Sporty zimowe

 • Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów. Odjeżdżają Polakom [TABELA]

  Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów. Odjeżdżają Polakom [TABELA]

  Nieudany początek sezonu sprawił, że Polscy skoczkowie zajmowali odległe miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Dopiero w Klingenthal poszło im nieco lepiej, dzięki czemu dosyć znacząco poprawili dorobek i zaliczyli nieznaczny awans. Mimo to nie mogą być przesadnie zadowoleni, albowiem drużyny będące przed nimi zapunktowały jeszcze lepiej i powiększyły przewagę. Oto klasyfikacja Pucharu Narodów po sobotnim konkursie w Klingenthal.

 • Żyła rozzłościł się po konkursie. Oto co powiedział dziennikarzom

  Żyła rozzłościł się po konkursie. Oto co powiedział dziennikarzom

  Piotr Żyła po sobotnim konkursie w Klingenthal po raz kolejny w swojej karierze włączył tryb "Cichy Pit". Był zły, przybity i do dziennikarzy mówił krótkimi zdaniami albo nawet pojedynczymi słowami. Choć mógł walczyć o czołowe pozycje, zajął miejsce tuż za najlepszą dziesiątką. Nie pocieszał go nawet najlepszy wynik w tym sezonie. - Nie miał szans - mówił trener Thomas Thurnbichler, który tłumaczył, że Żyła trafił na bardzo trudne warunki.

 • Oto klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach po konkursie w Klingenthal. Polacy daleko [TABELA]

  Oto klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach po konkursie w Klingenthal. Polacy daleko [TABELA]

  Polscy skoczkowie niezbyt udanie zaczęli sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na przełamanie liczyli w Klingenthal i w pierwszym konkursie indywidualnym spisali się naprawdę solidnie - do czołowej piętnastki załapali się Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki. Najlepszy był Karl Geiger, który wyprzedził Stefana Krafta oraz Ryoyu Kobayashiego. Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata po sobotnim konkursie w Klingenthal.

 • Najlepszy konkurs Kubackiego i Żyły. Fantastyczne widowisko w Klingenthal

  Najlepszy konkurs Kubackiego i Żyły. Fantastyczne widowisko w Klingenthal

  Karl Geiger wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal! Niemiec nieznacznie wyprzedził drugiego Austriaka Stefana Krafta, który po raz pierwszy w tym sezonie nie mógł cieszyć się z wygranej. Trzecie miejsce zajął Japończyk Ryoyu Kobayashi. W drugiej serii znalazło się dwóch Polaków - Piotr Żyła zajął jedenaste, a Dawid Kubacki piętnaste miejsce.

 • Puchar Świata w Klingenthal. Dwóch Polaków w '15', Kraft tym razem nie wygrał [ZAPIS RELACJI]
 • Człowiek Horngachera zdradza nam sekrety Niemców. To przez niego ucierpieli Polacy

  Człowiek Horngachera zdradza nam sekrety Niemców. To przez niego ucierpieli Polacy

  - Jestem przekonany, że mogliby ich użyć, gdyby wyjęli te buty dopiero na igrzyskach - mówi Sport.pl o sprawie słynnych już zakazanych butów polskich skoczków wyprodukowanych przez firmę Nagaba Roland Audenrieth, do lipca pracujący jako specjalista od sprzętu niemieckiej kadry. Były skoczek zdradza, jak to on doradzał Stefanowi Horngacherowi protest przeciwko Polakom blisko dwa lata temu w Willingen, a także zabiera nas za kulisy zaplecza technologicznego Niemców, ujawniając dotąd nieznane szczegóły tego, jak je wykorzystują.

 • 'To mogło sfałszować dotychczasowe wyniki'. Oto jak otworzyła się szansa dla Polaków

  "To mogło sfałszować dotychczasowe wyniki". Oto jak otworzyła się szansa dla Polaków

  Pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Klingenthal dwa słowa były odmieniane pod skocznią przez wszystkie przypadki: ponowne pomiary. Według wielu fakt, że duopol Austrii i Niemiec w czołówce stawki został przerwany, a do gry wróciły choćby Polska i Norwegia, to efekt pomiarów podstawowych, które Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) po oszustwach skoczków w lecie powtórzyła w trakcie zawodów w Ruce oraz Lillehammer. Zmiany w sprzęcie miały znacząco wpłynąć na wyniki treningów i kwalifikacji, a teraz konkursy potwierdzą, czy to nie była tylko jednorazowa wpadka najlepszych zawodników - pisze w spostrzeżeniach z Klingenthal dziennikarz Sport.pl, Jakub Balcerski.

 • O której skoki narciarskie dzisiaj. Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? [TERMINARZ, TRANSMISJA]

  O której skoki narciarskie dzisiaj. Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? [TERMINARZ, TRANSMISJA]

  Przed skoczkami narciarskimi trzeci weekend sezonu 2023/24 w Pucharze Świata. Tym razem czołowi zawodnicy pojawią się na skoczni w niemieckim Klingenthal, a wśród nich zobaczymy aż pięciu Polaków. W kwalifikacjach najlepszy był Dawid Kubacki (5. miejsce), a skoki Biało-Czerwonych napawają optymizmem. Konkurs już w sobotę 9 grudnia. O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie transmisja TV? Wyniki, terminarz Pucharu Świata.

 • 'Zbierał' na powrót do PŚ na Tik Toku. Teraz dostał telefon od Thurnbichlera i odleciał

  "Zbierał" na powrót do PŚ na Tik Toku. Teraz dostał telefon od Thurnbichlera i odleciał

  Andrzej Stękała i Maciej Kot skaczą podczas zawodów Pucharu Świata w Klingenthal, choć zimę mieli zacząć od Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Mają 28 i 32 lata, więc wielu śmieje się, że gdy innym nie idzie, polskie skoki muszą ratować "weterani". Ci jednak nie poddali się, choć kilkukrotnie mogli już w siebie zwątpić, a teraz dostali kolejną szansę. I wiele wskazuje na to, że mogą ją w ten weekend dobrze wykorzystać.

 • Oto zarobki skoczków w tym sezonie. Znamy stawki

  Oto zarobki skoczków w tym sezonie. Znamy stawki

  Od dwóch tygodni kibice sportów zimowych pasjonują się rywalizacją najlepszych skoczków narciarskich w Pucharze Świata. Dla samych zawodników zima oznacza nie tylko cotygodniowe zawody, ale też okazje do zarobienia niemałych pieniędzy. A jak się okazuje, w trwającym sezonie stawki za pucharowe starty wzrosły. Wiadomo, ile wpływa na konta skoczków za poszczególne miejsca.

 • Polacy coraz bliżej czołówki. Tak wyglądałaby klasyfikacja drużynowa

  Polacy coraz bliżej czołówki. Tak wyglądałaby klasyfikacja drużynowa

  Piątkowe skoki w wykonaniu Polaków na skoczni w Klingenthal mogły napawać optymizmem. Biało-czerwoni w komplecie awansowali do sobotniego konkursu, a Dawid Kubacki zbliżył się do czołówki, oddając trzy skoki, które dały mu miejsce w czołowej dziesiątce w dwóch sesjach treningowych i w kwalifikacjach. Adam Bucholz z portalu skijumping.pl przygotował nieoficjalną klasyfikację drużynową po kwalifikacjach. Co z niej wynika? Że Polacy są coraz bliżej czołówki.

 • Kubacki przekonał Thurnbichlera. Zdradził kulisy. 'Nie żałuję'

  Kubacki przekonał Thurnbichlera. Zdradził kulisy. "Nie żałuję"

  Dawid Kubacki mógł nie wystartować podczas zawodów Pucharu Świata w Klingenthal. Trener Thomas Thurnbichler miał dla niego plan na przerwę od najważniejszego cyklu, ale Austriak dał się przekonać polskiemu skoczkowi. - Nie żałuję - mówi Kubacki, który pojechał do Niemiec i powoli wraca do czołówki. W piątek wszystkie trzy skoki dały mu miejsce w najlepszej dziesiątce.

 • PŚ w Klingenthal. Świetny wynik Kubackiego! Brawo, brawo, brawo

  PŚ w Klingenthal. Świetny wynik Kubackiego! Brawo, brawo, brawo

  Polscy skoczkowie wykonali krok naprzód! Biało-Czerwoni po słabym początku sezonu w końcu nieźle zaprezentowali się podczas kwalifikacji. Przebrnęli je w komplecie, a Dawid Kubacki zakończył rywalizację w czołówce. Zwycięzcą został Ryoyu Kobayashi, który uzyskał niemal rekordową odległość. Początek sobotniego konkursu o 16:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

 • Świetne skoki Kubackiego. Drugi Polak też zachwycił

  Świetne skoki Kubackiego. Drugi Polak też zachwycił

  Zakończyły się oficjalne treningi na skoczni w Klingenthal. Polscy kibice w końcu mogą mieć powody do optymizmu. Dawid Kubacki i Maciej Kot uplasowali się w czołowej dziesiątce. Bardzo dobre próby oddawał także Andrzej Stękała. Nieco słabiej wyglądali Piotr Żyła i Paweł Wąsek, choć nie były to też najgorsze próby. Początek kwalifikacji o godzinie 15:40. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji.

 • Piąte miejsce Kubackiego w kwalifikacjach. Powiew optymizmu w Klingenthal [ZAPIS RELACJI]

  Piąte miejsce Kubackiego w kwalifikacjach. Powiew optymizmu w Klingenthal [ZAPIS RELACJI]

  Po dwóch nieudanych weekendach w Kuusamo oraz Lillehammer Thomas Thurnbichler zdecydował się na zmiany w kadrze polskich skoczów na konkursy w Klingenthal. W kraju pozostali Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł, których zastąpili Andrzej Stękała oraz Maciej Kot. Obaj z pozytywnej strony pokazali się już w obu popołudniowych treningach. O godz. 15:40 start kwalifikacji.