Tenis

 • Rywalka Świątek ze łzami w oczach oskarża świat tenisa. A Polacy? 'Są niesamowici'

  Rywalka Świątek ze łzami w oczach oskarża świat tenisa. A Polacy? "Są niesamowici"

  To nie była zwykła pomeczowa konferencja prasowa na Roland Garros. To był akt oskarżenia z ust Łesii Curenko w kierunku władz tenisa oraz tenisistów. Ukrainka przegrała z Igą Świątek, ale pytana była głównie o wojnę. - Nie dostaję wsparcia dla Ukrainy. Podeszło do mnie może czterech zawodników. Widzę, że w świecie tenisa ludzie nie rozumieją, co się dzieje - mówiła Curenko.

 • Iga Świątek długo poczeka na mecz II rundy z Riske
 • Iga Świątek wygrała i zdradziła plany na resztę dnia. 'Zobaczycie na Instastory'

  Iga Świątek wygrała i zdradziła plany na resztę dnia. "Zobaczycie na Instastory"

  - Chcę po prostu iść dalej. Mam świadomość, że kiedyś moja passa może się skończyć. Jestem w "bańce" i to mi pomaga. Robiłam tak przez ostatnie tygodnie i będę to robić tutaj - powiedziała Iga Świątek w rozmowie na korcie po wygranej Łesią Curenko w I rundzie Rolanda Garrosa. Polka zdradziła także, co będzie robić przez resztę dnia, oraz złożyła tradycyjny podpis na obiektywie kamery.

 • Iga Świątek się nie zatrzymuje. 'Ona może już nigdy nie przegrać'. Hołd dla Polki
 • Francuzi traktują Igę Świątek jak swoją. Zakochali się w Polce

  Francuzi traktują Igę Świątek jak swoją. Zakochali się w Polce

  Iga Świątek dominowała od początku i pokonała Łesię Curenko 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie Roland Garros. Rywalkę z Ukrainy przełamała już przy pierwszej okazji, podwyższając prowadzenie na 3:0. A kibice w Paryżu są Polką niezmiennie zachwyceni. Jeszcze przed pierwszą piłką meczu słychać było z trybun głośne "Iga, Iga".