Skoki narciarskie

 • Gigant skoków narciarskich upada. Bałagan na całego. Wstrząsające

  Gigant skoków narciarskich upada. Bałagan na całego. Wstrząsające

  Matti Nykaenen, Matti Hautamaeki, Janne Ahonen - to byli giganci fińskich skoków narciarskich. Od lat jednak tamtejsze skoki są w prawdziwej zapaści, a w minionym sezonie najlepszy z Finów Niko Kytosaho zakończył rywalizację w Pucharze Świata na odległym 30. miejscu. Okazuje się, że problem jest o wiele bardziej poważny i w fińskim związku mówi się o wielomilionowych stratach finansowych.

 • Cyrk! Wyszło na jaw, co zrobił trener Polaków. 'Nie mieliśmy'

  Cyrk! Wyszło na jaw, co zrobił trener Polaków. "Nie mieliśmy"

  - Staram się skakać po swojemu, bo jak dostaję wskazówki od naszego trenera, to jest tylko gorzej - wypalił w styczniu Jakub Wolny, który mocno podważył kompetencje trenera kadry B Davida Jiroutka. Teraz o kulisach współpracy z czeskim szkoleniowcem opowiedział również Andrzej Stękała. Z jego słów wynika, że nie tylko Wolny miał druzgocącą opinię nt. metod pracy Jiroutka.

 • Skocznia narciarska wśród bloków w Warszawie. Zdjęcie robi ogromne wrażenie

  Skocznia narciarska wśród bloków w Warszawie. Zdjęcie robi ogromne wrażenie

  W 2023 roku w Polsce były zaledwie 33 działające skocznie w całym kraj. Dla porówniania w Norwegii, która wychowuje wielu znakomitych skoczków, znajdowało się ich nieco ponad 400. Najsłynniejszymi obiektami w Polsce są m.in. Wielka Krokwia w Zakopanem, "Skalite" w Szczyrku i "Malinka" w Wiśle. Mało kto wie jednak, że swego czasu Warszawa miała swoją skocznię. Do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające dawny obiekt, które robi ogromne wrażenie.

 • Polski skoczek mówi, co robił po powrocie do domu. Smutne słowa

  Polski skoczek mówi, co robił po powrocie do domu. Smutne słowa

  Maciej Kot w sezonie 2016/2017 zajął wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Jeszcze dwa lata temu jednak wahał się, czy kontynuować karierę. W ubiegłym sezonie wreszcie pojawiła się nadzieja, że wróci do dobrego skakania. Polak w rozmowie z "Interią" zdradził swój największy problem.

 • Przesądzone! Małysz podjął decyzję. Ogłosił, kto został trenerem polskich skoczków

  Przesądzone! Małysz podjął decyzję. Ogłosił, kto został trenerem polskich skoczków

  Po nieudanym sezonie polskich skoczków narciarskich można było się zastanawiać, czy Thomas Thurnbichler pozostanie trenerem kadry. Austriak mógł liczyć na słowa wsparcia ze strony Adama Małysza, który miał podjąć decyzję w sprawie dalszej współpracy. O tym, co postanowił prezes PZN, dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu. Wiadomo, kto w przyszłym sezonie będzie prowadził kadrę A, a także kadrę B oraz juniorów.

 • Trener polskich skoczków został zwolniony. Od razu znalazł nową pracę. 'Rozwiąże problem'
 • Członek zarządu PZN potwierdza sensację o Kamilu Stochu. 'Rozmowy trwają'
 • Ukraiński skoczek ujawnił prawdę. Taki naprawdę jest Piotr Żyła

  Ukraiński skoczek ujawnił prawdę. Taki naprawdę jest Piotr Żyła

  - Jest bardzo dobry w rozładowywaniu atmosfery. Pamiętam, jak dużo się z nim śmiałem w końcówce sezonu - powiedział ukraiński skoczek Jewhen Marusiak na temat Piotra Żyły w rozmowie z portalem sport24.ua. Młody zawodnik przyznał, że bardzo lubi spędzać czas z Polakiem, choć nie zawsze rozumie, co ten ma na myśli.

 • Stoch będzie miał nowego trenera?! Sensacyjne wieści

  Stoch będzie miał nowego trenera?! Sensacyjne wieści

  Michal Doleżal może zostać prywatnym trenerem Kamila Stocha - ustalił Sport.pl na podstawie informacji z dwóch niezależnych źródeł spoza Polski. Kilka dni temu niemiecki związek ogłosił, że Czech odszedł z tamtejszej kadry skoczków, gdzie pracował w roli asystenta Stefana Horngachera.

 • Poruszenie po słowach Małysza. Niemcy zaskoczeni. Polska zajęła ich miejsce

  Poruszenie po słowach Małysza. Niemcy zaskoczeni. Polska zajęła ich miejsce

  Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podczas spotkania komitetu ds. planowania kalendarza wstępnie zatwierdziła daty zawodów Pucharu Świata na kolejny sezon. Potwierdziły się informacje o przeniesieniu konkursów w Wiśle z lutego na grudzień. Taki ruch kompletnie zaskoczył szefa niemieckich skoków Horsta Huettela, który jeszcze kilka dni temu nie wiedział, że Wisła przejmie termin po Titisee-Neustadt.

 • Polska zagłosowała przeciwko wielkiej zmianie w skokach. Propozycja Kruczka odrzucona

  Polska zagłosowała przeciwko wielkiej zmianie w skokach. Propozycja Kruczka odrzucona

  Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zrobiła pierwszy krok, żeby wprowadzić ważną zmianę sprzętową dla przyszłości skoków: zawodnicy mają używać ograniczonej liczby kombinezonów, które będą zawierać po kilka czipów. Latem ma dojść do testów: jeśli zmiana zostanie zatwierdzona, będzie można używać tylko czterech przez cały cykl Letniego Grand Prix. Wstępna decyzja zapadła na spotkaniu komitetu FIS ds. sprzętu i rozwoju w Pradze. Polska, reprezentowana przez Łukasza Kruczka, głosowała przeciwko tej zmianie.

 • Dramat syna Janne Ahonena. Legendarny skoczek przekazał fatalne wieści

  Dramat syna Janne Ahonena. Legendarny skoczek przekazał fatalne wieści

  Wielki pech Mico Ahonena. Syn legendarnego skoczka zaliczył upadek podczas lądowania w Lahti. Początkowo wydawało się, że jego kontuzja nie jest zbyt poważna. Nowe wieści w sprawie przekazał jednak ojciec Janne Ahonen. Okazuje się, że młodego skoczka czeka nie tylko operacja, ale i długa przerwa od rywalizacji. Może potrwać nawet rok.

 • Rewolucja w polskich skokach! Trenerzy odchodzą. To już oficjalnie

  Rewolucja w polskich skokach! Trenerzy odchodzą. To już oficjalnie

  Polski Związek Narciarski poinformował o zmianie trenerów w reprezentacji Polski. Chodzi o szkoleniowców kadry B - Davida Jiroutka i Radka Zideka, którzy odpowiedzialni byli za zespół w sezonie 2023/24. Obaj pożegnali się ze stanowiskami po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

 • Sensacyjne wieści z Niemiec. Były trener polskich skoczków nagle zrezygnował!

  Sensacyjne wieści z Niemiec. Były trener polskich skoczków nagle zrezygnował!

  Michal Doleżal przez sześć lat pracował z polskimi skoczkami. Najpierw trzy lata jako asystent Stefana Horngachera, a następnie już w roli pierwszego szkoleniowca. Po odejściu z Polski ponownie był u boku Horngachera, ale już w reprezentacji niemieckich skoczków. Po dwóch latach jednak przygoda za naszą zachodnią granicą dobiegła końca, o czym poinformował niemiecki związek.

 • Małysz ujawnił prawdę na temat Zniszczoła. Nie gryzł się w język. 'Nie fair'

  Małysz ujawnił prawdę na temat Zniszczoła. Nie gryzł się w język. "Nie fair"

  Aleksander Zniszczoł był najlepszym spośród polskich skoczków w minionym sezonie Pucharu Świata. 30-latek dwukrotnie zajął miejsce na podium i znalazł się w czołowej dwudziestce PŚ. Czy w trakcie rywalizacji był krzywdzony przez sędziów? Tak uważa Adam Małysz, z którym rozmawiał Polsat Sport. - Takie podejście sędziów nie jest fair. Wiemy wszyscy, jak to funkcjonuje - tłumaczy prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.