Sporty zimowe

 • Wielki idol Małysza powiedział, czym się teraz zajmuje. Aż trudno uwierzyć

  Wielki idol Małysza powiedział, czym się teraz zajmuje. Aż trudno uwierzyć

  - Teraz mogę się nacieszyć skokami - mówi Sport.pl Jens Weissflog, który w roli widza ogląda zawody Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie. Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii podchodzi do tego sportu z wyraźnym spokojem - nie mówi o wielkich zmianach, które widziałby w dyscyplinie i podkreśla, że nie ma ochoty wracać głębiej do środowiska dyscypliny. Woli zajmować się swoim hotelem i restauracją.

 • Thurnbichler zapowiedział, że porozmawia z Kubackim. 'Bez komentarza'
 • Oto co powiedział niemiecki spiker po świetnym locie Kamila Stocha w Oberstdorfie
 • Słynny skoczek przepadł po Zakopanem. Prawda wreszcie wyszła na jaw

  Słynny skoczek przepadł po Zakopanem. Prawda wreszcie wyszła na jaw

  W ostatnim czasie kibice skoków narciarskich mogli być zaniepokojeni, gdyż zupełnie zniknął jeden z najpopularniejszych skoczków - Daniel-Andre Tande. Od zawodów w Zakopanem nie startuje w Pucharze Świata. Potem pojawił się jeszcze tylko na mistrzostwach świata w lotach, a następnie słuch o nim zaginął. W końcu "Dagbladet" ustalił, co dzieje się z Tande i dlaczego od jakiegoś czasu go nie oglądamy.

 • Sceny w Oberstdorfie. Stoch pokazał coś, czego dawno nie widzieliśmy

  Sceny w Oberstdorfie. Stoch pokazał coś, czego dawno nie widzieliśmy

  - Podniosłem tylko trochę głowę i już było fśśt! - mówił uśmiechnięty od ucha do ucha Kamil Stoch. W sobotnim konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie był najlepszy z Polaków. Na coś takiego czekał prawie dwa miesiące. A jeszcze dłużej czekał na taki skok, jak ten z serii finałowej - po locie na 221 metrów zaliczył największy awans za wszystkich: o dziewięć miejsc, z 21. na 12.

 • Brawo Stoch! Awansował aż o dziewięć lokat. Słoweńska dominacja

  Brawo Stoch! Awansował aż o dziewięć lokat. Słoweńska dominacja

  Po piątkowej rywalizacji duetów w sobotę w Oberstdorfie rozegrano konkurs indywidualny z udziałem czterech reprezentantów Polski. Do drugiej serii awansowało tylko trzech z nich, gdyż katastrofalny skok oddał Dawid Kubacki. Potem błysnął natomiast Kamil Stoch i to on zajął najwyższe miejsce spośród Polaków. Walkę o triumf w konkursie stoczyli Słoweńcy i Austriacy, zwycięsko wyszedł z niej Timi Zajc.

 • Znakomity Zniszczoł! Brawo Stoch! Ależ loty w Oberstdorfie

  Znakomity Zniszczoł! Brawo Stoch! Ależ loty w Oberstdorfie

  Wszyscy Polacy wywalczyli awans do sobotniego konkursu PŚ w lotach, który rozgrywany jest w niemieckim Oberstdorfie. Najlepiej z nich spisał się Aleksander Zniszczoł, który zajął dziesiąte miejsce. W kwalifikacjach zwyciężył Stefan Kraft.

 • Polacy walczą w Oberstdorfie [NA ŻYWO]

  Polacy walczą w Oberstdorfie [NA ŻYWO]

  Po piątkowym konkursie duetów, w którym reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce, czas na dwa konkursy indywidualne na skoczni mamuciej w Oberstdorfie, poprzedzone kwalifikacjami. Pierwsze z nich odbywają się w tę sobotę. Trener Thomas Thurnbichler stawia w Oberstdorfie na Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Aleksandra Zniszczoła. Ilu biało-czerwonych wywalczy awans? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo od godz. 14:30. Na godz. 16:00 zaplanowano start konkursu.

 • Odciśnięty penis wywołał istne szaleństwo w sieci. Szwed ogłasza: 'Mały błąd'

  Odciśnięty penis wywołał istne szaleństwo w sieci. Szwed ogłasza: "Mały błąd"

  Różne wpadki - mniej lub bardziej zamierzone - przydarzają się sportowcom w ich karierach. W ostatnim czasie taki "drobny wypadek" przydarzył się Szwedowi Gustafowi Berglundowi. Po jednym z biegów w mediach społecznościowych pojawiło się jego zdjęcie, na którym internauci szybko zauważyli, że coś w kroku 25-latka ewidentnie przebija się na pierwszy plan. - Popełniłem mały błąd w doborze ubrania - przyznał.

 • Burza w Oberstdorfie, Thurnbichler jest wściekły. Takich cyrków dawno nie było

  Burza w Oberstdorfie, Thurnbichler jest wściekły. Takich cyrków dawno nie było

  - To mnie denerwuje - mówi trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler o notach za styl przyznawanych podczas konkursu duetów w Oberstdorfie. Stefan Kraft i Andreas Wellinger zrobili przysiad przy lądowaniu po swoich lotach w pierwszej serii, a dostali tylko po 1,5 i 2,5 punktu mniej od Piotra Żyły, który wykonał dobry telemark. Dziwnie i wręcz kontrowersyjnie wyglądały oceny niemieckiego sędziego, Thomasa Scherma.

 • Kompromitacja zawodnika. Tym krótkim filmem zrujnował sobie karierę [WIDEO]

  Kompromitacja zawodnika. Tym krótkim filmem zrujnował sobie karierę [WIDEO]

  Adam Ruzicka od blisko trzech lat występuje w NHL, gdzie uzbierał 117 występów. Od końca stycznia bieżącego roku został zawodnikiem Arizona Coyotes, ale wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z zespołem skończy się szybciej, niż się zaczęła. Wszystko z powodu nagrania, które opublikował w mediach społecznościowych.

 • To już pewne! PZN ogłosił złe wieści. Zawody odwołane

  To już pewne! PZN ogłosił złe wieści. Zawody odwołane

  Polski Związek Narciarski (PZN) przekazał kiepskie informacje dla kibiców. Z powodu złych warunków atmosferycznych w sobotę nie odbędą się zawody Pucharu Świata. Chodzi o rywalizację pań w alpejskim supergigancie we włoskim Val di Fassa. Udział w nich miała wziąć Maryna Gąsienica-Daniel. Szansa, że Polka wystartuje w ten weekend, nadal pozostaje.

 • Thurnbichler udzielał wywiadu w masce. 'W Polsce krąży taki wirus'

  Thurnbichler udzielał wywiadu w masce. "W Polsce krąży taki wirus"

  - Po przyjeździe do hotelu od razu położę się do łóżka i potem zobaczymy, jak się będę czuł - mówi Thomas Thurnbichler o swoim stanie zdrowia. Do dziennikarzy po konkursie duetów Austriak przyszedł w masce i nie wykluczył, że w sobotę może go zabraknąć na skoczni.

 • Serce mówiło, że tym razem się uda. A jednak znów zabrakło. 'Nie chciało lecieć'

  Serce mówiło, że tym razem się uda. A jednak znów zabrakło. "Nie chciało lecieć"

  Polscy skoczkowie znów byli blisko pierwszego podium w tym sezonie i kolejny raz, choć niewiele, to jednak trochę do niego zabrakło. Po trzech skokach wydawało się, że jest naprawdę realne, ale po drugiej próbie Aleksandra Zniszczoła skończyli zawody duetów na piątej pozycji. Zarówno zawodnicy, jak i trener Thomas Thurnbichler pomimo żalu po niewykorzystanej szansie mówili jednak o pozytywach i tym, z czego mogą się cieszyć.

 • Polacy latali jak orły! Ale w ostatniej chwili spadli z podium

  Polacy latali jak orły! Ale w ostatniej chwili spadli z podium

  Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł latali jak natchnieni, ale do pierwszego podium w tym sezonie to nie wystarczyło. Nasi skoczkowie w konkursie duetów uplasowali się na piątym miejscu, choć przed decydującą próbą byli w czołowej trójce. Mimo wszystko to jeden z lepszych występów naszych skoczków tej zimy, ale też udany początek weekendu w Oberstdorfie. Tam w sobotę i niedzielę odbędą się jeszcze konkursy indywidualne.

Copyright © Agora SA