Siatkówka

 • Oficjalnie: Jest decyzja ws. gry Wilfredo Leona na mistrzostwach świata

  Oficjalnie: Jest decyzja ws. gry Wilfredo Leona na mistrzostwach świata

  Wilfredo Leon nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata mężczyzn. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że zawodnik Sir Safety Perugia nie znalazł się w kadrze prowadzonej przez Nikolę Grbicia. - Po konsultacji medycznej zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem - czytamy w oficjalnym komunikacie.

 • Co z Wilfredo Leonem? Grbić widzi go codziennie. Niepokojące słowa

  Co z Wilfredo Leonem? Grbić widzi go codziennie. Niepokojące słowa

  - Widzę Wilfredo teraz codziennie. Nawet jeśli jest on do przodu z dochodzeniem do zdrowia, wciąż nie jest w stanie trenować sześć na sześć - powiedział Nikola Grbić w rozmowie z TVP Sport o sytuacji zdrowotnej Wilfredo Leona. Czy siatkarz zagra na zbliżających się MŚ? - To nie jest łatwa sytuacja - podkreślił selekcjoner.

 • Kontrowersyjny transfer Góreckiej. Po transferze wbija ostrą szpilkę: Wreszcie
 • Ostatnia prosta ws. Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. 'By potem nie kulał'

  Ostatnia prosta ws. Wilfredo Leona w reprezentacji Polski. "By potem nie kulał"

  - Niemożliwe jest zastąpienie Wilfredo Leona, ale taktykę uwzględniającą jego nieobecność trzeba przygotować. Jeśli ma trenować z kadrą, to gdy będzie gotowy na 100 procent. Inaczej trzeba się koncentrować na siatkarzach, których się ma do dyspozycji - mówi Sport.pl Ireneusz Mazur. Były trener reprezentacji Polski dodaje też, że trzeba brać pod uwagę perspektywę dalszą niż tylko zbliżające się mistrzostwa świata.

 • Grbić skreślił go z reprezentacji Polski na MŚ. 'Padło na mnie'

  Grbić skreślił go z reprezentacji Polski na MŚ. "Padło na mnie"

  Nikola Grbić skreślił w poniedziałek z kadry na mistrzostwa świata w siatkówce trzech reprezentantów Polski - Karola Butryna, Bartosza Bednorza i Jana Firleja. Pierwszy z nich w rozmowie z TVP Sport ocenił tę decyzję selekcjonera polskiej drużyny.

 • Siatkówka. Jak wygląda terminarz Polaków na MŚ? Gdzie oglądać mecze? Kiedy odbędzie się turniej?
 • Agnieszka Zyskowska walczy o życie. 'Straciła możliwość leczenia się w kraju'
 • Grbić skreślił trzy nazwiska. Podał kadrę. A Leon walczy

  Grbić skreślił trzy nazwiska. Podał kadrę. A Leon walczy

  Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek i jedenastu innych polskich siatkarzy zachowuje szanse na powołanie do kadry na tegorocznego mistrzostwa świata. Trener Nikola Grbić wciąż daje nadzieje, że na czempionat globu pojedzie także Wilfredo Leon. Wśród powołanych zabrakło Karola Butryna, Bartosza Bednorza i Jana Firleja.

 • Hitowy transfer w PlusLidze. Jastrzębski Węgiel ma nowego trenera
 • Trzęsienie ziemi u współgospodarzy MŚ siatkarzy. 'To szokujące'

  Trzęsienie ziemi u współgospodarzy MŚ siatkarzy. "To szokujące"

  Słoweński Związek Siatkówki podjął decyzję, którą zaskoczył całe środowisko. Na zaledwie dwa tygodnie przed mistrzostwami świata, które Słowenia organizuje wraz z Polską, działacze postanowili zmienić trenera reprezentacji siatkarzy. Marka Lebedewa zastąpi Gheorghe Cretu, autor tegorocznego sukcesu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.