Skoki narciarskie

 • Historyczna zmiana w polskim narciarstwie. Adam Małysz oficjalnie prezesem PZN
 • Apoloniusz Tajner odznaczony medalem przez prezydenta. Duda: To dla mnie ważne

  Apoloniusz Tajner odznaczony medalem przez prezydenta. Duda: To dla mnie ważne

  - Cieszę się, że mogłem przybyć na chwilę do Krakowa, aby wręczyć to odznaczenie prezesowi Tajnerowi. To dla mnie ważne. To odznaczenie za to, że polskie narciarstwo odzyskuje należne mu miejsce wśród tych, którzy liczą się na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenie ustępującemu prezesowi Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniuszowi Tajnerowi. Stało się to podczas zjazdu, na którym zostanie wyłoniony nowy prezes.

 • Małysz obraził się i uciekł. Teraz przejmuje władzę w PZN. Ogromne ryzyko

  Małysz obraził się i uciekł. Teraz przejmuje władzę w PZN. Ogromne ryzyko

  Niegdyś Apoloniusz Tajner zrobił z niego mistrza, a teraz mianował na swojego następcę. Adam Małysz przejmuje stanowisko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Jako legenda sportu wiele ma do stracenia, bo misja przed nim niełatwa. A pytań, czy były już dyrektor w PZN podoła, od kilku tygodni jest więcej niż odpowiedzi. - Jeżeli dyrektor się obraża i wyjeżdża z Planicy, bo został obrażony przez zawodników, no to bardzo przepraszam... To jak teraz wejdzie na salę prezes Małysz? - zastanawia się w rozmowie ze Sport.pl Tomasz Redwan, ekspert ds. marketingu sportowego.

 • Rewolucja w skokach narciarskich na igrzyskach. MKOl zatwierdził wreszcie zmiany
 • Kamil Stoch wyprowadził się z Polski na kilka tygodni. 'Uwielbiam to miejsce'
 • Wielkie zmiany u Ryoyu Kobayashiego. Znany trener przygotuje go do startów
 • Christian Kathol: Mierzenie krocza zawodników było czymś niezręcznym. Znaleźliśmy rozwiązanie
 • FIS nie szanuje swoich pracowników. Dlatego odszedł Jukkara. Zastępcy trzeba było szukać na gwałt

  FIS nie szanuje swoich pracowników. Dlatego odszedł Jukkara. Zastępcy trzeba było szukać na gwałt

  Kontroler sprzętu na zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, Mika Jukkara odszedł i postawił FIS w bardzo trudnej sytuacji. Federacja znów idzie na łatwiznę i zatrudnia w tej roli osobę z własnego środowiska, zamiast sięgnąć po kogoś nowego: z wiedzą i pomysłami. Christian Kathol został kontrolerem, bo działacze nie chcieli podnieść pensji i poprawić warunków pracy na jednym z najbardziej narażonych na presję stanowisk w świecie skoków.

 • Rafał Kot zdradza kulisy wyborów w PZN. Małysz mógł mieć rywala. 'Roiły się pomysły'

  Rafał Kot zdradza kulisy wyborów w PZN. Małysz mógł mieć rywala. "Roiły się pomysły"

  Pod koniec miesiąca poznamy nowe władze Polskiego Związku Narciarskiego. Jedynym kandydatem na stanowiska prezesa federacji jest Adam Małysz. - Jest najwłaściwszą osobą na to zaszczytne stanowisko. To jest były zawodnik z wielkimi osiągnięciami, z ogromną charyzmą - mówi w rozmowie z Interią Sport Rafał Kot, wiceszef TZN i kandydat do zarządu PZN.

 • Nagła rezygnacja w skokach narciarskich. Kontrowersyjny Fin odchodzi

  Nagła rezygnacja w skokach narciarskich. Kontrowersyjny Fin odchodzi

  Mika Jukkara zrezygnował z funkcji kontrolera sprzętu w Pucharze Świata po zaledwie jednym sezonie. O swojej decyzji Fin poinformował w środowe popołudnie. Jego następcą został Christian Kathol. Już za nieco ponad miesiąc Austriak zadebiutuje na nowym stanowisku.