Tenis

 • Maria Szarapowa nagle zamknęła biznes przynoszący miliony dolarów

  Maria Szarapowa nagle zamknęła biznes przynoszący miliony dolarów

  Maria Szarapowa założyła w 2012 roku markę słodyczy "Sugarpova", a rok później chciała tymczasowo zmienić nazwisko na czas US Open. W 2022 roku po firmie byłej rosyjskiej tenisistki nie ma ani śladu, a w grudniu 2021 roku otrzymała pozew zbiorowy za dyskryminowanie osób mających problemy ze wzrokiem, które nie mogły kupić słodyczy na stronie internetowej firmy.

 • 'Totalne nadużycie i zagrożenie dla ofiar' Mec. Dubois alarmuje ws. prezesa PZT

  "Totalne nadużycie i zagrożenie dla ofiar" Mec. Dubois alarmuje ws. prezesa PZT

  Polski Związek Tenisowy zbada aferę wokół byłego prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego, który jako trener miał molestować zawodniczki. Jednak zdaniem mec. Jacka Duboisa, powołana komisja stanowi zagrożenie dla dobra ofiar. - Z punktu widzenia prawnego ta komisja to organ towarzyski. Porównywanie jej do komisji śledczej jest totalnym nadużyciem - mówi Sport.pl adwokat.

 • Iga Świątek przedstawiła nowego sparingpartnera. To polski mistrz świata

  Iga Świątek przedstawiła nowego sparingpartnera. To polski mistrz świata

  Iga Świątek przygotowuje się do turnieju World Tennis League Exhibition w Dubaju. W treningach pomaga jej wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich polski kolarz Michał Kwiatkowski. "Fajnie odbić kilka piłek (i nie odebrać żadnego z serwisów)" - skomentował z dystansem zawodnik.

 • Historyczny triumf Kanadyjczyków. 'To spełnienie naszych marzeń'
 • Zmiana pozorna czy realna? Skompromitowany prezes PZT zasiadł na tylnym siedzeniu

  Zmiana pozorna czy realna? Skompromitowany prezes PZT zasiadł na tylnym siedzeniu

  Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego miała być sygnałem, że w Polskim Związku Tenisowym nastąpi zmiana. Były już prezes, będący w centrum skandali obyczajowych, pozostał jednak w składzie zarządu. Można odnieść wrażenie, że przesiadł się jedynie na tylne siedzenie i zasadne jest pytanie, czy poza zmianą pozorną przyjdzie też realna - pisze Agnieszka Niedziałek ze Sport.pl.

 • 'Dla nas zero zł, dla innych mercedesy'. PZT przeszedł sam siebie

  "Dla nas zero zł, dla innych mercedesy". PZT przeszedł sam siebie

  Najlepsi pełnosprawni tenisiści na ostatnich mistrzostwach w Bytomiu otrzymali w nagrodę mercedesy. Mistrz Polski w tenisie na wózkach - okrągłe zero złotych. - Trener kadry musi opłacać wszystko z własnej kieszeni - mówi Sport.pl mistrz Polski Kamil Fabisiak, który za czwarte miejsce na mistrzostwach świata dostał tylko dyplom. Prezes PZT Mirosław Skrzypczyński, który w czwartek po południu podał się do dymisji, odpowiada: "Wózkarze są sami sobie winni". A problem trwa.

 • Legendy tenisa doceniają reakcję Igi Świątek. 'To musi się skończyć'

  Legendy tenisa doceniają reakcję Igi Świątek. "To musi się skończyć"

  Iga Świątek zabrała głos w sprawie afery w Polskim Związku Tenisowym i dotarł on nie tylko do polskich zawodniczek i zawodników, ale też do graczy za granicą. Polkę za brak bierności wobec problemu przemocy pochwaliły dwie legendarne tenisistki: Martinę Navratilovą i Chris Evert. - To musi się skończyć - skomentowała Amerykanka.

 • Skrzypczyński zrezygnował z funkcji prezesa PZT. Jest oskarżany o molestowanie
 • Nici z hitowego pojedynku Igi Świątek. Rywalka rezygnuje

  Nici z hitowego pojedynku Igi Świątek. Rywalka rezygnuje

  Polscy tenisiści 31 grudnia rozpoczną rywalizację w turnieju United Cup. W meczu otwarcia można było liczyć na pojedynek Igi Świątek z mistrzynią tegorocznego Wimbledonu, Jeleną Rybakiną. Niestety najlepsza rakieta Kazachstanu nie zdecydowała się na udział w zmaganiach.

 • PZT rozsławił Polskę na cały świat. Niestety

  PZT rozsławił Polskę na cały świat. Niestety

  Coraz głośniej o sprawie Mirosława Skrzypczyńskiego. Prezes Polskiego Związku Tenisowego jest oskarżany o molestowanie seksualne, a głos w sprawie zabrali już Iga Świątek i Hubert Hurkacz, co wzbudziło zainteresowanie sytuacją na całym świecie. Poparcie dla mocnego oświadczenia liderki rankingu WTA spłynęło ze strony samej Martiny Navratilovej.

 • Hubert Hurkacz ramię w ramię z Igą Świątek. 'Żaden trener'

  Hubert Hurkacz ramię w ramię z Igą Świątek. "Żaden trener"

  Hubert Hurkacz poszedł w ślady Igi Świątek i także zareagował na szokujące oskarżenia, jakie padły pod adresem prezesa PZT Mirosława Skrzypczyńskiego. "Wspieram wszystkie kobiety i wszystkie ofiary przemocy" - napisał najlepszy polski tenisista.

 • Iga Świątek przemówiła: Nie mogę przemilczeć pewnych spraw. Nie godzę się

  Iga Świątek przemówiła: Nie mogę przemilczeć pewnych spraw. Nie godzę się

  Iga Świątek zareagowała na wstrząsające zarzuty, które padają pod adresem prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego. Działacza podejrzewa się m.in. o molestowanie seksualne nieletnich zawodników. "Czuję, że jako obecna liderka tenisa na świecie nie mogę przemilczeć pewnych spraw" - napisała Świątek w swoich mediach społecznościowych.

 • Oskarżenia wobec prezesa PZT coraz mocniejsze. 'Sprawa jest dramatyczna'

  Oskarżenia wobec prezesa PZT coraz mocniejsze. "Sprawa jest dramatyczna"

  Słowa posłanki Katarzyny Kotuli wzmocniły oskarżenia dotyczące molestowania nieletnich przez prezesa Polskiego Związku Tenisowego. Mirosław Skrzypczyński znów zaprzeczył, a zarząd związku i ministerstwo sportu nie reagują. - Spodziewałbym się, że prezes po całkowitym odrzuceniu tak poważnych zarzutów odda się do dyspozycji zarządu - ocenia Tomasz Redwan, ekspert od marketingu sportowego.

 • Prezes PZT wydał oświadczenie ws. oskarżeń o molestowanie. Idzie w zaparte
 • Novak Djoković w ostatniej chwili wyprzedził Igę Świątek. Wymowny symbol