Skoki narciarskie

 • Skandal w polskich skokach. Kamil Stoch nie miał wyboru

  Skandal w polskich skokach. Kamil Stoch nie miał wyboru

  Już w najbliższy piątek 8 grudnia skoczkowie powrócą do rywalizacji na obiekcie w Klingenthal. Będzie to szansa dla naszych zawodników, aby poprawić osiągnięte do tej pory wyniki. Nie będzie to jednak takie łatwe, zwłaszcza że nie mają oni obecnie, gdzie trenować. - Nie chcę nawet tego komentować - przekazał w poniedziałek trener Thomas Thurnbichler. Teraz głos zabrał również prezes PZN Adam Małysz.

 • Oto plany Thurnbichlera. Jego były szef się wygadał. 'Powiedział mi'

  Oto plany Thurnbichlera. Jego były szef się wygadał. "Powiedział mi"

  - To świetny trener, jeden z najlepszych w Austrii. Z pewnością wie, co robić - mówi o Thomasie Thurnbichlerze szef skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Austriackim Związku Narciarskim, Mario Stecher. Opowiada o tym, jaki wpływ na obecny kształt austriackich skoków miał Thurnbichler, ale także odnosi się do sprawy konfliktu z nowym trenerem polskich skoczkiń, Haraldem Rodlauerem.

 • Sekretarz PZN zdradził powód fatalnej formy Polaków. Wymowne słowa

  Sekretarz PZN zdradził powód fatalnej formy Polaków. Wymowne słowa

  Polscy skoczkowie fatalnie rozpoczęli 45. edycję Pucharu Świata. Nie dość, że totalnie rozczarowali kibiców podczas rywalizacji w fińskiej Ruce, to wcale nie lepiej było w ubiegły weekend w Lillehammer. Mimo koszmarnych wyników sekretarz generalny PZN Jan Winkiel zachowuje spokój. Zdradził jednak, dlaczego nasi zawodnicy znajdują się w tak beznadziejnej formie.

 • Oficjalnie. Thurnbichler zdecydował ws. Stocha. Oto skład na PŚ w Klingenthal

  Oficjalnie. Thurnbichler zdecydował ws. Stocha. Oto skład na PŚ w Klingenthal

  Za polskimi skoczkami nieudane dwa pierwsze weekendy nowego sezonu Pucharu Świata. Zawodnicy Thomasa Thurnbichlera nie ukończyli jeszcze ani jednych zawodów wyżej niż na miejscu w trzeciej dziesiątce. To sprawiło, że szkoleniowiec zdecydował się dokonać zmian w składzie na najbliższy weekend w Klingenthal. Wiadomo, co z Kamilem Stochem, który szczególnie rozczarowywał. Ostateczna decyzja zapadła!

 • A więc o to chodzi! Fortuna głośno mówi o Stochu to, o czym inni milczą

  A więc o to chodzi! Fortuna głośno mówi o Stochu to, o czym inni milczą

  Początek sezonu dla Kamila Stocha był wręcz dramatyczny, zapunktował tylko raz, do jednego konkursu w ogóle się nie zakwalifikował. Widać, że męczy się na skoczni, dlatego są głosy, że powinien sobie odpuścić start w najblższy weekend w Klingenthal. U polskich skoczków są problemy z pozycją najazdową i wybiciem z progu, ale Wojciech Fortuna widzi jeszcze jeden problem u Stocha, na który zna już rozwiązanie.

 • Ostatnia deska ratunku dla Polaków. 'Wtedy trzeba będzie bić na alarm'

  Ostatnia deska ratunku dla Polaków. "Wtedy trzeba będzie bić na alarm"

  Polscy skoczkowie notują bardzo słaby początek sezonu - tak źle nie było od ponad dekady. W pierwszych czterech konkursach najwyższa lokata Polaka to 21. miejsce Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Według prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzeja Wąsowicza cytowanego przez portal Sportsinwinter.pl nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji przed zawodami w Engelbergu. To właśnie tam zazwyczaj Biało-Czerwoni wchodzili na bardzo wysoki poziom.

 • Co z tym Stochem? Trener Maciusiak ma odpowiedź

  Co z tym Stochem? Trener Maciusiak ma odpowiedź

  Kamil Stoch notuje najgorszy start sezonu od kilku lat - w czterech konkursach zgromadził tylko trzy punkty i wyraźnie widać, że jest w kiepskiej formie. Trzykrotny mistrz olimpijski męczy się na skoczni, co zauważył też były trener kadry B Maciej Maciusiak. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdiagnozował problemy polskiego mistrza.

 • FIS bije się w pierś po aferze z Polakiem! Będą zmiany

  FIS bije się w pierś po aferze z Polakiem! Będą zmiany

  Nie milkną echa skandalu z udziałem Pawła Wąska w norweskim Lillehammer. Mimo że Polak zakwalifikował się do niedzielnego konkursu, to nie zasiadł na belce. Wszystko przez pomyłkę jednego z pracowników obsługi. Teraz do incydentu odniósł się Sandro Pertile - dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich zapowiedział w rozmowie z WP SportoweFakty zmiany, które będą miały uchronić zawodników przed podobnym zdarzeniem w przyszłości.

 • Kamil Stoch ma dla Was ważną wiadomość! Ma wielką prośbę

  Kamil Stoch ma dla Was ważną wiadomość! Ma wielką prośbę

  Za polskimi skoczkami fatalny początek trwającego sezonu Pucharu Świata. Bardzo źle spisuje się choćby Kamil Stoch, który zgromadził dotychczas tylko trzy punkty w klasyfikacji generalnej. 36-latek nie ukrywa rozczarowania takim obrotem spraw. Mimo to nie traci wiary w lepsze jutro. W rozmowie z portalem Skijumping.pl zaapelował też do kibiców. Chodzi o wsparcie i pomoc w tej trudnej sytuacji.

 • Trener kadry B nazywa rzeczy po imieniu: 'Panika wygląda, jakby to był Titanic'

  Trener kadry B nazywa rzeczy po imieniu: "Panika wygląda, jakby to był Titanic"

  - Widać, że coś się ruszyło, chcieli podchodzić do wszystkiego bardziej profesjonalnie - mówi o zmianach u zawodników kadry B po jego mocnym wywiadzie dla Sport.pl z października trener David Jiroutek. Teraz jego zawodnicy zaczynają rywalizację w Pucharze Kontynentalnym, a Czech komentuje także sytuację w kadrze A, która zaczęła zimę z bardzo słabymi wynikami.

 • Thurnbichlera spotkało w Polsce wielkie rozczarowanie. 'Nie chcę nawet tego komentować'

  Thurnbichlera spotkało w Polsce wielkie rozczarowanie. "Nie chcę nawet tego komentować"

  Niedawno rozpoczęty sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpoczął się fatalnie dla Biało-Czerwonych. Ci są jedynie tłem dla najlepszych zespołów, co sprawiło, że trener Thomas Thurnbichler zdecydował się na wprowadzenie zmian. Wiadomo już, że w najbliższy weekend w Pucharze Świata Maciej Kot zastąpi Aleksandra Zniszczoła. Polacy mają też jednak inne zmartwienia niż tylko słaba forma.

 • Nie uwierzysz, ile zarobił w tym sezonie Stoch. Masakra

  Nie uwierzysz, ile zarobił w tym sezonie Stoch. Masakra

  Obecny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dla reprezentacji Polski zaczął się bardzo źle. Biało-Czerwoni są tylko tłem dla najlepszych ekip i skoczków, a kibiców szczególnie martwi fatalna wręcz dyspozycja Kamila Stocha, który zdobył tylko trzy punkty. Mała zdobycz punktowa przełożyła się też na małą zdobycz... finansową. Wiadomo, ile Stoch zarobił przez ostatnie dwa weekendy w Pucharze Świata.

 • Wielki powrót Polaka do Pucharu Świata. 'Przykro patrzeć, jak Kamil się męczy'

  Wielki powrót Polaka do Pucharu Świata. "Przykro patrzeć, jak Kamil się męczy"

  - Przykro mi patrzeć, jak Kamil się męczy i przykro patrzeć, że ogólnie wszystko tak wygląda - mówi Sport.pl Wojciech Topór. To przyjaciel Kamila Stocha jeszcze z czasów szkolnych, a teraz trener bazowy, który prowadzi m.in. Macieja Kota. Kot w kadrze Polski na Puchar Świata właśnie zmienia Aleksandra Zniszczoła. A czy na zawody do Klingenthal powinien jechać drugi najsłabszy z Polaków, czyli Stoch?

 • Słynny trener bombarduje zmianę Thurnbichlera. 'Jestem za Maćkiem, ale...'

  Słynny trener bombarduje zmianę Thurnbichlera. "Jestem za Maćkiem, ale..."

  - Maciek też na pewno nie będzie reprezentował jakiejś cudownej formy - prognozuje trener skoków narciarskich, Kazimierz Długopolski. Po słabym początku sezonu w polskiej kadrze dojdzie do pierwszej zmiany. Aleksandra Zniszczoła zastąpi Maciej Kot. Choć wielu ekspertów domagało się powrotu 32-latka, Długopolski pozostaje sceptyczny. - Nie widzę go jeszcze na Pucharze Świata - przyznał dosadnie.

 • FIS przekroczył granicę absurdu. Po tych słowach polski skoczek będzie wściekły

  FIS przekroczył granicę absurdu. Po tych słowach polski skoczek będzie wściekły

  Paweł Wąsek zakwalifikował się do niedzielnego konkursu, a mimo to nie pojawił się na rozbiegu. Powód? Ktoś z obsługi zabrał sprzęt Polaka pod jego nieobecność i posłał w dół skoczni. Incydent wywołał ogromne poruszenie i rozwścieczył samego Thomasa Thurnbichlera. Teraz głos w sprawie zabrał też Sandro Pertile. Wyjaśnił, dlaczego FIS nie zdecydował się dopuścić 24-latka do rywalizacji. Jego odpowiedź była jednak dość wymijająca.