Skoki narciarskie

 • Sensacyjne informacje. Lekarze nie dawali szans, a on wrócił na skocznie

  Sensacyjne informacje. Lekarze nie dawali szans, a on wrócił na skocznie

  Pod koniec stycznia, zajmujący wówczas szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Anze Lanisek zerwał więzadło poboczne w prawym kolanie. Do zdarzenia doszło podczas treningu na skoczni w Planicy, na której przygotowywał się do MŚ w lotach narciarskich. Pierwotnie zakładano, że nie ma szans, by zawodnik wrócił do rywalizacji w tym sezonie, ale w czwartek nowe informacje podała RTV Slovenija.

 • Austriacy zaskoczyli składem na Lahti. 18-latek wygryzł weterana. 'Brutalna sytuacja'
 • Sensacja! Skoczek kończy karierę w wieku 26 lat

  Sensacja! Skoczek kończy karierę w wieku 26 lat

  Markus Rupitsch to skoczek, który przyzwoicie radził sobie w tym sezonie FIS Cup. Regularnie włączał się do walki o czołowe lokaty i kilkukrotnie udało mu się stanąć na podium. W przeszłości sporadycznie pojawiał się również w Pucharze Świata. Jednak najprawdopodobniej nie zobaczymy już Austriaka na skoczni. W środę 26-latek poinformował o zakończeniu kariery. "Czas się pożegnać. To koniec" - pisał na Instagramie.

 • Tak zareagował Kubacki na odsunięcie od składu. Małysz odsłania kulisy

  Tak zareagował Kubacki na odsunięcie od składu. Małysz odsłania kulisy

  Decyzją trenera Thomasa Thurnbichlera Dawid Kubacki nie weźmie udziału w zawodach Pucharu Świata w Lahti i uda się na trening do Eisenerz, po którym wróci na cykl Raw Air. Skoczek stwierdził w jednym z wywiadów, że "został postawiony przed faktem dokonanym, mimo że przedstawił swoje argumenty". Teraz kulisy tej sprawy uchyla Adam Małysz, a więc prezes Polskiego Związku Narciarskiego. - To zawsze jest trudna decyzja - odpowiada.

 • Tajner uderzył w posłów. Poważny zarzut

  Tajner uderzył w posłów. Poważny zarzut

  Apoloniusz Tajner znany jest większości polskich kibiców, a na pewno tych, którzy od lat interesują się sportami zimowymi. To właśnie on był trenerem Adama Małysza, kiedy "Orzeł z Wisły" osiągał swoje największe sukcesy. Od października blisko 70-letni Tajner jest posłem na Sejm RP. To jedna z kilku postaci sportu reprezentujących nas w parlamencie. Były prezes Polskiego Związku Narciarskiego opowiedział o swojej aktywności poselskiej.

 • Tak dalej być nie może! PZN podjął ważną decyzję ws. polskich skoków. Znamy szczegóły

  Tak dalej być nie może! PZN podjął ważną decyzję ws. polskich skoków. Znamy szczegóły

  Polskie skoki narciarskie wiosną, przed nowym sezonem, czekają kolejne spore zmiany. Jedną z największych będzie wprowadzenie do nich szefa dyscypliny. To już pewne: tak stanie się zresztą w każdym ze sportów, którym zajmuje się Polski Związek Narciarski. Do Sport.pl dotarły pierwsze informacje o tym, kogo pytano o możliwość przyjścia do Polski, żeby zacząć pracę w tej roli.

 • Kubacki nie kryje rozczarowania decyzją Thurnbichlera. ' Łudziłem się'

  Kubacki nie kryje rozczarowania decyzją Thurnbichlera. " Łudziłem się"

  Dawid Kubacki, decyzją Thomasa Thurnbichlera, nie weźmie udziału w konkursach Pucharu Świata w fińskim Lahti, które odbędą się w przyszły weekend. Trener polskich skoczków przekazał, że Kubacki nie stawiał sprzeciwu po usłyszeniu decyzji. Teraz do tego postanowił się ustosunkować sam zainteresowany. - Na pewno nie jestem zadowolony z tej decyzji, bo inaczej sobie to w głowie układałem - komentuje Kubacki w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego Onet".

 • Złe wieści ws. Dawida Kubackiego. 'Gorzej być nie może'

  Złe wieści ws. Dawida Kubackiego. "Gorzej być nie może"

  Dawid Kubacki nie ma za sobą najlepszego okresu, wiec Thomas Thurnbichler zdecydował o odsunięciu go od kadry skoczków na weekend Pucharu Świata w Lahti. Wiadomo, kiedy 33-latek wróci do skakania, ale jeden ze znanych ekspertów nie przewiduje poprawy jego formy. - Zobaczymy, co czas przyniesie - mówi Jakub Kot w rozmowie z WP SportoweFakty.

 • Szalony skok na 165 m! I to nie na mamucie. To się musiało źle skończyć [WIDEO]
 • Thurnbichler mówi o sytuacji polskich skoczków. Brutalne słowa

  Thurnbichler mówi o sytuacji polskich skoczków. Brutalne słowa

  - Jesteśmy w stanie tylko próbować iść dalej z dnia na dzień i docierać z zawodnikami do coraz lepszej formy - mówi o podejściu do startów w reszcie sezonu Pucharu Świata w skokach w rozmowie ze Sport.pl trener Polaków, Thomas Thurnbichler.

 • Długie loty Stocha to nie przypadek. Ekspert mówi o 'szybkim łapaniu formy'

  Długie loty Stocha to nie przypadek. Ekspert mówi o "szybkim łapaniu formy"

  - Zawsze był mistrzem, jak chodzi o szybkie łapanie formy. Jak coś mu raz wyjedzie, to potrafi to powtórzyć - mówił pierwszy trener Kamila Stocha, Krzysztof Sobański. Za naszym skoczkiem najlepszy w tym sezonie weekend Pucharu Świata. Na mamuciej skoczni w Oberstdorfie Stoch popisał się kilkoma znakomitymi lotami, zajął 11. i 12. miejsce i aż kipiał z radości. Ekspert twierdzi, że na tym nie koniec.

 • Stoch w siódmym niebie, ale Prevc to przebija! Małysz: 'Wielu nie wie, kiedy to zrobić'

  Stoch w siódmym niebie, ale Prevc to przebija! Małysz: "Wielu nie wie, kiedy to zrobić"

  - Myślę, że nie ma co komentować, bo to co pokazuję - i gesty, i same skoki - mówią same za siebie - stwierdził Kamil Stoch, który konkursy lotów narciarskich w Oberstdorfie skończył na 12. i 11. miejscu. Ale tak naprawedę nic nie musi mówić Peter Prevc. On niedawno ogłosił, że z końcem sezonu skończy karierę, a teraz pierwszy raz od dwóch lat był na podium. Dwa razy. Po drugich miejscach jest ex aequo ze Stefanem Kraftem pierwszy w wyścigu o Kryształową Kulę za loty!

 • Małysz mówi wprost o rewolucji w kadrze. Wiadomo, co z przyszłością Thurnbichlera

  Małysz mówi wprost o rewolucji w kadrze. Wiadomo, co z przyszłością Thurnbichlera

  Polscy skoczkowie w tym sezonie nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Ich nie najlepsze wyniki są przedmiotem gorącej dyskusji, również w gabinetach PZN. Tam pojawiają się wręcz rewolucyjne pomysły dotyczące kadry, co w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" potwierdził Adam Małysz. Ujawnił również plany związku wobec Thomasa Thurnbichlera.

 • Sensacyjna decyzja Thurnbichlera. Nie miał wyjścia. Przewrót w kadrze skoczków

  Sensacyjna decyzja Thurnbichlera. Nie miał wyjścia. Przewrót w kadrze skoczków

  Dawid Kubacki ma za sobą bardzo nieudany start w zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie. W sobotnim konkursie indywidualnym zajął bardzo odległe miejsce, natomiast w niedzielę odpadł już w kwalifikacjach, w dodatku zaliczając bolesny upadek przy lądowaniu. W związku z tym Thomas Thurnbichler ogłosił, co w najbliższym czasie czeka doświadczonego skoczka. Zapadła decyzja, która zszokuje wielu kibiców.

 • Fatalne wieści dla Małysza i Stocha po konkursie w Oberstdorfie

  Fatalne wieści dla Małysza i Stocha po konkursie w Oberstdorfie

  Stefan Kraft okazał się zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, przez co powiększył przewagę nad rywalami w walce o Kryształową Kulę. Jednocześnie Austriak pnie się coraz wyżej w jednej z historycznych klasyfikacji, właśnie pod kątem liczby zwycięstw. Wygrana w Oberstdorfie była jego 40. triumfem w Pucharze Świata. Tym samym udało mu się wyprzedzić i Adama Małysza, i Kamila Stocha.

Copyright © Agora SA