Puchar Polski

• Wszystko jasne. Znamy terminy hitów w Pucharze Polski!

Wszystko jasne. Znamy terminy hitów w Pucharze Polski!

Już tylko osiem zespołów pozostało w grze o Puchar Polski w tym sezonie. W tym gronie nie ma już triumfatora tych rozgrywek z poprzedniego sezonu, czyli Legii Warszawa. Miesiąc po losowaniu par ćwierćfinałowych PZPN przedstawił terminarz spotkań. Kibice mogą szykować się na wiele emocji, bo czekają ich cztery mecze w dwa dni.

• Kolejna afera wokół PZPN! Już nie wytrzymał: Olali nas

Kolejna afera wokół PZPN! Już nie wytrzymał: Olali nas

Nie milkną echa skandalu, do jakiego doszło w meczu I rundy Pucharu Polski pomiędzy Skrą Częstochowa a Polonią Warszawa. Wówczas Rafał Smalec, trener drużyny przyjezdnej otrzymał czerwoną kartkę, a następnie został zaatakowany m.in. przez ochronę. Sprawą zajął się nawet PZPN, choć jak na razie nie podjął wiążącej decyzji, co rozczarowało szkoleniowca Polonii. - PZPN nas olał - grzmiał Smalec w programie "Weszłopolscy".

• Ależ debiut nowego trenera Wisły Kraków. Deklasacja [WIDEO]

Ależ debiut nowego trenera Wisły Kraków. Deklasacja [WIDEO]

Rozgrywany w czwartek 7 grudnia mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Kraków a Stalą Rzeszów był jedynym "pierwszoligowym" pojedynkiem w tej fazie. To spotkanie było debiutem Mariusza Jopa w roli tymczasowego trenera Wisły Kraków. Udanym, bo gospodarze wygrali 4:1 i rozegrali bardzo dobre spotkanie, nie dając szans rzeszowianom. Wygranej mogli być pewni już na samym początku drugiej połowy.

• To jest hit! W takich warunkach pracowali komentatorzy Polsatu w Gubinie [WIDEO]

W czwartek Piast Gliwice z problemami pokonał Carinę Gubin 5:2 i awansował do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Zespół z ekstraklasy prowadzony przez Aleksandara Vukovicia dopiero w ostatnim kwadransie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Komentatorzy tego spotkania również mieli pewne trudności. W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać, w jakich warunkach pracowali.

• Runjaic przemówił po klęsce Legii w Pucharze Polski

Runjaic przemówił po klęsce Legii w Pucharze Polski

Legia Warszawa odpadła w 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie przegrała 1:2 z Koroną Kielce po dogrywce. Tym samym zespół prowadzony przez Kostę Runjaicia nie obroni tytułu, który wywalczył w poprzednim sezonie na Stadionie Narodowym. Trener Legii nie ukrywał rozczarowania po odpadnięciu z rozgrywek, ale zauważył, że w klubie nie ma zbyt wiele czasu na narzekanie. - Futbol to gra błędów. Jest jak jest - stwierdził.

• Sensacja! Gol w 120. minucie meczu i Legia wylatuje z Pucharu Polski

Sensacja! Gol w 120. minucie meczu i Legia wylatuje z Pucharu Polski

Gol Martina Remacle'a w 120. minucie spotkania pozwolił Koronie Kielce wyeliminować Legię Warszawa i awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski! Piłkarze Kamila Kuzery przez pełne 120 minut grali z obrońcami tytułu jak równy z równym, a w decydującym momencie zadali zabójczy cios, dzięki czemu zwyciężyli 2:1.

• Korona Kielce wyeliminowała Legię Warszawa z Pucharu Polski po golu w 120. minucie! [ZAPIS RELACJI]
  • Znamy trzeciego ćwierćfinalistę Pucharu Polski. Zadecydował gol w końcówce [WIDEO]
  • Historyczne widowisko w Polsce zagrożone! 'Pomagało nam 50 osób'

Historyczne widowisko w Polsce zagrożone! "Pomagało nam 50 osób"

W czwartek trzecioligowa Carina Gubin ma zagrać z ekstraklasowym Piastem Gliwice w 1/8 finału Pucharu Polski. Ma, ale nie wiadomo, czy do spotkania dojdzie. Wszystko przez śnieżycę, która zasypała boisko w Gubinie. W mieście trwa walka z czasem. "Jesteśmy pozytywnie nastawieni" - zapewniają w klubie, dla którego mecz z drużyną Aleksandara Vukovicia będzie największym wydarzeniem w historii.

• Polsat przekazał wieści, które ucieszą piłkarskich kibiców

Polsat przekazał wieści, które ucieszą piłkarskich kibiców

We wtorek 5 grudnia rozpoczynają się mecze 1/8 Pucharu Polski. Pierwszym spotkaniem tej fazy będzie stracie Pogoni Szczecin i Górnika Zabrze. Mecze wcześniejszych rund można było obejrzeć na kanałach stacji Polsat Sport, jednak ze względu na ogromny natłok spotkań nie wszystkie z nich były transmitowane. Teraz nadawca przekazał wieści, które z pewnością ucieszą wszystkich kibiców.

• Absolutna sensacja i historyczny sukces trzecioligowca. 'Niemcy przychodzą na mecze'

Absolutna sensacja i historyczny sukces trzecioligowca. "Niemcy przychodzą na mecze"

Graniczą z Niemcami, nigdy nie grali wyżej niż na czwartym poziomie rozgrywkowym. Puchar Polski jest wspaniały właśnie ze względu na takie historie, jak ta Cariny Gubin, dla której 1/8 finału jest największym sukcesem w historii klubu. - Nie tak dawno nawet nie marzyliśmy, że będziemy grać w III lidze, a teraz jesteśmy w 1/8 finału Pucharu Polski - mówi Sport.pl Arkadiusz Mikołajczyk, wiceprezes Cariny.

• Szalony mecz w Pucharze Polski. Grali w przewadze i zmarnowali kapitalną szansę

Szalony mecz w Pucharze Polski. Grali w przewadze i zmarnowali kapitalną szansę

Mecz Polonii Bytom z Arką Gdynia w 1/16 finału Pucharu Polski dostarczył wielu wrażeń. Pod koniec pierwszej połowy pierwszoligowiec stracił zawodnika, a po chwili mógł też prowadzenie - uratowała go tylko świetna interwencja bramkarza. Potem bytomianie i tak doprowadzili do remisu, a w końcówce strzelili kolejnego gola, który mógł dać im awans - wszystko zmieniła interwencja VAR-u. Arka otrząsnęła się dopiero w dogrywce i dzięki temu wygrała 3:1.

• Wisła Kraków gromi Polonię w Pucharze Polski. Jeden moment zawalił im cały mecz

Wisła Kraków gromi Polonię w Pucharze Polski. Jeden moment zawalił im cały mecz

We wtorek 7 listopada o godzinie 21:00 Wisła Kraków podejmowała Polonię Warszawa w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Od początku spotkania krakowska drużyna miała ogromną przewagę, ale długo nie przynosiło to żadnych efektów. Jeszcze w pierwszej połowie jeden z piłkarzy Polonii znacząco ułatwił Wiśle zadanie, bo otrzymał czerwoną kartkę. Ostatecznie Wisła wykorzystała szansę i wygrała to spotkanie.

• Męczarnie klubu z ekstraklasy w Pucharze Polski. Aż nadeszła 90. minuta

Męczarnie klubu z ekstraklasy w Pucharze Polski. Aż nadeszła 90. minuta

Wtorkowy mecz 1/16 finału Pucharu Polski w Bielsku-Białej z pierwszoligowym Podbeskidziem był dla Pogoni Szczecin prawdziwą męczarnią. Drużyna Jensa Gustafssona przez praktycznie 90 minut nie była w stanie oddać celnego strzału na bramkę przeciwnika, ale gdy już to uczyniła, to Kamil Grosicki pięknym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił Pogoni skromne zwycięstwo 1:0 i awans do kolejnej rundy.

• Skandal w Pucharze Polski. Piłkarz 'zasłużył na cztery kartki' [WIDEO]

Skandal w Pucharze Polski. Piłkarz "zasłużył na cztery kartki" [WIDEO]

Raków Częstochowa długo męczył się z ŁKS-em Łódź w Pucharze Polski i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej Piotr Janczukowicz został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za symulowanie. Do tej sprawy odniósł się Rafał Rostkowski. Były sędzia w artykule na TVP Sport przekazał, że zawodnik ŁKS-u dopuścił się nie tylko symulowania i zasłużył na "co najmniej cztery kartki".

• Legia wychodzi z kryzysu. Po zagraniu Josue można zbierać szczękę z podłogi [WIDEO]
  • Raków męczył się przez 110 minut. Kontrowersje w dogrywce [WIDEO]

Raków męczył się przez 110 minut. Kontrowersje w dogrywce [WIDEO]

Raków Częstochowa bardzo długo męczył się z ŁKS-em Łódź w meczu Pucharu Polski. Ekipa Dawida Szwargi miała przewagę, ale nie zdołała pokonać bramkarza rywali w regulaminowym czasie gry i po 90 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis. W związku z tym do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. W niej Raków dopiął swego i ostatecznie pokonał rywali 2:0.

• Puchar Polski. Czy Legia wyjdzie z kryzysu?

Puchar Polski. Czy Legia wyjdzie z kryzysu?

Już o godzinie 21:00 Legia Warszawa zagra na wyjeździe z GKS-em Tychy w 1/16 finału Pucharu Polski. Jeszcze kilka tygodni temu cała Polska chwaliła Legię, ale dziś ekipa Kosty Runjaicia jest w kryzysie. I to poważnym. Czy z niego wyjdzie? Przekonamy się już niedługo. Relację pisemną z meczu Legii możecie śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

• 18-latek bohaterem meczu Cracovia - Zagłębie w Pucharze Polski. Dał awans

18-latek bohaterem meczu Cracovia - Zagłębie w Pucharze Polski. Dał awans

Aż do 85. minuty trzeba było czekać na pierwszą i jedyną bramkę w meczu Pucharu Polski między Cracovią i Zagłębiem Lubin. Gola na wagę zwycięstwa i awansu do 1/8 finału zdobył zaledwie 18-letni zmiennik Kacper Śmiglewski. Młodzian popisał się rewelacyjnym strzałem zza pola karnego. Poza tym obie ekipy nie zaprezentowały niczego porywającego.

• Poznańska lokomotywa rozjechała rywali, ale była też sensacja w PP [WYNIKI]

Poznańska lokomotywa rozjechała rywali, ale była też sensacja w PP [WYNIKI]

We wtorek 31 października zostało rozegranych siedem meczów 1/16 finału Pucharu Polski. I choć w większości spotkań padły wyniki, których można było się spodziewać, to nie zabrakło emocji i kilku niecodziennych historii, zarezerwowanych dla pucharu tysiąca drużyn. Zobaczyliśmy m.in. świetny mecz 15-letniego bramkarza, awans kosztem drużyny z ekstraklasy oraz niespodziankę autorstwa trzecioligowca.