Skoki narciarskie

 • 161,5 metra! Przerażający, 'skandaliczny' skok Zajca. Tylko cud go uratował [WIDEO]
 • Co za skok Ito. Przeskoczyła rekord, ale tego nie dało się ustać. Kosmos [WIDEO]
 • Alarm w Willingen. Poważne kłopoty i odwołany trening. 'Potop'

  Alarm w Willingen. Poważne kłopoty i odwołany trening. "Potop"

  Fatalne warunki na skoczni w Willingen nie odpuszczały i z powodu ulewnych deszczów drugi trening został odwołany. Dominik Formela ze SkiJumping.pl rozmawiał z Danielem Huberem, który przekazał mu, że na rozbiegu panuje potop, co znacząco wpływało na prędkość skoczków.

 • Ziga Jelar skoczył dalej niż rekord Murańki w Willingen. Niebotyczny lot. Katastrofa Polaków
 • Komentator krzyczał: 'dotkl se snehu!'. Niesamowity skok-symbol 'małyszomanii'

  Komentator krzyczał: "dotkl se snehu!". Niesamowity skok-symbol "małyszomanii"

  Nowy rekord skoczni w Willingen, który dwa lata temu ustanowił Klemens Murańka przypomniał prawdopodobnie najbardziej legendarny skok całej kariery Adama Małysza. 22 lata temu, 3 lutego 2001 r. wiślanin uzyskał aż 151,5 metra. Wtedy na dużej skoczni była to odległość trudna do wyobrażenia. - To skok-symbol "małyszomanii" - mówił Sport.pl Krystian Długopolski.

 • Sztab podjął decyzję ws. Stocha i Kubackiego. Specjalna taktyka przed Willingen

  Sztab podjął decyzję ws. Stocha i Kubackiego. Specjalna taktyka przed Willingen

  Przed konkursami Pucharu Świata w Willingen sztab reprezentacji Polski podjął nietypową decyzję ws. Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, którzy słabo zaprezentowali się podczas lotów na Kulm. Obaj dostali kilka dni wolnych. - Wyniki w Austrii faktycznie były poniżej oczekiwań, ale absolutnie nikt z nas nie panikuje - powiedział asystent Thomasa Thurnbichlera Krzysztof Miętus, cytowany przez WP SportoweFakty.

 • 'Pytali się: Kto to jest?'. Polak wystrzelił i otarł się o medal. Największa sensacja

  "Pytali się: Kto to jest?". Polak wystrzelił i otarł się o medal. Największa sensacja

  Jan Habdas, zdobywając brązowy medal, został największym polskim bohaterem konkursu na mistrzostwach świata juniorów w Whistler. Ich największą sensacją jest jednak bez wątpienia Kacper Tomasiak. 16-latek skończył bez medalu, ale tuż za podium, choć dla niego sukcesem miał być już wyjazd do Kanady. - Inni trenerzy pytali się po pierwszych skokach tutaj: Kto to jest Tomasiak? - mówi Sport.pl prowadzący polską kadrę juniorów Daniel Kwiatkowski.

 • 'Można to było spokojnie wygrać'. Niedosyt po medalu Habdasa. Kluczowy element

  "Można to było spokojnie wygrać". Niedosyt po medalu Habdasa. Kluczowy element

  - On te skoki praktycznie za każdym razem spóźnia, nie może odpowiednio trafić w próg - mówi Sport.pl o błędach Jana Habdasa trener Daniel Kwiatkowski. Forma Polaka wystarczyła, żeby dać mu brązowy medal mistrzostw świata juniorów, ale niewiele zabrakło do tego, żeby wygrał konkurs i zgarnął złoto.

 • Fatalne wieści przed skokami w Willingen. Jest źle, a może być jeszcze gorzej [WIDEO]

  Fatalne wieści przed skokami w Willingen. Jest źle, a może być jeszcze gorzej [WIDEO]

  Już w piątek 3 lutego w Willingen rozpocznie się dalsza rywalizacja w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przed polskimi skoczkami trudne zadanie, także ze względu na warunki atmosferyczne. Jak poinformował Dominik Formela ze Skijumping.pl, niemieckie miasto "wita wyjątkowo paskudną pogodą". W trakcie zawodów może być jeszcze gorzej.