Skoki narciarskie

 • Adam Małysz został oszukany przez znajomą. 'Wszyscy stali i się patrzyli'

  Adam Małysz został oszukany przez znajomą. "Wszyscy stali i się patrzyli"

  Adam Małysz uznawany jest za jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich w historii. 46-latek w trakcie kariery zdobywał medal za medalem. Polacy dzięki niemu pokochali skoki i w kraju zapanowała "małyszomania". Teraz Małysz w wywiadzie dla WP SportoweFakty wrócił wspomnieniami do przeszłości i podzielił się przykrym doświadczeniem. Przyznał, że ponad dwie dekady temu został oszukany przez znajomą kobietę.

 • To byłby przewrót w skokach. Tajny list, który miał nie zostać ujawniony

  To byłby przewrót w skokach. Tajny list, który miał nie zostać ujawniony

  "Prosimy, żebyście działali na rzecz rozwoju kobiecych skoków. Zwiększcie jego tempo. Wierzymy, w ogromny potencjał naszej dyscypliny, dziś niewykorzystywany. Nie traćmy więcej czasu" - piszą skoczkinie w liście, pod którym podpisało się ponad 20 zawodniczek. Działacze FIS chcieli, aby list utajnić, ale i tak ogłosili rewolucyjne zmiany - połączenie cyklu Pucharu Świata kobiet i mężczyzn.

 • Norweski skoczek przerywa milczenie po wywołaniu skandalu. Tłumaczy, dlaczego zrobili to trenerowi
 • Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  To koniec oficjalnych obrad Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS). Ustaliła ona terminarz zarówno następnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, jaki i Letniej Grand Prix. Nie zabrakło zmian względem oryginalnych planów, bowiem już wiadomo, że sezon zimowy się wydłuży.

 • Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. 'Potrzebujemy go'

  Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. "Potrzebujemy go"

  - Nie ukrywam, że dla nas jest to akurat dobra informacja. Bo jasne, zawsze są takie obawy, że coś złego się może wydarzyć podczas takiej walki, a my na pewno potrzebujemy Piotrka i to w pełni sprawnego - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Polsatem Sport zapytany o to, co sądzi o braku walki Piotra Żyły we freak fightach. Prezes PZN wyjawił też, do kiedy chciałby, aby Żyła skakał w kadrze.

 • Media: Wojna w kadrze skoczków. Trener zaczekał do końca sezonu i uderzył

  Media: Wojna w kadrze skoczków. Trener zaczekał do końca sezonu i uderzył

  Ostatnie tygodnie były trudne dla Alexandra Stoeckla. Został odsunięty od obowiązków, co miało związek z konfliktem, jaki wybuchł w norweskiej kadrze. Mimo to tamtejsza federacja nie zwolniła formalnie trenera. Ten nie zamierza jednak czekać z założonymi rękoma. Jak donosi portal vg.no, do rozstania prawdopodobnie dojdzie, tym bardziej że Austriak rzekomo złożył pozew przeciwko Norweskiemu Związkowi Narciarskiemu.

 • Trener nie gryzie się w język po rekordzie Kobayashiego. 'Wielki kop w tyłek'

  Trener nie gryzie się w język po rekordzie Kobayashiego. "Wielki kop w tyłek"

  Pod koniec kwietnia Ryoyu Kobayashi skoczył 291 metrów na skoczni Hlidarfjall w Islandii, przez co ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości lotu narciarskiego. Nieoficjalny, bo nie uznaje go Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Przez tę decyzję organizacja była krytykowana m.in. przez samego Adama Małysza. Teraz do sprawy odniósł się jeden z trenerów z Japońskiego Związku Narciarskiego i nie przebierał w słowach ws. FIS.

 • Małysz nie odpuścił. Złożył ofertę trenerowi kadry. Austriacy ujawniają kulisy

  Małysz nie odpuścił. Złożył ofertę trenerowi kadry. Austriacy ujawniają kulisy

  W ubiegły czwartek gruchnęła informacja o tym, że Harald Rodlauer przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich kobiet. Sport.pl informowało, że szkoleniowiec nie pozostanie długo na bezrobociu i zwiąże się z kadrą Włoch. Według doniesień austriackich mediów PZN próbował przekonać Rodlauera do pozostania, ale finalnie się to nie udało.

 • Rewolucja w polskich skokach. Koniec kadry A, jaką znamy. Thurnbichler ogłasza

  Rewolucja w polskich skokach. Koniec kadry A, jaką znamy. Thurnbichler ogłasza

  Thomas Thurnbichler zdradził w rozmowie z Eurosportem, jak teraz będą wyglądać kadry narodowe w skokach narciarskich. Wiele wskazuje na to, że czeka nas rewolucja i koniec typowych kadr A i B, jakie znamy z dotychczasowej historii polskich skoków. A od tej pory będziemy funkcjonować w formule znanej z Austrii i Niemiec.

 • Koszmar staje się faktem. Gigant wycofuje się ze sponsoringu. '10 mld długu'

  Koszmar staje się faktem. Gigant wycofuje się ze sponsoringu. "10 mld długu"

  Sytuacja klubów sportowych, które w ostatnim czasie były finansowane przez Grupę Azoty jest trudna, a ich przyszłość niepewna. Wszystko przez to, że państwowy koncern ma 10 miliardów długu i wycofuje się ze sponsoringu sportu. Podobna przyszłość może czekać skoki narciarskie i Piotra Żyłę.

 • Stoi za nowym rekordem świata. Dziś uderza w FIS. 'To nie są bogowie'

  Stoi za nowym rekordem świata. Dziś uderza w FIS. "To nie są bogowie"

  Rekordowy skok Ryoyu Kobayashiego na Islandii to z pewnością jedno z największych wydarzeń w całej historii skoków narciarskich. Kibice, dziennikarze, eksperci, a także sami skoczkowie mówią wprost - skok Japończyka na 291 metrów to nowy rekord świata. Wszyscy tak twierdzą, tylko nie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Projektant skoczni, na której Kobayashi pobił rekord w rozmowie ze sport.tvp.pl mówi, że "limity nadawane przez FIS są bez sensu".

 • Wszystko jasne! Dlatego doszło do rewolucji w polskich skokach. Hula ujawnił kulisy

  Wszystko jasne! Dlatego doszło do rewolucji w polskich skokach. Hula ujawnił kulisy

  - Przemyślał to, co się dzieje. Ocenił sytuację z chłodną głową. Podjął jedyną słuszną dla niego decyzję - tak odejście Haralda Rodlauera z reprezentacji Polski kobiet w skokach ocenił jego były asystent Stefan Hula. Były skoczek dodał też, że o rezygnacji Austriaka wiedział już wcześniej niż zostało to ogłoszone.

 • Gwiazdor skoków narciarskich zaczął bredzić. Kuriozalne wynurzenia. Odleciał

  Gwiazdor skoków narciarskich zaczął bredzić. Kuriozalne wynurzenia. Odleciał

  Harri Olli, były fiński skoczek narciarski i wicemistrz świata z Sapporo, od lat uchodził za postać niezwykle ekscentryczną. Miewał problemy z prawem, zmagał się z alkoholizmem i wielokrotnie zachowywał się dość niestandardowo. Teraz dodatkowo zaczął głosić dość osobliwe poglądy. W krótkim czasie zamieścił dziwaczne wpisy na temat Unii Europejskiej, Słowenii i Mattiego Nykaenena. Aż trudno się w tym połapać.

 • Nie żyje absolutna legenda skoków narciarskich. Był medalistą olimpijskim

  Nie żyje absolutna legenda skoków narciarskich. Był medalistą olimpijskim

  Yukio Kasaya - legendarny japoński skoczek narciarski - nie żyje. Informacje o jego śmierci przekazała w piątek japońska federacja narciarska. Zmarł z powodu choroby serca. Miał 80 lat. W 1972 r. wywalczył złoty medal olimpijski w Sapporo na tych samych igrzyskach co Wojciech Fortuna. Jako pierwszy skoczek w historii mógł wygrać wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni, ale niespodziewanie zrezygnował.

 • Niewiarygodne, gdzie był sufit Kobayashiego. Grubo ponad 300 metrów. Oto kulisy skoku

  Niewiarygodne, gdzie był sufit Kobayashiego. Grubo ponad 300 metrów. Oto kulisy skoku

  Ryoyu Kobayashi spektakularnym skokiem na 291 m ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od bardzo dawna, a jego kulisy odsłonił Frederic Zoz, technik pracujący z japońskimi skoczkami i kombinatorami. W wywiadzie dla "Nordic Magazine" wskazał, jaki nieoczywisty powód wpłynął na wybór Kobayashiego. Poza tym zdradził, czego niemal w ostatniej chwili zażyczył sobie Japończyk, a także jaka odległość była w jego zasięgu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.