Skoki narciarskie

 • Fatalna diagnoza utalentowanego skoczka. Brzmi jak wyrok

  Fatalna diagnoza utalentowanego skoczka. Brzmi jak wyrok

  Ostatnie tygodnie są bardzo trudne dla Daniela Tschofeniga. Skoczek doznał poważnej kontuzji i obecnie walczy, by jak najszybciej dojść do siebie. W związku z tym jego start w cyklu Letniego Grand Prix stanął pod dużym znakiem zapytania. - Nie wolno mi skakać - przyznał w rozmowie z "Krone Zeitung".

 • Nie żyje mistrz Polski w skokach narciarskich Janusz Duda

  Nie żyje mistrz Polski w skokach narciarskich Janusz Duda

  W piątkowe popołudnie tragiczne wieści przekazał "Tygodnik Podhalański". W wieku 63 lat zmarł Janusz Duda, były polski skoczek narciarski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W ostatnich latach pracował on w urzędzie miasta w Zakopanem, który potwierdził wiadomość o zgonie. "Janusz pozostanie w naszej pamięci jako profesjonalista, pasjonat i zawsze pogodny towarzysz podroży" - czytamy na stronie magistratu.

 • Wielki zwrot w karierze Kamila Stocha. Oto jego nowi trenerzy

  Wielki zwrot w karierze Kamila Stocha. Oto jego nowi trenerzy

  Kamil Stoch ostatniej zimy nie potrafił odnaleźć formy i męczył się kolejnymi startami. Tylko kilka razy umiał cieszyć się swoimi wynikami i skokami. Teraz w jego karierze nastąpi rewolucja: będzie trenował indywidualnie, a w sztabie, który ogłosi, znajdą się jego byli trenerzy: Michal Doleżal i Łukasz Kruczek. Ten ruch - odejście od trenowania w kadrze - Stoch przygotował jednak tak późno, że jego plan mógł nawet runąć.

 • To koniec. Piotr Żyła ma problem. Wielka zmiana po 12 latach!

  To koniec. Piotr Żyła ma problem. Wielka zmiana po 12 latach!

  Problemy Piotra Żyły. Po 12 latach polski skoczek straci sponsora, który zajmował prestiżowe miejsce na kasku 37-latka. Miniony sezon Żyła zakończył dopiero na 25. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przed kolejnym będzie na pewno chciał poprawić formę sportową, ale do tego będzie musiał znaleźć także nowego sponsora. Do tego sponsora tracą także polskie skoki narciarskie.

 • Małysz mówi otwarcie o zmianach w PZN. Duże nazwisko w grze. 'Czekam na telefon'

  Małysz mówi otwarcie o zmianach w PZN. Duże nazwisko w grze. "Czekam na telefon"

  Norweskie media wydają się przekonane, że były już trener ich kadry skoczków Alexander Stoeckl rozpocznie niedługo pracę w Polskim Związku Narciarskim jako dyrektor sportowy. W Polsce również było na ten temat głośno jeszcze gdy trwał miniony sezon. A jak to wszystko ma się do rzeczywistości? Prezes PZN Adam Małysz udzielił odpowiedzi w wywiadzie dla portalu Interia. Jest ona intrygująca.

 • Zapytaliśmy Ahonena o słowa Małysza. 'Adam tak powiedział?'

  Zapytaliśmy Ahonena o słowa Małysza. "Adam tak powiedział?"

  - Nie muszę już niczego ukrywać - mówi w rozmowie ze Sport.pl Janne Ahonen, legendarny fiński skoczek. Podczas zawodów słynął z kamiennego wyrazu twarzy, a po zakończeniu kariery napisał książkę, w której otworzył się jak nigdy wcześniej.

 • Adam Małysz został oszukany przez znajomą. 'Wszyscy stali i się patrzyli'

  Adam Małysz został oszukany przez znajomą. "Wszyscy stali i się patrzyli"

  Adam Małysz uznawany jest za jednego z najlepszych polskich skoczków narciarskich w historii. 46-latek w trakcie kariery zdobywał medal za medalem. Polacy dzięki niemu pokochali skoki i w kraju zapanowała "małyszomania". Teraz Małysz w wywiadzie dla WP SportoweFakty wrócił wspomnieniami do przeszłości i podzielił się przykrym doświadczeniem. Przyznał, że ponad dwie dekady temu został oszukany przez znajomą kobietę.

 • To byłby przewrót w skokach. Tajny list, który miał nie zostać ujawniony

  To byłby przewrót w skokach. Tajny list, który miał nie zostać ujawniony

  "Prosimy, żebyście działali na rzecz rozwoju kobiecych skoków. Zwiększcie jego tempo. Wierzymy, w ogromny potencjał naszej dyscypliny, dziś niewykorzystywany. Nie traćmy więcej czasu" - piszą skoczkinie w liście, pod którym podpisało się ponad 20 zawodniczek. Działacze FIS chcieli, aby list utajnić, ale i tak ogłosili rewolucyjne zmiany - połączenie cyklu Pucharu Świata kobiet i mężczyzn.

 • Norweski skoczek przerywa milczenie po wywołaniu skandalu. Tłumaczy, dlaczego zrobili to trenerowi
 • Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  To koniec oficjalnych obrad Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS). Ustaliła ona terminarz zarówno następnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, jaki i Letniej Grand Prix. Nie zabrakło zmian względem oryginalnych planów, bowiem już wiadomo, że sezon zimowy się wydłuży.

 • Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. 'Potrzebujemy go'

  Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. "Potrzebujemy go"

  - Nie ukrywam, że dla nas jest to akurat dobra informacja. Bo jasne, zawsze są takie obawy, że coś złego się może wydarzyć podczas takiej walki, a my na pewno potrzebujemy Piotrka i to w pełni sprawnego - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Polsatem Sport zapytany o to, co sądzi o braku walki Piotra Żyły we freak fightach. Prezes PZN wyjawił też, do kiedy chciałby, aby Żyła skakał w kadrze.

 • Media: Wojna w kadrze skoczków. Trener zaczekał do końca sezonu i uderzył

  Media: Wojna w kadrze skoczków. Trener zaczekał do końca sezonu i uderzył

  Ostatnie tygodnie były trudne dla Alexandra Stoeckla. Został odsunięty od obowiązków, co miało związek z konfliktem, jaki wybuchł w norweskiej kadrze. Mimo to tamtejsza federacja nie zwolniła formalnie trenera. Ten nie zamierza jednak czekać z założonymi rękoma. Jak donosi portal vg.no, do rozstania prawdopodobnie dojdzie, tym bardziej że Austriak rzekomo złożył pozew przeciwko Norweskiemu Związkowi Narciarskiemu.

 • Trener nie gryzie się w język po rekordzie Kobayashiego. 'Wielki kop w tyłek'

  Trener nie gryzie się w język po rekordzie Kobayashiego. "Wielki kop w tyłek"

  Pod koniec kwietnia Ryoyu Kobayashi skoczył 291 metrów na skoczni Hlidarfjall w Islandii, przez co ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości lotu narciarskiego. Nieoficjalny, bo nie uznaje go Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Przez tę decyzję organizacja była krytykowana m.in. przez samego Adama Małysza. Teraz do sprawy odniósł się jeden z trenerów z Japońskiego Związku Narciarskiego i nie przebierał w słowach ws. FIS.

 • Małysz nie odpuścił. Złożył ofertę trenerowi kadry. Austriacy ujawniają kulisy

  Małysz nie odpuścił. Złożył ofertę trenerowi kadry. Austriacy ujawniają kulisy

  W ubiegły czwartek gruchnęła informacja o tym, że Harald Rodlauer przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich kobiet. Sport.pl informowało, że szkoleniowiec nie pozostanie długo na bezrobociu i zwiąże się z kadrą Włoch. Według doniesień austriackich mediów PZN próbował przekonać Rodlauera do pozostania, ale finalnie się to nie udało.

 • Rewolucja w polskich skokach. Koniec kadry A, jaką znamy. Thurnbichler ogłasza

  Rewolucja w polskich skokach. Koniec kadry A, jaką znamy. Thurnbichler ogłasza

  Thomas Thurnbichler zdradził w rozmowie z Eurosportem, jak teraz będą wyglądać kadry narodowe w skokach narciarskich. Wiele wskazuje na to, że czeka nas rewolucja i koniec typowych kadr A i B, jakie znamy z dotychczasowej historii polskich skoków. A od tej pory będziemy funkcjonować w formule znanej z Austrii i Niemiec.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.