Formuła 1

 • Poplecznik Putina triumfuje. Jest wyrok sądu. Niestety

  Poplecznik Putina triumfuje. Jest wyrok sądu. Niestety

  Zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie amerykański zespół Formuły 1 - Haas - zerwał kontrakt sponsorski z rosyjskim koncernem Uralkali - producentem i eksporterem nawozów potasowych. Rosjanie od razu poszli z tym do sądu. I wyrok w tej sprawie właśnie zapadł.

 • Następca Kubicy zwolniony przez Red Bulla! Jednostronna decyzja

  Następca Kubicy zwolniony przez Red Bulla! Jednostronna decyzja

  Zaledwie osiem miesięcy Kacper Sztuka był członkiem akademii Red Bulla. Niestety, Polak stracił w niej miejsce i nie będzie już wspierany przez zespół Formuły 1. Na szczęście ten sezon Formuły 3 dojedzie do końca w swoim zespole. "W ostatnich tygodniach umowa z juniorskim programem Red Bulla została rozwiązana z inicjatywy partnera" - oświadczył polski kierowca.

 • A jednak! Trzęsienie ziemi w zespole F1

  A jednak! Trzęsienie ziemi w zespole F1

  Ten sezon Formuły 1 stoi pod znakiem m.in. rozkręconej w pełni karuzeli transferowej, a dołącza do niej Esteban Ocon. Francuz postanowił rozstać się z Alpine. Kierowca i zespół postanowili zakończyć współpracę wraz z końcem sezonu 2024. W ostatnim czasie było trochę tarć na linii Ocon - Alpine. We francuskim zespole zwalnia się zatem jedno miejsce.

 • 'Bez cienia wątpliwości!' Te słowa o Robercie Kubicy odbiją się szerokim echem

  "Bez cienia wątpliwości!" Te słowa o Robercie Kubicy odbiją się szerokim echem

  - Robert Kubica był wyjątkowym talentem. Stałem z nim na podium, kiedy wygrywał swój pierwszy i niestety jedyny wyścig Formuły 1. Wszyscy wiemy, że jego kariera była zbyt krótka - takimi słowami David Coulthard, legenda F1, w krótkiej rozmowie ze Sport.pl wspomniał polskiego rodzynka w historii królowej motosportu. Szkot był gwiazdą Red Bull Speedways, który 30 maja odbył się we Wrocławiu.

 • Potężny wypadek w Monako. Czerwona flaga nad torem i koniec wielkiego pecha [WIDEO]

  Potężny wypadek w Monako. Czerwona flaga nad torem i koniec wielkiego pecha [WIDEO]

  Charles Leclerc wreszcie wygrał wyścig Formuły 1 na domowym torze w Monako, a podium uzupełnili Oscar Piastri oraz Carlos Sainz. Zmagania na prestiżowym obiekcie rozpoczęły się jednak dramatycznie - od poważnego wypadku z udziałem Sergio Pereza i Kevina Magnussena. Pierwszy z nich został wciśnięty w ścianę przez rywala zaraz po starcie.

 • Mniej niż pół sekundy. Tyle dzieliło Polaka od szczęścia w Monako

  Mniej niż pół sekundy. Tyle dzieliło Polaka od szczęścia w Monako

  Kacper Sztuka był bardzo bliski wywalczenia swoich drugich punktów w tym sezonie. Jechał dość zachowawczo po ulicach Monako, ale korzystał na błędach i wypadkach rywali będących z przodu. Spokojna jazda nie dała następcy Kubicy punktów, choć brakowało do nich naprawdę niewiele. Cieszy jednak to, że tym razem dojechał do mety i nie tracił tempa względem reszty stawki, co zdarzało się w ostatnich wyścigach.

 • Niemka wyeliminowała 'następcę Kubicy'. Katastrofa Polaków w Monako

  Niemka wyeliminowała "następcę Kubicy". Katastrofa Polaków w Monako

  Sprint Formuły 3 w Monako dla polskich kierowców jest całkowicie do zapomnienia. Kacper Sztuka zyskał kilka pozycji po karambolu, który miał miejsce krótko po starcie, ale później miał wypadek z Niemką Sophią Floersch i musiał się wycofać z wyścigu. Drugi z Polaków, Piotr Wiśnicki, dostał dwie surowe kary, przez które został sklasyfikowany na szarym końcu stawki. Tak złego dnia w tym sezonie F3 biało-czerwoni jeszcze nie mieli.

 • Dramat następcy Kubicy na Imoli. Skończył z niczym

  Dramat następcy Kubicy na Imoli. Skończył z niczym

  Kacper Sztuka miał odbudować się na Imoli i walczyć o dużo wyższe lokaty. W pewnych elementach jazdy bolidem Formuły 3 się poprawił, ale są rzeczy, które pozostawiają uczucie niedosytu. Nie udało się powtórzyć wyczynu z sobotniego sprintu i w niedzielnym wyścigu głównym polski kierowca skończył bez punktów. Gdyby nie charaterystyka toru, która sprzyjała kierowcom będącym z przodu, mogłoby się skończyć katastrofą.

 • Następca Kubicy pojechał w najbardziej kuriozalnym wyścigu roku! Pierwsze punkty

  Następca Kubicy pojechał w najbardziej kuriozalnym wyścigu roku! Pierwsze punkty

  Absolutnie nikt nie spodziewał się tego, jak będzie przebiegać sprint Formuły 3 na torze we włoskiej Imoli. Kacper Sztuka startował z pole position, a za nim mieliśmy wypadek za wypadkiem. Samochód bezpieczeństwa czterokrotnie wyjechał na tor, raz mieliśmy wirtualną neutralizację. Na szczęście nastolatek, którego wskazuje się jako następcę Roberta Kubicy, skończył w czołówce i zdobył pierwsze punkty w sezonie.

 • Poważny krok rodziny Schumacherów. Niemcy tracą nadzieję

  Poważny krok rodziny Schumacherów. Niemcy tracą nadzieję

  Rodzina Michaela Schumachera robi wszystko, by pomóc wrócić mu do zdrowia. Ostatnio wystawiła na licytację kolekcję zegarków. We wtorek odbyła się aukcja, na której sprzedano wszystkie osiem modeli, z czego wiele personalizowanych. Nabywcy byli hojni i przedmioty osiągnęły zawrotne kwoty. Jeden z nich kupiono za dwukrotnie większą sumę, niż jest w rzeczywistości wart.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.