Skoki narciarskie

 • Małysz mówi wprost o rewolucji w kadrze. Wiadomo, co z przyszłością Thurnbichlera

  Małysz mówi wprost o rewolucji w kadrze. Wiadomo, co z przyszłością Thurnbichlera

  Polscy skoczkowie w tym sezonie nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Ich nie najlepsze wyniki są przedmiotem gorącej dyskusji, również w gabinetach PZN. Tam pojawiają się wręcz rewolucyjne pomysły dotyczące kadry, co w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" potwierdził Adam Małysz. Ujawnił również plany związku wobec Thomasa Thurnbichlera.

 • Sensacyjna decyzja Thurnbichlera. Nie miał wyjścia. Przewrót w kadrze skoczków

  Sensacyjna decyzja Thurnbichlera. Nie miał wyjścia. Przewrót w kadrze skoczków

  Dawid Kubacki ma za sobą bardzo nieudany start w zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie. W sobotnim konkursie indywidualnym zajął bardzo odległe miejsce, natomiast w niedzielę odpadł już w kwalifikacjach, w dodatku zaliczając bolesny upadek przy lądowaniu. W związku z tym Thomas Thurnbichler ogłosił, co w najbliższym czasie czeka doświadczonego skoczka. Zapadła decyzja, która zszokuje wielu kibiców.

 • Fatalne wieści dla Małysza i Stocha po konkursie w Oberstdorfie

  Fatalne wieści dla Małysza i Stocha po konkursie w Oberstdorfie

  Stefan Kraft okazał się zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, przez co powiększył przewagę nad rywalami w walce o Kryształową Kulę. Jednocześnie Austriak pnie się coraz wyżej w jednej z historycznych klasyfikacji, właśnie pod kątem liczby zwycięstw. Wygrana w Oberstdorfie była jego 40. triumfem w Pucharze Świata. Tym samym udało mu się wyprzedzić i Adama Małysza, i Kamila Stocha.

 • Thurnbichler zachwycony tym, co zrobił Stoch. Odlot w Oberstdorfie. 'Mistrz'

  Thurnbichler zachwycony tym, co zrobił Stoch. Odlot w Oberstdorfie. "Mistrz"

  - Czuję, że jest jakaś rezerwa, a skoki są przecież na bardzo wysokim poziomie - mówił po wyrównaniu najlepszego wyniku w tym sezonie Kamil Stoch. W niedzielę Polak był jedenasty i znów cieszył się z bardzo dobrych, długich lotów. Trener Thomas Thurnbichler przekonuje, że jego skoczka stać na bycie liderem polskiej kadry do końca sezonu.

 • Świetny Stoch w Oberstdorfie! Wyrównał najlepszy wynik w sezonie

  Świetny Stoch w Oberstdorfie! Wyrównał najlepszy wynik w sezonie

  Kamil Stoch wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie Pucharu Świata! Polak zajął jedenaste miejsce w konkursie na skoczni mamuciej w Oberstdorfie, a po jego próbach było widać, że wróciła radość ze skakania. Komplet Polaków zameldował się w drugiej serii. Wiele wskazywało na to, że konkurs wygra Ryoyu Kobayashi, ale triumfatorem okazał się Stefan Kraft. Tym samym Austriak wyprzedził Stocha i Adama Małysza w liczbie wygranych konkursów w historii Pucharu Świata.

 • Niemieccy kibice aż odwrócili wzrok po upadku Kubackiego. 'Był z mojej głupoty'
 • Ogromny pech Kubackiego w kwalifikacjach. Spełnił się czarny scenariusz

  Ogromny pech Kubackiego w kwalifikacjach. Spełnił się czarny scenariusz

  Niedzielne zmagania w Oberstdorfie rozpoczęły się od kwalifikacji z udziałem czterech Polaków. Jako pierwszy na belce zasiadł Dawid Kubacki, który po nieudanym skoku zaliczył fatalnie wyglądający upadek. To sprawiło, że nie uzyskał awansu do konkursu, w którym wystąpią natomiast Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Ponownie czołówkę zdominowali Austriacy oraz Słoweńcy, najlepszy okazał się Stefan Kraft.

 • Upadek Dawida Kubackiego. Wiadomo, co się stało [WIDEO]

  Upadek Dawida Kubackiego. Wiadomo, co się stało [WIDEO]

  Niedziela w Oberstdorfie rozpoczęła się koszmarnie dla Dawida Kubackiego. Nie dość, że Polak oddał krótki skok w kwalifikacjach, to na domiar złego zaliczył dość groźnie wyglądający upadek. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało. Po wszystkim stanął przed kamerami i udzielił komentarza w sprawie. Wyjaśnił, co przyczyniło się do tego niefortunnego zdarzenia.

 • Stoch wyrównuje najlepszy wynik w sezonie. Trzech Polaków w konkursie [ZAPIS RELACJI]
 • Wielki idol Małysza powiedział, czym się teraz zajmuje. Aż trudno uwierzyć

  Wielki idol Małysza powiedział, czym się teraz zajmuje. Aż trudno uwierzyć

  - Teraz mogę się nacieszyć skokami - mówi Sport.pl Jens Weissflog, który w roli widza ogląda zawody Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie. Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii podchodzi do tego sportu z wyraźnym spokojem - nie mówi o wielkich zmianach, które widziałby w dyscyplinie i podkreśla, że nie ma ochoty wracać głębiej do środowiska dyscypliny. Woli zajmować się swoim hotelem i restauracją.

 • Thurnbichler zapowiedział, że porozmawia z Kubackim. 'Bez komentarza'
 • Oto co powiedział niemiecki spiker po świetnym locie Kamila Stocha w Oberstdorfie
 • Słynny skoczek przepadł po Zakopanem. Prawda wreszcie wyszła na jaw

  Słynny skoczek przepadł po Zakopanem. Prawda wreszcie wyszła na jaw

  W ostatnim czasie kibice skoków narciarskich mogli być zaniepokojeni, gdyż zupełnie zniknął jeden z najpopularniejszych skoczków - Daniel-Andre Tande. Od zawodów w Zakopanem nie startuje w Pucharze Świata. Potem pojawił się jeszcze tylko na mistrzostwach świata w lotach, a następnie słuch o nim zaginął. W końcu "Dagbladet" ustalił, co dzieje się z Tande i dlaczego od jakiegoś czasu go nie oglądamy.

 • Sceny w Oberstdorfie. Stoch pokazał coś, czego dawno nie widzieliśmy

  Sceny w Oberstdorfie. Stoch pokazał coś, czego dawno nie widzieliśmy

  - Podniosłem tylko trochę głowę i już było fśśt! - mówił uśmiechnięty od ucha do ucha Kamil Stoch. W sobotnim konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie był najlepszy z Polaków. Na coś takiego czekał prawie dwa miesiące. A jeszcze dłużej czekał na taki skok, jak ten z serii finałowej - po locie na 221 metrów zaliczył największy awans za wszystkich: o dziewięć miejsc, z 21. na 12.

 • Brawo Stoch! Awansował aż o dziewięć lokat. Słoweńska dominacja

  Brawo Stoch! Awansował aż o dziewięć lokat. Słoweńska dominacja

  Po piątkowej rywalizacji duetów w sobotę w Oberstdorfie rozegrano konkurs indywidualny z udziałem czterech reprezentantów Polski. Do drugiej serii awansowało tylko trzech z nich, gdyż katastrofalny skok oddał Dawid Kubacki. Potem błysnął natomiast Kamil Stoch i to on zajął najwyższe miejsce spośród Polaków. Walkę o triumf w konkursie stoczyli Słoweńcy i Austriacy, zwycięsko wyszedł z niej Timi Zajc.

Copyright © Agora SA