Tenis

 • Wybrali forsę z Rosji zamiast klasy. Nawet się z tym nie kryją

  Wybrali forsę z Rosji zamiast klasy. Nawet się z tym nie kryją

  Rosyjskie pieniądze nie śmierdzą? Z takiego założenia wyszli byli serbscy tenisiści - Janko Tipsarević i Viktor Troicki. Do obu napisał Ukrainiec, Serhij Stachowski, a odpowiedzi Serbów porażają. - Jesteś instagramowym klaunem, który miesza sport z polityką.

 • Iga Świątek tych produktów unika jak ognia. Musiała odstawić ulubiony smakołyk
 • Iga Świątek w roli głównej. Przeróbka kultowej sceny podbija internet [WIDEO]
 • Hurkacz reaguje na aferę w PZT. 'Zmiana była konieczna'

  Hurkacz reaguje na aferę w PZT. "Zmiana była konieczna"

  - Zmiana, która już zaszła, była konieczna. Ważne, aby we władzach związku znalazły się właściwe osoby. Takie, które rzeczywiście chcą pomóc i rozwinąć tenis, a nie kierują się własnymi interesami - mówi Hubert Hurkacz o trwającej aferze w PZT. W rozmowie ze Sport.pl najlepszy polski tenisista wspomina również niedawne ATP Finals. - Celem jest, by nigdy więcej nie być tam rezerwowym.

 • Były prezes PZT zamierza walczyć w sądzie. 'Kampania oszczerstw'
 • Trener Świątek ujawnia kulisy. Nagle rozłożył ręce. 'Mnie to niespecjalnie interesuje'
 • Mirosław Skrzypczyński złamał się. Odchodzi na dobre. Wreszcie
 • Minister sportu bezradnie rozkłada ręce: Taki mamy system prawa

  Minister sportu bezradnie rozkłada ręce: Taki mamy system prawa

  We wtorek odbył się briefing prasowy Kamila Bortniczuka w sprawie afery w PZT. Opinia publiczna oczekiwała, że minister Sportu i Turystyki złoży wniosek do sądu o zawieszenie zarządu, w którym zasiada Mirosław Skrzypczyński. Polityk przyznał jednak, że nie ma takich uprawnień. - Taki mamy system prawa. Jako urzędnik jestem zobowiązany do działania zgodnie z prawem - podkreślił.

 • Maria Szarapowa nagle zamknęła biznes przynoszący miliony dolarów

  Maria Szarapowa nagle zamknęła biznes przynoszący miliony dolarów

  Maria Szarapowa założyła w 2012 roku markę słodyczy "Sugarpova", a rok później chciała tymczasowo zmienić nazwisko na czas US Open. W 2022 roku po firmie byłej rosyjskiej tenisistki nie ma ani śladu, a w grudniu 2021 roku otrzymała pozew zbiorowy za dyskryminowanie osób mających problemy ze wzrokiem, które nie mogły kupić słodyczy na stronie internetowej firmy.

 • 'Totalne nadużycie i zagrożenie dla ofiar'. Mec. Dubois alarmuje ws. prezesa PZT

  "Totalne nadużycie i zagrożenie dla ofiar". Mec. Dubois alarmuje ws. prezesa PZT

  Polski Związek Tenisowy zbada aferę wokół byłego prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego, który jako trener miał molestować zawodniczki. Jednak zdaniem mec. Jacka Duboisa, powołana komisja stanowi zagrożenie dla dobra ofiar. - Z punktu widzenia prawnego ta komisja to organ towarzyski. Porównywanie jej do komisji śledczej jest totalnym nadużyciem - mówi Sport.pl adwokat.

 • Iga Świątek przedstawiła nowego sparingpartnera. To polski mistrz świata

  Iga Świątek przedstawiła nowego sparingpartnera. To polski mistrz świata

  Iga Świątek przygotowuje się do turnieju World Tennis League Exhibition w Dubaju. W treningach pomaga jej wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich polski kolarz Michał Kwiatkowski. "Fajnie odbić kilka piłek (i nie odebrać żadnego z serwisów)" - skomentował z dystansem zawodnik.

 • Historyczny triumf Kanadyjczyków. 'To spełnienie naszych marzeń'
 • Zmiana pozorna czy realna? Skompromitowany prezes PZT zasiadł na tylnym siedzeniu

  Zmiana pozorna czy realna? Skompromitowany prezes PZT zasiadł na tylnym siedzeniu

  Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego miała być sygnałem, że w Polskim Związku Tenisowym nastąpi zmiana. Były już prezes, będący w centrum skandali obyczajowych, pozostał jednak w składzie zarządu. Można odnieść wrażenie, że przesiadł się jedynie na tylne siedzenie i zasadne jest pytanie, czy poza zmianą pozorną przyjdzie też realna - pisze Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

 • 'Dla nas zero zł, dla innych mercedesy'. PZT przeszedł sam siebie

  "Dla nas zero zł, dla innych mercedesy". PZT przeszedł sam siebie

  Najlepsi pełnosprawni tenisiści na ostatnich mistrzostwach w Bytomiu otrzymali w nagrodę mercedesy. Mistrz Polski w tenisie na wózkach - okrągłe zero złotych. - Trener kadry musi opłacać wszystko z własnej kieszeni - mówi Sport.pl mistrz Polski Kamil Fabisiak, który za czwarte miejsce na mistrzostwach świata dostał tylko dyplom. Prezes PZT Mirosław Skrzypczyński, który w czwartek po południu podał się do dymisji, odpowiada: "Wózkarze są sami sobie winni". A problem trwa.

 • Legendy tenisa doceniają reakcję Igi Świątek. 'To musi się skończyć'

  Legendy tenisa doceniają reakcję Igi Świątek. "To musi się skończyć"

  Iga Świątek zabrała głos w sprawie afery w Polskim Związku Tenisowym i dotarł on nie tylko do polskich zawodniczek i zawodników, ale też do graczy za granicą. Polkę za brak bierności wobec problemu przemocy pochwaliły dwie legendarne tenisistki: Martinę Navratilovą i Chris Evert. - To musi się skończyć - skomentowała Amerykanka.