Piłka nożna

• Maestro Luka Modrić! To była 81. minuta meczu Realu z Sevillą [WIDEO]

Maestro Luka Modrić! To była 81. minuta meczu Realu z Sevillą [WIDEO]

Blisko 75 tysięcy kibiców, którzy zasiedli w niedzielny wieczór na Santiago Bernabeu wyrywało sobie włosy z głowy, gdyż podopieczni Carlo Ancelottiego długo nie mogli pokonać bramkarza Sevilli. W końcu nadeszła jednak 81. minuta, gdy swój moment magii miał Luka Modrić. 38-letni Chorwat pojawił się na murawie z ławki rezerwowych i nie potrzebował zbyt dużo czasu, aby znaleźć się na ustach fanów "Królewskich".

• Upadek wielkiego idola. Trudno uwierzyć, co zrobił Ronaldo. Wstyd [WIDEO]

Upadek wielkiego idola. Trudno uwierzyć, co zrobił Ronaldo. Wstyd [WIDEO]

Cristiano Ronaldo w niedzielnym meczu z Al-Shabab zdobył bramkę dla Al-Nassr, a jego zespół zwyciężył 3:2. Jednak przez to, co stało się po ostatnim gwizdku, Portugalczyk zostanie zapamiętany jako antybohater. Gdy kibice rywali próbowali go sprowokować, skandując nazwisko Leo Messiego, zachęcał ich do głośniejszego "dopingu". A po chwili nie wytrzymał i pokazał w ich kierunku obsceniczny gest. To kolejne w ostatnim czasie jego skandaliczne zachowanie.

• To dlatego Mbappe zszedł z boiska. Trener PSG nie owija w bawełnę

To dlatego Mbappe zszedł z boiska. Trener PSG nie owija w bawełnę

Paris Saint-Germain zremisowało 1:1 ze Stade Rennais w ostatnim meczu ligi francuskiej. Bramkę dającą wyrównanie na Parc des Princes zdobył Goncalo Ramos. Portugalczyk pojawił się na boisku w 65. minucie, gdy zmienił Kyliana Mbappe. To była dosyć niecodzienna sytuacja, bo Francuz zwykle grał całe mecze. Z czego wynikała ta zmiana? Wszystko wyjaśnił Luis Enrique podczas pomeczowej konferencji prasowej. Jego słowa nie zostawiają złudzeń co do dalszej przyszłości Mbappe w Paryżu.

• Runjaić naprawdę to powiedział. W Polsce zawrzało. 'Co ten gość wygaduje?'

Runjaić naprawdę to powiedział. W Polsce zawrzało. "Co ten gość wygaduje?"

- Legia nie jest miejscem na to, by piłkarz się rozwijał, musimy funkcjonować od razu, w teraźniejszości - wypalił Kosta Runjaić na konferencji prasowej po zremisowanym starciu z Koroną Kielce (3:3). Te słowa nie przypadły do gustu kilku ekspertom, w tym Markowi Szkolnikowskiemu. Były dyrektor TVP Sport nie gryzł się w język i mocno skrytykował wypowiedź szkoleniowca. "Totalne bzdury" - grzmiał w mediach społecznościowych.

• 'Gdyby coś takiego przydarzyło się Lewandowskiemu'. Dramatyczne sceny w La Liga

"Gdyby coś takiego przydarzyło się Lewandowskiemu". Dramatyczne sceny w La Liga

Mecz 26. kolejki hiszpańskiej La Liga z udziałem Realu Betis i Athletic Bilbao został przyćmiony kontuzją sędzi liniowej Guadalupe Porras. Pani arbiter w pierwszej połowie wpadła na kamerę, znajdującą się w pobliżu linii bocznej. W rezultacie na twarzy kobiety pojawiła się krew i zniesiono ją z boiska. "Gdyby coś takiego przydarzyło się Lewandowskiemu lub Bellinghamowi, liga podjęłaby odpowiednie kroki" - grzmi były sędzia Itturalde Gonzalez.

• Zgroza. Legendarne kluby lecą na dno. Tak wygląda tabela I ligi po niedzieli

Zgroza. Legendarne kluby lecą na dno. Tak wygląda tabela I ligi po niedzieli

W każdym z niedzielnych meczów kibice I ligi zobaczyli bramki. Najwięcej padło ich w starciu Arki Gdynia ze Stalą Rzeszów. Trójmiejska ekipa aż pięć razy trafiła do siatki, choć początek wcale nie zwiastował takiej dominacji. Dzięki temu zwycięstwu doszło do roszad na czele tabeli. Pozycję w czołówce umocniła też Lechia Gdańsk, która skorzystała z osłabienia rywali i rozbiła ich 2:0. Oto tabela I ligi po niedzielnych meczach.

• A jednak. Idą na całość, chcą gwiazdę Barcelony. Sensacyjna oferta

A jednak. Idą na całość, chcą gwiazdę Barcelony. Sensacyjna oferta

FC Barcelona wciąż nie ma najlepszej sytuacji finansowej, co może ją skłonić do tego, by, być może, latem tego roku rozstać się z jedną ze swoich gwiazd. Portal relevo.com informuje, że z jednego z klubów z Arabii Saudyjskiej miała wpłynąć oferta do kluczowej postaci w zespole Xaviego Hernandeza. To też może być okazja dla Barcelony, by, zgodnie z treścią wspomnianego artykułu "zbilansować rachunki klubu w przyszłości".

• Oto biznesowe 'imperium' Podolskiego. Dorobił się fortuny

Oto biznesowe "imperium" Podolskiego. Dorobił się fortuny

Lukas Podolski to nie tylko piłka nożna i piękne bramki. Były reprezentant Niemiec posiada także kilka dochodowych biznesów. Zawodnik Górnika Zabrze od kilku lat działa, szczególnie w branży gastronomicznej, a konkretniej jest właścicielem lodziarni oraz sieci kebabów. Portal "The Sun" postanowił oszacować wspomniane firmy. Kwota jest imponująca!

• Szykuje się wielki powrót do reprezentacji? Do tej pory była katastrofa

Szykuje się wielki powrót do reprezentacji? Do tej pory była katastrofa

Reprezentacja Polski już za kilka tygodni rozegra baraże o Euro 2024. Selekcja trwa w zasadzie nieustannie, a według portalu Meczyki.pl w najbliższym czasie Sebastian Mila, asystent Michała Probierza, uda się za granicę i będzie obserwował piłkarza aspirującego do powrotu do kadry. Jego dotychczasowa przygoda z reprezentacją była rozczarowująca. Czy wreszcie wszystko się zmieni i będziemy mieć nowego lidera?

• Zrobiło się nerwowo po wpadce Legii. 'Nadają się tylko do wyrzucenia na śmieci'

Zrobiło się nerwowo po wpadce Legii. "Nadają się tylko do wyrzucenia na śmieci"

Po 30 minutach Legia Warszawa prowadziła 2:0 z Koroną Kielce. Wtedy wydawało się, że w ten sposób stołeczny klub zareaguje na odpadnięcie z Ligi Konferencji Europy. Ostatecznie ten mecz zakończył się remisem, a Korona strzeliła gola na wagę punktu w 92. minucie. Eksperci nie zostawili suchej nitki na podopiecznych Kosty Runjaicia. "Gdyby to była korporacja biznesowa, to już by zbankrutowała. Dramatycznie się to ogląda" - czytamy na portalu X.

• Ależ wpadka na antenie TVP. Trener Korony musiał natychmiast przepraszać [WIDEO]

Legia Warszawa zremisowała 3:3 z Koroną Kielce. Ostatniego gola straciła niemal w samej końcówce spotkania, co można uznać za sporą wpadkę. Ta przydarzyła się też trenerowi kieleckiej drużyny. Doszło do niej w przerwie meczu, kiedy to Kamil Kuzera udzielał wywiadu. W pewnym momencie przywołał nazwisko byłego bramkarza Legii, któremu w przeszłości strzelił gola. Tyle tylko, że niefortunnie się przejęzyczył i przekręcił nazwisko rywala.

• Sześć goli w meczu Korona - Legia. Absolutny dreszczowiec w Kielcach

Sześć goli w meczu Korona - Legia. Absolutny dreszczowiec w Kielcach

Niesamowite widowisko w Kielcach! Po 30 minutach gry wydawało się, że jest po meczu, gdyż Legia prowadziła już dwoma bramkami, ale pomocną dłoń gospodarzom tuż przed przerwą wyciągnął duet Artur Jędrzejczyk - Dominik Hładun. W drugiej połowie podopieczni Kamila Kuzery nabrali wiary i entuzjazmu w korzystny wynik. W doliczonym czasie gry otrzymali prezent za swoją waleczność, pogrążając Legię w otchłani.

• Były gwiazdor Legii już czaruje po rekordowym transferze. Ależ przymierzył! [WIDEO]

Besiktas Stambuł wygrał 2:0 z Istanbulsporem w Super Lig. Walnie do tego wyniku przyczynił się nowy nabytek drużyny Fernando Santosa, Ernest Muci. Albańczyk perfekcyjnie przyjął podanie od kolegi i huknął sprzed pola karnego, czym nie dał szans bramkarzowi. Było to debiutanckie trafienie byłego piłkarza Legii Warszawa w nowych barwach. Jego statystyki w sezonie 2023/24 robią wrażenie.

• Pierwsze trofeum Kloppa w pożegnalnym sezonie. To była 118. minuta!

Pierwsze trofeum Kloppa w pożegnalnym sezonie. To była 118. minuta!

Kiedy w 2022 roku Liverpool rywalizował z Chelsea w finale Pucharu Ligi Angielskiej, zwycięzca musiał zostać wyłoniony w konkursie rzutów karnych. Wtedy górą był zespół z Anfield Road. Wiele wskazywało na to, że podobny scenariusz wydarzy się w tym roku na Wembley, ale w 118. minucie upragnione trofeum Liverpoolowi zapewnił Virgil van Dijk. Tym samym jest to pierwszy puchar drużyny w sezonie 23/24. W sezonie, po którym z Liverpoolem rozstanie się Juergen Klopp.

• Zieliński zechce szybko zapomnieć o tym meczu. Koszmar. Kompromitacja [WIDEO]

Zieliński zechce szybko zapomnieć o tym meczu. Koszmar. Kompromitacja [WIDEO]

Piotr Zieliński wrócił do składu SSC Napoli i pojawił się na boisku już od pierwszych minut niedzielnego starcia z Cagliari, ale mocno rozczarował. Rzadko podłączał się pod akcje ofensywne zespołu, których tego dnia było jak na lekarstwo. Mimo to piłkarzom z Neapolu udało się zdobyć bramkę, ale nie dopisali trzech punktów. Zaliczyli kompromitującą wpadkę. Koszmar Napoli w Serie A trwa w najlepsze.

• 95. minuta, Milik przed pustą bramką i stało się to! Niewiarygodne [WIDEO]

95. minuta, Milik przed pustą bramką i stało się to! Niewiarygodne [WIDEO]

Seria nieudanych meczów Juventusu mocno ograniczyła jego szanse w wyścigu o mistrzostwo Włoch. Aby zachować realne szanse na tytuł, turyńczycy musieli pokonać Frosinone, beniaminka Serie A. Zaczęli świetnie, ale potem wpadli w tarapaty i musieli nawet odrabiać straty. O wyniku tego spotkania rozstrzygnęła sytuacja z 95. minuty, w której główną rolę odegrał Daniele Rugani, środkowy obrońca Juventusu.

• Marcin Bułka znowu to zrobił! Niewiarygodne. 'Już jest bohaterem' [WIDEO]

Marcin Bułka znowu to zrobił! Niewiarygodne. "Już jest bohaterem" [WIDEO]

OGC Nice zremisowało 0:0 z Clermont Foot i duża w tym zasługa Marcina Bułki. Polak zaliczył kilka kapitalnych interwencji, w tym tę najważniejszą. Pod koniec pierwszej połowy sędzia wskazał na rzut karny, a do jego wykonania podszedł Shamar Nicholson. Bułka kapitalnie wyczuł intencje rywala i pewnie obronił strzał. Kolejny raz w tym sezonie nie dał się pokonać z "jedenastki". Pod tym względem jest jednym z najlepszych golkiperów w Europie.

• Meczycho w ekstraklasie! W 94. minucie gol sezonu! [WIDEO]

Meczycho w ekstraklasie! W 94. minucie gol sezonu! [WIDEO]

Wielkie emocje i piękne bramki na stadionie w Łodzi. Ostatecznie Widzew sprawił sporą niespodziankę i pokonał Górnika Zabrze aż 3:1. Już w pierwszej połowie drużyna Daniela Myśliwca zbudowała sobie solidną przewagę, której nie oddała do końca. Finalnie zwycięstwo kapitalnym strzałem w samej końcówce przypieczętował Noah Diliberto. Piłkarz wykorzystał grę w osłabieniu zabrzan.

• Sceny w doliczonym czasie gry! Legia wypuściła zwycięstwo w Kielcach [ZAPIS RELACJI]
  • Co za gol w ekstraklasie! 'Ping-pong'. Skończyło się niespodzianką [WIDEO]

Co za gol w ekstraklasie! "Ping-pong". Skończyło się niespodzianką [WIDEO]

Puszcza Niepołomice nie zamierza się poddawać w walce o utrzymanie, co po raz kolejny udowodniła w niedzielne południe. Skazywany na pożarcie beniaminek kapitalnie rozpoczął domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin i jako pierwszy znalazł drogę do siatki. I choć później to rywale przejęli inicjatywę, strzelając gole, to gospodarze się nie poddali. Finalnie odebrali cenne punkty faworytowi.

• Sceny grozy we Francji. 'Obawiamy się najgorszego' [WIDEO]

Sceny grozy we Francji. "Obawiamy się najgorszego" [WIDEO]

Podczas ostatniego meczu Ligue 2, w którym Girondins Bordeaux zmierzyło się u siebie z EA Guingamp, doszło do koszmarnego zdarzenia. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania piłkarz gospodarzy Alberth Elis zderzył się głowami z zawodnikiem gości, po czym padł na murawę. Poszkodowany błyskawicznie został przewieziony do szpitala, a obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej.

• Polacy czekali na to latami. Kowalczyk ogłasza święto narodowe

Polacy czekali na to latami. Kowalczyk ogłasza święto narodowe

Reprezentacja Polski od lat szuka nominalnego lewego obrońcy, który byłby pewnym zawodnikiem na tej pozycji. Był Maciej Rybus, było przesunięcie Artura Jędrzejczyka czy gra z Arkadiuszem Recą. Okazuje się jednak, że ku uciesze Wojciecha Kowalczyka w Premier League wyrasta kandydat do gry na tej pozycji. - Powinniśmy iść na miasto i bawić się z tego, że mamy takiego zawodnika - powiedział wprost były reprezentant Polski.

• A jednak może dojść do sensacji! To z nim spotkał się Laporta. Hiszpanie ogłaszają

FC Barcelona rozbiła w sobotę na Montjuic ekipę Getafe aż 4:0. Okazałe zwycięstwo z loży honorowej oglądał prezydent klubu Joan Laporta, a obok niego zasiadł Pini Zahavi - słynny agent piłkarski, przedstawiciel Roberta Lewandowskiego. Już rozpoczęły się spekulacje, po co przyjechał do Barcelony. Sprawa może mieć związek z poszukiwaniem następcy Xaviego, ale niekoniecznie.

• 1260 dni i koniec. Wielki przełom w karierze Polaka?

1260 dni i koniec. Wielki przełom w karierze Polaka?

1260 - aż tyle dni jeden z najbardziej utalentowanych polskich bramkarzy - Radosław Majecki czekał na kolejny występ w Ligue 1. 24-letni zawodnik wystąpił w niedzielnym, wyjazdowym starciu Monaco z RC Lens. Powrót do bramki Majeckiego nie był usłany różami.

• Hajto przejechał się po piłkarzu Legii. Jedno słowo powtórzył siedem razy

Hajto przejechał się po piłkarzu Legii. Jedno słowo powtórzył siedem razy

- Zły wpływ, notoryczne niezadowolenie na murawie, notoryczne machanie rękami - to fragment wywodu Tomasza Hajty nt. Josue. To właśnie od Portugalczyka Hajto rozpoczął analizę problemów Legii po odpadnięciu z Molde FK w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Zdaniem byłego reprezentanta Polski Josue nie nadaje się na kapitana i wymieniał wszystkiego jego przywary. Dodawał, że nie wie, czy chciałby być z nim w drużynie.

• Szefowie kibiców PSG wydali jasne polecenie trybunom ws. Mbappe

Szefowie kibiców PSG wydali jasne polecenie trybunom ws. Mbappe

Takie gwiazdy piłki jak Neymar czy Leo Messi byli wygwizdywani przez najbardziej zagorzałych kibiców PSG. Teraz wszyscy zastanawiają się, czy to samo spotka Kyliana Mbappe, który odejdzie od nowego sezonu do Realu Madryt. Szefowie kibiców PSG wydali właśnie jasne polecenie trybunom ws. Mbappe.

• PSG szykowało 175 mln euro, a on nie strzelił gola od 17 meczów. Cena dramatycznie spada
  • Jak on tego nie strzelił? Pusta bramka i trzy pudła w jednej akcji reprezentanta kraju [WIDEO]
  • 13-latek dostał drgawek po treningu. Zmarł na miejscu. Szokujące ustalenia

13-latek dostał drgawek po treningu. Zmarł na miejscu. Szokujące ustalenia

Wstrząsająca tragedia obiegła całą Europę. Zdrowy, wysportowany, 13-letni chłopiec nie żyje. Cifor Hodoroga, uczeń siódmej klasy z rumuńskiego miasteczka Maieru zmarł w minioną środę zaraz po treningu. Lekarze stwierdzili zatrzymanie krążenia. Jak przyznali rodzice, syn nie miał żadnych chorób. Jego koledzy widzieli natomiast, jak wcześniej wypił trzy napoje energetyzujące.

• A jednak! Trener Napoli stawia na swoim ws. Zielińskiego. Ważny sygnał dla Probierza

Piotr Zieliński od pewnego czasu nie może liczyć na regularną grę w podstawowym składzie Napoli, co jest spowodowane jego rychłym odejściem z klubu. Jednak sytuacja kadrowa neapolitańczyków oraz rzeczywistość ligowa sprawiają, że nowy trener może łaskawiej spojrzeć na potencjalne wystawienie Zielińskiego do gry. Według włoskich mediów Polak może otrzymać szansę gry w niedzielnym meczu w Cagliari.