Tenis

 • 'Rywalki się przyzwyczaiły'. Ekspertka wskazuje element gry, który Świątek powinna poprawić
 • Złe wieści dla Świątek. Oto najnowszy ranking WTA Race

  Złe wieści dla Świątek. Oto najnowszy ranking WTA Race

  365 - tylko tyle punktów wywalczyła Iga Świątek w pierwszym miesiącu 2023 roku. To przekłada się na niską pozycję w rankingu WTA Race i stawia w niezbyt komfortowej sytuacji przed najbardziej wymagającym czasem w karierze. Polka jest poza pierwszą dziesiątką.

 • Burza po Australian Open. Ukraińcy nie wytrzymali. Proponują drastyczne rozwiązanie

  Burza po Australian Open. Ukraińcy nie wytrzymali. Proponują drastyczne rozwiązanie

  Ukraińska Federacja Tenisowa opublikowała oświadczenie, w którym wezwała do "izolacji rosyjskich i białoruskich sportowców w granicach ich państw". Obejmować by to miało Arynę Sabalenkę, triumfatorkę tegorocznego Australian Open. Zdaniem federacji tenisistka "reprezentuje Białoruś i ją gloryfikuje". A z tego korzyści czerpie reżim Aleksandra Łukaszenki.

 • Jest decyzja ws. ojca Djokovicia. Szef Australian Open ma swoją wersję

  Jest decyzja ws. ojca Djokovicia. Szef Australian Open ma swoją wersję

  Głośno zrobiło się o ojcu Novaka Djokovicia, gdy w sieci pojawiło się jego zdjęcie z serbskimi kibicami i flagami z podobizną Władimira Putina. To sprawiło, że na kolejnych meczach syna już się nie pojawił. I jak tłumaczy dyrektor Australian Open, była to jego prywatna decyzja. - To nie miało na celu nikogo skrzywdzić - powiedział Craig Tiley.

 • Z 'piekła tenisowego' do finału Wielkiego Szlema. Polak zaryzykował i się opłaciło

  Z "piekła tenisowego" do finału Wielkiego Szlema. Polak zaryzykował i się opłaciło

  Droga Jana Zielińskiego do finału Australian Open w deblu prowadziła przez "piekło tenisowe" - słabo płatne turnieje ITF, na których często oszukiwano. Jako dziecko dojeżdżał na treningi rowerem i autobusem, a - by dalej grać - wyjechał na studia do USA. Niszczy czasem rakiety, ale parę razy pomogło to wygrać. A trener Mariusz Fyrstenberg ma deja vu, bo 26-latek pod wieloma względami jest kopią Marcina Matkowskiego.