Sporty zimowe

 • Koniec sezonu! Tego skoczka już nie zobaczymy. Groźny wypadek

  Koniec sezonu! Tego skoczka już nie zobaczymy. Groźny wypadek

  - Wylądowałem na brzuchu i złamałem dwa żebra - wyznał w rozmowie ze Skijumping.pl skoczek Thomas Lackner. Do potwornego w skutkach upadku z jego udziałem doszło podczas ostatnich treningów w Seefeld. Obrażenia są tak duże, że już teraz oznaczają dla reprezentanta Austrii koniec sezonu. To nie pierwszy tego typu zła wiadomość dla trenera Andreasa Widhoelzla.

 • Wybitny trener powiedział, że kończy karierę. Dwie godziny później przyjął ofertę z Polski

  Wybitny trener powiedział, że kończy karierę. Dwie godziny później przyjął ofertę z Polski

  Harald Rodlauer to przede wszystkim były skoczek i wybitny trener, który właśnie przejął kadrę Polek i za wyzwanie postawił sobie, żeby za kilka lat także dzięki jego pracy mogła dołączyć do światowej czołówki skoków narciarskich kobiet. Jednak jego postać ma wiele twarzy, także tych praktycznie nieznanych do tej pory kibicom. Choćby policjanta, lokalnego polityka, piłkarza i męża fryzjerki z Traboch, gdzie wciąż mieszka, choć uwielbia z nią jeździć do Chorwacji, gdzie kupili drugi dom.

 • Ich rozstaniem żyła cała Polska. Co dziś robi była żona Piotra Żyły?

  Ich rozstaniem żyła cała Polska. Co dziś robi była żona Piotra Żyły?

  W listopadzie 2018 roku Piotr Żyła rozwiódł się z żoną Justyną. Od tamtego czasu jego była już partnerka wzięła udział w sesji dla magazynu dla panów, wystąpiła w popularnym programie telewizyjnym, a z czasem postanowiła wycofać się z show-biznesu. - To nie moja bajka - przyznała 36-letnia dziś Justyna Żyła. Co dziś robi była żona mistrza świata w skokach?

 • Katastrofa w Lillehammer. Modlą się o ratunek od Polaków

  Katastrofa w Lillehammer. Modlą się o ratunek od Polaków

  Stefan Kraft wygrał oba konkursy Pucharu Świata w Lillehammer. Organizatorzy zawodów musieli jednak się zmagać z bardzo niską frekwencją w trakcie całego weekendu. Portal nrk.no podaje, że w stworzeniu atmosfery podczas konkursów nie pomógł nawet duet DJ-ów pochodzących z Polski. - Ta frekwencja jest daleka od tego, co powinno być - czytamy w artykule. Do sprawy odniósł się też Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata.

 • Oto plan na Kamila Stocha. Wszystkie ręce na pokład

  Oto plan na Kamila Stocha. Wszystkie ręce na pokład

  Kamil Stoch nie weźmie udziału w konkursach Pucharu Świata w Klingenthal i będzie spokojnie trenował w austriackim Eisenerz. Potem trzykrotny mistrz olimpijski odbędzie dwie sesje treningowe w Zakopanem. To wszystko ma na celu sprawić, by Stoch wrócił do formy. Okazuje się, że na dwudniowym obozie w Eisenerz będzie towarzyszyć mu nie tylko klubowy trener, czyli Krzysztof Miętus. Sztab Stocha będzie nieco większy.

 • Skandal w polskich skokach. Kamil Stoch nie miał wyboru

  Skandal w polskich skokach. Kamil Stoch nie miał wyboru

  Już w najbliższy piątek 8 grudnia skoczkowie powrócą do rywalizacji na obiekcie w Klingenthal. Będzie to szansa dla naszych zawodników, aby poprawić osiągnięte do tej pory wyniki. Nie będzie to jednak takie łatwe, zwłaszcza że nie mają oni obecnie, gdzie trenować. - Nie chcę nawet tego komentować - przekazał w poniedziałek trener Thomas Thurnbichler. Teraz głos zabrał również prezes PZN Adam Małysz.

 • Natalia Maliszewska ukarana! Jest oficjalny komunikat

  Natalia Maliszewska ukarana! Jest oficjalny komunikat

  Na podstawie porozumienia zawartego przez Polską Agencję Antydopingową, Światową Agencję Antydopingową i zawodniczkę Natalię Maliszewską łyżwiarka szybka zgodziła się na przyjęcie kary 14 miesięcy dyskwalifikacji.

 • Oto plany Thurnbichlera. Jego były szef się wygadał. 'Powiedział mi'

  Oto plany Thurnbichlera. Jego były szef się wygadał. "Powiedział mi"

  - To świetny trener, jeden z najlepszych w Austrii. Z pewnością wie, co robić - mówi o Thomasie Thurnbichlerze szef skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Austriackim Związku Narciarskim, Mario Stecher. Opowiada o tym, jaki wpływ na obecny kształt austriackich skoków miał Thurnbichler, ale także odnosi się do sprawy konfliktu z nowym trenerem polskich skoczkiń, Haraldem Rodlauerem.

 • Rosja nigdy wcześniej nie mierzyła się z takim problemem. 'Niemcy nie są głupi'

  Rosja nigdy wcześniej nie mierzyła się z takim problemem. "Niemcy nie są głupi"

  Przed wykluczeniem z międzynarodowej rywalizacji rosyjscy biathloniści należeli do światowej czołówki. Dziś z powodu ataku ich kraju na Ukrainę nie tylko nie mogą startować w zawodach, ale w ogóle mają wielki problem z uprawianiem swojej dyscypliny. Sankcje nałożone na Rosję sprawiły, że tamtejsze środowisko musi się mierzyć z problemem, z którym nigdy wcześniej nie miało do czynienia. Brakuje naboi.

 • Sekretarz PZN zdradził powód fatalnej formy Polaków. Wymowne słowa

  Sekretarz PZN zdradził powód fatalnej formy Polaków. Wymowne słowa

  Polscy skoczkowie fatalnie rozpoczęli 45. edycję Pucharu Świata. Nie dość, że totalnie rozczarowali kibiców podczas rywalizacji w fińskiej Ruce, to wcale nie lepiej było w ubiegły weekend w Lillehammer. Mimo koszmarnych wyników sekretarz generalny PZN Jan Winkiel zachowuje spokój. Zdradził jednak, dlaczego nasi zawodnicy znajdują się w tak beznadziejnej formie.

 • Oficjalnie. Thurnbichler zdecydował ws. Stocha. Oto skład na PŚ w Klingenthal

  Oficjalnie. Thurnbichler zdecydował ws. Stocha. Oto skład na PŚ w Klingenthal

  Za polskimi skoczkami nieudane dwa pierwsze weekendy nowego sezonu Pucharu Świata. Zawodnicy Thomasa Thurnbichlera nie ukończyli jeszcze ani jednych zawodów wyżej niż na miejscu w trzeciej dziesiątce. To sprawiło, że szkoleniowiec zdecydował się dokonać zmian w składzie na najbliższy weekend w Klingenthal. Wiadomo, co z Kamilem Stochem, który szczególnie rozczarowywał. Ostateczna decyzja zapadła!

 • A więc o to chodzi! Fortuna głośno mówi o Stochu to, o czym inni milczą

  A więc o to chodzi! Fortuna głośno mówi o Stochu to, o czym inni milczą

  Początek sezonu dla Kamila Stocha był wręcz dramatyczny, zapunktował tylko raz, do jednego konkursu w ogóle się nie zakwalifikował. Widać, że męczy się na skoczni, dlatego są głosy, że powinien sobie odpuścić start w najblższy weekend w Klingenthal. U polskich skoczków są problemy z pozycją najazdową i wybiciem z progu, ale Wojciech Fortuna widzi jeszcze jeden problem u Stocha, na który zna już rozwiązanie.

 • Ostatnia deska ratunku dla Polaków. 'Wtedy trzeba będzie bić na alarm'

  Ostatnia deska ratunku dla Polaków. "Wtedy trzeba będzie bić na alarm"

  Polscy skoczkowie notują bardzo słaby początek sezonu - tak źle nie było od ponad dekady. W pierwszych czterech konkursach najwyższa lokata Polaka to 21. miejsce Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Według prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzeja Wąsowicza cytowanego przez portal Sportsinwinter.pl nie należy jednak podejmować pochopnych decyzji przed zawodami w Engelbergu. To właśnie tam zazwyczaj Biało-Czerwoni wchodzili na bardzo wysoki poziom.

 • Co z tym Stochem? Trener Maciusiak ma odpowiedź

  Co z tym Stochem? Trener Maciusiak ma odpowiedź

  Kamil Stoch notuje najgorszy start sezonu od kilku lat - w czterech konkursach zgromadził tylko trzy punkty i wyraźnie widać, że jest w kiepskiej formie. Trzykrotny mistrz olimpijski męczy się na skoczni, co zauważył też były trener kadry B Maciej Maciusiak. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty zdiagnozował problemy polskiego mistrza.

 • FIS bije się w pierś po aferze z Polakiem! Będą zmiany

  FIS bije się w pierś po aferze z Polakiem! Będą zmiany

  Nie milkną echa skandalu z udziałem Pawła Wąska w norweskim Lillehammer. Mimo że Polak zakwalifikował się do niedzielnego konkursu, to nie zasiadł na belce. Wszystko przez pomyłkę jednego z pracowników obsługi. Teraz do incydentu odniósł się Sandro Pertile - dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich zapowiedział w rozmowie z WP SportoweFakty zmiany, które będą miały uchronić zawodników przed podobnym zdarzeniem w przyszłości.