Sporty zimowe

 • Dramat syna Janne Ahonena. Legendarny skoczek przekazał fatalne wieści

  Dramat syna Janne Ahonena. Legendarny skoczek przekazał fatalne wieści

  Wielki pech Mico Ahonena. Syn legendarnego skoczka zaliczył upadek podczas lądowania w Lahti. Początkowo wydawało się, że jego kontuzja nie jest zbyt poważna. Nowe wieści w sprawie przekazał jednak ojciec Janne Ahonen. Okazuje się, że młodego skoczka czeka nie tylko operacja, ale i długa przerwa od rywalizacji. Może potrwać nawet rok.

 • Rewolucja w polskich skokach! Trenerzy odchodzą. To już oficjalnie

  Rewolucja w polskich skokach! Trenerzy odchodzą. To już oficjalnie

  Polski Związek Narciarski poinformował o zmianie trenerów w reprezentacji Polski. Chodzi o szkoleniowców kadry B - Davida Jiroutka i Radka Zideka, którzy odpowiedzialni byli za zespół w sezonie 2023/24. Obaj pożegnali się ze stanowiskami po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

 • Sensacyjne wieści z Niemiec. Były trener polskich skoczków nagle zrezygnował!

  Sensacyjne wieści z Niemiec. Były trener polskich skoczków nagle zrezygnował!

  Michal Doleżal przez sześć lat pracował z polskimi skoczkami. Najpierw trzy lata jako asystent Stefana Horngachera, a następnie już w roli pierwszego szkoleniowca. Po odejściu z Polski ponownie był u boku Horngachera, ale już w reprezentacji niemieckich skoczków. Po dwóch latach jednak przygoda za naszą zachodnią granicą dobiegła końca, o czym poinformował niemiecki związek.

 • Małysz ujawnił prawdę na temat Zniszczoła. Nie gryzł się w język. 'Nie fair'

  Małysz ujawnił prawdę na temat Zniszczoła. Nie gryzł się w język. "Nie fair"

  Aleksander Zniszczoł był najlepszym spośród polskich skoczków w minionym sezonie Pucharu Świata. 30-latek dwukrotnie zajął miejsce na podium i znalazł się w czołowej dwudziestce PŚ. Czy w trakcie rywalizacji był krzywdzony przez sędziów? Tak uważa Adam Małysz, z którym rozmawiał Polsat Sport. - Takie podejście sędziów nie jest fair. Wiemy wszyscy, jak to funkcjonuje - tłumaczy prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

 • Trzęsienie ziemi w polskich skokach! Trener o wszystkim dowiedział się z mediów

  Trzęsienie ziemi w polskich skokach! Trener o wszystkim dowiedział się z mediów

  Członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego Rafał Kot potwierdził zmiany w sztabie kadry B polskich skoczków. W rozmowie z Polsatem Sport działacz powiedział, że opuszczą go zarówno trener David Jiroutek, jak i jego asystent Radek Zidek. Według informacji Sport.pl Czech dowiedział się o tej decyzji z mediów. Wiemy też, jaka może być przyszłość obu szkoleniowców.

 • Tak dziś wygląda ukochana znanego polskiego sportowca. Poznajesz?

  Tak dziś wygląda ukochana znanego polskiego sportowca. Poznajesz?

  Marcelina Ziętek nie jest anonimowa. Widzowie mogą kojarzyć ją z takich produkcji TVN-u, jak: "Szkoła" czy "19+". Ponadto 26-latka jest związana ze znanym polskim sportowcem, który na swoim koncie ma siedem medali mistrzostw świata. Kobieta w przeszłości zdobywała tytuły w konkursach piękności, a dziś jest nie do poznania. Na przestrzeni ostatnich kilku lat przeszła spektakularną metamorfozę.

 • Gruchnęła sensacyjna wiadomość o Ammanie! To koniec epoki

  Gruchnęła sensacyjna wiadomość o Ammanie! To koniec epoki

  Simon Ammann to prawdziwa legenda skoków narciarskich. Szwajcar jest czterokrotnym mistrzem olimpijskim i wielokrotnym zwycięzcą zawodów Pucharu Świata. Ostatnie miesiące nie były jednak dla niego udane, co sprawiło, że zapadła bardzo ważna decyzja. Wielu fanów skoków narciarskich i Pucharu Świata będzie niezwykle rozczarowanych.

 • Niewiarygodne sceny na meczu. Regularna bitwa. Ośmiu wyrzuconych

  Niewiarygodne sceny na meczu. Regularna bitwa. Ośmiu wyrzuconych

  Tego jeszcze nie grali. Zaledwie dwóch sekund potrzebowali hokeiści New York Rangers oraz New Jersey Devils, by doprowadzić do potężnej bójki w meczu (4:3), który odbył się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Potężna awantura, w której udział wzięło aż 10 zawodników z obu zespołów, zakończyła się po minucie, a z lodowiska wyleciało ośmiu hokeistów. Najważniejszy pojedynek stoczyli zawodnicy, którzy mieli zaszłości z poprzedniego spotkania obu zespołów.

 • Małysz wypalił po fatalnym sezonie. Polakom otworzą się oczy. 'Tortury'

  Małysz wypalił po fatalnym sezonie. Polakom otworzą się oczy. "Tortury"

  - W Polsce inne są realia i Thomas się z tym trochę zderzył - mówił w wywiadzie dla Polsatu Sport Adam Małysz. Drugi rok pracy Thomasa Thurnbichlera z polskimi skoczkami wyglądał bardzo słabo. Mimo to Austriak dostał kolejną szansę, choć przez całą zimę spadała na niego ogromna krytyka. Zdaniem Małysza nie był na nią przygotowany. - Jest poddawany torturom - mówił wprost.

 • Nieoczekiwany zwrot w polskich skokach. Niemiec przyszedł z prawnikami

  Nieoczekiwany zwrot w polskich skokach. Niemiec przyszedł z prawnikami

  W trakcie minionego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich trener Thomas Thurnbichler zdecydował o odsunięciu swojego asystenta. Po sezonie Marc Noelke miał definitywnie pożegnać się z Polskim Związkiem Narciarskim, ale federacja ma z nim spory problem. TVP Sport informuje, że Niemiec nie chce odejść i uważa, że jego umowa wciąż jest ważna.

 • Kubacki wywalił kawę na ławę. Wskazał głównego winnego nieudanego sezonu

  Kubacki wywalił kawę na ławę. Wskazał głównego winnego nieudanego sezonu

  Polscy skoczkowie mają za sobą katastrofalne występy. Już w trakcie sezonu negatywnie oceniali metody Thomasa Thurnbichlera i jego sztabu. Teraz przyszedł czas podsumowań. Przygotowania do sezonu skrytykował już Adam Małysz, który przy okazji zapowiedział wprowadzenie planu naprawczego. Głos w tej sprawie zabrał również Dawid Kubacki. Przyznał też, co sądzi o dalszej współpracy z Thurnbichlerem.

 • Nadchodzi wielka rewolucja w skokach. 'Poważnie to rozważamy'

  Nadchodzi wielka rewolucja w skokach. "Poważnie to rozważamy"

  Nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się w drugiej połowie listopada br. Niewykluczone, że ta rywalizacja będzie inna niż wszystkie, ponieważ Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) chce wprowadzić rewolucyjną zasadę. To będzie kwestia dotycząca kombinezonów, przy których skoczkowie często oszukiwali podczas kontroli sprzętu. Ta zasada ma sprawić, że stawka jeszcze bardziej się wyrówna.

 • Małysz nie owija w bawełnę. Cios w Thurnbichlera i jego sztab

  Małysz nie owija w bawełnę. Cios w Thurnbichlera i jego sztab

  Kibice dawno nie widzieli tak złych występów polskich skoczków, jak w dopiero co zakończonym sezonie. Krytykowani za formę byli nie tylko sportowcy, ale również ich trenerzy - przede wszystkim selekcjoner Thomas Thurnbichler - którego metody krytykowali również sami skoczkowie. Teraz kilka słów od siebie dodał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. I on również ma większe oczekiwania.

 • Adam Małysz nie jest katolikiem. Tak wygląda Wielkanoc w jego domu

  Adam Małysz nie jest katolikiem. Tak wygląda Wielkanoc w jego domu

  Dom Adama Małysza jest bardzo tolerancyjny - znajdzie się tam miejsce dla wyznawców różnych religii. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest luteraninem, ale jego żona - Izabela - wyznaje katolicyzm. Katoliczką jest też córka byłego skoczka, ale już jej mąż również jest wyznawcą luteranizmu. Jak wyglądają święta wielkanocne w takim domu? Małysz pokazał w przeszłości, że potrafi się dostosować.

 • Wyjaśniła się przyszłość Stefana Horngachera. Klamka zapadła

  Wyjaśniła się przyszłość Stefana Horngachera. Klamka zapadła

  Ostatni sezon był w miarę udany dla reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Andreas Wellinger ukończył zmagania na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a w klasyfikacji drużynowej nasi zachodni sąsiedzi również byli na podium. Wiadomo już, czy Stefan Horngacher będzie prowadził Niemców także w kolejnym sezonie. Najnowsze informacje przekazał dziennikarz Sport.pl Jakub Balcerski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.