Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nawet minister sportu Witold Bańka zabrał głos w sprawie meczu Lechia - Legia. Ocenił, czy powinien być rzut karny

Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 1:3 w meczu dwóch najlepszych drużyn ekstraklasy. W trakcie meczu sędzia Daniel Stefański podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, a po spotkaniu w Polsce rozpętała się olbrzymia dyskusja, czy Lechii należał się rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka. Głos w tej sprawie zabrał nawet minister sportu i turystyki - Witold Bańka.
Zobacz wideo

Witold Bańka był gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie radia RMF FM. Minister sportu i turystyki został zapytany o kontrowersje z meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa. - W tym czasie byłem w podróży, aczkolwiek znam sprawę. Oglądałem powtórki. To jest oczywiście kłopotliwa sytuacja i wiadomo - pół Polski się teraz podzieliło. Część uważa, że powinien być rzut karny i czerwona kartka, a część, że nie. Mnie się wydaje, że powinien być karny w tej sytuacji - przyznał Witold Bańka. I dodał: - Ja się tym nie ekscytuję, bo powiem tak: to jest sytuacja trudna i problematyczna. Interpretacje są różne.

Przypomnijmy, że sędzia Daniel Stefański najpierw podyktował rzut karny dla Lechii Gdańsk za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Artura Jędrzejczyka, ale po konsultacji VAR odwołał swoją decyzję. Po meczu Zbigniew Boniek przeprosił Piotra Stokowca, piłkarzy i kibiców Lechii Gdańsk. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaznaczył, że sędzia Stefański popełnił błąd.

Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 1:3 i traci do niej trzy punkty w tabeli ekstraklasy, Do zakończenia sezonu zostały cztery kolejki. Lechia zagra w nich z: Cracovią (wyjazd), Zagłębiem Lubin (dom), Lechem Poznań (wyjazd) i Jagiellonią Białystok (dom). Legia zmierzy się z: Piastem Gliwice (dom), Pogonią Szczecin (dom), Jagiellonią Białystok (wyjazd) i Zagłębiem Lubin (dom).

Komentarze (64)
Nawet minister sportu Witold Bańka zabrał głos w sprawie meczu Lechia - Legia. Ocenił, czy powinien być rzut karny
Zaloguj się
 • albacor

  Oceniono 21 razy 17

  Ja myślę, że powinna sie wypowiedzieć jeszcze Mazurek, Narwany Antek i Światły Bursztyn Przekopu (JK)

 • iarna

  Oceniono 21 razy 11

  Mam po dziurki w doopie kolesi, którym "się wydaje". Albo znasz przepisy i interpretujesz sytuację zgodnie z nimi albo się przymknij. Jest za duża temperatura wobec tego zdarzenia żeby eksponować, opinie kolesi, którym się zdaje a pomijać tych, którzy maja wiedzę. Boniek, Bańka, Tomaszewski, Kołtoń - to czołówka tych, którym się zdaje, a którzy przepisów nie czytają, bo czytanie jest nudne. Niektórzy z nich nawet otwarcie mówią że "nie nadążają za przepisami". Nie wiem, nie znam się ale się wypowiem. Ostatnio dołączył prezio Mandziera "w poczuciu krzywdy i bólu", a wtóruje mu Pierwszy Manipulatro RP Jacek TVPis Ku...zja Kurski. Kibic Lechii. I odbywa się szczucie w publicznych mediach na sędziego, z którego decyzją zgadza się urzędujący przewodniczący Kolegium Sędziów i sędziowie praktycy, na co dzień prowadzący zawody piłkarskie.

 • kiesier

  Oceniono 12 razy 8

  W kolejności czekamy na zabranie głosu i zajęcie stanowiska przez nastepujące osoby:
  - premiera vel pinokio
  - prezydenta vel długopis
  - prezesa vel developer
  - Benedykt XVI vel papież

 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 7 razy 5

  Panowie, wpiedrolcie wszystkim pozostałym i zakończcie dysputę!

 • feldkuratkatz

  Oceniono 6 razy 4

  Powołać komisję sejmową w tej sprawie, Antoni się nudzi....

 • krzywelustro

  Oceniono 5 razy 3

  W dobrej zmianie tak jak w sądach, tak i na boisku: organem rekapitulującym decyzje sędziów jest minister, a w odwodzie zawsze jeszcze pozostaje ostateczny głos prezesa.

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 11 razy 3

  Żadne powtarzanie całego meczu ! Mecz powinien zostać wznowiony od rzutu karnego, czerwonej kartki dla Jędrzejczyka i kontynuowany od 1:49 minuty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX