Siatkówka

 • W razie czego Polki mogą awansować na igrzyska przez ranking FIVB. Oto aktualna sytuacja

  W razie czego Polki mogą awansować na igrzyska przez ranking FIVB. Oto aktualna sytuacja

  Polskie siatkarki pokonały 3:1 Amerykanki i zachowały szanse na awans na igrzyska poprzez turniej kwalifikacyjny. Jeśli w niedzielę pokonają Włochy, na pewno wystąpią w Paryżu. Gdyby to im się nie udało, będą jeszcze miały szansę poprzez wysokie miejsce w rankingu FIVB. Ta droga jest nieco bardziej zawiła, choć może stać się nieco prostsza w przypadku korzystnych rozstrzygnięć w kwalifikacjach olimpijskich.

 • Tak wygląda sytuacja w tabeli kwalifikacji olimpijskich przed ostatnim meczem Polek

  Tak wygląda sytuacja w tabeli kwalifikacji olimpijskich przed ostatnim meczem Polek

  Reprezentacja Włoch w siatkówkę kobiet nie ułatwiła zadania Polkom w awansie do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Włoszki wygrały w sobotni wieczór z Niemkami 3:0 i pozbawiły rywalki szans na przepustkę do Paryża. W niedzielę o godz. 20.30 hitowe spotkanie, które na lata może zostać w pamięci naszych kibiców: Polska - Włochy. Relacja na żywo na Sport.pl.

 • Mecz o wszystko w kwalifikacjach olimpijskich. Kiedy gra Polska? O której? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

  Mecz o wszystko w kwalifikacjach olimpijskich. Kiedy gra Polska? O której? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM ONLINE]

  W niedzielę 24 września reprezentacja Polski siatkarek rozegra najważniejszy i zarazem ostatni mecz w kwalifikacjach olimpijskich. Rywalkami Biało-Czerwonych będą aktualne liderki tabeli - Włoszki. Polki przeciwko brązowym medalistkom ostatnich mistrzostw Europy zagrają o wywalczenie biletu na igrzyska, na których nie grały od 2008 roku. O której mecz? Gdzie oglądać? Transmisja tv, stream online.

 • Zdradziła tajny plan Lavariniego. To jej powiedział przed kluczową akcją

  Zdradziła tajny plan Lavariniego. To jej powiedział przed kluczową akcją

  - Troszeczkę stresik był, ale w takim ważnym momencie chodzi o to, żeby zrobić to, co trener mi kazał. Można powiedzieć, że mi się udało - powiedziała Magdalena Jurczyk w rozmowie z Polsatem Sport po wygranym 3:1 meczu z Amerykankami. Pod koniec trzeciego seta środkowa została wysłana przez Stefano Lavariniego na zagrywkę i posłała asa serwisowego, dzięki któremu Polkom było znacznie łatwiej o zwycięstwo.

 • Tak polskie siatkarki znów ograły mistrzynie olimpijskie. 'To było coś kluczowego'
 • Wielka burza mózgów w bardzo ważnym meczu Polek. 'Padały też przekleństwa'

  Wielka burza mózgów w bardzo ważnym meczu Polek. "Padały też przekleństwa"

  Trener polskich siatkarek Stefano Lavarini bez chwili zawahania wskazuje główny - jego zdaniem - czynnik, który pozwolił wygrać bardzo ważny mecz kwalifikacji olimpijskich z USA. - Odwaga - rzuca pewnie Włoch. W spotkaniu, po którym znacząco wzrosły szanse Biało-Czerwonych na wywalczenie w tej imprezie awansu na igrzyska, dokonywał wielu zmian, a te były efektem wielkiej burzy mózgów. - Padały też przekleństwa - przyznaje.

 • Słynne 'Złotka' znowu razem. Wspaniały moment przed wielkim zwycięstwem Polek [WIDEO]
 • Eksperci w szoku po wygranej Polek. Fala komentarzy!

  Eksperci w szoku po wygranej Polek. Fala komentarzy!

  Polskie siatkarki odniosły bezcenne zwycięstwo 3:1 z Amerykankami i nadal mają szanse na awans na igrzyska poprzez turniej kwalifikacyjny. Mimo że w ostatnich meczach nie imponowały formą, to tym razem pokazały, że mogą przeciwstawić się każdemu. Po spotkaniu dziennikarze i eksperci bardzo chwalili Polki. "Znakomite spotkanie, wytrzymały ogromne ciśnienie" - czytamy.

 • Boskie Polki! Udowodniły, że stać je na napisanie najpiękniejszej historii

  Boskie Polki! Udowodniły, że stać je na napisanie najpiękniejszej historii

  One znów były boskie! Polki tak jak rok temu ograły w Łodzi mistrzynie olimpijskie, jedyny do tej pory niepokonany zespół ich grupy kwalifikacji olimpijskich. Mówiły, że nauczyły się grać z najlepszymi i choć po ostatnich meczach - dwóch horrorach, w tym jednym przegranym pięciosetowym boju z Tajkami - o ich formę można było się obawiać, to w pięknym stylu, wygraną 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16), udowodniły, że nadal stać je na wszystko.

 • Tak wygląda tabela po zwycięstwie Polek nad USA. Szaleństwo. Decydują małe punkty!

  Tak wygląda tabela po zwycięstwie Polek nad USA. Szaleństwo. Decydują małe punkty!

  Reprezentacja Polski siatkarek sensacyjnie pokonała w sobotę USA 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16) w szóstym meczu kwalifikacji olimpijskich. Tym samym przedłużyła szanse na awans na turniej w Paryżu. Siatkarki Stefano Lavariniego nadal nie są jednak pewne udziału w tej imprezie, a przed nimi teraz najważniejsze starcie. Tak wygląda tabela kwalifikacji olimpijskich po meczu Polek.