Sporty zimowe

 • Wielki talent wypiął się na Rosję. Chce reprezentować Polskę

  Wielki talent wypiął się na Rosję. Chce reprezentować Polskę

  - Zgłosiłem Rosyjskiemu Związkowi Łyżwiarskiemu chęć zmiany obywatelstwa sportowego i startowania w reprezentacji Polski - powiedział Władimir Semirunnij, utalentowany rosyjski panczenista w rozmowie z Match TV. Potwierdził to prezes związku, który przy okazji wbił szpilkę 20-letniemu zawodnikowi.

 • Poruszający wpis Kowalczyk. Poinformowała o ważnej uroczystości
 • Słynny skoczek stanie przed sądem. 'Zmarnowany talent'

  Słynny skoczek stanie przed sądem. "Zmarnowany talent"

  Przez lata Harri Olli był określany skandalistą i alkoholikiem. W przypadku tego pierwszego określenia nic się nie zmieniło, bo były fiński skoczek znów stanie przed sądem. Rozprawa ma się odbyć w listopadzie tego roku - podaje dziennik "Ilta-Sanomat".

 • Skandal. Polscy panczeniści nie mogą trenować. Powód? Bareja by tego nie wymyślił

  Skandal. Polscy panczeniści nie mogą trenować. Powód? Bareja by tego nie wymyślił

  Polscy łyżwiarze szybcy nie mają obecnie gdzie trenować. W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim nie ma lodu, a co za tym idzie, brakuje torów do jazdy. Miasto tłumaczy sytuację kwestiami finansowymi. Polska kadra panczenistów jest wściekła, bo nie tylko ona na tym traci, a hala w Tomaszowie Mazowieckim jest jedynym obiektem w Polsce z zadaszonymi torami do łyżwiarstwa szybkiego.

 • Maliszewska i PZŁS zabrali głos ws. zawieszenia. 'Nigdy nie naruszyła przepisów'
 • Maliszewska miała negatywny test, ale zostanie zdyskwalifikowana. 'Nic jej nie tłumaczy'

  Maliszewska miała negatywny test, ale zostanie zdyskwalifikowana. "Nic jej nie tłumaczy"

  Natalia Maliszewska zostanie ukarana za łamanie przepisów antydopingowych, mimo że jej test był negatywny. - Zawodniczka była poza wskazanym miejscem pobytu, zadzwoniliśmy do niej i starała się przyjechać na czas do tego miejsca, ale nie zdążyła. CAS uznał, że skoro to było trzecie naruszenie przepisów antydopingowych, to nic zawodniczki nie tłumaczy - mówi Sport.pl Michał Rynkowski, szef Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA.

 • Media: Natalia Maliszewska zawieszona! 'Naruszenie przepisów antydopingowych'

  Media: Natalia Maliszewska zawieszona! "Naruszenie przepisów antydopingowych"

  "Przedstawicielka łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim została tymczasowo zawieszona do wyjaśnienia sprawy o naruszenie przepisów antydopingowych" - poinformowała Polska Agencja Antydopingowa. W komunikacie POLADA nie padło nazwisko zawieszonej zawodniczki, ale więcej informacji w tej sprawie przekazało Radio Zet.

 • Wielka afera w Rosji. Przyłapany na gorącym uczynku

  Wielka afera w Rosji. Przyłapany na gorącym uczynku

  Rosyjskie media donoszą o aferze w jednym z krajowych klubów biathlonowych. Od 2010 roku trener miał ukraść ponad 11 tysięcy nabojów. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i grozi mu osiem lat więzienia.

 • Johaug wybrała imię dla dziecka. Jak maskotka igrzysk olimpijskich

  Johaug wybrała imię dla dziecka. Jak maskotka igrzysk olimpijskich

  17 maja tego roku Therese Johaug po raz pierwszy została mamą nowonarodzonej córki. Od tamtego momentu minęły prawie cztery miesiące. Mogłoby się wydawać, że największym wyzwaniem po porodzie dla 35-latka będzie wychowanie pociechy, jednak w rozmowie z portalem nrk.no sportsmenka zdradziła inne utrapienia. Przy okazji odpowiedziała o pytanie o ewentualny powrót na trasę.

 • Przełom ws. legendarnej polskiej skoczni. Adam Małysz był i obiecał

  Przełom ws. legendarnej polskiej skoczni. Adam Małysz był i obiecał

  Najstarsza skocznia narciarska w Polsce - Krucza Skała w Lubawce niedługo może doczekać się modernizacji. Na obiekcie we wtorek 5 września pojawił się m.in. prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. - Obiecał nam konkretną pomoc w tej materii - mówi radny Rafała Czury, portalowi skokipolska.pl.

 • Poruszający wpis Justyny Kowalczyk. 'Łzy same ciekły'

  Poruszający wpis Justyny Kowalczyk. "Łzy same ciekły"

  Justyna Kowalczyk-Tekieli wzięła udział w charytatywnym biegu w Zakopanem. W mediach społecznościowych 40-latka zamieściła poruszający wpis z tego wydarzenia. "Łzy same ciekły" - napisała była znakomita narciarka.

 • Ten kraj może zniknąć z mapy skoków. Rzeczywistość okazała się brutalna
 • Skandal w Rosji. Złamali zakaz, jest reakcja. 'Poszli na wojnę'

  Skandal w Rosji. Złamali zakaz, jest reakcja. "Poszli na wojnę"

  Rosjanie za nic mają postanowienia międzynarodowych organizacji, czemu dali popis w trakcie meczu hokeja na lodzie pomiędzy CKSA Moskwa - Ak Bars Kazań. Pierwsza z drużyn dopuściła do gry Iwana Fiedotowa, mimo że IIHF nałożyła na niego zakaz występów. Takie działanie Rosjan nie przeszło uwadzę międzynarodowej organizacji, która nałożyła już pierwszą sankcję na klub. Na tym nie koniec.

 • 16-letnia mistrzyni zaginęła w Rosji. Dramatyczna historia owiana tajemnicą. 'Rzeczy na brzegu'
 • Adam Małysz wrzucił filmik. Klęska żywiołowa. 'Staramy się naprawić szkody' [WIDEO]

  Adam Małysz wrzucił filmik. Klęska żywiołowa. "Staramy się naprawić szkody" [WIDEO]

  Do największych atrakcji turystycznych w Wiśle z pewnością należy Galeria Sportowych Trofeów pochodzącego stamtąd Adama Małysza. Na jakiś czas muzeum pozostanie jednak zamknięte, a wszystko przez powódź, która całkowicie zalała budynek. "Staramy się naprawić szkody" - informuje prezes Polskiego Związku Narciarskiego w mediach społecznościowych.