Skoki narciarskie

 • Thurnbichler bije się w pierś. Odpowiedział na słowa skoczków

  Thurnbichler bije się w pierś. Odpowiedział na słowa skoczków

  Polacy zanotowali fatalny start Pucharu Świata w trakcie zawodów w Ruce. Dwa dni w Finlandii przyniosły im tylko 28 punktów, a najlepsi z nich - Dawid Kubacki i Piotr Żyła - zajmowali 21. miejsce w sobotę i niedzielę. Gdy eksperci i kibice zastanawiali się, czemu jest tak źle, to skoczkowie udzielali wywiadów. I ich słowa odebrano jako atak na metody Thomasa Thurnbichlera. Teraz selekcjoner się kaja.

 • Burza po słowach Stocha i Kubackiego. 'Wada, słabość' [WIDEO]

  Burza po słowach Stocha i Kubackiego. "Wada, słabość" [WIDEO]

  To nie był udany początek sezonu w wykonaniu polskich skoczków w Ruce. Trwają poszukiwania przyczyny słabej formy Polaków, a ze słów Dawida Kubackiego czy Kamila Stocha wynika, że nie wszyscy są zadowoleni z efektów współpracy z trenerem Thomasem Thurnbichlerem. - Robi się kwas. Możemy powiedzieć, że problem jest głębszy, niż by się wydawał - mówi nasz dziennikarz Jakub Balcerski w programie Sport.pl LIVE.

 • Tajner przywołuje skoczków do porządku. Mówi, co robią źle i to nie tylko na skoczni

  Tajner przywołuje skoczków do porządku. Mówi, co robią źle i to nie tylko na skoczni

  - Ci najlepsi trafiają w punkt, od razu nakrywają i uzyskują prędkość przelotową, a tego u nas nie ma. Widzę, że sprawy są poważne i nie jest tak, że za tydzień już będzie cudownie. Dopiero po trzecim weekendzie można rozważyć wycofanie zawodników - powiedział w najnowszym wywiadzie Apoloniusz Tajner, oceniając słaby występ polskich skoczków na inauguriacji Pucharu Świata w fińskim Kuusamo.

 • Stoch nie wytrzymał. Podpowiadacze podnieśli mu ciśnienie: Świat się nie zawalił

  Stoch nie wytrzymał. Podpowiadacze podnieśli mu ciśnienie: Świat się nie zawalił

  Kamil Stoch jest cieniem samego siebie. Fatalnie spisał się w Ruce, ale mimo wszystko nie traci nadziei i próbuje znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na dalekie loty. Nieco więcej na ten temat opowiedział w rozmowie ze Skijumping.pl. - W pewnym momencie coś się zgubiło i poprzestawiało. (...) Teraz trzeba się skupić na konkretnych elementach - podkreślił. Odpowiedział też stanowczo na sugestie, że może lepiej, aby odpuścił start w Lillehammer.

 • Sztab odpowiada na zarzuty skoczków. Padły słowa o 'bardzo ofensywnej interpretacji'

  Sztab odpowiada na zarzuty skoczków. Padły słowa o "bardzo ofensywnej interpretacji"

  - Nasze wizje, skoczków i trenerów, są spójne - mówi asystent trenera polskich skoczków Thomasa Thurnbichlera, Marc Noelke w odpowiedzi na słowa Dawida Kubackiego i Kamila Stocha po niedzielnych zawodach w Ruce. Te brzmiały, jakby zawodnicy nie mieli do szkoleniowców pełnego zaufania, ale Niemiec zaprzecza, żeby sztab je stracił.

 • Wojciech Fortuna reaguje ws. Thurnbichlera. Dosadnie

  Wojciech Fortuna reaguje ws. Thurnbichlera. Dosadnie

  Nie takiego początku sezonu 2023/24 Pucharu Świata oczekiwała zarówno reprezentacja Polski, jak i jej sztab czy kibice. Biało-Czerwoni całkowicie zawiedli. Do Ruki poleciało pięciu naszych skoczków, ale punkty zdobyło tylko dwóch. Tak fatalne wyniki poddały w wątpliwość umiejętności trenerskie Thomasa Thurnbichlera. Na temat Austriaka stanowczo wypowiedział się Wojciech Fortuna.

 • Nowe nieznane fakty o żonie Dawida Kubackiego. 'Sparaliżowana z jednej strony'

  Nowe nieznane fakty o żonie Dawida Kubackiego. "Sparaliżowana z jednej strony"

  - Żyliśmy w całkowitej niepewności. Wszystko mogło się zdarzyć. Szanse, że przeżyje były 50 na 50 - tak o chorobie żony w trakcie wywiadu dla norweskiej stacji NRK opowiadał Dawid Kubacki. Na jaw wyszły wówczas nowe fakty na temat rodzinnej tragedii skoczka z marca tego roku. Okazuje się, że Kubacki nie być pierwszą osobą wewnątrz kadry, której przekazano koszmarną wiadomość. Od kogo więc ją usłyszał?

 • Małysz reaguje na fatalny start Polaków. Już rozmawiał z Thurnbichlerem

  Małysz reaguje na fatalny start Polaków. Już rozmawiał z Thurnbichlerem

  - Nie jest dobrze, jak zawodnicy tak czują - mówi Sport.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz o słowach Dawida Kubackiego i Kamila Stocha po zawodach w Ruce. Po bardzo słabych wynikach na otwarcie nowego sezonu zawodnicy wskazali, że częściowo nie zgadzają się z pomysłami trenera Thomasa Thurnbichlera na zmiany, jakich chciał dokonać w ich skokach w trakcie weekendu i nie czuli się z nimi pewnie. Małysz uspokaja jednak i mówi, że stara się rozumieć w tej sytuacji obie strony.

 • Kubacki mógł nawet zakończyć karierę. Norwegowie piszą o dramacie

  Kubacki mógł nawet zakończyć karierę. Norwegowie piszą o dramacie

  Dawid Kubacki był najlepszym polskim skoczkiem podczas pierwszego weekendu Pucharu Świata. Mimo to jego wyniki nie były satysfakcjonujące - w sobotę zajął 21., a w niedzielę 23. miejsce. Biorąc pod uwagę problemy rodzinne, z którymi mierzył się wiosną, na pewno cieszy jego powrót do rywalizacji. Podczas weekendu w Ruce w rozmowie z norweskim NRK wrócił do sytuacji związanej ze zdrowiem żony.

 • Wizja sztabu i skoczków jawnie się rozjechała. Słowa Stocha i Kubackiego są jednoznaczne

  Wizja sztabu i skoczków jawnie się rozjechała. Słowa Stocha i Kubackiego są jednoznaczne

  Niedziela 26 listopada była kolejnym kiepskim dniem dla polskich skoczków. Nie było wprawdzie tak źle, jak w sobotę, ale trudno rozpatrywać 21. miejsce Piotra Żyły - najlepszy wynik polskiego zawodnika - jako wielki sukces. W dodatku kibice mogą zastanawiać się, czy w polskiej kadrze nie dochodzi do tarć. Dzisiejsze słowa Dawida Kubackiego i Kamila Stocha trudno bowiem odbierać jako wsparcie dla trenera.

 • Zapowiadają się zmiany w kadrze skoczków. Jest jednak jedno 'ale'

  Zapowiadają się zmiany w kadrze skoczków. Jest jednak jedno "ale"

  Polscy skoczkowie koszmarnie rozpoczęli tegoroczny Puchar Świata. W dwóch konkursach w Ruce punktowali jedynie Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Wspólnie uzbierali raptem 28 punktów w Pucharze Narodów. Wobec kiepskiej postawy całej kadry zachodzi pytanie o potencjalne zmiany. Na zawody w Lillehammer mógłby dołączyć Maciej Kot. Trener Thurnbichler nie mówi "nie". Jest jednak jedno "ale".

 • Hitowy wywiad Kubackiego. Jego słowa wymagały ręcznego przetłumaczenia [WIDEO]

  Hitowy wywiad Kubackiego. Jego słowa wymagały ręcznego przetłumaczenia [WIDEO]

  Dawid Kubacki był jednym z dwóch polskich skoczków, którzy zapunktowali w drugim konkursie Pucharu Świata w Ruce. Poziom zawodów w niedzielę 26 listopada był bardzo wysoki, więc lepsze wyniki Polaków nie robią dużego wrażenia. W rozmowie z Eurosportem Kubacki wytłumaczył, z czego wynikała słaba forma. - Tego brakuje, żeby było 'fu', a nie 'yyy' - powiedział, odpowiadając na postrzeżenia trenera. O co chodzi?

 • 13-letni rekord pobiło aż czterech skoczków. Puchar Świata zaczyna się od fajerwerków
 • Smutny obrazek. W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy są za słabeuszami

  Smutny obrazek. W klasyfikacji Pucharu Narodów Polacy są za słabeuszami

  Niedziela 26 listopada była kolejnym kiepskim dniem dla polskich skoczków i ich kibiców. Najpierw do drugiego konkursu awansu nie wywalczyli Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł. Potem okazało się, że poziom zawodów jest bardzo wysoki - najlepszy z Polaków po pierwszej serii Piotr Żyła był dopiero dwudziesty. Tym samym klasyfikacja Pucharu Narodów po drugim konkursie w Ruce wygląda dla Polaków fatalnie.

 • Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ po niedzieli. Polacy daleeeko

  Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ po niedzieli. Polacy daleeeko

  W niedzielę 26 listopada o godz. 16:00 w fińskiej Ruce odbył się drugi konkurs indywidualny rozpoczętego niedawno sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przez kwalifikacje nie przeszli Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł, przez co w konkursie oglądaliśmy tylko trzech Polaków. Najlepszy z naszych reprezentantów był Piotr Żyła, który zajął 21, miejsce. Jak prezentuje się klasyfikacja generalna PŚ po niedzielnych zawodach?