Siatkówka

 • Sensacja w finale. Kopciuszek postawił wielkie gwiazdy pod ścianą. Deklasacja!

  Sensacja w finale. Kopciuszek postawił wielkie gwiazdy pod ścianą. Deklasacja!

  Absolutna sensacja w finale Pucharu CEV stała się faktem. Skazywany na pożarcie belgijski Knack Roeselare pokonał 3:0 w pierwszym meczu i to na wyjeździe naszpikowaną gwiazdami Modenę. Earvin N'Gapeth i spółka stoją teraz pod ścianą, bo w rewanżu będą musieli wygrać za trzy punkty i doprowadzić do złotego seta.

 • 'Nokaut, który boli'. Włosi w szoku po wielkim zwycięstwie ZAKSY. Wskazali bohatera

  "Nokaut, który boli". Włosi w szoku po wielkim zwycięstwie ZAKSY. Wskazali bohatera

  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest o krok od awansu do finału Ligi Mistrzów. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo wygrali 3:1 z Sir Safety Perugią (25:18, 24:26, 25:19, 25:22) i potrzebują dwóch setów w rewanżu do awansu. Włoscy dziennikarze docenili klasę ZAKSY i określiły Bartosza Bednorza, zdobywcę 23 punktów w meczu, głównym bohaterem. - To był jego niesamowity występ - czytamy.

 • To nie sen, nie do wiary! Tego historia jeszcze nie widziała. Cztery sety od nierealnego marzenia

  To nie sen, nie do wiary! Tego historia jeszcze nie widziała. Cztery sety od nierealnego marzenia

  Nie do wiary! Polski finał Ligi Mistrzów w hali, gdzie kadra zdobyła mistrzostwo świata? Jak to w ogóle brzmi? Dwa polskie kluby są o dwa sety od spełnienia do tej pory zupełnie nierealnego snu kibiców. Kupujcie bilety do Turynu, zaznaczajcie tę datę w kalendarzu - 20 maja może dojść do sytuacji bez precedensu w historii naszej siatkówki. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel piszą jej kolejne, niezwykłe i przepiękne karty.

 • 'Piękna' ZAKSA zachwyciła. Co za wieczór. Bohater był tylko jeden. 'Przyćmił wszystkich'

  "Piękna" ZAKSA zachwyciła. Co za wieczór. Bohater był tylko jeden. "Przyćmił wszystkich"

  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22) z Sir Safety Perugią w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. "Droga do finału w Turynie wyraźnie się skróciła", "Takiej Zaksy, jak tego wieczoru, nie powstrzymałaby chyba żadna drużyna w Europie" - ocenili eksperci. Największe słowa uznania skierowali w kierunku Bartosza Bednorza. "Przyćmił wszystkich" - czytamy.

 • Koncert Zaksy! Tak działa gen zwycięstwa. A rywal będzie chciał to wszystko zapomnieć

  Koncert Zaksy! Tak działa gen zwycięstwa. A rywal będzie chciał to wszystko zapomnieć

  Siatkarze Zaksy - poza drugim setem - grali bardzo pewnie w półfinale Ligi Mistrzów i przeważnie bezlitośnie punktowali błędy po stronie Sir Sicoma Monini Perugii. Wracający w roli gościa do rodzinnego miasta i stający naprzeciwko byłego klubu Kamil Semeniuk zaliczył rolę drugoplanową - nie brał udziału w zbyt wielu akcjach. A droga do finału w Turynie walczących o trzeci tytuł z rzędu kędzierzynian wyraźnie się skróciła.

 • ZAKSA idzie po trzeci triumf w Lidze Mistrzów. Kiedy drugi półfinał?
 • Wielka ZAKSA! Kapitalny mecz. Coraz bliżej polskiego finału Ligi Mistrzów!

  Wielka ZAKSA! Kapitalny mecz. Coraz bliżej polskiego finału Ligi Mistrzów!

  Dwie polskie drużyny w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów? Jest blisko! W pierwszym meczu półfinałowym świetnie grająca Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała we własnej hali włoski Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem 3:1 (25:18, 24:26, 25:19, 25:22). Rewanż w Perugii 6 kwietnia.

 • Polacy zepsuli tureckie święto. Cisza w Ankarze. Poezja i historyczna szansa Jastrzębskiego

  Polacy zepsuli tureckie święto. Cisza w Ankarze. Poezja i historyczna szansa Jastrzębskiego

  To miało być święto tureckich kibiców w meczu, na który czekali prawie dekadę. A zostali uciszeni i nauczeni pokory przez Jastrzębski Węgiel. Polacy wygrali pierwsze półfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów z Halkbankiem Ankara 3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:22). Nie bez błędów, z grą, której daleko jeszcze do ideału, ale z wynikiem, który już za kilka dni może być historyczny.

 • Jastrzębski Węgiel zachwycił. Ręce same składają się do oklasków. 'Gasi światło'
 • Jastrzębski Węgiel mknie w kierunku finału. Kiedy drugi mecz półfinału Ligi Mistrzów?

  Jastrzębski Węgiel mknie w kierunku finału. Kiedy drugi mecz półfinału Ligi Mistrzów?

  Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali na wyjeździe 3:1 (25:22, 25:23, 16:25, 25:22) Halkbank Ankarę i wykonali pierwszy krok w kierunku wielkiego finału Ligi Mistrzów. Zwycięstwo z pewnością da zawodnikom Marcelo Mendeza jeszcze większą pewność siebie przed drugim spotkaniem półfinałowym. Odbędzie się ono już 5 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju.