Formuła 1

 • Jest afera w F1! Burza po kwalifikacjach do Grand Prix Chin

  Jest afera w F1! Burza po kwalifikacjach do Grand Prix Chin

  Fernando Alonso zaliczy rewelacyjne kwalifikacje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Chin na torze Szanghaju. Hiszpan zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko z duetem Red Bulla. Dwukrotny mistrz świata jest jednak przekonany, że nie zdoła utrzymać tak wysokiej lokaty podczas wyścigu. Aston Martin chce ułatwić swojemu kierowcy walkę o podium, dlatego oprotestował wyniki kwalifikacji, żeby zepchnąć jednego z rywali na dalsze miejsce. Ma do tego konkretne argumenty.

 • Gigantyczna sensacja w kwalifikacjach do Grand Prix Chin

  Gigantyczna sensacja w kwalifikacjach do Grand Prix Chin

  Takiego przebiegu sesji kwalifikacyjnej do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Chin Formuły 1. Mieliśmy kilka naprawdę niespodziewanych rozstrzygnięć. Wielką sensacją jest bardzo odległe miejsce Lewisa Hamiltona, który będzie ruszał jutro z przedostatniego rzędu. Wypadek miał Carlos Sainz. Pole position wywalczył Max Verstappen, dokonał tego piąty raz w tym sezonie. Holender był poza zasięgiem wszystkich, ale za jego plecami była pasjonująca walka.

 • Jeden z najciekawszych sprintów w historii F1! Oto zwycięzca

  Jeden z najciekawszych sprintów w historii F1! Oto zwycięzca

  Wyniki piątkowego shootoutu i kwestie przyczepności, które były niewiadomą, zwiastowały nam jeden z najciekawszych sprintów w krótkiej historii istnienia tego formatu w Formule 1. I taki też faktycznie był, dostaliśmy masę ścigania koło w koło. Ostatecznie jako pierwszy na metę przyjechał Max Verstappen, ale musiał się trochę napocić, żeby wygrać sprint do Grand Prix Chin na torze w Szanghaju.

 • Oto wykształcenie Roberta Kubicy. To nie żart

  Oto wykształcenie Roberta Kubicy. To nie żart

  Robert Kubica na stałe zapisał się w historii polskiego sportu - został pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem w Formule 1, wygrał Grand Prix Kanady, świetnie rozwijającą się karierę złamał mu jednak groźny wypadek w rajdzie. O tym słyszeli niemal wszyscy. Jednak jak to jest z wykształceniem polskiego kierowcy? Okazuje się, że pod tym względem 39-latek był stanowczy i w pewnym momencie postawił wszystko na jedną kartę.

 • Wielkie zamieszanie w F1. Hamilton już cieszył się z wygranej. Nagle konsternacja

  Wielkie zamieszanie w F1. Hamilton już cieszył się z wygranej. Nagle konsternacja

  Trwa kolejny weekend wyścigowy Formuły 1. W ramach piątej rundy eliminacji 75. sezonu mistrzostw świata Formuły 1 kierowcy rywalizują na torze w Szanghaju. W piątek odbyły się kwalfikacje do sobotniego sprintu. Nie brakowało podczas nich niecodziennych zdarzeń. Lewis Hamilton już cieszył się z wygranej, gdy nagle sędziowie zmienili decyzję.

 • Niecodzienny powód przerwania kwalifikacji F1! Takich scen nie oglądamy [WIDEO]

  Niecodzienny powód przerwania kwalifikacji F1! Takich scen nie oglądamy [WIDEO]

  W marcu rozpoczął się 75. sezon mistrzostw świata Formuły 1. Kibice zobaczyli już cztery wyścigi. Trzy z nich wygrał Max Verstappen. W niedzielnym GP Chin także będzie głównym faworytem. Podczas pierwszego treningu, który zainaugurował ten weekend wyścigowy, Holender musiał jednak uznać wyższość dwóch kierowców. Wygrał Lance Stroll przed Oscarem Piastrim, ale wyniki przyćmiło nietypowe zdarzenie.

 • Lewis Hamilton ogłosił to, na co wszyscy czekali! Jaśniej się nie dało

  Lewis Hamilton ogłosił to, na co wszyscy czekali! Jaśniej się nie dało

  Lewis Hamilton to siedmiokrotny mistrz świata i żywa legenda Formuły 1. Od przyszłego sezonu dołączy do zespołu Ferrari, gdzie będzie ścigał się jeszcze przynajmniej dwa lata. W ostatniej rozmowie dla BBC zdradził natomiast, kiedy planuje zakończyć karierę. Jego słowa nie pozostawiają złudzeń. - Nie czuję się w ogóle na osobę, która wkrótce skończy 40 lat - tłumaczy kierowca.

 • Desperacki ruch żony Schumachera. Zarobi fortunę, ale wzbudzi kontrowersje

  Desperacki ruch żony Schumachera. Zarobi fortunę, ale wzbudzi kontrowersje

  Od dziesięciu lat dokładny stan zdrowia Michaela Schumachera jest jedną, wielką tajemnicą. Co prawda pojawiają się doniesienia, że raz jest lepiej bądź gorzej, ale to nic konkretnego. Żeby finansować leczenie 55-latka, jego rodzina zdecydowała się na kolejną wyprzedaż majątku. Tym razem pod młotek pójdzie kolekcja ośmiu zegarków, których wartość wynosi kilka milionów dolarów.

 • Wszystko wyjaśnione. Fernando Alonso zdecydował

  Wszystko wyjaśnione. Fernando Alonso zdecydował

  Fernando Alonso może zostać zespołowym kolegą Maxa Verstappena lub zostać jego następcą w Red Bullu - o tym informowały media związane z F1 w ostatnich tygodniach. Do sprawy odnosili się obaj kierowcy. Teraz jest już wszystko jasne nt. przyszłości Hiszpana. Aston Martin wystosował oficjalny komunikat na stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych. - W ciągu ostatnich miesięcy wiele mówiono i pisano o mojej przyszłości - zaczął Alonso.

 • Sceny w Grand Prix Japonii. Wrócił na zwycięską ścieżkę, odjechał wszystkim

  Sceny w Grand Prix Japonii. Wrócił na zwycięską ścieżkę, odjechał wszystkim

  Po wpadce w Australii, gdzie nie ukończył wyścigu z powodu awarii hamulców, Max Verstappen wrócił na pierwsze miejsce cyklu Grand Prix Formuły 1. Holender tym razem triumfował w Japonii, a za jego plecami uplasował się kolega z zespołu Sergio Perez. Podium po walce uzupełnił Carlos Sainz. Już na drugim zakręcie wyścigu doszło do groźnego wypadku, po którym pojawiła się czerwona flaga.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.