Piłka nożna

 • Raków z awansem, ale ma się czego bać. Rywal z wyższej półki niż Lazio i Valencia

  Raków z awansem, ale ma się czego bać. Rywal z wyższej półki niż Lazio i Valencia

  Chociaż rewanż w Częstochowie do spacerków nie należał (1:0), Raków pokazał swą przewagę nad wicemistrzem Słowacji, głównie dzięki spotkaniu w Trnawie (2:0). Teraz poprzeczka przed ekipą Marka Papszuna zawiśnie wysoko. Na poziomie ćwierćfinału Ligi Konferencji i fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach w ostatnim czasie dobrze prezentowała się Slavia Praga. To kolejny rywal Rakowa w decydującym boju o jesień w Europie.

 • Kompromitacja Lecha mimo awansu. 'Strzelił gola i wyglądał na załamanego'

  Kompromitacja Lecha mimo awansu. "Strzelił gola i wyglądał na załamanego"

  Lech Poznań pokazał, że można wygrać (4:1) i awansować do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji, a przy tym palić się ze wstydu. Mistrzowie Polski wyeliminowali bowiem półamatorów z Vikingura Rejkjavik dopiero po dogrywce, bo wcześniej zaprzepaścili doskonałe okazje - z nietrafieniem do pustej bramki włącznie. Ten mecz, zamiast im pomóc, tylko zaszkodzi: kibice stracili cierpliwość, załamał się Sousa, zawiódł Amaral i cały Lech.

 • FIFA zadecydowała. Nowa data mistrzostw świata w Katarze. Oficjalnie

  FIFA zadecydowała. Nowa data mistrzostw świata w Katarze. Oficjalnie

  Niedawno media podawały, że FIFA zamierza zmienić terminarz mistrzostw świata, tak aby rozpoczęły się one dzień wcześniej. Wszystko po to, żeby podtrzymać tradycję, która trwa od 2006 roku. W środę organizacja oficjalnie potwierdziła doniesienia mediów.

 • Burza po awansie Lecha. 'Pół euro premii nie mają prawa dostać'

  Burza po awansie Lecha. "Pół euro premii nie mają prawa dostać"

  Lech Poznań awansował do 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski pokonali w rewanżowym meczu Vikingur Rejkiawik 4:1. Eksperci po tym spotkaniu nie zostawili suchej nitki na piłkarzach Johna van den Broma. "Siermiężne to było. Nijakie, czasami żenujące" - czytamy na Twitterze.

 • Lech Poznań poznał rywala w el. LKE. Zmierzy się z koszmarem Legii
 • Lech awansował po dogrywce. Ale powinien czerwienić się ze wstydu

  Lech awansował po dogrywce. Ale powinien czerwienić się ze wstydu

  Mimo że Lech Poznań skompromitował się w ostatniej akcji podstawowego czasu gry, to awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mistrzowie Polski pokonali po dogrywce Vikingura Rejkiawik 4:1 i o fazę grupową rozgrywek powalczą z luksemburskim Dudelange. W czwartek drużynę Johna van den Broma żegnały jednak gwizdy.

 • Media: Kozłowski spędzi sezon na wypożyczeniu

  Media: Kozłowski spędzi sezon na wypożyczeniu

  Kacper Kozłowski trafił zimą tego roku z Pogoni Szczecin do angielskiego Brighton & Hove Albion za 10 milionów euro. Od razu został jednak wypożyczony do belgijskiego Union SG i wiele wskazuje na to, że klub znów poszuka mu miejsca na wypożyczeniu. Zdaniem brytyjskiego dziennika "The Athletic" to bardzo prawdopodobny scenariusz.

 • Klub Polaka upokorzony. Boleśnie. Sensacja w el. LKE

  Klub Polaka upokorzony. Boleśnie. Sensacja w el. LKE

  W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Konyaspor sensacyjnie zremisował z Vaduz 1:1. Wszyscy spodziewali się, że turecki zespół spokojnie poradzi sobie w rewanżu i awansuje dalej. Okazało się inaczej. Konyaspor przegrał 2:4 i odpadł z rozgrywek.

 • Kądzior komentuje niedoszły transfer. 'Lech zaczynał od zbyt niskich stawek'
 • Debiut Oezila w nowym klubie. Sromotna klęska. 1:7 na otwarcie sezonu