Sporty zimowe

 • Zmiany w polskich skokach! Rezygnacja po latach. Małysz będzie miał nową funkcję

  Zmiany w polskich skokach! Rezygnacja po latach. Małysz będzie miał nową funkcję

  Polscy skoczkowie zawiedli w minionym sezonie i z tego powodu w Polskim Związku Narciarskim spodziewane były zmiany. I w końcu do nich doszło. Jak przekazało TVP Sport, z fukcji koordynatora skoków narciarskich zrezygnował Łukasz Kruczek. Jego obowiązki przejmie Adam Małysz. - Mam nadzieję, że będzie to trwało krótko - powiedział prezes PZN.

 • Kosmiczny wyczyn Kobayashiego! Poleciał dalej niż rekord świata!

  Kosmiczny wyczyn Kobayashiego! Poleciał dalej niż rekord świata!

  Sezon Pucharu Świata 2023/2024 w skokach narciarskich dawno już dobiegł końca, ale Ryoyu Kobayashi nie ma zamiaru odpoczywać. Japończyk ustanowił właśnie nowy nieoficjalny rekord świata! Dokonał tego na skoczni Hlidarfjall w Islandii, która umożliwia loty ponad 300-metrowe. Całe wydarzenie ma związek z głównym sponsorem skoczka.

 • Adam Małysz ujawnia po latach. Brutalnej prawdy dowiedział się od przyjaciół

  Adam Małysz ujawnia po latach. Brutalnej prawdy dowiedział się od przyjaciół

  Adam Małysz na początku XXI wieku stał się największą ikoną Polski. Włodzimierz Szaranowicz określał go mianem "ambasadora, który wprowadzał nasz kraj w skok cywilizacyjny". Wielkie sukcesy, popularność i uwielbienie milionów fanów to jednak tylko jedna strona kariery mistrza z Wisły. W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Małysz ze smutkiem przyznał, że słyszał słowa, które go zabolały.

 • 'Najpiękniejsza łyżwiarka świata' zadziwiła wszystkich. Co za komunikat

  "Najpiękniejsza łyżwiarka świata" zadziwiła wszystkich. Co za komunikat

  Jutta Leerdam to jedna z najpopularniejszych łyżwiarek na świecie. Sławę zawdzięcza nie tylko sukcesom na torze, ale też wyjątkowej urodzie. Od roku pozostaje w związku z gwiazdą internetu Jakiem Paulem. Teraz wokół Holenderki zebrały się czarne chmury. Jej dotychczasowy klub nie przedłużył z nią kontraktu, a to sprawia, że jej kariera na dwa lata przed igrzyskami w Mediolanie stanęła pod znakiem zapytania.

 • Gigant skoków narciarskich upada. Bałagan na całego. Wstrząsające

  Gigant skoków narciarskich upada. Bałagan na całego. Wstrząsające

  Matti Nykaenen, Matti Hautamaeki, Janne Ahonen - to byli giganci fińskich skoków narciarskich. Od lat jednak tamtejsze skoki są w prawdziwej zapaści, a w minionym sezonie najlepszy z Finów Niko Kytosaho zakończył rywalizację w Pucharze Świata na odległym 30. miejscu. Okazuje się, że problem jest o wiele bardziej poważny i w fińskim związku mówi się o wielomilionowych stratach finansowych.

 • Tak dzisiaj wygląda córka gwiazdy polskiego sportu i słynnej aktorki. Poznajesz?

  Tak dzisiaj wygląda córka gwiazdy polskiego sportu i słynnej aktorki. Poznajesz?

  Ponad dwie dekady temu Mariusz Czerkawski i Izabella Scorupco uchodzili za zgrane małżeństwo. Ich miłość nie przetrwała jednak próby czasu i para rozwiodła się po dwóch latach. Owocem ich miłości jest Julia, która wyrosła na piękną kobietę. I to właśnie dziś mówi się więcej o niej niż o jej rodzicach. 26-latka na co dzień wiedzie szczęśliwe życie z dala od Polski.

 • Cyrk! Wyszło na jaw, co zrobił trener Polaków. 'Nie mieliśmy'

  Cyrk! Wyszło na jaw, co zrobił trener Polaków. "Nie mieliśmy"

  - Staram się skakać po swojemu, bo jak dostaję wskazówki od naszego trenera, to jest tylko gorzej - wypalił w styczniu Jakub Wolny, który mocno podważył kompetencje trenera kadry B Davida Jiroutka. Teraz o kulisach współpracy z czeskim szkoleniowcem opowiedział również Andrzej Stękała. Z jego słów wynika, że nie tylko Wolny miał druzgocącą opinię nt. metod pracy Jiroutka.

 • Skocznia narciarska wśród bloków w Warszawie. Zdjęcie robi ogromne wrażenie

  Skocznia narciarska wśród bloków w Warszawie. Zdjęcie robi ogromne wrażenie

  W 2023 roku w Polsce były zaledwie 33 działające skocznie w całym kraj. Dla porówniania w Norwegii, która wychowuje wielu znakomitych skoczków, znajdowało się ich nieco ponad 400. Najsłynniejszymi obiektami w Polsce są m.in. Wielka Krokwia w Zakopanem, "Skalite" w Szczyrku i "Malinka" w Wiśle. Mało kto wie jednak, że swego czasu Warszawa miała swoją skocznię. Do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające dawny obiekt, które robi ogromne wrażenie.

 • Polski skoczek mówi, co robił po powrocie do domu. Smutne słowa

  Polski skoczek mówi, co robił po powrocie do domu. Smutne słowa

  Maciej Kot w sezonie 2016/2017 zajął wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Jeszcze dwa lata temu jednak wahał się, czy kontynuować karierę. W ubiegłym sezonie wreszcie pojawiła się nadzieja, że wróci do dobrego skakania. Polak w rozmowie z "Interią" zdradził swój największy problem.

 • Przesądzone! Małysz podjął decyzję. Ogłosił, kto został trenerem polskich skoczków

  Przesądzone! Małysz podjął decyzję. Ogłosił, kto został trenerem polskich skoczków

  Po nieudanym sezonie polskich skoczków narciarskich można było się zastanawiać, czy Thomas Thurnbichler pozostanie trenerem kadry. Austriak mógł liczyć na słowa wsparcia ze strony Adama Małysza, który miał podjąć decyzję w sprawie dalszej współpracy. O tym, co postanowił prezes PZN, dowiedzieliśmy się z oficjalnego komunikatu. Wiadomo, kto w przyszłym sezonie będzie prowadził kadrę A, a także kadrę B oraz juniorów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.