Karolina Kowalkiewicz szybko wróci do klatki. Polka wystąpi na UFC 238

Kibice Karoliny Kowalkiewicz nie będą musieli długo czekać na jej powrót do klatki. Polka wystąpi na czerwcowej gali UFC 238 w Chicago. Rywalką Kowalkiewicz będzie Alexa Grasso (10-2), która w ostatniej walce została poddana przez Tatianę Suarez. Meksykanka zajmuje aktualnie 13 miejsce w rankingu UFC.
Zobacz wideo

Karolina Kowalkiewicz (12-4) powróci do klatki UFC po ledwie 9 tygodniach. W ostatniej walce nie poradziła sobie z Michelle Waterson przegrywając na punkty.

Alexa Grasso (10-2) w UFC występuje od 2016 roku. W debiucie pokonała Heather Clark (8-6), którą wypunktowała. Następnie przyszła porażka z Felice Herrig (14-8), a później zwycięstwo z Randą Markos (9-6-1).

Polka i Meksykanka mierzyły się z trzema, tymi samymi rywalkami na poziomie UFC, lepiej w tym zestawieniu wypada zawodniczka Shark Top Team. Czy to nie tylko robi z niej faworytkę, ale też jest argumentem za tym, żeby nie stawiać pieniędzy na Grasso? Na odpowiedź musimy poczekać do 8 czerwca.

Jak poinformował trener Karoliny – Łukasz Zaborowski, przy okazji tego pojedynku Polka podpisała nowy kontrakt, na sześć walk.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.