Siatkówka

 • To był ich najgorszy występ na MŚ w historii. Gwiazda żegna się we łzach

  To był ich najgorszy występ na MŚ w historii. Gwiazda żegna się we łzach

  Fani siatkówki w Bułgarii przeżywają ciężkie chwile. Po fatalnym występie mężczyzn na mundialu w Polsce i Słowenii przyszła pora na kobiety. Bułgarki na mistrzostwach świata nie wyszły z grupy, co jest ich najgorszym wynikiem w historii występów w tym turnieju! Rezygnacje z występów w kadrze zapowiedziały już liderki Elica Atanasijević i Łora Kitipowa.

 • 'Niektórzy mogli to dziwnie odebrać'. Była mistrzyni o zaskakującym zachowaniu Polek
 • Stysiak wściekła na sędziów meczu z Turcją. Nie mogła zdzierżyć. 'No kurczę...'

  Stysiak wściekła na sędziów meczu z Turcją. Nie mogła zdzierżyć. "No kurczę..."

  Kadra polskich siatkarek jest gotowa do walki w drugiej fazie mistrzostw świata, choć od początku czekają ją mecze z bardzo trudnymi rywalami. - Wiemy, że chcemy urywać najlepszym te sety i punkty. Jesteśmy na to gotowe - zapewniła po meczu z Turcją atakująca Polek Magdalena Stysiak. To właśnie ostatnie spotkanie drużyny Stefano Lavariniego ma jej teraz posłużyć jako motywacja.

 • Spiridonow znowu ujada i atakuje Polaków. 'Zrobią wszystko przeciwko nam'
 • Terminarz drugiej rundy MŚ siatkarek. Kiedy i z kim zagrają reprezentantki Polski?
 • Włosi zachwyceni Polkami. 'Rosną w siłę'

  Włosi zachwyceni Polkami. "Rosną w siłę"

  Polskie siatkarki w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata przegrały 2:3 z Turczynkami. Spotkanie stało na wysokim poziomie, co podkreślił selekcjoner Turcji, Giovanni Guidetti. Postawę obu drużyn docenili również dziennikarze. - Wygrał najbardziej kompletny i konkretny zespół, ale Polska po raz kolejny potwierdziła, że rośnie w siłę - czytamy we włoskich mediach.

 • Historyczny mecz w PlusLidze. Trefl nie był gościnny dla Ukraińców
 • Świetny debiut Semeniuka we Włoszech. 90 proc. skuteczności

  Świetny debiut Semeniuka we Włoszech. 90 proc. skuteczności

  Kamil Semeniuk w świetnym stylu rozpoczął swoją przygodę z zespołem Sir Safert Perugia. Debiut Polaka w Serie A wypadł bardzo udanie zwłaszcza pod względem skuteczności. Były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wykorzystał 9 z 10 ataków. W meczu z Monzą zabrakło Wilfredo Leona.

 • Polskie siatkarki poznały terminarz II rundy MŚ. Na początek olbrzymie ciężary
 • Debiut jedynego klubu PlusLigi, w którym Polak byłby obcokrajowcem

  Debiut jedynego klubu PlusLigi, w którym Polak byłby obcokrajowcem

  Barkom Każany Lwów to jedyny klub PlusLigi, w którym polski siatkarz zgodnie z regulaminem traktowany byłby jako obcokrajowiec. Pierwsza zagraniczna drużyna w historii tych rozgrywek zadebiutuje niedzielnym meczem z Treflem w Gdańsku, którym jest bardzo podekscytowana. Potem wróci do Krakowa, gdzie - z powodu wojny - będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza. - Wszystko jest dla nas bardzo nowe. Całą bazę budowaliśmy od zera - mówi Sport.pl trener Ugis Krastins.

 • Kluczowy moment tie-breaka z Turcją. Kosztowny błąd Polek. Ale co zrobili sędziowie?

  Kluczowy moment tie-breaka z Turcją. Kosztowny błąd Polek. Ale co zrobili sędziowie?

  Polki już w trakcie sprawdzania kluczowej akcji tie-breaka z Turcją zrozumiały, że popełniły bardzo kosztowny błąd. Zamiast zweryfikować, czy piłka po ataku Olivii Różański zahaczyła o blok, poprosiły o challenge tego, czy przyjmująca trafiła w boisko. - Nie mogliśmy już nic zrobić - tłumaczył po meczu Stefano Lavarini. Jego zawodniczki przez własny błąd, choć oczywiście także pomyłkę sędziów, straciły szansę na zbliżenie się do Turcji na zaledwie jeden punkt. Potem szybko przegrały decydującą partię i całe spotkanie.

 • Lavarini miał chwile zwątpienia w meczu z Turcją. 'Myślałem o tym, co się stało'

  Lavarini miał chwile zwątpienia w meczu z Turcją. "Myślałem o tym, co się stało"

  - Zastanawiałem się, czy dokonuję dobrych wyborów. Czy mam być spokojniejszy, czy mogę naciskać na dziewczyny? Czy wszystko na pewno robię odpowiednio? Powiedziałem sobie: "Stefano, musisz zrobić to tak, jak to czujesz. Zrób to, co uważasz teraz za słuszne" - opisywał swoje emocje po porażce z Turcją po tie-breaku trener polskich siatkarek, Stefano Lavarini.

 • Polki poznały swoje rywalki w II fazie grupowej. Bardzo trudna sytuacja w tabeli
 • Niezrozumiała gra Polek. Lavarini rozkładał ręce i łapał się za głowę

  Niezrozumiała gra Polek. Lavarini rozkładał ręce i łapał się za głowę

  Sobotni mecz polskich siatkarek z Turczynkami i jego przebieg to rzecz nie do zrozumienia. Trzeba po prostu przyjąć, że to się wydarzyło: zawodniczki trenera Stefano Lavariniego naprawdę były tak blisko ogrania jednego z najlepszych zespołów na świecie. Przegrały 2:3 (25:22, 23:25, 22:25, 25:18, 11:15), ale nie to w tym wszystkim było najważniejsze.

 • Polki były o krok od sprawienia sensacji. Wielkie emocje w tie-breaku