Skoki narciarskie

 • Trwa sądny tydzień! Alarm w kadrze polskich skoczków

  Trwa sądny tydzień! Alarm w kadrze polskich skoczków

  Trwa sądny tydzień dla polskich skoków. Czas spędzony w Lillehammer może być kluczowy dla całego sezonu. To, jak trenerzy pokierują kryzysem, może wpłynąć albo na powrót zawodników do czołówki, albo dalsze dryfowanie w kierunku przepaści. Nie chodzi tylko o kryzys sportowy, ale i mentalny. Ostatnie słowa Dawida Kubackiego i Kamila Stocha brzmiały przecież jak wotum nieufności.

 • Adam Małysz opowiedział, dlaczego ma tylko jedno dziecko. 'Wymknęło się spod kontroli'

  Adam Małysz opowiedział, dlaczego ma tylko jedno dziecko. "Wymknęło się spod kontroli"

  Adam i Izabela Małyszowie są małżeństwem od 1997 roku i wtedy też doczekali się pierwszego i jedynego dziecka - córki Karoliny. Dlaczego rodzina legendarnego skoczka a obecnego prezesa PZN-u nigdy się nie powiększyła? To Małysz wyjaśnił w swoich mediach społecznościowych. "Jeśli jest się człowiekiem, którego wiecznie nie ma w domu, to ciężko jest myśleć o większej rodzinie" - czytamy na jego Instagramie.

 • Bunt w kadrze Polski. Radykalny krok ws. wielkiej gwiazdy

  Bunt w kadrze Polski. Radykalny krok ws. wielkiej gwiazdy

  Polscy skoczkowie niemal tydzień temu rozpoczęli zmagania w nowym sezonie Pucharu Świata. Za to nasze żeńskie reprezentantki już w najbliższy piątek zainaugurują PŚ w kampanii 2023/2024 w norweskim Lillehammer. W składzie skoczkiń pojawią się trzy zawodniczki: Pola Bełtowska, Natalia Słowik oraz Anna Twardosz, które powołał nowy trener Harald Rodlauer. W drużynie zabrakło jednak Nicole Konderli, czyli nieoficjalnej liderki kadry.

 • Niemcy wprost o Stochu. Tak piszą o kryzysie polskiego mistrza

  Niemcy wprost o Stochu. Tak piszą o kryzysie polskiego mistrza

  Kamil Stoch to dwukrotny mistrz świata i potrójny mistrz olimpijski. Wygląda jednak na to, że 36-latek nie powiększy już swojego dorobku o tak prestiżowe trofea. Zakopianin rozczarował na skoczni, a później zdziwił kibiców krytyką trenera. Zdziwił nawet niemieckich dziennikarzy, którzy poświęcili mu dużo uwagi. "Stoch jeszcze bardziej pogrążył się w kryzysie, gdy skrytykował swoich trenerów" - pisze "Sport1".

 • Oficjalnie: Thurnbichler podjął decyzję ws. Kamila Stocha. Oto skład na Lillehammer

  Oficjalnie: Thurnbichler podjął decyzję ws. Kamila Stocha. Oto skład na Lillehammer

  Thomas Thurnbichler ogłosił skład na nadchodzące zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Polskę reprezentować będą ci sami zawodnicy co w Ruce. To oznacza, że pomimo słabych występów w składzie pozostaje Kamil Stoch. Oprócz niego w Norwegii wystartują Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

 • Fatalna forma polskich skoczków odbiła się szerokim echem za granicą. 'Gwiazda rozbita'

  Fatalna forma polskich skoczków odbiła się szerokim echem za granicą. "Gwiazda rozbita"

  Kilka dni temu Kamil Stoch rozpoczął swój 21. sezon w Pucharze Świata. Polak jest jednym z najbardziej doświadczonych skoczków narciarskich rywalizujących w cyklu. Sezon 2023/24 nie zaczął się jednak dla niego najlepiej. W sobotę w Ruce nie awansował do serii finałowej, a w niedzielę nie przebrnął nawet kwalifikacji. Jego forma, a raczej jej brak odbiła się echem w całej Europie.

 • Granerud już wietrzy spisek. Poszło o Niemców. 'Denerwuje mnie to'

  Granerud już wietrzy spisek. Poszło o Niemców. "Denerwuje mnie to"

  Norwegowie nieudanie rozpoczęli sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie popisał się również Halvor Egner Granerud, który po pierwszych konkursach jest dopiero w drugiej dziesiątce klasyfikacji generalnej. W rozmowie z NRK krótko, acz dosadnie skomentował nieudany występ norweskich skoczków. Wskazał też, co jego zdaniem sprawia, że tak dobrze wyglądają Niemcy i Austriacy. - To ma duże znaczenie - powiedział.

 • Legendarny Martin Schmitt powiedział wprost, co myśli o Polakach

  Legendarny Martin Schmitt powiedział wprost, co myśli o Polakach

  - Spodziewałem się, że będą znacznie mocniejsi - tak legendarny niemiecki skoczek narciarski Martin Schmitt podsumował ostatni weekend w wykonaniu polskich zawodników w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Ponadto nie dość, że obalił tezę wielu kibiców, którzy wydali już wyrok na naszych sportowców, to zdradził również prawdopodobnie główny powód fatalnej formy. Ma też radę dla Kamila Stocha.

 • Thurnbichler bije się w pierś. Odpowiedział na słowa skoczków

  Thurnbichler bije się w pierś. Odpowiedział na słowa skoczków

  Polacy zanotowali fatalny start Pucharu Świata w trakcie zawodów w Ruce. Dwa dni w Finlandii przyniosły im tylko 28 punktów, a najlepsi z nich - Dawid Kubacki i Piotr Żyła - zajmowali 21. miejsce w sobotę i niedzielę. Gdy eksperci i kibice zastanawiali się, czemu jest tak źle, to skoczkowie udzielali wywiadów. I ich słowa odebrano jako atak na metody Thomasa Thurnbichlera. Teraz selekcjoner się kaja.

 • Burza po słowach Stocha i Kubackiego. 'Wada, słabość' [WIDEO]

  Burza po słowach Stocha i Kubackiego. "Wada, słabość" [WIDEO]

  To nie był udany początek sezonu w wykonaniu polskich skoczków w Ruce. Trwają poszukiwania przyczyny słabej formy Polaków, a ze słów Dawida Kubackiego czy Kamila Stocha wynika, że nie wszyscy są zadowoleni z efektów współpracy z trenerem Thomasem Thurnbichlerem. - Robi się kwas. Możemy powiedzieć, że problem jest głębszy, niż by się wydawał - mówi nasz dziennikarz Jakub Balcerski w programie Sport.pl LIVE.

 • Tajner przywołuje skoczków do porządku. Mówi, co robią źle i to nie tylko na skoczni

  Tajner przywołuje skoczków do porządku. Mówi, co robią źle i to nie tylko na skoczni

  - Ci najlepsi trafiają w punkt, od razu nakrywają i uzyskują prędkość przelotową, a tego u nas nie ma. Widzę, że sprawy są poważne i nie jest tak, że za tydzień już będzie cudownie. Dopiero po trzecim weekendzie można rozważyć wycofanie zawodników - powiedział w najnowszym wywiadzie Apoloniusz Tajner, oceniając słaby występ polskich skoczków na inauguriacji Pucharu Świata w fińskim Kuusamo.

 • Stoch nie wytrzymał. Podpowiadacze podnieśli mu ciśnienie: Świat się nie zawalił

  Stoch nie wytrzymał. Podpowiadacze podnieśli mu ciśnienie: Świat się nie zawalił

  Kamil Stoch jest cieniem samego siebie. Fatalnie spisał się w Ruce, ale mimo wszystko nie traci nadziei i próbuje znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na dalekie loty. Nieco więcej na ten temat opowiedział w rozmowie ze Skijumping.pl. - W pewnym momencie coś się zgubiło i poprzestawiało. (...) Teraz trzeba się skupić na konkretnych elementach - podkreślił. Odpowiedział też stanowczo na sugestie, że może lepiej, aby odpuścił start w Lillehammer.

 • Sztab odpowiada na zarzuty skoczków. Padły słowa o 'bardzo ofensywnej interpretacji'

  Sztab odpowiada na zarzuty skoczków. Padły słowa o "bardzo ofensywnej interpretacji"

  - Nasze wizje, skoczków i trenerów, są spójne - mówi asystent trenera polskich skoczków Thomasa Thurnbichlera, Marc Noelke w odpowiedzi na słowa Dawida Kubackiego i Kamila Stocha po niedzielnych zawodach w Ruce. Te brzmiały, jakby zawodnicy nie mieli do szkoleniowców pełnego zaufania, ale Niemiec zaprzecza, żeby sztab je stracił.

 • Wojciech Fortuna reaguje ws. Thurnbichlera. Dosadnie

  Wojciech Fortuna reaguje ws. Thurnbichlera. Dosadnie

  Nie takiego początku sezonu 2023/24 Pucharu Świata oczekiwała zarówno reprezentacja Polski, jak i jej sztab czy kibice. Biało-Czerwoni całkowicie zawiedli. Do Ruki poleciało pięciu naszych skoczków, ale punkty zdobyło tylko dwóch. Tak fatalne wyniki poddały w wątpliwość umiejętności trenerskie Thomasa Thurnbichlera. Na temat Austriaka stanowczo wypowiedział się Wojciech Fortuna.

 • Nowe nieznane fakty o żonie Dawida Kubackiego. 'Sparaliżowana z jednej strony'

  Nowe nieznane fakty o żonie Dawida Kubackiego. "Sparaliżowana z jednej strony"

  - Żyliśmy w całkowitej niepewności. Wszystko mogło się zdarzyć. Szanse, że przeżyje były 50 na 50 - tak o chorobie żony w trakcie wywiadu dla norweskiej stacji NRK opowiadał Dawid Kubacki. Na jaw wyszły wówczas nowe fakty na temat rodzinnej tragedii skoczka z marca tego roku. Okazuje się, że Kubacki nie być pierwszą osobą wewnątrz kadry, której przekazano koszmarną wiadomość. Od kogo więc ją usłyszał?