formacji odejdzie jeden z zawodników. Mowa o napastniku Leonardo Rochy, za którym słaba wiosna. Jak donosi Piotr Koźmiński z portalu goal.pl, klub ustalił już kwotę, jaką trzeba będzie za Portugalczyka wyłożyć.
-
To oni są bliżej gry w II lidze. Oto wyniki baraży
Choć świat żyje już zbliżającymi się meczami mistrzostw świata, to w niektórych miejscach wciąż nie zakończyły się rozgrywki ligowe. Jednym z nich jest Polska. Dziś odbyły się pierwsze dwa mecze, które zdecydują o tym, kto zagra w kolejnym sezonie II ligi.
-
Tak wygląda nowy ranking FIFA! Niebywałe, kto jest przed Polską
Zmiany w rankingu FIFA przed mundialem! Jak dotąd liderem zestawienia była reprezentacja Francji, jednak na skutek porażki w meczu towarzyskim "Trójkolorowi" utracili to miano na niespełna tydzień przed startem mistrzostw. Pozycję zmieniła też Polska, która oczywiście na mundialu nie zagra.
-
Wielki powrót! Lech finalizuje transfer Polaka
Lech Poznań zbroi się przed kolejnym sezonem! Jak donoszą zagraniczne media, do klubu może wrócić Mateusz Lis. Co więcej, dogadywane są już ostatnie szczegóły. Ile ten transfer będzie kosztował mistrza Polski? O tym pisze portal Meczyki.pl.
-
Oto trzeci beniaminek I ligi! Powrót po dwóch latach
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Sandecję Nowy Sącz 3:1 i zapewniło sobie awans do I ligi! Finał baraży potoczył się po myśli Górali, którzy zdominowali rywali. Prowadzili już od 5. minuty, gdy rzut karny wykorzystał Lucjan Klisiewicz. W drugiej połowie zwycięstwo przypieczętowali Kamil Sochań i Dalibor Takac. "Sączersów" stać było tylko na trafienie Daniela Pietraszkiewicza.
-
Oficjalnie: Niemiecki klub wykupił Polaka. Czeka go debiut w Bundeslidze
Łukasz Poręba w przyszłym sezonie stanie przed szansą na debiut w Bundeslidze! Wraz ze swoim SV Elversberg nie tak dawno zapewnił sobie awans do niemieckiej elity. Nie było jednak pewne, czy Polak pozostanie w tym klubie na dłużej. Był bowiem do niego wypożyczony z HSV Hamburg. Oba zespoły doszły w końcu do porozumienia i przyszłość 26-latka stała się przesądzona.
-
Niedawno grali w Ekstraklasie. Ogromna burza w dwukrotnym mistrzu Polski
Stal Mielec ledwo uniknęła drugiego z rzędu spadku. Po zakończeniu nieudanego sezonu do dymisji podał się prezes Jacek Klimek. Ta decyzja była pretekstem do wznowienia wojenki między Klimkiem a byłym opiekunem klubu - Tomaszem Porębą. Polityk ostatnie wystąpienia prezesa nazywa "konfabulacjami". Jacek Klimek uważa byłego partnera za "manipulanta i hipokrytę".