Skoki narciarskie

 • Kubacki i Żyła walczą o podium. Wielkie emocje w Ruce
 • Granerud zdyskwalifikowany za coś, co nie pomaga. Kuriozum w Ruce

  Granerud zdyskwalifikowany za coś, co nie pomaga. Kuriozum w Ruce

  Halvor Egner Granerud piątym miejscem w sobotnim konkursie w Ruce mógł się cieszyć bardzo krótko. Po zawodach Norweg został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Powód wydaje się jednak kuriozalny. - Został wykluczony za coś, co wcale mu nie pomaga - mówi Sport.pl trener norweskiej kadry, Alexander Stoeckl.

 • Żyła największą abstrakcją. 'Skacze najbrzydziej i nic sobie z tego nie robi'

  Żyła największą abstrakcją. "Skacze najbrzydziej i nic sobie z tego nie robi"

  Nie było trzeciego z rzędu zwycięstwa Dawida Kubackiego, ale o podium sobotniego konkursu Pucharu Świata w Ruce walczyło aż dwóch Polaków. I to nie Kubacki, a Piotr Żyła stanął na jego najniższym stopniu. Choć jeszcze w piątek był niepokój praktycznie o wszystkich skoczków kadry Thomasa Thurnbichlera.

 • Wielki wyczyn Piotra Żyły. 'Dwudziestka'. Goni najlepszych

  Wielki wyczyn Piotra Żyły. "Dwudziestka". Goni najlepszych

  W sobotnim konkursie Pucharu Świata w Ruce Piotr Żyła zajął trzecie miejsce. Było to jego 20. podium w historii indywidualnych startów w tym cyklu. W ten sposób zbliżył się do Dawida Kubackiego, który dokonał tej sztuki 25-krotnie i jest trzecim pod tym względem polskim skoczkiem.

 • Zdyskwalifikowany. Granerud 'przyłapany' w Ruce. Oto powód

  Zdyskwalifikowany. Granerud "przyłapany" w Ruce. Oto powód

  Halvor Egner Granerud nie może zaliczyć sobotniego konkursu Pucharu Świata w Ruce do udanych. Norweg zajął w zawodach piąte miejsce, ale został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Dla Graneruda to przedłużenie fatalnej passy w fińskiej Ruce.