Siatkówka

 • Historyczny mecz w PlusLidze. Trefl nie był gościnny dla Ukraińców
 • Świetny debiut Semeniuka we Włoszech. 90 proc. skuteczności

  Świetny debiut Semeniuka we Włoszech. 90 proc. skuteczności

  Kamil Semeniuk w świetnym stylu rozpoczął swoją przygodę z zespołem Sir Safert Perugia. Debiut Polaka w Serie A wypadł bardzo udanie zwłaszcza pod względem skuteczności. Były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wykorzystał 9 z 10 ataków. W meczu z Monzą zabrakło Wilfredo Leona.

 • Polskie siatkarki poznały terminarz II rundy MŚ. Na początek olbrzymie ciężary
 • Debiut jedynego klubu PlusLigi, w którym Polak byłby obcokrajowcem

  Debiut jedynego klubu PlusLigi, w którym Polak byłby obcokrajowcem

  Barkom Każany Lwów to jedyny klub PlusLigi, w którym polski siatkarz zgodnie z regulaminem traktowany byłby jako obcokrajowiec. Pierwsza zagraniczna drużyna w historii tych rozgrywek zadebiutuje niedzielnym meczem z Treflem w Gdańsku, którym jest bardzo podekscytowana. Potem wróci do Krakowa, gdzie - z powodu wojny - będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza. - Wszystko jest dla nas bardzo nowe. Całą bazę budowaliśmy od zera - mówi Sport.pl trener Ugis Krastins.

 • Kluczowy moment tie-breaka z Turcją. Kosztowny błąd Polek. Ale co zrobili sędziowie?

  Kluczowy moment tie-breaka z Turcją. Kosztowny błąd Polek. Ale co zrobili sędziowie?

  Polki już w trakcie sprawdzania kluczowej akcji tie-breaka z Turcją zrozumiały, że popełniły bardzo kosztowny błąd. Zamiast zweryfikować, czy piłka po ataku Olivii Różański zahaczyła o blok, poprosiły o challenge tego, czy przyjmująca trafiła w boisko. - Nie mogliśmy już nic zrobić - tłumaczył po meczu Stefano Lavarini. Jego zawodniczki przez własny błąd, choć oczywiście także pomyłkę sędziów, straciły szansę na zbliżenie się do Turcji na zaledwie jeden punkt. Potem szybko przegrały decydującą partię i całe spotkanie.

 • Lavarini miał chwile zwątpienia w meczu z Turcją. 'Myślałem o tym, co się stało'

  Lavarini miał chwile zwątpienia w meczu z Turcją. "Myślałem o tym, co się stało"

  - Zastanawiałem się, czy dokonuję dobrych wyborów. Czy mam być spokojniejszy, czy mogę naciskać na dziewczyny? Czy wszystko na pewno robię odpowiednio? Powiedziałem sobie: "Stefano, musisz zrobić to tak, jak to czujesz. Zrób to, co uważasz teraz za słuszne" - opisywał swoje emocje po porażce z Turcją po tie-breaku trener polskich siatkarek, Stefano Lavarini.

 • Polki poznały swoje rywalki w II fazie grupowej. Bardzo trudna sytuacja w tabeli
 • Niezrozumiała gra Polek. Lavarini rozkładał ręce i łapał się za głowę

  Niezrozumiała gra Polek. Lavarini rozkładał ręce i łapał się za głowę

  Sobotni mecz polskich siatkarek z Turczynkami i jego przebieg to rzecz nie do zrozumienia. Trzeba po prostu przyjąć, że to się wydarzyło: zawodniczki trenera Stefano Lavariniego naprawdę były tak blisko ogrania jednego z najlepszych zespołów na świecie. Przegrały 2:3 (25:22, 23:25, 22:25, 25:18, 11:15), ale nie to w tym wszystkim było najważniejsze.

 • Polki były o krok od sprawienia sensacji. Wielkie emocje w tie-breaku
 • Polskie siatkarki o krok od sensacji z Turcją [ZAPIS RELACJI]
 • Szef słoweńskiej siatkówki krytykuje Polaków. Mocno. 'Boli ich'

  Szef słoweńskiej siatkówki krytykuje Polaków. Mocno. "Boli ich"

  Szef Słoweńskiej Federacji Siatkarskiej skrytykował działania polskich organizatorów podczas meczu Słowenia - Włochy w półfinale mistrzostw świata w Katowicach. Metod Ropret oskarża Polaków o złe traktowanie słoweńskich kibiców. Co więcej, uważa, że zrobili to umyślnie, jako "rewanż" za porażki polskich siatkarzy ze Słowenią.

 • Turcja i jej trener prześladują Polskę. Kluczowy mecz siatkarek na MŚ

  Turcja i jej trener prześladują Polskę. Kluczowy mecz siatkarek na MŚ

  Kilka dni temu w trakcie meczu polskich siatkarek na MŚ 2022 legendarne "Złotka" świętowały rocznicę pokonania Turcji w finale ME 2003. Wtedy drogę do sukcesu otworzył nam Giovanni Guidetti. Teraz po latach porażek z włoskim trenerem i z prowadzonymi przez niego Turczynkami Polki muszą wreszcie wygrać, jeśli chcą dalej liczyć się w turnieju.

 • Polska - Turcja. Gdzie i o której oglądać mecz siatkarek na MŚ? [TRANSMISJA TV]
 • Stysiak płakała po wielkiej porażce, pocieszała ją legenda. Tak zaczęła się ich przyjaźń

  Stysiak płakała po wielkiej porażce, pocieszała ją legenda. Tak zaczęła się ich przyjaźń

  Zaczęło się od łez i pocieszania po wielkiej porażce. Teraz Magdalena Stysiak i legenda tureckich siatkarek, Eda Erdem Dundar, są przyjaciółkami. W sobotnim meczu kończącym pierwszą fazę grupową mistrzostw świata sentymentów jednak nie będzie. - Będziemy się po prostu napierdzielać i nieważne, kto się z kim lubi - zapewnia Stysiak w rozmowie ze Sport.pl. Początek meczu w sobotę o 20:30. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

 • Najlepszy trener na świecie rozpływa się nad Polkami. 'Zdecydowanie najlepsza'

  Najlepszy trener na świecie rozpływa się nad Polkami. "Zdecydowanie najlepsza"

  - Polski zespół gra bardzo dobrze. Ma Asię Wołosz, czyli najlepszą rozgrywającą na całych mistrzostwach świata. Zdecydowanie najlepszą. To znacznie im pomaga - zachwycał się polskimi siatkarkami trener Turczynek Giovanni Guidetti. W sobotę kluczowy, ostatni mecz pierwszej fazy grupowej mistrzostw świata Polki zagrają właśnie z jego drużyną, najtrudniejszym rywalem tej części turnieju.