Sporty zimowe

 • Sensacyjnie indywidualne wyniki drużynówki! Tej zimy jeszcze żaden Polak tak dobrze nie wypadł

  Sensacyjnie indywidualne wyniki drużynówki! Tej zimy jeszcze żaden Polak tak dobrze nie wypadł

  Reprezentacja Polski zajęła czwartą lokatę w sobotnim konkursie drużynowym w Lahti i duża w tym zasługa Aleksandra Zniszczoła. 29-latek oddał dwa równe i dalekie skoki, dzięki czemu uzyskał wysoką notę. Gdyby dzisiejsze zmagania były konkursem indywidualnym, wówczas znalazłby się nawet w ścisłej czołówce. W końcu mielibyśmy okazję zobaczyć Polaka na podium Pucharu Świata.

 • Polacy z najlepszym występem w tym sezonie! Świetny Zniszczoł!

  Polacy z najlepszym występem w tym sezonie! Świetny Zniszczoł!

  Polscy skoczkowie ukończyli rywalizację drużynową w Lahti na czwartym miejscu, co jest najlepszym wynikiem w drużynówce w tym sezonie. Liderami polskiej ekipy byli Kamil Stoch oraz Aleksander Zniszczoł, nieźle skakał także Piotr Żyła. Nieco gorzej od kolegów spisał się Maciej Kot. Ostatecznie Biało-Czerwonym do podium zabrakło blisko 50 punktów.

 • Żyła skompromitował się przed konkursem w Lahti. Przebił go Zniszczoł

  Żyła skompromitował się przed konkursem w Lahti. Przebił go Zniszczoł

  Dokładnie o 16:15 mają planowo rozpocząć się drużynowe zawody Pucharu Świata w Lahti. Tuż przed nimi odbyła się sesja próbna, podczas której najlepiej zaprezentował się Norweg Johann Andre Forfang po skoku na odległość 127 metrów. Najlepszym z naszych zawodników był Kamil Stoch. Koszmarnie zaprezentowali się za to zarówno Piotr Żyła, jak i niespodziewanie Aleksander Zniszczoł.

 • Czwarte miejsce Polaków w drużynówce w Lahti. Świetny Zniszczoł [ZAPIS RELACJI]

  Czwarte miejsce Polaków w drużynówce w Lahti. Świetny Zniszczoł [ZAPIS RELACJI]

  W piątek jedynie Aleksander Zniszczoł dał powody do radości polskim kibicom, kończąc konkurs indywidualny w Lahti na ósmym miejscu. Pozostali biało-czerwoni nie awansowali do drugiej serii. Miejmy nadzieję, że w sobotę będzie lepiej, zwłaszcza że czekają nas zawody drużynowe. Ich rozpoczęcie o godz. 16:15.

 • Brawo Zniszczoł! Lider Polaków skorzystał z nowej broni

  Brawo Zniszczoł! Lider Polaków skorzystał z nowej broni

  Aleksander Zniszczoł wrócił do najlepszej dziesiątki Pucharu Świata - miejsca, w którym chcielibyśmy go oglądać regularnie. Polak w Lahti zajął ósme miejsce i dalej stara się udowodnić, że jego pogoń za pierwszym podium w karierze może się zakończyć udanie.

 • Czy Kubacki naprawdę tego nie pamięta? Zadziwiające zachowanie polskiego skoczka

  Czy Kubacki naprawdę tego nie pamięta? Zadziwiające zachowanie polskiego skoczka

  Kamil Stoch nie awansował do drugiej serii. Piotr Żyła nie awansował do drugiej serii. Czy Dawid Kubacki spisałby się w piątkowym konkursie PŚ w Lahti dużo lepiej od nich? On sam chyba uważa, że tak i ewidentnie żałuje, że decyzją trenera nie pojechał na te zawody. Ale Dawidowi trzeba przypomnieć coś, co pamięta bardzo niedokładnie, mimo że wydarzyło się zaledwie dwa lata temu.

 • Natychmiastowa reakcja Thurnbichlera po koszmarnym piątku. Nie miał wyjścia

  Natychmiastowa reakcja Thurnbichlera po koszmarnym piątku. Nie miał wyjścia

  W sobotę w Lahti odbędzie się konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po piątkowym konkursie indywidualnym Thomas Thurnbichler zdecydował, kto będzie reprezentował w nim Polskę. Jest jeden wielki powrót do drużyny. W czwórce oprócz Kamila Stocha, Piotra Żyły i Aleksandra Zniszczoła znalazł się także Maciej Kot. Thurnbichler skreślił zatem jednego z zawodników, który prezentował się zdecydowanie najsłabiej na fińskim obiekcie.

 • Świetny występ Zniszczoła w Lahti. Katastrofa największej gwiazdy

  Świetny występ Zniszczoła w Lahti. Katastrofa największej gwiazdy

  Aleksander Zniszczoł spisał się bardzo dobrze w konkursie Pucharu Świata w Lahti. Polak zajął ósme miejsce. Fatalnie skoczyli za to doświadczeni Piotr Żyła i Kamil Stoch, którzy nie zakwalifikowali się do najlepszej "30". Katastrofę przeżył też lider Pucharu Świata - Stefan Kraft, który był przedostatni!

 • Rosjanie skazali swojego mistrza. Trafi do więzienia. Oto powód

  Rosjanie skazali swojego mistrza. Trafi do więzienia. Oto powód

  Na początku marca br. w Moskwie odbył się pogrzeb Aleksieja Nawalnego, który przez lata był wrogiem Władimira Putina i całego Kremla. Na ulicach Moskwy żegnają go tysiące osób. Jednym z jego zwolenników był dwukrotny mistrz w Rosji w biegach narciarskich, który w ostatnich dniach dwukrotnie trafił na komisariat, a teraz trafił na kilkanaście dni do aresztu. "Powiedziałem, że jeśli sąd uzna mnie za winnego, to tak, bo będę szukał sprawiedliwości" - napisał Nikołaj Zimiriew na Facebooku.

 • Zniszczoł powalczył o wygraną! Kapitalny początek w Lahti!

  Zniszczoł powalczył o wygraną! Kapitalny początek w Lahti!

  Aleksander Zniszczoł ponownie udowodnił, że jest w dobrej formie i wskoczył do czołówki. Polak tym razem znakomicie spisał się w kwalifikacjach do piątkowego konkursu Pucharu Świata w Lahti, w których uzyskał 126 m. Awans do konkursu wywalczył komplet Polaków. Wysoką formę potwierdziła czołowa trójka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, która zgarnęła trzy najwyższe miejsca.

 • Zniszczoł odleciał w Lahti! I to dwa razy [ZAPIS RELACJI]
 • Piękny skok Zniszczoła w kwalifikacjach w Lahti [ZAPIS RELACJI]
 • Ależ to się zaczęło! Sceny w Lahti. Rekord za rekordem [WIDEO]

  Ależ to się zaczęło! Sceny w Lahti. Rekord za rekordem [WIDEO]

  Zawody kobiecego Pucharu Świata w Lahti miały nieprawdopodobny przebieg. W pierwszej serii Nika Kriznar skoczyła na 127 metrów i ustanowiła rekord obiektu. Potem jej wynik przebiła Eva Pinkelnig, ale to, co w ostatnim skoku całego konkursu zrobiła Słowenka, przeszło najśmielsze oczekiwania. Przebiła granicę 130 metrów i w ten sposób zapewniła sobie zwycięstwo. Jej reakcja na ten wynik mówiła sama za siebie.

 • O której dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie oglądać PŚ w Lahti? Oto harmonogram [TRANSMISJA NA ŻYWO]

  O której dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie oglądać PŚ w Lahti? Oto harmonogram [TRANSMISJA NA ŻYWO]

  Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Lahti. Na tamtejsze zawody Thomas Thurnbichler wybrał pięcioosobowy skład, w którym zabrakło słabo dysponowanego Dawida Kubackiego. Pozostali Polacy będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych oraz drużynówce, zmagania wystartują w piątek 1 marca. O której dzisiaj skoki narciarskie? Gdzie oglądać PŚ w Lahti? Transmisja na żywo w TV i stream online, terminarz, relacja live, wyniki.

 • Sensacyjne informacje. Lekarze nie dawali szans, a on wrócił na skocznie

  Sensacyjne informacje. Lekarze nie dawali szans, a on wrócił na skocznie

  Pod koniec stycznia, zajmujący wówczas szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Anze Lanisek zerwał więzadło poboczne w prawym kolanie. Do zdarzenia doszło podczas treningu na skoczni w Planicy, na której przygotowywał się do MŚ w lotach narciarskich. Pierwotnie zakładano, że nie ma szans, by zawodnik wrócił do rywalizacji w tym sezonie, ale w czwartek nowe informacje podała RTV Slovenija.

Copyright © Agora SA