Rajdy samochodowe

 • Robert Kubica reaguje na fatalne zachowanie Polaków. Przekroczyli granice

  Robert Kubica reaguje na fatalne zachowanie Polaków. Przekroczyli granice

  Siedem lat czekał samochodowy Rajd Polski, by powrócić do kalendarza najbardziej prestiżowej serii wyścigowej, czyli WRC. Niestety od początku rywalizacji organizatorzy zmagają się z plagą bardzo nierozważnych zachowań kibiców, którzy ustawiają się w bardzo niebezpiecznych dla siebie oraz kierowców miejscach. Zareagować postanowił sam Robert Kubica, który na antenie TVP Sport zaapelował do fanów o rozsądek.

 • Leszek Kuzaj odpowiada na zarzut kierowania grupą przestępczą. Apeluje do Adama Bodnara

  Leszek Kuzaj odpowiada na zarzut kierowania grupą przestępczą. Apeluje do Adama Bodnara

  Leszek Kuzaj to jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych lat 90. i pierwszej dekady XXI w. Startował w mistrzostwach świata, czterokrotnie zdobywał tytuł rajdowego mistrza Polski. Ostatnie lata naznaczone są kłopotami z prawem. Niedawno do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Kuzajowi. Ten natychmiast zareagował, zarzucając prokuraturze, że nierzetelnie przedstawia informacje w jego sprawie.

 • Tragedia na Dakarze. Organizatorzy przekazali smutne wieści. Stało się najgorsze

  Tragedia na Dakarze. Organizatorzy przekazali smutne wieści. Stało się najgorsze

  Nie żyje Carles Falcon. Hiszpański motocyklista miał wypadek na drugim etapie Rajdu Dakar, stracił przytomność i trafił do szpitala najpierw w Al Duwadimi, a potem w Rijadzie, by następnie zostać przetransportowanym do Hiszpanii. Niestety nie udało się go uratować. W poniedziałek jego drużna przekazała smutne wieści o śmierci 45-latka.

 • Katastrofa Polaków! Jechali po zwycięstwo. Niespodziewany cios

  Katastrofa Polaków! Jechali po zwycięstwo. Niespodziewany cios

  Tegoroczny Rajd Dakar jest naprawdę nieszczęśliwy dla polskich kierowców. Po kilku pechowych momentach Krzysztofa Hołowczyca los nie był łaskawy dla całej rodziny Goczałów. Prowadzący w swojej klasie Eryk Goczał miał godzinę przewagi i już jej nie powiększy. Sędziowie postanowili wykluczyć młodego Polaka z dalszej rywalizacji. Uznali, że zarówno on, jak i jego wujek złamali regulamin techniczny. Zespół nie zgadza się z tą decyzją.

 • Niesamowity Eryk Goczał. Popis Polaka na najtrudniejszym etapie Dakaru

  Niesamowity Eryk Goczał. Popis Polaka na najtrudniejszym etapie Dakaru

  Szósty etap tegorocznego Rajdu Dakar przyniósł istotne zmiany w czołówce. To był też prawdziwy popis Eryka Goczała, który na najtrudniejszym i najdłuższym odcinku specjalnym rajdu czuł się jak ryba w wodzie. Był jednym z najlepszych kierowców samochodów na trasie. Do tego powiększył przewagę w swojej klasie. Niestety, pecha znów miał Krzysztof Hołowczyc, który uczestniczył w wypadku, przez co stracił czas.

 • Co za jazda! Polacy przejmują Rajd Dakar. Kolejny raz w czołówce

  Co za jazda! Polacy przejmują Rajd Dakar. Kolejny raz w czołówce

  Za nami piąty etap Rajdu Dakar, który rodzina Goczałów może uznać za całkiem udany. Eryk Goczał kolejny raz uplasował się na wysokim miejscu, w dziesiątce był także jego wujek, Michał Goczał. Warto też zwrócić uwagę na postawę Krzysztofa Hołowczyca. W środę prezentował równe tempo i nie miał żadnych problemów na trasie odcinka specjalnego. W tym roku może jedynie gonić resztę po fatalnym początku imprezy.

 • Koszmar Hołowczyca. Po wypadku dobili go jeszcze sędziowie

  Koszmar Hołowczyca. Po wypadku dobili go jeszcze sędziowie

  Tegoroczny Rajd Dakar jest bardzo nieudany dla Krzysztofa Hołowczyca. W weekend miał wypadek, a teraz dostał karę od sędziów, choć jej powód nie jest jeszcze znany. Za nami dopiero czwarty etap słynnego rajdu, ale polski kierowca praktycznie nie ma szans na dobry rezultat. W tej chwili zajmuje miejsce w środku drugiej setki klasyfikacji generalnej imprezy, co jest jego najgorszym wynikiem w karierze.

 • Wielki powrót polskiej imprezy! Pojawi się Kubica. 'Przyjadę'

  Wielki powrót polskiej imprezy! Pojawi się Kubica. "Przyjadę"

  Polskie rajdy wracają po latach na mapę świata. W 2024 r. Rajd Polski będzie jedną z rund rajdowych mistrzostw świata WRC. Informację potwierdził sam organizator imprezy, która pojawi się w kalendarzu WRC pierwszy raz od siedmiu lat. Pewne jest, że na rajdzie będzie obecny Robert Kubica. Termin imprezy nie będzie kolidował z jego ewentualnymi innymi obowiązkami w przyszłym sezonie.

 • Hołowczyc znów zabrał głos w sprawie wypadku w Krakowie. Winne 'clickbaitowe' media

  Hołowczyc znów zabrał głos w sprawie wypadku w Krakowie. Winne "clickbaitowe" media

  Krzysztof Hołowczyc zabrał głos po wypadku w Krakowie, w którym śmierć poniosły cztery osoby. Opinia rajdowca wywołała burzę, wielu zarzucało mu usprawiedliwianie zachowania kierowcy. Od tego czasu wyszło na jaw, że prowadzący pojazdem był pod wpływem alkoholu. Hołowczyc po ujawnieniu nowych faktów postanowił ponownie odnieść się do tej sprawy.

 • Sceny podczas Rajdu Chorwacji. Bójka kibiców omal nie skończyła się tragedią

  Sceny podczas Rajdu Chorwacji. Bójka kibiców omal nie skończyła się tragedią

  Choć władze rajdowych mistrzostw świata robią wszystko, by oglądanie rywalizacji najlepszych kierowców na świecie była coraz bezpieczniejsze, niektórzy fani dopuszczają się ryzykownych zachowań. Tak było podczas niedawnego rajdu Chorwacji, podczas którego kibice niemal wpadli pod rozpędzony samochód.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.