Skoki narciarskie

 • Koszmar na skoczni w Oberstdorfie. Wyglądało to dramatycznie [WIDEO]

  Koszmar na skoczni w Oberstdorfie. Wyglądało to dramatycznie [WIDEO]

  W niemieckim Oberstdorfie trwa rywalizacja skoczków na mamucie. Podczas pierwszego piątkowego treningu doszło do przerażających scen z udziałem jednego z reprezentantów Czech. Zawodnik dostał mocny podmuch wiatru i musiał bronić się przed groźnym upadkiem. Próba wyglądała przerażająca, a eksperci krytykują decyzję Czechów o wysłaniu na mamuta niedoświadczonego skoczka.

 • Zaskakująca decyzja Thurnbichlera. Klamka zapadła

  Zaskakująca decyzja Thurnbichlera. Klamka zapadła

  Tuż przed konkursem duetów podczas weekendu Pucharu świata w Oberstdorfie trener Thomas Thurnbichler wskazał skład reprezentacji Polski. Szkoleniowiec zaskoczył, ponieważ jednym z zawodników będzie skoczek, który najgorzej zaprezentował się w treningu.

 • Koszmar Piotra Żyły na mamucie w Oberstdorfie. Wyglądało to dramatycznie

  Koszmar Piotra Żyły na mamucie w Oberstdorfie. Wyglądało to dramatycznie

  Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie rozpoczęły się z poślizgiem. Otworzyły je dopiero piątkowe oficjalne treningi, w których wzięło udział czterech polskich skoczków. W pierwszej serii tylko jeden z nich uplasował się w czołowej dziesiątce, a bardzo słaby rezultat uzyskał Piotr Żyła. W drugiej było tylko odrobinę lepiej. Zwycięzcą obu serii zmagań okazał się Domen Prevc. Oto wyniki treningów w Oberstdorfie.

 • Trener norweskich skoczków nie wytrzymał. Aż poleciały mu łzy

  Trener norweskich skoczków nie wytrzymał. Aż poleciały mu łzy

  Atmosfera w norweskiej kadrze gęstnieje. Skoczkowie domagają się zwolnienia Alexandra Stoeckla, ale federacja nie zamierza podejmować tak radykalnych kroków. Teraz głos w sprawie zabrał sam zainteresowany. Zaprosił do własnego domu dziennikarzy i wypowiedział się na temat buntu. Wskazał, co mogło być jego przyczyną. Miał też jedną uwagę do zawodników. - W tym momencie powinni zachować się bardziej obiektywnie i rzeczowo - mówił.

 • Thurnbichler zostawił polskich skoczków. Teraz o wszystkim opowiedział

  Thurnbichler zostawił polskich skoczków. Teraz o wszystkim opowiedział

  Thomas Thurnbichler zostawił polskich skoczków i wrócił do Polski, podczas gdy jego asystenci Wojciech Topór i Krzysztof Miętus, polecieli z kadrą do Sapporo. - Nie chciałem za bardzo interweniować, bo gdy nie ma cię na miejscu, to nie jest najlepszym pomysłem, więc sporo zostawiałem im w Japonii. Oczywiście, jeśli tylko potrzebowali, dzieliłem się z nimi też swoimi opiniami - mówi o współpracy na odległość z polską kadrą w rozmowie ze Sport.pl austriacki szkoleniowiec.

 • O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać loty w Oberstdorfie? [TRANSMISJA, STREAM, WYNIKI]

  O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać loty w Oberstdorfie? [TRANSMISJA, STREAM, WYNIKI]

  Zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie nie zaczęły się tak, jak planowano. Czwartkowy trening oraz kwalifikacje zostały odwołane, co doprowadziło do zmian w harmonogramie. Zdecydowano, że w piątek 23 lutego odbędzie się skrócony konkurs duetów, poprzedzony oficjalnym treningiem. O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, relacja live, wyniki, terminarz.

 • FIS namieszał. Thurnbichler niezadowolony. Szalony plan na loty w Oberstdorfie

  FIS namieszał. Thurnbichler niezadowolony. Szalony plan na loty w Oberstdorfie

  W czwartkowe popołudnie miał odbyć się trening oraz kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Oberstdorfie. Jednak z powodu porywczego wiatru jakiekolwiek skoki nie były możliwe, co spowodowało całkowite zmiany w planie zawodów na ten weekend. Skakanie rozpocznie się od piątkowego konkursu duetów, który w ogłoszonej formie może skończyć się w niespełna godzinę. Przeciwko takiemu rozwiązaniu głosował trener polskiej kadry.

 • Fatalne wieści z Oberstdorfu. Jest decyzja. Spełnił się czarny scenariusz

  Fatalne wieści z Oberstdorfu. Jest decyzja. Spełnił się czarny scenariusz

  W ten weekend zaplanowano zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Na mamucie w Oberstdorfie skoczkowie mają rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych oraz w jednym konkursie duetów. Jednak warunki pogodowe w niemieckiej miejscowości nie pozwalają na spokojne skakanie w czwartek. Zapadła decyzja o odwołaniu serii treningowej i kwalifikacji.

 • To się dzieje! Wiosną ruszy budowa gigantycznej skoczni. 11 km za polską granicą

  To się dzieje! Wiosną ruszy budowa gigantycznej skoczni. 11 km za polską granicą

  Po raz ostatni Harrachov gościł najlepszych skoczków świata w 2014 roku. Niewykluczone, że po ponad dekadzie przerwy zawodnicy ponownie zawitają do Czech. Nasi południowi sąsiedzi mają dość odważne plany wobec jednej ze skoczni, którą chcą przebudować. Prace mają ruszyć już w kwietniu tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Harrachovie powstanie obiekt, którego świat jeszcze nie widział.

 • Kasai oddał skok i się zaczęło. Niebywałe sceny [WIDEO]

  Kasai oddał skok i się zaczęło. Niebywałe sceny [WIDEO]

  W czerwcu skończy 52 lata, a cały czas chce mu się skakać i wychodzi mu to znakomicie. Noriaki Kasai podczas ostatniego weekendu w Sapporo zdobył historyczny punkt Pucharu Świata jako najstarszy skoczek w historii. Teraz dołożył kolejny sukces. W czwartek wygrał lokalne japońskie zawody. A jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Już niedługo ponownie wystartuje w elicie.

 • Afera w kadrze skoczków. Trener nie wytrzymał. Radykalny krok

  Afera w kadrze skoczków. Trener nie wytrzymał. Radykalny krok

  Afery w norweskich skokach ciąg dalszy. Po tym, jak zawodnicy jasno opowiedzieli się przeciwko Alexandrowi Stoecklowi, nad austriackim trenerem zawisły czarne chmury. Po trzech weekendach absencji w końcu miał ponownie towarzyszyć im podczas Pucharu Świata. Tak się jednak nie stanie, przynajmniej na razie. Szkoleniowiec tuż przed weekendem w Oberstdorfie podjął radykalny krok.

 • Kasai w wielkim stylu wrócił do PŚ i to nie koniec. Wiemy, co dalej z Japończykiem
 • Wielki powrót triumfatora Pucharu Świata. Nie było go prawie miesiąc

  Wielki powrót triumfatora Pucharu Świata. Nie było go prawie miesiąc

  Prawie miesiąc trwała przerwa Halvora Egnera Graneruda od startów w Pucharze Świata. Obrońca Kryształowej Kuli jest bez formy w tym sezonie, co szczególnie mocno było widać podczas Turnieju Czterech Skoczni. Źle zniósł fakt, że nie został wybrany do drużyny na konkurs na mistrzostwach świata w lotach. Odpuścił kilka ostatnich konkursów, ale teraz wraca z nowymi siłami na kolejne zawody.

 • Zmiana planów skoczków. Przez Niemców nie spotkają się z rodzinami

  Zmiana planów skoczków. Przez Niemców nie spotkają się z rodzinami

  Nie tak polscy skoczkowie narciarscy wyobrażali sobie powrót z Sapporo do Polski. Pierwotnie w poniedziałek wieczorem mieli zameldować się w domach. Z powodu strajków na niemieckich lotniskach utknęli jednak we Frankfurcie. To sprawiło, że przed kolejnymi zawodami do kraju już nie wrócą i z Frankfurtu udadzą się prosto z Oberstdorfu. Nie spotkają się więc ze swoimi rodzinami.

 • Granerud reaguje na burzę wokół kadry skoczków. Stanął w obronie kolegi

  Granerud reaguje na burzę wokół kadry skoczków. Stanął w obronie kolegi

  - Jest naszym mężem zaufania i wypowiada się w imieniu grupy, stoimy razem z nim - w takich słowach Halvor Egner Granerud zwrócił się do norweskich kibiców skoków narciarskich. Wokół tamtejszej kadry rozpętała się ogromna afera. Zawodnicy otwarcie domagają się zwolnienia Alexandra Stoekla. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nie wsparł jednak trenera, a jego najbardziej zaciekłego przeciwnika.

Copyright © Agora SA