Tenis

 • Zmiana pozorna czy realna? Skompromitowany prezes PZT zasiadł na tylnym siedzeniu

  Zmiana pozorna czy realna? Skompromitowany prezes PZT zasiadł na tylnym siedzeniu

  Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego miała być sygnałem, że w Polskim Związku Tenisowym nastąpi zmiana. Były już prezes, będący w centrum skandali obyczajowych, pozostał jednak w składzie zarządu. Można odnieść wrażenie, że przesiadł się jedynie na tylne siedzenie i zasadne jest pytanie, czy poza zmianą pozorną przyjdzie też realna - pisze Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

 • 'Dla nas zero zł, dla innych mercedesy'. PZT przeszedł sam siebie

  "Dla nas zero zł, dla innych mercedesy". PZT przeszedł sam siebie

  Najlepsi pełnosprawni tenisiści na ostatnich mistrzostwach w Bytomiu otrzymali w nagrodę mercedesy. Mistrz Polski w tenisie na wózkach - okrągłe zero złotych. - Trener kadry musi opłacać wszystko z własnej kieszeni - mówi Sport.pl mistrz Polski Kamil Fabisiak, który za czwarte miejsce na mistrzostwach świata dostał tylko dyplom. Prezes PZT Mirosław Skrzypczyński, który w czwartek po południu podał się do dymisji, odpowiada: "Wózkarze są sami sobie winni". A problem trwa.

 • Legendy tenisa doceniają reakcję Igi Świątek. 'To musi się skończyć'

  Legendy tenisa doceniają reakcję Igi Świątek. "To musi się skończyć"

  Iga Świątek zabrała głos w sprawie afery w Polskim Związku Tenisowym i dotarł on nie tylko do polskich zawodniczek i zawodników, ale też do graczy za granicą. Polkę za brak bierności wobec problemu przemocy pochwaliły dwie legendarne tenisistki: Martinę Navratilovą i Chris Evert. - To musi się skończyć - skomentowała Amerykanka.

 • Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa PZT. Jest oskarżany o molestowanie
 • Nici z hitowego pojedynku Igi Świątek. Rywalka rezygnuje

  Nici z hitowego pojedynku Igi Świątek. Rywalka rezygnuje

  Polscy tenisiści 31 grudnia rozpoczną rywalizację w turnieju United Cup. W meczu otwarcia można było liczyć na pojedynek Igi Świątek z mistrzynią tegorocznego Wimbledonu, Jeleną Rybakiną. Niestety najlepsza rakieta Kazachstanu nie zdecydowała się na udział w zmaganiach.

 • PZT rozsławił Polskę na cały świat. Niestety

  PZT rozsławił Polskę na cały świat. Niestety

  Coraz głośniej o sprawie Mirosława Skrzypczyńskiego. Prezes Polskiego Związku Tenisowego jest oskarżany o molestowanie seksualne, a głos w sprawie zabrali już Iga Świątek i Hubert Hurkacz, co wzbudziło zainteresowanie sytuacją na całym świecie. Poparcie dla mocnego oświadczenia liderki rankingu WTA spłynęło ze strony samej Martiny Navratilovej.

 • Hubert Hurkacz ramię w ramię z Igą Świątek. 'Żaden trener'

  Hubert Hurkacz ramię w ramię z Igą Świątek. "Żaden trener"

  Hubert Hurkacz poszedł w ślady Igi Świątek i także zareagował na szokujące oskarżenia, jakie padły pod adresem prezesa PZT Mirosława Skrzypczyńskiego. "Wspieram wszystkie kobiety i wszystkie ofiary przemocy" - napisał najlepszy polski tenisista.

 • Iga Świątek przemówiła: Nie mogę przemilczeć pewnych spraw. Nie godzę się

  Iga Świątek przemówiła: Nie mogę przemilczeć pewnych spraw. Nie godzę się

  Iga Świątek zareagowała na wstrząsające zarzuty, które padają pod adresem prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego. Działacza podejrzewa się m.in. o molestowanie seksualne nieletnich zawodników. "Czuję, że jako obecna liderka tenisa na świecie nie mogę przemilczeć pewnych spraw" - napisała Świątek w swoich mediach społecznościowych.

 • Oskarżenia wobec prezesa PZT coraz mocniejsze. 'Sprawa jest dramatyczna'

  Oskarżenia wobec prezesa PZT coraz mocniejsze. "Sprawa jest dramatyczna"

  Słowa posłanki Katarzyny Kotuli wzmocniły oskarżenia dotyczące molestowania nieletnich przez prezesa Polskiego Związku Tenisowego. Mirosław Skrzypczyński znów zaprzeczył, a zarząd związku i ministerstwo sportu nie reagują. - Spodziewałbym się, że prezes po całkowitym odrzuceniu tak poważnych zarzutów odda się do dyspozycji zarządu - ocenia Tomasz Redwan, ekspert od marketingu sportowego.

 • Prezes PZT wydał oświadczenie ws. oskarżeń o molestowanie. Idzie w zaparte