Bundesliga

• Szalony mecz Kownackiego. Zaczął najgorzej jak mógł. A potem dwa gole

Szalony mecz Kownackiego. Zaczął najgorzej jak mógł. A potem dwa gole

W 18. kolejce 2. Bundesligi Fortuna Duesseldorf wygrała 3:2 z Magdeburgiem. Już na początku spotkania rzut karny wywalczył Dawid Kownacki. Polak sam podszedł do piłki i fatalnie przestrzelił. Zrehabilitował się jednak cztery minuty później i zdobył bramkę dla zespołu. Na tym nie koniec.

• Dopiero po trzech latach ujawnił, że przeszedł pilną operację. 'Miałem guza'
  • Ostatni taniec Kownackiego w Fortunie. Na pożegnanie może zostać 'bohaterem'
  • Decyzja zapadła. Bayern ukarany wysoką grzywną

Decyzja zapadła. Bayern ukarany wysoką grzywną

Bayern Monachium został ukarany grzywną przez Trybunał Sportowy DFB za zachowanie kibiców podczas meczu z Schalke 04. Ci na kilkanaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego odpalili narzędzia pirotechniczne. Klub zaakceptował sankcje i nie będzie się od nich odwoływał. Musi teraz zapłacić kilkadziesiąt tysięcy euro.

• Dwóch Polaków w XI wszech czasów BVB. Ale jednego pominięto

Dwóch Polaków w XI wszech czasów BVB. Ale jednego pominięto

Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski znaleźli się w jedenastce wszech czasów Borussii Dortmund wybranej przez dziennikarzy portalu Goal.com. Sporym zaskoczeniem był brak Jakuba Błaszczykowskiego w tym zestawieniu, który grał dla klubu w latach 2007-2016.

• Kolejne kłopoty Bayernu Monachium. Chodzi o Manuela Neuera

Kolejne kłopoty Bayernu Monachium. Chodzi o Manuela Neuera

Manuel Neuer mimo kontuzji wciąż pobiera całość swojej pensji. Spowodowane jest to zapisem w jego kontrakcie, który umożliwia mu ciągłość wynagrodzenia dłużej, niż zwyczajowe pierwsze sześć tygodni od momentu doznania urazu. W związku z tym Niemiec zarobi przez ten czas więcej niż Yann Sommer, który inkasuje rocznie pięć milionów euro.

• Salihamidzić publicznie wyzywa Gnabry'ego od amatorów. 'Nie uszanował'
  • Borussia wyceniła Jude'a Bellinghama. Kosmos. 'Za mniej się nie ruszy'
  • O krok od sensacji w Monachium. Kimmich cudownym golem ratuje Bayern

O krok od sensacji w Monachium. Kimmich cudownym golem ratuje Bayern

Bundesliga nabiera rozpędu po wznowieniu rozgrywek, czego nie można powiedzieć o Bayernie Monachium. Mistrzowie Niemiec po remisie w miniony weekend, po raz kolejny stracili punkty. Tym razem niespodziewanie zremisowali na własnym boisku z FC Koeln 1:1. Ich przewaga nad drugim RB Lipsk stopniała do czterech punktów.