Sporty zimowe

 • Puchar Świata w Klingenthal. Tak wygląda klasyfikacja generalna po niedzieli [TABELA]

  Puchar Świata w Klingenthal. Tak wygląda klasyfikacja generalna po niedzieli [TABELA]

  W niedzielę 10 grudnia odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Podobnie jak w sobotę zwycięzcą został reprezentant gospodarzy Karl Geiger, który wyprzedził Gregora Deschwandena oraz Andreasa Wellingera. Po raz kolejny w tym sezonie bardzo słabo spisali się Polacy, a najlepszy z nich Piotr Żyła zajął dopiero 22. miejsce. Tym samym nie poprawili również zbytnio lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 • Rekord za rekordem, ale zwycięzcą był kto inny. Nieziemski konkurs z Polakami w tle

  Rekord za rekordem, ale zwycięzcą był kto inny. Nieziemski konkurs z Polakami w tle

  Po udanych, piątkowych kwalifikacjach i niezłym występie w sobotnim konkursie, polscy kibice mogli mieć nadzieje na dobry występ polskich skoczków w niedzielnych zawodach na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Tymczasem Polacy znów rozczarowali. Żaden z nich nie był w pierwszej "20" niesamowitego konkursu, w którym najlepszy okazał się Niemiec Karl Geiger.

 • Dramat Polaka w Klingenthal. Miał obawy przed kontrolą. 'Wszystko było ewidentne'
 • Niesamowity konkurs PŚ w Klinghenthal. Polacy daleko [ZAPIS RELACJI]
 • Dramat Polaka w Klingenthal. W kwalifikacjach już miał awans. Oto wyniki

  Dramat Polaka w Klingenthal. W kwalifikacjach już miał awans. Oto wyniki

  Za nami kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Klingenthal. Solidnie spisali się w nich polscy skoczkowie, którzy niemal w komplecie awansowali. Wyjątkiem był Maciej Kot, w jego przypadku zadecydowały względy regulaminowe. Skoczkowie rywalizowali w niezbyt przyjaznych warunkach, w których najlepiej odnalazł się Ryoyu Kobayashi. Oto wyniki kwalifikacji do niedzielnego konkursu w Klingenthal.

 • Czterech Polaków z awansem w PŚ w Klingenthal [ZAPIS KWALIFIKACJI]
 • FIS reaguje na katastrofę w Lillehammer. Nie pomogły modlitwy do Polaków. 'Niegodne'

  FIS reaguje na katastrofę w Lillehammer. Nie pomogły modlitwy do Polaków. "Niegodne"

  Frekwencja podczas dwóch pierwszych weekendów nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich była bardzo niska. Martwiły zwłaszcza zawody w Lillehammer, gdzie spodziewano się, że Norwegowie powinni przybyć pod olimpijskie obiekty dopingować choćby zdobywcę Kryształowej Kuli z wiosny, Halvora Egnera Graneruda. Tak się jednak nie stało. - Warunki były ekstremalne - tłumaczy sytuację dyrektor PŚ Sandro Pertile.

 • Nareszcie. Jest przełom! Świetny weekend Aleksandra Zniszczoła w Lillehammer

  Nareszcie. Jest przełom! Świetny weekend Aleksandra Zniszczoła w Lillehammer

  Aleksander Zniszczoł po słabym początku sezonu został przesunięty do kadry B, która rozpoczęła rywalizacje w Pucharze Kontynentalnym. W pierwszym weekendzie zawodnicy skakali w Lillehammer. Jedynym Polakiem, który nie zawiódł był Aleksander Zniszczoł. W sobotę zajął drugie miejsce, a w niedzielę potwierdził dobrą formę dwoma dobrymi skokami. To ważny przełom dla polskiej kadry.

 • Wielki sukces Polek. Pierwszy medal w historii. Brawo, brawo!

  Wielki sukces Polek. Pierwszy medal w historii. Brawo, brawo!

  Pomimo nieobecności Natalii Maliszewskiej i jej zawieszenia, polski short-track odnosi sukcesy. W niedzielny poranek reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal w sztafecie na 3000 metrów. Nasz zespół wystąpił w składzie Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Adrianna Majewska. Biało-Czerwone miały jednak sporo szczęścia, bowiem początkowo skończyły zmagania poza podium.

 • 19-latek przejdzie do historii sportu! Nikt wcześniej tego nie dokonał. Szok [WIDEO]

  19-latek przejdzie do historii sportu! Nikt wcześniej tego nie dokonał. Szok [WIDEO]

  W czwartek 7 grudnia w Pekinie wystartował weekend finałowy Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Zmagania zakończą się w niedzielę. Podczas rywalizacji jeden z łyżwiarzy przeszedł do historii tej dyscypliny. 19-letni Ilia Malinin, bo o nim mowa, popisał się wyczynem, który nie udał się wcześniej żadnemu zawodnikowi w historii. "Sztukmistrz" - tak nazwano młodego zawodnika.

 • Dawid Kubacki wyłożył karty na stół. Brutalnie szczerze o tym, co się dzieje [WIDEO]

  Dawid Kubacki wyłożył karty na stół. Brutalnie szczerze o tym, co się dzieje [WIDEO]

  Polscy skoczkowie powoli wracają do dobrej formy, czego dowodem był sobotni konkurs indywidualny w Klingenthal. Piotr Żyla zajął 11., a Dawid Kubacki 15. miejsce. Mimo znacznej poprawy wynikowej względem Ruki i Lillehammer ten drugi był minimalnie zadowolony z sobotniego rezultatu. Po konkursie powiedział wprost, co sądzi o obecnej formie swojej i kolegów z drużyny. Nie owijał w bawełnę.

 • O której dzisiaj skoki narciarskie? Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? [TERMINARZ, GODZINA]

  O której dzisiaj skoki narciarskie? Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? [TERMINARZ, GODZINA]

  W niedzielę 10 grudnia odbędzie się kolejny konkurs PŚ w skokach narciarskich w tym sezonie. Polscy skoczkowie na czele z Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą po dość udanej sobocie będą chcieli zaprezentować się jeszcze lepiej i potwierdzić, że powoli wracają do formy. O której dzisiaj skoki? Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? Terminarz PŚ 2023/2024, godzina zawodów, wyniki.

 • Niemcy zaskoczyli na początku sezonu. Oto tajemnica ich wielkiego sukcesu

  Niemcy zaskoczyli na początku sezonu. Oto tajemnica ich wielkiego sukcesu

  - Wiosną podjęliśmy szereg ważnych decyzji. Wszyscy połączyli siły i wprowadzili zmiany w każdej z kadr - mówi o kulisach świetnego początku sezonu niemieckich skoczków, dyrektor skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Niemieckim Związku Narciarskim, Horst Huettel. Wskazuje też, co mogło zdecydować o takim wzroście formy zawodników Stefana Horngachera.

 • Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów. Odjeżdżają Polakom [TABELA]

  Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów. Odjeżdżają Polakom [TABELA]

  Nieudany początek sezonu sprawił, że Polscy skoczkowie zajmowali odległe miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Dopiero w Klingenthal poszło im nieco lepiej, dzięki czemu dosyć znacząco poprawili dorobek i zaliczyli nieznaczny awans. Mimo to nie mogą być przesadnie zadowoleni, albowiem drużyny będące przed nimi zapunktowały jeszcze lepiej i powiększyły przewagę. Oto klasyfikacja Pucharu Narodów po sobotnim konkursie w Klingenthal.

 • Żyła rozzłościł się po konkursie. Oto co powiedział dziennikarzom

  Żyła rozzłościł się po konkursie. Oto co powiedział dziennikarzom

  Piotr Żyła po sobotnim konkursie w Klingenthal po raz kolejny w swojej karierze włączył tryb "Cichy Pit". Był zły, przybity i do dziennikarzy mówił krótkimi zdaniami albo nawet pojedynczymi słowami. Choć mógł walczyć o czołowe pozycje, zajął miejsce tuż za najlepszą dziesiątką. Nie pocieszał go nawet najlepszy wynik w tym sezonie. - Nie miał szans - mówił trener Thomas Thurnbichler, który tłumaczył, że Żyła trafił na bardzo trudne warunki.