21-letnia kobieta została nowym kierowcą Williamsa

Jamie Chadwick została kierowcą rozwojowym Williamsa. Brytyjka startuje w tym roku W Series, gdzie po dwóch wyścigach przewodzi w klasyfikacji.

21-latka do swoich sukcesów może zaliczyć mistrzostwo z 2015 roku w brytyjskich mistrzostwach GT w klasie GT4, a także tytuł w MRF Challenge z sezonu 2018/19. Chadwick ma na swoim koncie także wygraną w wyścigu brytyjskiej Formuły 3 w minionym sezonie. W tym roku startuje w W Series, gdzie rywalizacja rozstrzyga się tylko między kobietami. Chadwick po dwóch wyścigach ma w swoim dorobku zwycięstwo, a także pozycję lidera klasyfikacji.

Zobacz wideo

Jak potwierdzono, Brytyjka dołączy do zespołu Williamsa jako jej nowy kierowca rozwojowy. Do obowiązków Chadwick będą należały sesje w symulatorze oraz obecność na trzech europejskich wyścigach F1, w tym Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ponadto zawodniczka ma wspierać stajnię z Grove w aktywnościach medialnych oraz marketingowych.

- Czas spędzony w symulatorze dobrze wpłynie na mój rozwój - powiedziała Jamie Chadwick. - Nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznę pracę w fabryce w Grove, poznam zespół. Mam nadzieję, że pomogę Williamsowi się rozwinąć w każdym możliwym obszarze. Jestem bardzo podekscytowana - dodała 21-latka.

- Miałam przyjemność obserwować pierwszy wyścig Jamie na Hockenheim, gdzie odniosła zwycięstwo w W Series - powiedziała Claire Williams, wiceszefowa zespołu. - Promowanie kobiet w sportach motorowych jest bardzo ważne, a posiadanie zawodniczki w naszej Akademii może zainspirować młode dziewczyny do startów w wyścigach. Liczymy, że uda nam się pokazać, iż motorsport jest wszechstronny oraz ekscytujący. Jamie jest wielkim talentem i nie możemy się doczekać współpracy z nią - dodała.

Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA