F1. Robert Kubica nie pojedzie w testach. Williams ogłosił decyzję

Robert Kubica i George Russell nie pojadą w testach w Barcelonie, jakie odbędą się po GP Hiszpanii. Williams ogłosił, że w oba dni na torze pojawi się rezerwowy kierowca Nicholas Latifi.
Zobacz wideo

Robert Kubica i George Russell będą musieli ustąpić miejsca Nicholasowi Latifiemu, którego umowa z Williamsem gwarantuje mu określoną liczbę dni testowych w tym sezonie - na tej samej zasadzie Kubica jeździł w testach w poprzednich sezonie. W ten weekend odbędzie się GP Hiszpanii, a testy w Katalonii - ostatnie takie w tym sezonie - odbędą się we wtorek i w środę od godziny 9 do 18. Wcześniej Latifi stracił dzień w Barcelonie ze względu na opóźnienia przy budowie bolidu. Latifi nie będzie za to testował opon, bo ich producent (Pirelli) "nalega na udział kierowców z doświadczeniem wyścigowym" - napisał na Twitterze Mikołaj Sokół.

Kubica i Russell bez punktów. Williams przygotował poprawki do bolidu

Kubica i Russell cierpią ze względu na bolid Williamsa, który znacznie odstaje od reszty stawki. Brytyjski zespół jako jedyny nie zdobył jeszcze żadnego punktu w czterech wyścigach obecnego sezonu. Williams przywiezie ze sobą do Hiszpanii kilka poprawek, które zdaniem George'a Russella pomogą odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała dalsza część sezonu w wykonaniu brytyjskiej ekipy. Mają one odpowiedzieć na pytanie "czy mamy jakieś szanse w dalszej części sezonu", stwierdził Brytyjczyk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA