Skoki narciarskie

 • To byłby przewrót w skokach. Tajny list, który miał nie zostać ujawniony

  To byłby przewrót w skokach. Tajny list, który miał nie zostać ujawniony

  "Prosimy, żebyście działali na rzecz rozwoju kobiecych skoków. Zwiększcie jego tempo. Wierzymy, w ogromny potencjał naszej dyscypliny, dziś niewykorzystywany. Nie traćmy więcej czasu" - piszą skoczkinie w liście, pod którym podpisało się ponad 20 zawodniczek. Działacze FIS chcieli, aby list utajnić, ale i tak ogłosili rewolucyjne zmiany - połączenie cyklu Pucharu Świata kobiet i mężczyzn.

 • Norweski skoczek przerywa milczenie po wywołaniu skandalu. Tłumaczy, dlaczego zrobili to trenerowi
 • Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  Oficjalnie. Zmiany w PŚ w skokach narciarskich. Polacy nie będą zadowoleni

  To koniec oficjalnych obrad Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardowej (FIS). Ustaliła ona terminarz zarówno następnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, jaki i Letniej Grand Prix. Nie zabrakło zmian względem oryginalnych planów, bowiem już wiadomo, że sezon zimowy się wydłuży.

 • Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. 'Potrzebujemy go'

  Alarm w kadrze polskich skoczków. Małysz boi się o Piotra Żyłę. "Potrzebujemy go"

  - Nie ukrywam, że dla nas jest to akurat dobra informacja. Bo jasne, zawsze są takie obawy, że coś złego się może wydarzyć podczas takiej walki, a my na pewno potrzebujemy Piotrka i to w pełni sprawnego - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Polsatem Sport zapytany o to, co sądzi o braku walki Piotra Żyły we freak fightach. Prezes PZN wyjawił też, do kiedy chciałby, aby Żyła skakał w kadrze.

 • Media: Wojna w kadrze skoczków. Trener zaczekał do końca sezonu i uderzył

  Media: Wojna w kadrze skoczków. Trener zaczekał do końca sezonu i uderzył

  Ostatnie tygodnie były trudne dla Alexandra Stoeckla. Został odsunięty od obowiązków, co miało związek z konfliktem, jaki wybuchł w norweskiej kadrze. Mimo to tamtejsza federacja nie zwolniła formalnie trenera. Ten nie zamierza jednak czekać z założonymi rękoma. Jak donosi portal vg.no, do rozstania prawdopodobnie dojdzie, tym bardziej że Austriak rzekomo złożył pozew przeciwko Norweskiemu Związkowi Narciarskiemu.

 • Trener nie gryzie się w język po rekordzie Kobayashiego. 'Wielki kop w tyłek'

  Trener nie gryzie się w język po rekordzie Kobayashiego. "Wielki kop w tyłek"

  Pod koniec kwietnia Ryoyu Kobayashi skoczył 291 metrów na skoczni Hlidarfjall w Islandii, przez co ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości lotu narciarskiego. Nieoficjalny, bo nie uznaje go Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Przez tę decyzję organizacja była krytykowana m.in. przez samego Adama Małysza. Teraz do sprawy odniósł się jeden z trenerów z Japońskiego Związku Narciarskiego i nie przebierał w słowach ws. FIS.

 • Małysz nie odpuścił. Złożył ofertę trenerowi kadry. Austriacy ujawniają kulisy

  Małysz nie odpuścił. Złożył ofertę trenerowi kadry. Austriacy ujawniają kulisy

  W ubiegły czwartek gruchnęła informacja o tym, że Harald Rodlauer przestał pełnić obowiązki trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich kobiet. Sport.pl informowało, że szkoleniowiec nie pozostanie długo na bezrobociu i zwiąże się z kadrą Włoch. Według doniesień austriackich mediów PZN próbował przekonać Rodlauera do pozostania, ale finalnie się to nie udało.

 • Rewolucja w polskich skokach. Koniec kadry A, jaką znamy. Thurnbichler ogłasza

  Rewolucja w polskich skokach. Koniec kadry A, jaką znamy. Thurnbichler ogłasza

  Thomas Thurnbichler zdradził w rozmowie z Eurosportem, jak teraz będą wyglądać kadry narodowe w skokach narciarskich. Wiele wskazuje na to, że czeka nas rewolucja i koniec typowych kadr A i B, jakie znamy z dotychczasowej historii polskich skoków. A od tej pory będziemy funkcjonować w formule znanej z Austrii i Niemiec.

 • Koszmar staje się faktem. Gigant wycofuje się ze sponsoringu. '10 mld długu'

  Koszmar staje się faktem. Gigant wycofuje się ze sponsoringu. "10 mld długu"

  Sytuacja klubów sportowych, które w ostatnim czasie były finansowane przez Grupę Azoty jest trudna, a ich przyszłość niepewna. Wszystko przez to, że państwowy koncern ma 10 miliardów długu i wycofuje się ze sponsoringu sportu. Podobna przyszłość może czekać skoki narciarskie i Piotra Żyłę.

 • Stoi za nowym rekordem świata. Dziś uderza w FIS. 'To nie są bogowie'

  Stoi za nowym rekordem świata. Dziś uderza w FIS. "To nie są bogowie"

  Rekordowy skok Ryoyu Kobayashiego na Islandii to z pewnością jedno z największych wydarzeń w całej historii skoków narciarskich. Kibice, dziennikarze, eksperci, a także sami skoczkowie mówią wprost - skok Japończyka na 291 metrów to nowy rekord świata. Wszyscy tak twierdzą, tylko nie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Projektant skoczni, na której Kobayashi pobił rekord w rozmowie ze sport.tvp.pl mówi, że "limity nadawane przez FIS są bez sensu".

 • Wszystko jasne! Dlatego doszło do rewolucji w polskich skokach. Hula ujawnił kulisy

  Wszystko jasne! Dlatego doszło do rewolucji w polskich skokach. Hula ujawnił kulisy

  - Przemyślał to, co się dzieje. Ocenił sytuację z chłodną głową. Podjął jedyną słuszną dla niego decyzję - tak odejście Haralda Rodlauera z reprezentacji Polski kobiet w skokach ocenił jego były asystent Stefan Hula. Były skoczek dodał też, że o rezygnacji Austriaka wiedział już wcześniej niż zostało to ogłoszone.

 • Gwiazdor skoków narciarskich zaczął bredzić. Kuriozalne wynurzenia. Odleciał

  Gwiazdor skoków narciarskich zaczął bredzić. Kuriozalne wynurzenia. Odleciał

  Harri Olli, były fiński skoczek narciarski i wicemistrz świata z Sapporo, od lat uchodził za postać niezwykle ekscentryczną. Miewał problemy z prawem, zmagał się z alkoholizmem i wielokrotnie zachowywał się dość niestandardowo. Teraz dodatkowo zaczął głosić dość osobliwe poglądy. W krótkim czasie zamieścił dziwaczne wpisy na temat Unii Europejskiej, Słowenii i Mattiego Nykaenena. Aż trudno się w tym połapać.

 • Nie żyje absolutna legenda skoków narciarskich. Był medalistą olimpijskim

  Nie żyje absolutna legenda skoków narciarskich. Był medalistą olimpijskim

  Yukio Kasaya - legendarny japoński skoczek narciarski - nie żyje. Informacje o jego śmierci przekazała w piątek japońska federacja narciarska. Zmarł z powodu choroby serca. Miał 80 lat. W 1972 r. wywalczył złoty medal olimpijski w Sapporo na tych samych igrzyskach co Wojciech Fortuna. Jako pierwszy skoczek w historii mógł wygrać wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni, ale niespodziewanie zrezygnował.

 • Niewiarygodne, gdzie był sufit Kobayashiego. Grubo ponad 300 metrów. Oto kulisy skoku

  Niewiarygodne, gdzie był sufit Kobayashiego. Grubo ponad 300 metrów. Oto kulisy skoku

  Ryoyu Kobayashi spektakularnym skokiem na 291 m ustanowił nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od bardzo dawna, a jego kulisy odsłonił Frederic Zoz, technik pracujący z japońskimi skoczkami i kombinatorami. W wywiadzie dla "Nordic Magazine" wskazał, jaki nieoczywisty powód wpłynął na wybór Kobayashiego. Poza tym zdradził, czego niemal w ostatniej chwili zażyczył sobie Japończyk, a także jaka odległość była w jego zasięgu.

 • Nowe informacje po trzęsieniu ziemi w polskich skokach. Trener uciekł do Włoch

  Nowe informacje po trzęsieniu ziemi w polskich skokach. Trener uciekł do Włoch

  W czwartek gruchnęła informacja o tym, że Harald Rodlauer przestaje pracować z polską kadrą skoczkiń po zaledwie jednym sezonie. Polski Związek Narciarski (PZN) ogłosił, że odejście to była samodzielna decyzja Austriaka. Trener nie będzie długo na bezrobociu. Według informacji Sport.pl Rodlauer będzie pracował z inną reprezentacją. Już wcześniej miał stamtąd konkretną ofertę. Wiadomo też, co będzie robił David Jiroutek, były trener kadry B skoczków.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.