Tenis

 • Zasady tenisa. Dlaczego punktacja jest tak nietypowa? 0, 15, 30 i 40 w gemie

  Zasady tenisa. Dlaczego punktacja jest tak nietypowa? 0, 15, 30 i 40 w gemie

  Choć w ostatnich miesiącach popularność tenisa za sprawą świetnej formy Igi Świątek zdecydowanie wzrosła, to nie każdy dokładnie wie, jakie są zasady tej dyscypliny i skąd się wzięły. Okazuje się, że ich geneza sięga XV wieku, kiedy to pojawiały się pierwsze przepisy tego sportu.

 • Radość Fręch miesza się z wielkimi obawami. 'Adrenalina trzymała. Walczę'

  Radość Fręch miesza się z wielkimi obawami. "Adrenalina trzymała. Walczę"

  Po awansie do trzeciej rundy Wimbledonu u Magdaleny Fręch radość z życiowego sukcesu miesza się z obawami o kostkę i kolano, które ucierpiały, gdy upadła na korcie. - Walczę. Zrobimy wszystko, żeby noga była gotowa - deklaruje tenisistka i dodaje, że jej występ w sobotnim meczu z Rumunką Simoną Halep nie jest raczej zagrożony. Dzień wcześniej zaś jak na razie planuje zgodnie z planem wystąpić w drugiej rundzie debla.

 • Iga Świątek ma problem. 'Miałam złudne poczucie, że ją rozgryzłam'

  Iga Świątek ma problem. "Miałam złudne poczucie, że ją rozgryzłam"

  - Rok temu w trzeciej rundzie wygrałam dość gładko i dało mi to złudne poczucie, że rozgryzłam już trawę, a wcale tak nie było. Dzisiejszy mecz odzwierciedla faktycznie to, jak się na niej czuję - podkreśla Iga Świątek po wymęczonym zwycięstwie, które dało jej awans do trzeciej rundy Wimbledonu. Liderka światowego rankingu powtarza, że jest mało czasu na przyswojenie gry na tej nawierzchni, ale też widzi, że innym tenisistom się to udaje. - Więc nie tracę jeszcze nadziei - dodaje.

 • Światowe media piszą o meczu Świątek. 'Iga niepewna, ale nadal wygrywa'

  Światowe media piszą o meczu Świątek. "Iga niepewna, ale nadal wygrywa"

  Zagraniczne media po raz kolejny zachwycały się Igą Świątek, jeśli chodzi o odniesienie 37. zwycięstwa z rzędu i wyrównanie wyczynu Martiny Hingis. Z drugiej strony zauważono, że Polka "popełniła wiele niewymuszonych błędów", a Holenderka była "pozytywnym zaskoczeniem".

 • Ta statystyka Igi Świątek poraża. I dotyczy całej kariery, a nie ostatnich miesięcy
 • 'Świątek musiała się napocić'. Media w Holandii piszą, że głodny lew się obudził
 • Ile Świątek i Fręch zarobiły za awans do III rundy Wimbledonu? Rekord
 • Sokoli wzrok Świątek. A polscy kibice szaleją. Swojski klimat na trybunach

  Sokoli wzrok Świątek. A polscy kibice szaleją. Swojski klimat na trybunach

  Nerwowe chwile, frustracja, niedokładność i przebłyski gry, jaką kibice pamiętają u Igi Świątek z ostatnich miesięcy. Niełatwy trzysetowy mecz drugiej rundy Wimbledonu był dla liderki światowego rankingu kolejnym etapem niełatwego oswajania się z grą na trawie, a także okazją do popisania się trzykrotnie sokolim wzrokiem.

 • Obawy po meczu Igi Świątek. 'Szorstka ta przyjaźń'

  Obawy po meczu Igi Świątek. "Szorstka ta przyjaźń"

  "Jedna z trudniejszych przepraw Igi w tym roku, głównie za sprawą sporej liczby niewymuszonych błędów, ale też znakomitej postawy Holenderki" - czytamy na Twitterze po meczu Igi Świątek. Polka pokonała Lesley Pattinamę Kerkhove 6:4, 4:6, 6:3 w drugiej rundzie Wimbledonu.

 • Magdalena Fręch poznała kolejną przeciwniczkę. To wielka rywalka Świątek