George Russell zachwycony swoim manewrem przy wyprzedzeniu Kubicy. Potem skasował wpis

- Ładnie wyprzedziłem Kubicę, a nie pokazano tego w telewizji podczas transmisji - powiedział po Grand Prix Hiszpanii George Russell. Brytyjski kierowca umieścił swój manewr na Instagramie, by po kilku godzinach go usunąć.

W Hiszpanii Russell kolejny raz dojechał do mety przed Kubicą. Tym razem udało mu się to, mimo że startował z 19. pozycji w wyścigu, a Polak z 17.. To był efekt kary, jaką Brytyjczyk otrzymał za wymianę skrzyni biegów podczas kwalifikacji. 

Zobacz wideo

Po 10 okrążeniach Russell zdołał wyprzedzić Kubicę. W telewizji tego jednak nie pokazano. - Ładnie wyprzedziłem Kubicę, a nie pokazano tego w telewizji podczas transmisji. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś powtórki - powiedział dziennikarzom po rywalizacji w Katalonii. 

W niedzielny wieczór Brytyjczyk umieścił na Instagramie post, w którym chwalił się manewrem wyprzedzającym Polaka. Doszło do tego na wejściu w pierwszy zakręt. Russell mógł wówczas skorzystać z systemu DRS i z łatwością wyprzedził polskiego kierowcę. 

RussellRussell https://www.instagram.com/georgerussell63/?hl=pl

Przed rozpoczęciem sezonu brytyjski zawodnik przekonywał, że nie interesuje go walka z Kubicą, bo najważniejsze będzie dobro zespołu. W poniedziałek Russell usunął wspominany post z Instagrama. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.