Hokej

 • Mamy nowego mistrza Polski! Odzyskali tytuł po 20 latach. 'Hala zamarła'
 • Niewiarygodne sceny na meczu. Regularna bitwa. Ośmiu wyrzuconych

  Niewiarygodne sceny na meczu. Regularna bitwa. Ośmiu wyrzuconych

  Tego jeszcze nie grali. Zaledwie dwóch sekund potrzebowali hokeiści New York Rangers oraz New Jersey Devils, by doprowadzić do potężnej bójki w meczu (4:3), który odbył się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Potężna awantura, w której udział wzięło aż 10 zawodników z obu zespołów, zakończyła się po minucie, a z lodowiska wyleciało ośmiu hokeistów. Najważniejszy pojedynek stoczyli zawodnicy, którzy mieli zaszłości z poprzedniego spotkania obu zespołów.

 • Białorusini zdziwieni zachowaniem Łukaszenki. Nie mogą zrozumieć

  Białorusini zdziwieni zachowaniem Łukaszenki. Nie mogą zrozumieć

  Od kilku dni do Aryny Sabalenki i najbliższych Konstantina Kołcowa spływają wyrazy współczucia i kondolencje po śmierci 42-letniego hokeisty. Białoruskie media dziwią są, że do tej pory głosu w sprawie nie zabrał prezydent kraju - Alaksandr Łukaszenka. To o tyle zaskakujące, że Kołcow wspierał dyktatora nie tylko w polityce, ale też w sporcie, przyjaźniąc się również z jego najmłodszym synem.

 • Wielka gwiazda pożegnała partnera Sabalenki. 'Robił wielkie rzeczy'

  Wielka gwiazda pożegnała partnera Sabalenki. "Robił wielkie rzeczy"

  W sezonie 2005/06 obecna gwiazda NHL - Sidney Crosby - był rewelacyjnym debiutantem. W tych samych rozgrywkach późniejszy trzykrotny mistrz ligi w barwach Pittsburgh Penguins spotkał w drużynie Konstantina Kołcowa, tragicznie zmarłego partnera Aryny Sabalenki. Chociaż panowie dzielili szatnię tylko przez rok, Białorusin mocno zapadł w pamięci kanadyjskiej gwiazdy hokeja na lodzie.

 • 'Walka roku'. Internet zapłonął po tym, co zrobili [WIDEO]

  "Walka roku". Internet zapłonął po tym, co zrobili [WIDEO]

  Nie od dziś wiadomo, że hokej to bardzo kontaktowy i fizyczny sport, w którym umięśniona sylwetka jest niewątpliwym atutem. Oprócz samej rywalizacji drużynowej jedną z tradycji hokeja są bójki na lodzie, w które niekiedy wdają się zawodnicy. Do takiej sytuacji doszło podczas ostatniego spotkania amerykańskiej NHL pomiędzy Philadelphia Flyers a New York Rangers. Nagle dwóch hokeistów zaczęło okładać się pięściami.

 • Kompromitacja zawodnika. Tym krótkim filmem zrujnował sobie karierę [WIDEO]

  Kompromitacja zawodnika. Tym krótkim filmem zrujnował sobie karierę [WIDEO]

  Adam Ruzicka od blisko trzech lat występuje w NHL, gdzie uzbierał 117 występów. Od końca stycznia bieżącego roku został zawodnikiem Arizona Coyotes, ale wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z zespołem skończy się szybciej, niż się zaczęła. Wszystko z powodu nagrania, które opublikował w mediach społecznościowych.

 • Lata zaniedbań zepchnęły ten sport na margines. Zygmunt apeluje do Rady Ministrów

  Lata zaniedbań zepchnęły ten sport na margines. Zygmunt apeluje do Rady Ministrów

  Polscy hokeiści w zeszłym roku osiągnęli wielki sukces i po 22 latach wrócili do światowej elity. To ogromny sukces dla dyscypliny, która w ostatnich latach mocno straciła na znaczeniu. W rozmowie z Polsatem Sport do tej kwestii odniosła się sędzia Katarzyna Zygmunt, która widzi pole do działania dla polityków. - Nasi rządzący i elity, które się tworzą, powinny przypomnieć sobie o hokeju - przekonuje.

 • Taki cios w Rosję! A tu nagle NHL ogłasza. Nie do wiary

  Taki cios w Rosję! A tu nagle NHL ogłasza. Nie do wiary

  Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie przedłużyła zawieszenie reprezentacji Rosji i Białorusi, przez co bardzo mało prawdopodobne jest, że obie drużyny zagrają na igrzyskach olimpijskich w 2026 r. Za Rosjanami stanął jednak dyrektor wykonawczy stowarzyszenia graczy NHL, który zapowiedział walkę o występ hokeistów z tego kraju w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo. - Cały świat chciałby zobaczyć rosyjskich hokeistów na igrzyskach olimpijskich - powiedział Marty Walsh.

 • Ten mecz mógł zakończyć się ogromną tragedią. Wszyscy nagle poczuli się słabo

  Ten mecz mógł zakończyć się ogromną tragedią. Wszyscy nagle poczuli się słabo

  Blisko 40 osób otarło się o śmierć podczas meczu australijskiej ligi kobiet w hokeju na lodzie. W trakcie spotkania Adelaide Rush - Melbourne Ice doszło do awarii rolby - maszyny, której zadaniem jest odświeżanie lodu. Silnik urządzenia zasilany jest gazem. Doszło do wycieku, który mógł mieć tragiczne konsekwencje. Do szpitala w Adelaide z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło łącznie 38 osób.

 • To koniec. Polacy nie jadą na igrzyska. Po słowach trenera można się tylko złapać za głowę
 • Burza po meczu Rosji z Białorusią. Człowiek Łukaszenki jest wściekły. 'Niedopuszczalne'

  Burza po meczu Rosji z Białorusią. Człowiek Łukaszenki jest wściekły. "Niedopuszczalne"

  Skandalem zakończył się hokejowy Puchar Przyszłości, w którym wzięły udział młodzieżowe drużyny Rosji, Białorusi i Kazachstanu. W meczu decydującym o zwycięstwie kadra rosyjska U20 przegrała z rówieśnikami z Białorusi 5:6 i nie chciała przyjąć medali za drugie miejsce. Uważała, że rywalizacja została wypaczona przez błędne decyzje sędziów. Zachowanie młodych Rosjan spotkało się z oburzeniem m.in. białoruskich polityków.

 • Polska zagrała tak, że bijemy brawo. Brutalny pokaz mocy w kwalifikacjach IO

  Polska zagrała tak, że bijemy brawo. Brutalny pokaz mocy w kwalifikacjach IO

  Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie udanie rozpoczęła kwalifikacje ZIO 2026 i bez większych problemów pokonała Estonię 4:0. Polacy byli bardzo nieskuteczni w pierwszej tercji i zmarnowali wiele okazji. Później ich ataki przyniosły jednak oczekiwane efekty i pewnie rozprawili się z rywalami. Gole strzelali Filip Komorski, Mateusz Michalski, Dominik Paś i Jakub Wanacki.

 • Ujawnili mroczną tajemnicę mistrzów świata. 'Największy skandal w historii'

  Ujawnili mroczną tajemnicę mistrzów świata. "Największy skandal w historii"

  Pięć lat temu byli mistrzami świata, dzisiaj mogą mieć poważne problemy z prawem. W Kanadzie wybuchł poważny skandal z członkami złotej drużyny hokeja z juniorskiego czempionatu w 2018 roku. Pojawiły się oskarżenia o molestowanie seksualne. W ostatnich dniach piątka hokeistów opuściła swoje kluby w NHL, a w środowisku coraz głośniej na temat wydarzeń sprzed lat.

 • Izrael wyrzucony z mistrzostw świata. Jednoznaczna decyzja federacji

  Izrael wyrzucony z mistrzostw świata. Jednoznaczna decyzja federacji

  Od ponad trzech miesięcy toczy się brutalny konflikt palestyńsko-izraelski w Strefie Gazy, którego ofiarą padło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Świat sportu nie podejmował zbyt wielu stanowczych decyzji w obliczu tego sporu, ale to zaczyna się zmieniać. Na to wskazuje stanowisko Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

 • Sąsiedzi Polski mieli grać z Rosją. Jest oświadczenie, są nowe wieści

  Sąsiedzi Polski mieli grać z Rosją. Jest oświadczenie, są nowe wieści

  W środę 10 stycznia rosyjskie media obiegła informacja o zaplanowanym meczu towarzyskim tamtejszej kadry z reprezentacją Słowacji. Dla południowych sąsiadów Polski miał być to jeden ze sparingów przed mistrzostwami świata w hokeju, które odbędą się w maju 2024. Po owych doniesieniach Słowacy postanowili wydać oficjalne oświadczenie i wyjasnić całą sytuację.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.