Biegi narciarskie

 • Justyna Kowalczyk pokazała zdjęcie z mężem. Serce pęka. 'Był najlepszym Człowiekiem'

  Justyna Kowalczyk pokazała zdjęcie z mężem. Serce pęka. "Był najlepszym Człowiekiem"

  To już 12 miesięcy. 17 maja 2023 roku Kacper Tekieli zginął podczas zdobywania szczytu Jungfrau w Szwajcarii. 30 maja pochowano go na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku - jego rodzinnym mieście. Justyna Kowalczyk-Tekieli, wybitna była sportsmenka i żona alpinisty, w emocjonalnym wpisie na Instagramie wróciła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce przed rokiem.

 • Trzęsienie ziemi w polskiej kadrze. Małysz zwolnił trenera

  Trzęsienie ziemi w polskiej kadrze. Małysz zwolnił trenera

  - Nie mogło być innej decyzji, jak zakończenie współpracy - przyznał w wywiadzie dla Sportinwinter.pl Adam Małysz. Prezes Polskiego Związki Narciarskiego ogłosił, że trenerem polskiej kadry biegaczy narciarskich nie będzie dłużej Lukas Bauer. Nasi zawodnicy właśnie zakończyli najgorszy od lat sezon. - Trener nie przedstawił nam żadnego planu naprawczego - wyjaśnił Małysz.

 • Dantejskie sceny na trasie biegu w Rosji. 'Można powiedzieć, że doszło do masakry'

  Dantejskie sceny na trasie biegu w Rosji. "Można powiedzieć, że doszło do masakry"

  Do potężnego wypadku doszło na trwającej w Rosji spartakiadzie. Na trasie biegów narciarskich doszło do masowego zderzenia zawodniczek, w którym ucierpiało co najmniej kilkanaście osób. Większość z nich trafiła do szpitala z połamanymi kończynami. Chociaż świadkowie oskarżyli organizatorów o zaniedbanie trasy biegu, to szefowa związku o spowodowanie wypadku oskarżyła same zawodniczki.

 • Rosjanie skazali swojego mistrza. Trafi do więzienia. Oto powód

  Rosjanie skazali swojego mistrza. Trafi do więzienia. Oto powód

  Na początku marca br. w Moskwie odbył się pogrzeb Aleksieja Nawalnego, który przez lata był wrogiem Władimira Putina i całego Kremla. Na ulicach Moskwy żegnają go tysiące osób. Jednym z jego zwolenników był dwukrotny mistrz w Rosji w biegach narciarskich, który w ostatnich dniach dwukrotnie trafił na komisariat, a teraz trafił na kilkanaście dni do aresztu. "Powiedziałem, że jeśli sąd uzna mnie za winnego, to tak, bo będę szukał sprawiedliwości" - napisał Nikołaj Zimiriew na Facebooku.

 • Justyna Kowalczyk wraca na start! Już ogłosiła. 'Cieszę się ogromnie'

  Justyna Kowalczyk wraca na start! Już ogłosiła. "Cieszę się ogromnie"

  Justyna Kowalczyk od sześciu lat nie rywalizuje w Pucharze Świata, ale nie oznacza to, że całkiem odstawiła narty. Naszą mistrzynię nadal można było zobaczyć podczas maratonów z serii Ski Classics czy Biegu Piastów. Teraz zapowiedziała kolejne starty. Czeka ją pracowity tydzień w Szwajcarii. Weźmie udział w jednej z największych imprez biegowych na świecie.

 • Odciśnięty penis wywołał istne szaleństwo w sieci. Szwed ogłasza: 'Mały błąd'

  Odciśnięty penis wywołał istne szaleństwo w sieci. Szwed ogłasza: "Mały błąd"

  Różne wpadki - mniej lub bardziej zamierzone - przydarzają się sportowcom w ich karierach. W ostatnim czasie taki "drobny wypadek" przydarzył się Szwedowi Gustafowi Berglundowi. Po jednym z biegów w mediach społecznościowych pojawiło się jego zdjęcie, na którym internauci szybko zauważyli, że coś w kroku 25-latka ewidentnie przebija się na pierwszy plan. - Popełniłem mały błąd w doborze ubrania - przyznał.

 • Osiem krajów chce utworzyć 'superligę'. O Polsce ani słowa

  Osiem krajów chce utworzyć "superligę". O Polsce ani słowa

  Superliga - tę nazwę kibice piłkarscy kojarzą doskonale. Projekt rozgrywek tworzonych przez największych futbolowych gigantów poza strukturami UEFA na razie nie doczekał się realizacji. Być może powiedzie się... w biegach narciarskich. Na podobne rozwiązania wpadli przedstawiciele związków ośmiu najbardziej liczących się nacji. Polski w tym gronie trudno się doszukiwać. W tle jest poważny konflikt z władzami FIS.

 • Wykształcenie Justyny Kowalczyk może niektórych zszokować. 'Fantastyczny przykład'

  Wykształcenie Justyny Kowalczyk może niektórych zszokować. "Fantastyczny przykład"

  Justyna Kowalczyk-Tekieli to jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich w historii Polski. Ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Okazuje się jednak, że sukcesu nie osiągnęła kosztem edukacji. 41-latka należy do grona gwiad, które mogą pochwalić się wykształceniem wyższym. Jakie studia ukończyła Kowalczyk-Tekieli?

 • Justyna Kowalczyk-Tekieli przerwała milczenie. Udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci męża

  Justyna Kowalczyk-Tekieli przerwała milczenie. Udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci męża

  Niebawem minie osiem miesięcy od śmierci Kacpra Tekielego. Alpinista zginął podczas zdobywania szczytu Jungfrau w Szwajcarii. 30 maja został pochowany na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku, który był jego rodzinnym miastem. Od tamtej pory Justyna Kowalczyk-Tekieli udzielała się w sieci, ale nie zabierała głosu w mediach. Zmieniło się to kilka dni temu, kiedy porozmawiała z norweską stacją NRK.

 • Atak na Kowalczyk po jej wpisie o TVP. Wtem Gortat: 'Kolejny płaczący pisior'

  Atak na Kowalczyk po jej wpisie o TVP. Wtem Gortat: "Kolejny płaczący pisior"

  Niedawno Justyna Kowalczyk-Tekieli skomentowała nagłą zmianę w TVP. - Temu wieczorowi należy się kieliszek ulubionego przez Kacpra Amarone - napisała na X. Komentarz czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich nie wszystkim przypadł do gustu. - Równie głupia jak Gortat, albo jeszcze głupsza - odpowiedział kontrowersyjny bloger, Piotr Wielgucki. Na te słowa błyskawicznie zareagował Marcin Gortat.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.