Formuła 1

 • Koniec śledztwa w Red Bullu. Jest decyzja ws. szefa zespołu

  Koniec śledztwa w Red Bullu. Jest decyzja ws. szefa zespołu

  W ostatnich dniach w Red Bullu było gorąco. Jedna z pracownic zarzuciła szefowi zespołu, Christianowi Hornerowi, że ten zachowywał się wobec niej "niewłaściwie", na co natychmiast zareagował sam zespół. Władze wszczęły wewnętrzne śledztwo, które po kilkunastu dniach dobiegło końca. W środę 28 lutego Red Bull poinformował o ustaleniach. To ważne wieści dla całego padoku tuż przed startem sezonu Formuły 1.

 • Wszystko jasne! Dlatego Hamilton trafi do Ferrari

  Wszystko jasne! Dlatego Hamilton trafi do Ferrari

  Od sezonu 2025 Lewis Hamilton będzie kierowcą Ferrari. Tym samym Brytyjczyk rozstanie się z Mercedesem po dwunastu latach współpracy. A przecież jeszcze w poprzednim sezonie obie strony parafowały nowy kontrakt. Dlaczego zatem dochodzi do tego transferu? Sprawę postarał się wytłumaczyć szef Mercedesa, Toto Wolff. Okazuje się, że zespół z Brackley nie chce popełnić błędu sprzed lat, dlatego nie podpisywał z Hamiltonem długoterminowego kontraktu.

 • A jednak! Skandal zmiótł ze stołka jednego z najpotężniejszych ludzi F1

  A jednak! Skandal zmiótł ze stołka jednego z najpotężniejszych ludzi F1

  Christian Horner nie będzie już szefem zespołu Red Bulla w Formule 1. Po tym, jak na początku lutego pojawiły się niepokojące informacje o jego zachowaniu względem jednej z pracownic zespołu i władze koncernu wszczęły wewnętrzne dochodzenie, to odejście Brytyjczyka z Red Bulla ma się sformalizować w najbliższym czasie. Fiński oddział Viaplay podaje nawet konkretną datę, która jasno wskazuje, że na starcie sezonu szefem Red Bulla będzie już ktoś inny.

 • Stało się! Polak robi furorę. Rośnie następca Roberta Kubicy

  Stało się! Polak robi furorę. Rośnie następca Roberta Kubicy

  - Bycie porównywanym do Roberta Kubicy jest bardziej pozytywne niż denerwujące. Fajnie, że typują mnie na następcę jedynego Polaka w Formule 1. Szczerze mówiąc, to nigdy nie miałem z tym problemu. Każdy z pokolenia młodych kierowców chce być jak on i trafić do Formuły 1. Widziałem parę komentarzy, że mam nie być drugim Robertem Kubicą, tylko pierwszym Kacprem Sztuką. Takie mam założenia i chcę tworzyć swoją historię - mówi Sport.pl Kacper Sztuka, 18-letni kierowca wyścigowy, któremu zostały dwa kroki, aby wejść do Formuły 1.

 • Widmo skandalu nad legendą Red Bulla. Kompromitujące dowody

  Widmo skandalu nad legendą Red Bulla. Kompromitujące dowody

  Ostatnie wydarzenia w Red Bullu pokazują, że zespół podchodzi do funkcjonowania w jeden sposób: "Albo jesteś z nami, albo wcale". Nad Christianem Hornerem ciąży sprawa, wokół której jest sporo tajemnic i niedopowiedzeń. Dowody mają być miażdżące dla Brytyjczyka, pojawiają się doniesienia o skandalu obyczajowym, a nawet przestępstwie. Nagle wszyscy w zespole są przeciwko niemu, jest wręcz wypychany po 19 latach bycia szefem. Nikt sobie nie wyobrażał, że atmosfera może być tak napięta. Cała sytuacja budzi niesmak.

 • Były mistrz świata F1 oskarżony o oszustwo. 'Nie miał żadnych skrupułów'

  Były mistrz świata F1 oskarżony o oszustwo. "Nie miał żadnych skrupułów"

  Jenson Button znów znalazł się na stronach gazet, ale nie z powodów sportowych. Brytyjczyk miał rzekomo wystawić na sprzedaż pojazd i podać się za jego właściciela. W rzeczywistości posiadaczką auta miała być jego ówczesna dziewczyna. W związku z tym nowy nabywca poczuł się oszukany, tym bardziej że wylicytował samochód za astronomiczną kwotę. Wystąpił już na drogę prawną. Były mistrz świata Formuły 1 uważa jednak, że roszczenia biznesmena mają inne podłoże.

 • Wielkie zmiany przed nowym sezonem F1. Kibice będą zachwyceni!

  Wielkie zmiany przed nowym sezonem F1. Kibice będą zachwyceni!

  Już za nieco ponad trzy tygodnie w Bahrajnie wystartuje nowy sezon Formuły 1, który zakończy się w grudniu w Abu Zabi. Do kalendarza wyścigów po kilkuletniej nieobecności wracają Chiny. W poniedziałek przedstawiciele wszystkich zespołów spotkali się na konferencji w Londynie i dyskutowali na temat zmian, do których dojdzie w nadchodzącym sezonie. Głównym przedmiotem rozmów były tzw. weekendy sprinterskie.

 • Afera w mistrzowskim zespole F1. Legenda może wylecieć z hukiem

  Afera w mistrzowskim zespole F1. Legenda może wylecieć z hukiem

  Trwająca przerwa zimowa w Formule 1 przynosi kolejny gorący temat, który może wstrząsnąć środowiskiem. W poniedziałek nagle pojawił się komunikat Red Bulla informujący o wewnętrznym śledztwie w zespole, które dotyczy wieloletniego szefa mistrzowskiego zespołu. Nie podano oficjalnego powodu wszczęcia postępowania, a informacje z zagranicznych mediów są szczątkowe. Niemniej istnieje ryzyko, że może dojść do zmiany na samym szczycie ekipy.

 • Legenda może wrócić do giganta. To wielokrotny mistrz świata. Hit nad hity

  Legenda może wrócić do giganta. To wielokrotny mistrz świata. Hit nad hity

  Lewis Hamilton wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi w świecie Formuły 1, kiedy ogłosił, że w sezonie 2025 przeniesie się do Ferrari. Wiadomo, kto będzie jego partnerem we włoskiej ekipie, ale jego zastępca w Mercedesie pozostaje nieznany. Niemieckie Sky Sports donosi, że władze zespołu poważnie zastanawiają się nad ściągnięciem wielkiej legendy F1 z emerytury. Chodzi o czterokrotnego mistrza świata.

 • Hamilton przerwał milczenie. Wreszcie wyjaśnił powody swojej sensacyjnej decyzji

  Hamilton przerwał milczenie. Wreszcie wyjaśnił powody swojej sensacyjnej decyzji

  Lewis Hamilton dokonał prawdziwego trzęsienia ziemi, przechodząc z Mercedesa do Ferrari. Brytyjczyk będzie kierowcą włoskiego zespołu od 2025 r. Od czasu oficjalnych komunikatów poznaliśmy kulisy decyzji, szczegóły kontraktu i zarobki siedmiokrotnego mistrza świata. Brakowało szerszej wypowiedzi ze strony kierowcy nt. transferu. W końcu Hamilton postanowił zabrać głos.

Copyright © Agora SA