Skoki narciarskie

 • PŚ w Lillehammer. Seria próbna dla Krafta, Polacy nie najlepiej

  PŚ w Lillehammer. Seria próbna dla Krafta, Polacy nie najlepiej

  Polscy skoczkowie nie najlepiej zaprezentowali się w serii próbnej przed sobotnim konkursem w Lillehammer. Najlepszy z nich, Dawid Kubacki, był na 17. miejscu. Zwycięzcą treningu został Stefan Kraft, który uzyskał 101,5 metra i w tym sezonie, póki co jest zdecydowanie w najwyższej formie. Początek konkursu o 16:10. Relacja na żywo i wyniki na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

 • Polka nie wykorzystała szansy od losu. Ale i tak była lepsza od Stocha

  Polka nie wykorzystała szansy od losu. Ale i tak była lepsza od Stocha

  W piątek 1 grudnia w trakcie kwalifikacji do inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata kobiet w Lillehammer doszło do dużej niespodzianki. Choć wydawało się, że następnego dnia żadna z Polek nie weźmie udziału w zawodach, to jednak stało się inaczej. Annie Twardosz pomógł los i niespodziewanie awansowała. Dzisiaj niestety nie wykorzystała tej okazji, choć i tak może powiedzieć, że... przebiła Stocha.

 • Komplet Polaków w konkursie. Walczą na skoczni w Lillehammer

  Komplet Polaków w konkursie. Walczą na skoczni w Lillehammer

  Pięciu polskich skoczków będzie rywalizować w konkursie Pucharu Świata na skoczni normalnej w norweskim Lillehammer. Celem jak najlepsza zdobycz punktowa i poprawa skoków względem poprzedniego, fatalnego weekendu w Kuusamo.. Piotr Żyla pokazał w piątek w kwalifikacjach, że da się tu daleko skakać. O zwycięstwo powinni walczyć Austriacy, Niemcy i Ryoyu Kobayashi. Zarpaszamy na relację na żywo z konkursu. Początek zawodów o godzinie 16:10.

 • O której dzisiaj skoki narciarskie. Kiedy transmisja PŚ w Lillehammer? [TERMINARZ, GODZINA]

  O której dzisiaj skoki narciarskie. Kiedy transmisja PŚ w Lillehammer? [TERMINARZ, GODZINA]

  W poprzednim tygodniu zainaugurowano zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polakom poszło niestety bardzo słabo. Nawet najlepsi - Piotr Żyła i Dawid Kubacki - nie zanotowali dobrych wyników, a Kamil Stoch zaczął sezon najgorzej w karierze. W sobotę 2 grudnia czas na Puchar Świata w Lillehammer. O której dzisiaj skoki? Gdzie transmisja TV? Terminarz PŚ 2023/2024, godzina zawodów, wyniki, relacja na żywo.

 • 'Gdy skończyłem 18 lat, oficjalnie mnie adoptował'. Syn trenera polskiej kadry ujawnia
 • Sceny w Lillehammer! Niewiarygodne szczęście Polki. I to w debiucie wielkiego trenera

  Sceny w Lillehammer! Niewiarygodne szczęście Polki. I to w debiucie wielkiego trenera

  Tuż po tym, jak Anna Twardosz uzyskała 75,5 metra podczas kwalifikacji w Lillehammer, wydawało się, że sprawa awansu Polek do pierwszego konkursu sezonu Pucharu Świata kobiet jest rozstrzygnięta - że w sobotniej pierwszej serii nie zobaczymy żadnej z nich. Potem sprawy kolejnym zawodniczkom na starcie komplikował jednak wiatr i lądowały tak blisko, że Twardosz jednak awansowała do konkursu. I debiut trenera Haralda Rodlauera w roli trenera polskiej kadry w PŚ można uznać za udany.

 • Żyła po 'dziadowskich' skokach atakuje czołówkę. Wymowna reakcja Stocha

  Żyła po "dziadowskich" skokach atakuje czołówkę. Wymowna reakcja Stocha

  W Kuusamo w kwalifikacjach przepadł Kamil Stoch, a w Lillehammer omal nie odpadł Dawid Kubacki. Na szczęście jest jeszcze Piotr Żyła. - W Kuusamo byłem jak deska, jak drewno. Pracuję nad tym, żeby już nie było takich dziadowskich skoków - stwierdził 17. zawodnik kwalifikacji. W sobotnim konkursie zobaczymy pięciu Polaków. Poza Żyłą wszyscy są tłem dla najlepszych Austriaków i Niemców.

 • Stoch rozkładał ręce, a potem powiedział to. 'Nawet mi się nie chce'

  Stoch rozkładał ręce, a potem powiedział to. "Nawet mi się nie chce"

  Obecny sezon w skokach narciarskich zaczął się nie najlepiej dla Kamila Stocha. W piątkowych kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej w Lillehammer spisał się jednak już nieco lepiej niż tydzień temu w Ruce. Mimo to trzykrotny mistrz olimpijski nie był zbyt rozmowny. W wywiadzie z Eurosportem przyznał, że nie jest zadowolony ze swoich prób.

 • Kubacki o krok od katastrofy! Żyła najlepszy z Polaków w Lillehammer

  Kubacki o krok od katastrofy! Żyła najlepszy z Polaków w Lillehammer

  Cała piątka polskich skoczków zakwalifikowała się do sobotniego konkursu Pucharu Swiata na skoczni normalnej w nowerskim Lillehammer, ale nie wszyscy mogli być zadowoleni ze swoich skoków. Ręce rozkładał Kamil Stoch, sporo szczęścia miał Dawid Kubacki. Skoczył najbliżej z Polaków i zajął dość odlegle miejsce w kwalifikacjach. Z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Żyła.

 • Jest lepiej. Polscy skoczkowie zaliczyli progres w Lillehammer. Żyła najlepszy

  Jest lepiej. Polscy skoczkowie zaliczyli progres w Lillehammer. Żyła najlepszy

  W ten weekend reprezentacja Polski rywalizuje w norweskim Lillehammer. Głównym celem jest zmazanie plamy z poprzednich konkursów oraz zrobienie progresu. Ten było już widać podczas dwóch piątkowych treningów. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Piotr Żyła, który zajął kolejno 12. i 11. miejsce. Niezwykłą powtarzalnością popisali się też Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Najdalej skakali za to Stefan Kraft i Philipp Raimund.

 • Komplet Polaków w konkursie w Lillehammer. Ogromne nerwy po skoku Kubackiego [ZAPIS RELACJI]

  Komplet Polaków w konkursie w Lillehammer. Ogromne nerwy po skoku Kubackiego [ZAPIS RELACJI]

  Polscy skoczkowie zanotowali poważny falstart w miniony weekend w Kuusamo. Tylko dwóch z nich zapunktowało, z czego dwa razy Dawid Kubacki. Na treningach w Lillehammer było widać niewielki postęp, co udało się przełożyć na kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej. Awansowała cała piątka naszych zawodników, choć awans Dawida Kubackiego nie był taki pewny.

 • Trener Polek oddał jej najcenniejsze trofeum. 'Była w szoku, nie mogła uwierzyć'

  Trener Polek oddał jej najcenniejsze trofeum. "Była w szoku, nie mogła uwierzyć"

  - W tej roli dostajesz od zawodniczek najwięcej emocji - mówi Sport.pl Theresa Koren, fizjoterapeutka i trenerka przygotowania fizycznego, ale także jedyna kobieta w nowym sztabie polskich skoczkiń, która wielokrotnie musi być także gotowa ich wysłuchać. Opowiada nam o atmosferze w drużynie i tym, czego Polkom brakowało najbardziej, gdy weszła do ich szatni po raz pierwszy.

 • Burza wokół Stocha. Decyzja trenera podważona. 'Nie rozumiem'

  Burza wokół Stocha. Decyzja trenera podważona. "Nie rozumiem"

  Kamil Stoch bardzo źle rozpoczął nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Mimo to nasz mistrz znalazł się w kadrze na najbliższe konkursy PŚ w norweskim Lillehammer. Z taką taktyką nie zgodził się były trener - Kazimierz Długopolski. - Kolejne słabe konkursy mogą go jeszcze bardziej zdołować. Szczerze mówiąc, nie rozumiem sensu wysyłania Stocha do Lillehammer - powiedział w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

 • Lillehammer 2023. O której są kwalifikacje skoków narciarskich? Gdzie oglądać skoki? [TRANSMISJA NA ŻYWO]
 • Thurnbichler przekazał wyczekiwane wieści. Właśnie na to liczyli polscy kibice

  Thurnbichler przekazał wyczekiwane wieści. Właśnie na to liczyli polscy kibice

  Po nieudanej inauguracji Pucharu Świata w Ruce polscy skoczkowie udali się do Lillehammer. Tam oddali już pierwsze skoki, które zdaniem trenera Thomasa Thurnbichlera wypadły obiecująco. W rozmowie z Eurosportem Austriak wskazał, w czym widzi największy postęp w porównaniu do pierwszych zawodów w sezonie. - Powoli się z wygrzebujemy - stwierdził. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się kwalifikacjami.