Zagraniczny portal ocenił Roberta Kubicę. Gorszy tylko jeden kierowca

Robert Kubica ukończył GP Azerbejdżanu na na ostatnim, 16. miejscu. Polak startował z alei serwisowej po wypadku w kwalifikacjach, a w trakcie wyścigu został ukarany przejazdem przez aleję serwisową. Wszystko przez to, że Williams wypuścił go za wcześnie z garażu. - To najlepsze podsumowanie sytuacji, w której znaleźli się Williams i Kubica - napisał portal planetf1.com. I ocenił Polaka na pięć w dziesięciostopniowej skali.
Zobacz wideo

Robert Kubica dojechał do mety GP Azerbejdżanu na 16. miejscu. Polak był ostatnim kierowcą, który ukończył rywalizację. Romain Grosjean (Haas), Pierre Gasly (Red Bull), Daniił Kwiat (Toro Rosso) i Daniel Ricciardo (Renault) nie dojechali do mety. Wyścig wygrał Valtteri Bottas z Mercedesa, a tuż za nim linię mety przekroczył jego zespołowy rywal Lewis Hamilton. Trzecie miejsce zajął Sebastian Vettel z Ferrari.

Robert Kubica z gorszą oceną od Russela. "Mistrzostwa dwóch kierowców"

Portal planetf1.com ocenił Roberta Kubicę na pięć w dziesięciostopniowej skali. Tylko Nico Hulkenberg z Renault otrzymał gorszą ocenę (cztery). Co ciekawe, George Russell, który dojechał do mety na 15. miejscu, otrzymał zdecydowanie lepszą ocenę od Kubicy. Brytyjczyk został oceniony na siedem. - Kara przejazdu przez aleję serwisową dla Roberta Kubicy to najlepsze podsumowanie sytuacji, w której znalazł się Polak i jego zespół. Bohaterski powrót Kubicy nigdy nie zostanie mu odebrany, ale nie jest to powrót do tego, co było wcześniej. Ciężkie czasy w Grove - podsumował portal planetf1.com.

A tak został oceniony George Russell: Trudno go winić i prosić o więcej. Brytyjczyk bierze udział - razem z Robertem Kubicą - w mistrzostwach dwóch kierowców. W kwalifikacjach i wyścigach znów był lepszy od Polaka i zrobił to przekonująco. Trudno prosić o wiele więcej - uważają dziennikarze planetf1.com.

Kolejny wyścig F1 odbędzie się w Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Kwalifikacje odbędą się w sobotę 11.05. o godz. 15. Wyścig wystartuje w niedzielę 12.05. o godz. 15.10.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.