Sporty zimowe

 • Nasi sąsiedzi w ekstazie! Wielki sukces na MŚ. 'Klątwa przełamana'

  Nasi sąsiedzi w ekstazie! Wielki sukces na MŚ. "Klątwa przełamana"

  Reprezentacja Czech wygrała 1:0 ze Stanami Zjednoczonymi i awansowała do półfinału mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Mecz był bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Po wszystkim w arenie zapanowała euforia, o której rozpisują się czeskie media. Dziennikarze zwracają też uwagę na jeden szczegół. "Starożytna klątwa przełamana" - czytamy. O co dokładnie chodzi?

 • Rosjanie się wściekli. Ich wielki talent chce reprezentować Polskę. Gruba afera

  Rosjanie się wściekli. Ich wielki talent chce reprezentować Polskę. Gruba afera

  Młody rosyjski panczenista Władimir Semirunnij jesienią 2023 roku poinformował Rosyjski Związek Łyżwiarstwa, że zamierza zmienić obywatelstwo na polskie i startować pod biało-czerwoną flagą. 20-latek argumentował to m.in. potrzebą startów międzynarodowych. Jak się okazuje, Rosjanie wcale nie zamierzają tak łatwo oddać zawodnika i właśnie poinformowano o nałożeniu na niego dość srogiej kary.

 • Co się stało na mistrzostwach świata? Wicemistrzowie poza turniejem!

  Co się stało na mistrzostwach świata? Wicemistrzowie poza turniejem!

  Mecze ćwierćfinałowe mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie przyniosły nam dużą sensację. Poza turniejem znaleźli się Niemcy, którzy bronili srebrnego medalu wywalczonego przed rokiem. Nasi zachodni sąsiedzi musieli uznać wyższość Szwajcarii, z którą przegrali 1:3. Dla Szwajcarów to najlepszy turniej od sześciu lat. Niemcy od początku byli pod ścianą w tym ćwierćfinale.

 • Alarm! Policja w siedzibie igrzysk olimpijskich

  Alarm! Policja w siedzibie igrzysk olimpijskich

  Problemy komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich. Associated Press informuje, że w siedzibie organizatorów pojawiła się policja, która bada nieprawidłowości finansowe. Dotyczy to m.in. procedur wyboru sponsorów i zatrudniania pracowników. Chodzi o zimowe igrzyska olimpijskie, które w 2026 roku odbędą się w Mediolanie.

 • Finlandia na kolanach! Nie mieli szans [WIDEO]

  Finlandia na kolanach! Nie mieli szans [WIDEO]

  Finowie, czyli mistrzowie olimpijscy z 2022 roku z Pekinu, przegrali 1:3 z reprezentacją Szwajcarii. To kolejna wpadka tego zespołu na turnieju w Czechach. Na szczęście dla Finów nie kosztowało to ich braku awansu do fazy pucharowej.

 • Wielka sensacja na pożegnanie mistrzostw świata! 'Nie było to normalne'
 • Polska może zorganizować mistrzostwa świata! Dokumenty już złożone

  Polska może zorganizować mistrzostwa świata! Dokumenty już złożone

  Reprezentacja Polski wróciła do mistrzostw świata elity po 22 latach, ale niestety spadła do dywizji 1A. Tam znów będzie walczyła o powrót do grona najlepszych drużyn w hokeju. Niewykluczone, że teraz Polska zorganizuje mistrzostwa świata w dywizji 1A. Wszystko wyjaśni się w piątek, a o tej możliwości w rozmowie z Interią poinformował Mirosław Minkina, prezes PZHL. - O hokeju w końcu się mówi, a to przekładało się na publikacje prasowe, radiowe i telewizyjne - opowiada Minkina.

 • To koniec! 'Serce krwawi. Będę płakał i nie wstydzę się tego'

  To koniec! "Serce krwawi. Będę płakał i nie wstydzę się tego"

  Przyszłość polskich hokeistów zależała od tego meczu. Założenie było proste - tylko wygrana z Kazachstanem przed dogrywką oznaczała pozostanie w elicie. Nie udało się osiągnąć tego rezultatu i biało-czerwoni żegnają się z najwyższym poziomem reprezentacyjnym. To jednak cenna lekcja na przyszłość, z której można wyciągnąć wnioski. Eksperci przemówili po pierwszym od 22 lat występie Polaków na mistrzostwach świata elity.

 • Tak Mariusz Czerkawski podsumował polskich hokeistów. 'Ręce opadają'

  Tak Mariusz Czerkawski podsumował polskich hokeistów. "Ręce opadają"

  Polscy hokeiści w meczu z Kazachstanem potrzebowali wygranej, aby utrzymać się w światowej elicie. I choć zaczęło się obiecująco, to skończyło się bolesną porażką 1:3, oznaczającą spadek. To rozczarowujący rezultat, czego nie ukrywał Mariusz Czerkawski. - Mogliśmy jeszcze imprezować przez kilka dni, mieć fajne wesele. Niestety to się gorzko dla nas skończyło - powiedział w pomeczowym studiu Polsatu Sport.

 • Katastrofa w trzeciej tercji. W elicie już nie ma miejsca dla Polski

  Katastrofa w trzeciej tercji. W elicie już nie ma miejsca dla Polski

  Polacy przez kilka dni żyli hokejem na lodzie. Nasi reprezentanci niemalże do samego końca mieli szansę na pozostanie w elicie. Prowadzili z Kazachstanem w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata. Niestety, nie utrzymali prowadzenia zbyt długo, a w trzeciej tercji Kazachstan odjechał, wykorzystując błędy i brak doświadczenia Polaków. Biało-czerwoni przegrali 1:3 i żegnają się z elitą. Ale to była wyjątkowa przygoda naszych zawodników.

 • Wszystko jasne! Tak wygląda tabela MŚ po ostatnim meczu Polaków

  Wszystko jasne! Tak wygląda tabela MŚ po ostatnim meczu Polaków

  Po 22 latach reprezentacja Polski wróciła do hokejowej elity na mistrzostwach świata. Do poniedziałkowego meczu z Kazachstanem Biało-Czerwoni mieli sześć porażek. Sytuacja ułożyła się tak, że bezpośrednie starcie wyłoniło drużynę, która spadła do niższej dywizji. Oto ostateczna tabela MŚ w hokeju.

 • Są gorsi na MŚ niż Polska. Spadli z wielkim hukiem!

  Są gorsi na MŚ niż Polska. Spadli z wielkim hukiem!

  Reprezentacja Polski wciąż walczy o utrzymanie w hokejowej elicie podczas mistrzostw świata w Czechach. Biało-Czerwoni nie należą do najsilniejszych zespołów, ale są drużyny gorsze od nich. Reprezentacja Wielkiej Brytanii właśnie spadła z hukiem z najlepszej dywizji z katastrofalnym bilansem. Spędziła w elicie jedynie rok.

 • Siedem meczów i koniec. Polscy hokeiści żegnają się z mistrzostwami świata elity [ZAPIS RELACJI]

  Siedem meczów i koniec. Polscy hokeiści żegnają się z mistrzostwami świata elity [ZAPIS RELACJI]

  Polscy hokeiści nie wygrali jeszcze żadnego meczu na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. W poniedziałek mieli ostatnią szansę. W meczu o wszystko biało-czerwoni grali z Kazachstanem i musieli wygrać bez dogrywki, by pozostać wśród 16 najlepszych reprezentacji hokejowych świata. Niestety, nie udało się zrealizować tego zadania. Polacy przegrali 1:3 i spadli do dywizji 1A.

 • Sensacja w polskiej grupie MŚ! Absolutny thriller. Zdecydował gol w samej końcówce

  Sensacja w polskiej grupie MŚ! Absolutny thriller. Zdecydował gol w samej końcówce

  To nie koniec emocji w polskiej grupie na mistrzostwach świata w hokeju, jeżeli chodzi o awans do ćwierćfinałów. Słowacy oraz Łotysze zafundowali fanom w Ostravar Arena niezwykle zaciekłe widowisko, do którego rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się Łotysze, dzięki czemu nie tylko odnieśli dość niespodziewane zwycięstwo, ale przedłużyli też swoje szanse na awans do ćwierćfinału.

 • Kapitalne wieści dla Polski z MŚ w hokeju! Na ten scenariusz liczyliśmy!

  Kapitalne wieści dla Polski z MŚ w hokeju! Na ten scenariusz liczyliśmy!

  Reprezentacja Polski nadal czeka na pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata elity w hokeju. Ostatnio nasza kadra prowadzona przez Roberta Kalabera przegrała 2:4 z Niemcami. W takiej sytuacji nasi zawodnicy musieli liczyć na porażkę Kazachstanu ze Stanami Zjednoczonymi, aby nadal mieć szansę na utrzymanie się wśród najlepszych. I na szczęście tak się stało! Faworyci nie zawiedli. Ograli Kazachów aż 10:1, co jest świetną informacją dla polskich hokeistów. Czeka ich "mecz o wszystko".

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.