Formuła 1

 • O Polaka walczą czołowe zespoły, 'Jest światełko w tunelu'. Trampolina do F1

  O Polaka walczą czołowe zespoły, "Jest światełko w tunelu". Trampolina do F1

  Po tym, jak Kacper Sztuka zdobyl mistrzostwo włoskiej Formuły 4, zaczęły się nim interesować zespoły z wyższej serii. Jest szansa, że w 2024 r. zobaczymy go w bolidzie F3. W znalezieniu mu zespołu ma pomóc angaż w akademii Red Bulla, ale ekipy liczą też na odpowiedni wkład finansowy ze strony Polaka. Sam kierowca przyznaje, że interesuje go wyłącznie jazda w czołowym zespole serii i tylko z takimi też rozmawia.

 • Oficjalnie: Następca Kubicy w wielkim zespole. 'Spełnienie marzeń'

  Oficjalnie: Następca Kubicy w wielkim zespole. "Spełnienie marzeń"

  Kacper Sztuka zakończył poprzedni sezon z mistrzowskim tytułem we włoskiej Formule 4, co było zdecydowanie największym sukcesem od czasów Roberta Kubicy. Teraz utalentowany kierowca dołącza do nowego zespołu, dzięki któremu jego droga do Formuły 1 może się zdecydowanie skrócić. Jednocześnie potwierdzają się wieści, które krążyły w mediach od początku listopada tego roku. "To spełnienie moich marzeń i ogromny zaszczyt" - przekazał Sztuka w mediach społecznościowych.

 • Formuła 1 w mieście grzechu. Prostytutki ogłosiły promocję. '100 proc. za darmo'

  Formuła 1 w mieście grzechu. Prostytutki ogłosiły promocję. "100 proc. za darmo"

  W niedzielę 19 listopada pierwszy raz od 1982 roku kierowcy Formuły 1 w ramach Grand Prix zawitają w Las Vegas. Taka decyzja organizatorów wyścigu wywołała wiele kontrowersji. Oliwy do ognia postanowiły dolać... miejscowe prostytutki, które zapowiedziały, że w dniu zawodów przygotują specjalną ofertę zarówno dla samych uczestników, jak i ich sztabów oraz kibiców. "Będziecie mogli liczyć na naszą wdzięczność" - mówiła jedna z nich.

 • Nowy zespół w F1. Luksusowa marka wchodzi do gry

  Nowy zespół w F1. Luksusowa marka wchodzi do gry

  Niedawno Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zgodziła się na dołączenie Andretti Cadillac do Formuły 1. Teraz amerykański zespół jeszcze bardziej przybliżył się do udziału w tych elitarnych rozgrywkach. General Motors oficjalnie poinformowało, że dostarczy Andrettiemu jednostkę napędową. Nastąpi to jednak dopiero w 2028 roku i zespół musi do tego czasu znaleźć inne rozwiązanie.

 • Boom! To się dzieje! Polak na drodze do Formuły 1. Lepiej nie mógł trafić

  Boom! To się dzieje! Polak na drodze do Formuły 1. Lepiej nie mógł trafić

  Kacper Sztuka dał w tym roku fanom sportów wyścigowych wiele powodów do radości. Zaledwie 17-letni kierowca wygrał cykl Włoskiej Formuły 4 i dał nadzieję, że niedługo może sięgać po kolejne sukcesy. Talent Polaka został dostrzeżony przez wielką markę, która postanowiła go wyróżnić i dać ogromną szansę na rozwój świetnie zapowiadającej się kariery.

 • Przejmujące słowa brata Michaela Schumachera. Tak, to niestety prawda

  Przejmujące słowa brata Michaela Schumachera. Tak, to niestety prawda

  Od wypadku Michaela Schumachera, po którym został sparaliżowany, minęło prawe dziesięć lat. Mało kto z najbliższych wierzy w poprawę jego stanu zdrowia i odzyskanie przynajmniej częściowej sprawności. Ralf Schumacher, jego brat i jednocześnie rywal na torze, do dziś nie może się pogodzić z tragedią, jaka spotkała siedmiokrotnego mistrza świata. Jednocześnie cały czas wspiera rodzinę Michaela.

 • Dantejskie sceny podczas F1. Nie oszczędzili nawet kobiety [WIDEO]

  Dantejskie sceny podczas F1. Nie oszczędzili nawet kobiety [WIDEO]

  Za nami jeden z ostatnich wyścigów trwającego sezonu Formuły 1. Najlepsi kierowcy świata w ostatni weekend rywalizowali w Meksyku. W mediach dużo więcej niż o wynikach mówi się jednak o tym, co działo się dookoła wyścigu. Kiedy kierowcy ścigali się na torze, doszło do bijatyki między kibicami. Nie oszczędzono w niej nawet kobiety! Wiadomo, już co dokładnie było przyczyną zajścia.

 • To dlatego Michael Schumacher przepadł za murem milczenia

  To dlatego Michael Schumacher przepadł za murem milczenia

  Minęło prawie dziesięć lat od wypadku Michaela Schumachera na nartach, po którym został sparaliżowany. Wciąż trwa kosztowna rehabilitacja, ale na temat jej przebiegu pojawiają się jedynie szczątkowe informacje. Od lat rodzina siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 stara się nie mówić publicznie o jego stanie zdrowia. Prawnik Schumacherów wyjawił motywy takiego działania.

 • Dantejskie sceny przed wyścigiem F1. Nie żyje jedna osoba

  Dantejskie sceny przed wyścigiem F1. Nie żyje jedna osoba

  W ten weekend kierowcy Formuły 1 ścigają się o Grand Prix Meksyku na Autodromo Hermanos Rodriguez w stolicy kraju. Do tragedii doszło na pobliskim parkingu, gdzie miała miejsce strzelanina. Niestety, jest ofiara śmiertelna. Wykluczono możliwość zamachu lub ataku terrorystycznego podobnego do tego w Brukseli, przez który przerwano mecz Belgii ze Szwecją w ramach eliminacji Euro 2024.

 • Eksperci zaskoczyli w studio Viaplay. Zaczęli mówić o 'niebieskich tabletkach' [WIDEO]

  Eksperci zaskoczyli w studio Viaplay. Zaczęli mówić o "niebieskich tabletkach" [WIDEO]

  Już w niedzielę 29 października odbędzie się Grand Prix Meksyku w Formule 1. Występujący w tych zawodach kierowcy będą musieli mierzyć się z bardzo dużą wysokością. To najwyżej odbywający się wyścig. Tor jest położony na wysokości aż 2285 metrów, co może sprawić problemy nieprzyzwyczajonym do tych warunków kierowcom. Na ratunek może przybyć im niebieska pigułka, której używają piłkarze - zauważono w Viaplay.