NBA

 • Znów mamy Polaka w NBA! Jeremy Sochan u pięciokrotnych mistrzów ligi

  Znów mamy Polaka w NBA! Jeremy Sochan u pięciokrotnych mistrzów ligi

  Wielki dzień polskiego sportu! 19-letni reprezentant Polski Jeremy Sochan został wybrany w drafcie do NBA - z numerem 9. trafił do San Antonio Spurs. Mierzący 206 cm wzrostu wszechstronny skrzydłowy będzie czwartym Polakiem w NBA. Po podpisaniu kontraktu w pierwszym sezonie zarobi ok. 4 mln dolarów.

 • Jeremy Sochan jest już pewny wyboru do NBA. Szał w USA. 'Fantastyczny dzieciak'
 • Amerykański sen Balcerowskiego. Puka do NBA. 'Nerwy będą do końca'

  Amerykański sen Balcerowskiego. Puka do NBA. "Nerwy będą do końca"

  - Patrzę tylko w kierunku NBA, w kierunku Ameryki - mówił w listopadzie Aleksander Balcerowski. Dziś szanse na to, że oprócz Jeremy'ego Sochana do NBA trafi jeszcze jeden Polak, są niewielkie. Ale są. I tego trzymają się Balcerowscy. - Mało jest graczy tego typu, co Olek - zachwala go tata Marcin.

 • Jeremy Sochan w czwartek trafi do NBA. 'Zdał ten test'. Teraz jest pewniakiem

  Jeremy Sochan w czwartek trafi do NBA. "Zdał ten test". Teraz jest pewniakiem

  Wszechstronny, świetny w obronie, dobrze ułożony, świadomy siebie i otaczającego go świata - takie pochwały pod adresem Jeremy'ego Sochana słyszymy od kilku tygodni. - Najważniejsze, by w NBA trafił do klubu z trenerami, którzy mocno i skutecznie będą pracować z nim nad rzutem. Jeśli poprawi ten element gry, jego rozwój może nie mieć ograniczeń - mówi o koszykarzu reprezentacji Polski Sam Vecenie, ceniony ekspert The Athletic.

 • Królewski gest Shaquille'a O'Neala. Obdarowani nie mieli mu nawet jak podziękować