- Przed Indian Wells zastanawiałam się, czy powinnam zostać w tourze i próbować grać, czy wrócić do kraju i pomagać jako wolontariuszka - wspomina Ukrainka Łesia Curenko po awansie do trzeciej rundy Wimbledonu. Tenisistka wspomina też o wizycie na granicy z Polską, która zrobiła na niej ogromne wrażenie. - Widziałam setki, tysiące zagubionych ludzi, którzy całe życie mają spakowane do dwóch toreb - opowiada. A Magdalenę Fręch chwali za stałe zainteresowanie losem jej i jej ojczyzny.

• Nie tylko Świątek. W czwartek gra aż siedmioro Polaków. Gdzie i kiedy obejrzeć?
  • Faworyt gospodarzy odpadł z Wimbledonu. 'Nadzieja została zmiażdżona'
  • Raducanu wybuchła po meczu. 'Wygrałam Wielkiego Szlema. To jakiś żart?'

Raducanu wybuchła po meczu. "Wygrałam Wielkiego Szlema. To jakiś żart?"

- Mam 19 lat, wygrałam już Wielkiego Szlema i nikt mi tego nie odbierze. Jeżeli presja jest, to na tych, którzy tego nie zrobili - grzmiała Emma Raducanu. Tenisistka odniosła się w ten sposób do opinii dotyczących tego, że nie udało jej się udźwignąć presji występu podczas turnieju w Londynie. Brytyjka niespodziewanie odpadła w II rundzie Wimbledonu po porażce z Caroline Garcią 3:6, 3:6.

• Iga Świątek gra w II rundzie Wimbledonu. Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM]
  • Pogromca Hurkacza odpadł w kuriozalny sposób. Był w szoku kilka minut [WIDEO]

Pogromca Hurkacza odpadł w kuriozalny sposób. Był w szoku kilka minut [WIDEO]

Alejandro Davidovich Fokina (37. ATP) przegrał 3:6, 7:5, 7:6, 3:6, 6:7(7-10) z Czechem Jirim Veselym (68. ATP) w II rundzie Wimbledonu. Mecz rozstrzygnął super tie-break, w którym doszło do kuriozalnej sytuacji z udziałem Fokiny. Sytuacji, która miała wpływ na to, że pogromca Hurkacza odpadł z turnieju.

• Magii wystarczyło Chwalińskiej na półtora seta. 'Później moje ciało powiedziało: nie'

Magii wystarczyło Chwalińskiej na półtora seta. "Później moje ciało powiedziało: nie"

- Rywalka zagrała na innej intensywności i wytrzymałam półtora seta. Później moje ciało powiedziało po prostu "nie" - przyznaje Maja Chwalińska po porażce w drugiej rundzie Wimbledonu 6:3, 1:6, 0:6. Udany występ w debiucie w głównej drabince Wielkiego Szlema dodał jej wiary we własne możliwości. - Ten turniej pokazał, że mam tenis, by grać z dziewczynami z czołówki. Natomiast jeszcze potrzebuję ogrania - podsumowuje 20-latka.

• Fręch sprawiła sporą niespodziankę. Kubot i Walków też wygrali swój mecz w Wimbledonie
  • Kyrgios wytłumaczył, dlaczego splunął w kierunku kibiców. 'Czy to normalne?'

Kyrgios wytłumaczył, dlaczego splunął w kierunku kibiców. "Czy to normalne?"

Nick Kyrgios (ATP 40.) przyznał, że splunął w kierunku kibiców po zwycięstwie w pierwszej rundzie Wimbledonu nad Paulem Jubbem (ATP 219.). - Ktoś krzyknął do mnie, że jestem g****m. Czy to normalne? Nie, ale to dzieje się cały czas - tłumaczył się ze swojego zachowania australijski tenisista podczas konferencji prasowej.