Sporty zimowe

 • Katastrofa w trzeciej tercji. W elicie już nie ma miejsca dla Polski

  Katastrofa w trzeciej tercji. W elicie już nie ma miejsca dla Polski

  Polacy przez kilka dni żyli hokejem na lodzie. Nasi reprezentanci niemalże do samego końca mieli szansę na pozostanie w elicie. Prowadzili z Kazachstanem w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata. Niestety, nie utrzymali prowadzenia zbyt długo, a w trzeciej tercji Kazachstan odjechał, wykorzystując błędy i brak doświadczenia Polaków. Biało-czerwoni przegrali 1:3 i żegnają się z elitą. Ale to była wyjątkowa przygoda naszych zawodników.

 • Wszystko jasne! Tak wygląda tabela MŚ po ostatnim meczu Polaków

  Wszystko jasne! Tak wygląda tabela MŚ po ostatnim meczu Polaków

  Po 22 latach reprezentacja Polski wróciła do hokejowej elity na mistrzostwach świata. Do poniedziałkowego meczu z Kazachstanem Biało-Czerwoni mieli sześć porażek. Sytuacja ułożyła się tak, że bezpośrednie starcie wyłoniło drużynę, która spadła do niższej dywizji. Oto ostateczna tabela MŚ w hokeju.

 • Są gorsi na MŚ niż Polska. Spadli z wielkim hukiem!

  Są gorsi na MŚ niż Polska. Spadli z wielkim hukiem!

  Reprezentacja Polski wciąż walczy o utrzymanie w hokejowej elicie podczas mistrzostw świata w Czechach. Biało-Czerwoni nie należą do najsilniejszych zespołów, ale są drużyny gorsze od nich. Reprezentacja Wielkiej Brytanii właśnie spadła z hukiem z najlepszej dywizji z katastrofalnym bilansem. Spędziła w elicie jedynie rok.

 • Siedem meczów i koniec. Polscy hokeiści żegnają się z mistrzostwami świata elity [ZAPIS RELACJI]

  Siedem meczów i koniec. Polscy hokeiści żegnają się z mistrzostwami świata elity [ZAPIS RELACJI]

  Polscy hokeiści nie wygrali jeszcze żadnego meczu na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. W poniedziałek mieli ostatnią szansę. W meczu o wszystko biało-czerwoni grali z Kazachstanem i musieli wygrać bez dogrywki, by pozostać wśród 16 najlepszych reprezentacji hokejowych świata. Niestety, nie udało się zrealizować tego zadania. Polacy przegrali 1:3 i spadli do dywizji 1A.

 • Sensacja w polskiej grupie MŚ! Absolutny thriller. Zdecydował gol w samej końcówce

  Sensacja w polskiej grupie MŚ! Absolutny thriller. Zdecydował gol w samej końcówce

  To nie koniec emocji w polskiej grupie na mistrzostwach świata w hokeju, jeżeli chodzi o awans do ćwierćfinałów. Słowacy oraz Łotysze zafundowali fanom w Ostravar Arena niezwykle zaciekłe widowisko, do którego rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się Łotysze, dzięki czemu nie tylko odnieśli dość niespodziewane zwycięstwo, ale przedłużyli też swoje szanse na awans do ćwierćfinału.

 • Kapitalne wieści dla Polski z MŚ w hokeju! Na ten scenariusz liczyliśmy!

  Kapitalne wieści dla Polski z MŚ w hokeju! Na ten scenariusz liczyliśmy!

  Reprezentacja Polski nadal czeka na pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata elity w hokeju. Ostatnio nasza kadra prowadzona przez Roberta Kalabera przegrała 2:4 z Niemcami. W takiej sytuacji nasi zawodnicy musieli liczyć na porażkę Kazachstanu ze Stanami Zjednoczonymi, aby nadal mieć szansę na utrzymanie się wśród najlepszych. I na szczęście tak się stało! Faworyci nie zawiedli. Ograli Kazachów aż 10:1, co jest świetną informacją dla polskich hokeistów. Czeka ich "mecz o wszystko".

 • Niemcy od razu napisali o tym, co stało się w meczu z Polską

  Niemcy od razu napisali o tym, co stało się w meczu z Polską

  Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie nadal bez wygranej w mistrzostwach świata elity. Nasza kadra uległa Niemcom 2:4 i obecnie zamyka tabelę z kompletem sześciu porażek. Mimo to nadal mogą się w tej elicie utrzymać. Co się zaś tyczy naszych rywali, oni akurat mogą powoli szykować się na ćwierćfinał. Niemieckie media z zadowoleniem komentują mecz w Ostrawie i podkreślają jego wyjątkowość dla dwóch graczy. Polską drużynę ocenili brutalnie.

 • Tak wygląda tabela MŚ po meczu Polska - Niemcy. Wszystko jasne

  Tak wygląda tabela MŚ po meczu Polska - Niemcy. Wszystko jasne

  Polscy hokeiści nadal czekają na pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata elity. W przedostatnim meczu grupowym postawili się Niemcom, ale ostatecznie przegrali z nimi 2:4. To sprawia, że bardzo trudno będzie im się utrzymać wśród najlepszych. Nie dość, że muszą wygrać ostatni mecz, to wcześniej muszą liczyć, że ich rywal w walce o utrzymanie nie odniesie sensacyjnego zwycięstwa. Oto tabela po sobotnim meczu Polaków na hokejowych MŚ elity.

 • Sześć goli w meczu Polska - Niemcy. Wielki pościg w trzeciej tercji

  Sześć goli w meczu Polska - Niemcy. Wielki pościg w trzeciej tercji

  Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała szósty mecz na mistrzostwach świata elity. W sobotę, mimo heroicznej postawy w trzeciej tercji, nasza drużyna uległa Niemcom 2:4 (0:0, 0:2, 2:2). W poniedziałek Polacy zagrają z Kazachstanem mecz decydujący o utrzymaniu w elicie.

 • Heroiczna walka nie wystarczyła. Polacy przegrali z Niemcami [ZAPIS RELACJI]
 • Amerykanie piszą o tym, co stało się w meczu z Polską. Są pod ogromnym wrażeniem

  Amerykanie piszą o tym, co stało się w meczu z Polską. Są pod ogromnym wrażeniem

  - Dzięki niemu przez dwie tercje Polska utrzymywała dobry wynik - tak Amerykanie ocenili występ Johna Murraya, bramkarza reprezentacji Polski w hokeju. Tamtejsze media były pod wrażeniem niesamowitej skuteczności naszego golkipera. Nawet ona nie uchroniła nas jednak przed porażką 1:4. Po meczu na ustach całych Stanów Zjednoczonych jest zatem inny zawodnik.

 • Tak wygląda tabela MŚ po heroicznym meczu Polaków z gigantem

  Tak wygląda tabela MŚ po heroicznym meczu Polaków z gigantem

  Reprezentacja Polski przegrała z 1:4 USA w piątym meczu mistrzostw świata Elity w hokeju. Biało-Czerwoni nadal muszą czekać na pierwsze zwycięstwo w turnieju, ale wciąż pozostają w grze o utrzymanie w najlepszej dywizji. Przed Polakami kluczowe spotkania i pogoń za głównym rywalem. Tak wygląda tabela MŚ Elity w hokeju po meczu Polska - USA.

 • Pięć goli w meczu Polska - USA. Przez chwilę byliśmy w raju

  Pięć goli w meczu Polska - USA. Przez chwilę byliśmy w raju

  Najpierw z Łotwą, a teraz ze Stanami Zjednoczonymi polscy hokeiści pokazali, że nieprzypadkowo znaleźli się w hokejowej elicie. Polacy przez pół spotkania z kandydatem do medalu mistrzostw świata nie stracili gola, a nawet sami jednego strzelili, ale sędzia bramki nie uznał. Potem rywale pokazali klasę.

 • Polscy hokeiści postraczyli giganta na MŚ [ZAPIS RELACJI]
 • Zagrali dla Polaków. Zachodni sąsiedzi spisali się na medal

  Zagrali dla Polaków. Zachodni sąsiedzi spisali się na medal

  Piątkowy pojedynek mistrzostw świata w hokeju: Niemcy - Kazachstan był bardzo ważny również dla reprezentacji Polski. W optymistycznym scenariuszu ten drugi zespół mógł bowiem do ostatniej kolejki walczyć z Biało-Czerwonymi o utrzymanie się w najlepszej dywizji.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.