Bundesliga

 • Rekordowy kontrakt Bayernu. Ćwierć miliarda euro. Oficjalnie
 • Niemcy wskazują zwycięzcę transferu Lewandowskiego. 'Odszedł największy krytyk'
 • Jest następca Lewandowskiego. Bayern zapomniał o Polaku. 'Nowa perła'

  Jest następca Lewandowskiego. Bayern zapomniał o Polaku. "Nowa perła"

  Robert Lewandowski był najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem Bayernu Monachium ostatnich lat. Gdy odszedł, ktoś musiał go zastąpić. Bayern nie kupił napastnika o tym samym profilu, ale jak widać, nie jest im taki potrzebny. Mają Jamala Musialę, który zachwyca już na początku sezonu. "Nowa perła, dzięki której zapomnisz o Lewandowskim" - czytamy w mediach.

 • Gikiewicz doprowadził rywali do rozpaczy. I jest nagroda. Od Kickera
 • Bayern się nie zatrzymuje. Zwycięstwo dało mu pozycję lidera
 • Niemcy skorzystali z okazji. Lewandowski oberwał. 'Nikt nie tęskni'

  Niemcy skorzystali z okazji. Lewandowski oberwał. "Nikt nie tęskni"

  Niemieckie media wykorzystują nieudany debiut Roberta Lewandowskiego w La Liga, by wrócić do dyskusji nad rolą, jaką Polak odgrywał przez lata w Bayernie Monachium. "Czy Lewandowski potrzebował Bayernu bardziej, niż Bayern Lewandowskiego? - pyta "Bild". I od razu odpowiada: "Nikt w Monachium już za nim nie tęskni".

 • 'Samolub' Lewandowski. Niemcy ujawniają. Polak miał konflikt w Bayernie
 • Krzysztof Piątek ostatecznie skreślony? Trener Herthy wysłał jasny sygnał
 • Hoeness zmienił zdanie w sprawie Lewandowskiego: 'Doradziłem władzom'

  Hoeness zmienił zdanie w sprawie Lewandowskiego: "Doradziłem władzom"

  Uli Hoeness znów zabrał głos w sprawie Roberta Lewandowskiego. Honorowy prezes Bayernu tym razem stwierdził, że to on doradził władzom klubu transfer Polaka. - Teraz jestem zdania, że to było najlepsze rozwiązanie dla wszystkich - powiedział w rozmowie z niemiecką telewizją Sky.

 • Niemcy zachwyceni Karbownikiem. 'Potrafi grać na wielu pozycjach'

  Niemcy zachwyceni Karbownikiem. "Potrafi grać na wielu pozycjach"

  Niemieckie media są zachwycone transferem Michała Karbownika do Fortuny Duesseldorf i podkreślają, że Polak musi rozwiązać problem na lewym skrzydle. Trener Fortuny, Daniel Thioune, także zauważa pozytywy z przybycia polskiego piłkarza. - Jestem pewien, że szybko będzie miał wpływ na naszą grę, gdy będzie w składzie - podkreśla, cytowany przez "Bild".

 • Lahm szczerze o Lewandowskim. Klasa sama w sobie

  Lahm szczerze o Lewandowskim. Klasa sama w sobie

  Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony sprawił, że wielu niemieckich dziennikarzy i ekspertów próbowało podważyć zasługi Polaka dla Bayernu Monachium. Nie zalicza się do nich Philipp Lahm, który o swoim byłym koledze z drużyny mówi wyłącznie w superlatywach. - Wszyscy znają i kojarzą jego rekordy, stał się częścią historii Bayernu Monachium - mówi mistrz świata z 2014 roku w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 • 'Bez Lewandowskiego wszyscy inni się rozwijają. Przestrzeń i wolność'

  "Bez Lewandowskiego wszyscy inni się rozwijają. Przestrzeń i wolność"

  Odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium póki co nie wpłynęło negatywnie na dyspozycję strzelecką innych zawodników bawarskiego zespołu. Na ten temat wypowiedział się Steffan Effenberg, którego zdaniem "transfer Polaka stworzy wolność dla innych piłkarzy".

 • Hertha zdecydowała: Piątek musi odejść. Jest jednak jeden problem
 • Bayern wybrał następcę Lewandowskiego w radzie drużyny

  Bayern wybrał następcę Lewandowskiego w radzie drużyny

  Robert Lewandowski był w Bayernie Monachium nie tylko znakomitym piłkarzem, ale również jedym z liderów zespołu poza boiskiem. Po odejściu Polaka mistrzowie Niemiec musieli wybrać nowego zawodnika do rady drużyny.

 • Lewandowski wytypował 'następcę'. Ale wie, że to się nie sprawdzi. Wyścig po armatkę

  Lewandowski wytypował "następcę". Ale wie, że to się nie sprawdzi. Wyścig po armatkę

  312 strzelonych goli w Bundeslidze, siedmiokrotnie przyznawana armatka dla najskuteczniejszego strzelca. W erze Roberta Lewandowskiego w latach 2014-2022 tylko w dwóch sezonach to nie Polak był najskuteczniejszym strzelcem w lidze - w 2015 r. Alexander Meier (Eintracht Frankfurt) i w 2017 r. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund). Wraz z odejściem Lewandowskiego wiążę się podstawowa kwestia z perspektywy niemieckiej ligi: kto wejdzie w buty Polaka i zostanie najskuteczniejszym strzelcem nadchodzących rozgrywek?