Sporty zimowe

 • Legenda Pucharu Świata szefem polskich skoków? Jednoznaczna odpowiedź

  Legenda Pucharu Świata szefem polskich skoków? Jednoznaczna odpowiedź

  Z informacji Sport.pl wynika, że poszukujący nowego szefa skoków narciarskich Polacy skontaktowali się w tej sprawie z byłym dyrektorem Pucharu Świata, Walterem Hoferem. W ciągu 28 lat rządzenia najważniejszym cyklem w skokach stał się jego legendą, a teraz pomaga wielu krajom z cienia. Austriak w rozmowie ze Sport.pl potwierdza, że jest w kontakcie z kilkoma federacjami.

 • Zniszczoł ujawnia, co naprawdę zrobili Żyła ze Stochem. Burza po konkursie w Lahti

  Zniszczoł ujawnia, co naprawdę zrobili Żyła ze Stochem. Burza po konkursie w Lahti

  Niedzielne zachowanie Kamila Stocha i Piotra Żyły, którzy nie pogratulowali na skoczni Aleksandrowi Zniszczołowi zajęcia miejsca na podium, zrodziło wiele negatywnych komentarzy w sieci. W rozmowie ze Sport.pl do sytuacji odniósł się już trener polskich skoczków - Thomas Thurnbichler. Teraz na portalu sportowefakty.pl sytuację skomentował sam Zniszczoł. I nie zostawił on wątpliwości, jak naprawdę wyglądała niedzielna sytuacja.

 • Wielka rewolucja w Raw Air. Organizatorzy mocno namieszali w zasadach

  Wielka rewolucja w Raw Air. Organizatorzy mocno namieszali w zasadach

  Do końca sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich zostały cykl Raw Air oraz weekend lotów w Planicy. Norwegowie cały czas próbują uatrakcyjnić woje zawody, by zyskiwały co roku coraz większą renomę. Najnowsze zmiany są naprawdę rewolucyjne, ale jednocześnie można uznać je za co najmniej dyskusyjne. Na norweskich skoczniach zobaczymy pięciu polskich skoczków i trzy skoczkinie.

 • Stało się! Justyna Kowalczyk wróciła do biegania. Walczyła z legendarną rywalką

  Stało się! Justyna Kowalczyk wróciła do biegania. Walczyła z legendarną rywalką

  Justyna Kowalczyk-Tekieli miała wielki wkład w budowę zainteresowania biegami narciarskimi w Polsce. Łącznie zdobyła aż pięć medali olimpijskich! Przez lata fani śledzili jej rywalizację z Norweżkami Marit Bjoergen czy Therese Johaug. W niedzielę doszło do kolejnego polsko-norweskiego starcia w biegach narciarskich. Kowalczyk znów zmierzyła się z Johaug. Niestety, szybko okazało się, że nie będzie to rywalizacja tak wyrównana jak przed laty.

 • Burza po podium Zniszczoła. Co zrobili Żyła i Stoch? Prawda wyszła na jaw

  Burza po podium Zniszczoła. Co zrobili Żyła i Stoch? Prawda wyszła na jaw

  Aleksander Zniszczoł pierwszy raz indywidualnie stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Po trzecim miejscu w Lahti na skoczni cieszyli się z nim jednak tylko Maciej Kot i Paweł Wąsek. W internecie pojawiło się sporo pytań o to, gdzie w tamtym momencie byli Kamil Stoch i Piotr Żyła. Okazuje się, że obaj już wcześniej pojechali do hotelu. - Mieliśmy fajną kolację i tam chłopaki pogratulowali Olkowi - wskazuje Thomas Thurnbichler, trener polskich skoczków.

 • Bohater Polaków przemówił po konkursie. Nagle wspomniał o Żyle

  Bohater Polaków przemówił po konkursie. Nagle wspomniał o Żyle

  Fińskie Lahti było w tym roku prawdziwym koszmarem dla czwórki Polaków. Do ich grona nie zalicza się Aleksander Zniszczoł. 29-latek oddał w niedzielę dwa równe skoki, dzięki czemu zajął miejsce w czołowej trójce konkursu. Jak przyznał przed kamerami Eurosportu, możliwość stanięcia na podium, szczególnie na tym obiekcie, wywołała w nim sporo emocji. Wyjaśnił, dlaczego był to dla niego wyjątkowy moment.

 • Internet zapłonął po tym, co zrobili Stoch i Żyła. I to po podium Zniszczoła

  Internet zapłonął po tym, co zrobili Stoch i Żyła. I to po podium Zniszczoła

  - Olek jest ogromnie mocny psychicznie - mówił Jan Szturc, gdy wszyscy zawodzili nad słabą psychiką Aleksandra Zniszczoła, który w Willingen nie utrzymał trzeciego i pierwszego miejsca. - Myślę, że będzie miał jeszcze tej zimy miejsca w "szóstce" i na podium - spokojnie przekonywał nasz trenerski nestor. I proszę: w niedzielę w Lahti Zniszczoł był trzeci w wyjątkowo wyrównanym i emocjonującym konkursie Pucharu Świata. To jego największy sukces w karierze i pierwszy sukces polskich skoków tej słabej zimy.

 • Thurnbichler reaguje. Oto skład Polaków na Raw Air

  Thurnbichler reaguje. Oto skład Polaków na Raw Air

  Dawid Kubacki za Pawła Wąska na Raw Air - taką decyzję podjął Thomas Thurnbichler po zakończeniu weekendu Pucharu Świata w Lahti. W przyszłym tygodniu rywalizacja odbędzie się w Oslo, a później także w Trondheim i Vikersund. To przedostatni akt trwającego sezonu w skokach narciarskich. Relacje na żywo z Raw Air na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

 • Zniszczoł zabrał tytuł Kubackiemu. Był 'rolowany' przez trenerów, ale dopiął swego

  Zniszczoł zabrał tytuł Kubackiemu. Był "rolowany" przez trenerów, ale dopiął swego

  Aleksander Zniszczoł był pewny, że w końcu skończy z sukcesem długą pogoń za podium i w Lahti wreszcie to sobie udowodnił. Trzecie miejsce w Finlandii było zasłużonym ukoronowaniem trudnej drogi walecznego skoczka. Maciej Maciusiak, były trener kadry B, mówi Sport.pl, że Zniszczoł odebrał tytuł "najbardziej cierpliwego z Polaków" Dawidowi Kubackiemu. Teraz może pomóc polskim skokom nie tylko jako obecny lider kadry, ale także ten, który podtrzyma sukcesy, gdy za jego plecami będzie się dokonywać wymiana pokoleniowa.

 • Kapitalny dzień Zniszczoła. Wyprzedził legendę. Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ

  Kapitalny dzień Zniszczoła. Wyprzedził legendę. Tak wygląda klasyfikacja generalna PŚ

  Aleksander Zniszczoł ponownie uratował honor Polaków w Lahti. Nie tylko był jedynym z piątki biało-czerwonych, który zameldował się w drugiej serii, ale i stanął na trzecim miejscu podium. Dzięki temu zdobył wiele cennych punktów i awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wyprzedził absolutną legendę skoków narciarskich. Do zmian doszło też w TOP 10. Oto klasyfikacja generalna PŚ po niedzielnym konkursie w Lahti.

 • Eksperci mówią jednym głosem po sukcesie Zniszczoła. Dostało się starszyźnie

  Eksperci mówią jednym głosem po sukcesie Zniszczoła. Dostało się starszyźnie

  Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata skoków narciarskich w Lahti. Nie dość, że to pierwsze "polskie" podium w tym sezonie, to najlepszy wynik w karierze 29-latka. Błyskawicznie na jego sukces zareagowali dziennikarze sportowi, którzy zwrócili uwagę na kilka interesujących rzeczy. "Wystarczy słuchać i ostro pracować, a nie grać mędrca" - podsumował Albert Fedorowicz z "Przeglądu Sportowego".

 • Mamy pierwsze podium w tym sezonie! Przełamanie! Aleksander okazał się wielki!

  Mamy pierwsze podium w tym sezonie! Przełamanie! Aleksander okazał się wielki!

  Aleksander Zniszczoł uratował honor polskich skoczków nie tylko w tym konkursie, ale i w całym sezonie. Mamy wreszcie Polaka na podium Pucharu Świata! Zniszczoł oddał dwa naprawdę dobre skoki, które dały mu trzecie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym w fińskim Lahti. To jego pierwsze samodzielne podium w karierze, wcześniej stawał tylko z drużyną. Najlepszy okazał się Austriak Jan Hoerl.

 • Zniszczoł odpalił w kwalifikacjach! Zaostrzył apetyty na konkurs

  Zniszczoł odpalił w kwalifikacjach! Zaostrzył apetyty na konkurs

  Aleksander Zniszczoł zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach do drugiego konkursu indywidualnego w Lahti. Polak potwierdził wysoką formę, którą prezentował w piątek i w sobotę. Lepsi od niego byli tylko Ryoyu Kobayashi, Daniel Tschofenig i Johann Andre Forfang. W konkursie zaprezentuje się komplet Polaków. Początek rywalizacji o 16:00, relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

 • Mamy pierwsze podium w tym sezonie PŚ! Kapitalne skoki Zniszczoła [ZAPIS RELACJI]

  Mamy pierwsze podium w tym sezonie PŚ! Kapitalne skoki Zniszczoła [ZAPIS RELACJI]

  Pięciu polskich skoczków zobaczyliśmy w niedzielnym konkursie Pucharu Świata na dużej skoczni w fińskim Lahti, ale tylko jeden punktował. Te zawody będą niezapomniane dla Aleksandra Zniszczoła, któy oddał dwa naprawdę dobre skoki i dały mu one podium. Zajął trzecie miejsce i jako pierwszy Polak w tym sezonie stanął na "pudle".

 • Legendarna rywalka Justyny Kowalczyk ogłosiła decyzję. Sensacja!

  Legendarna rywalka Justyny Kowalczyk ogłosiła decyzję. Sensacja!

  Przez wielu kibiców i ekspertów Therese Johaug jest uznawana za jedną z najlepszych biegaczek narciarskich w historii tego sportu. Po sezonie 2021/22 i igrzyskach olimpijskich w Pekinie Norweżka postanowiła zakończyć karierę. Po niemal dwóch latach Johaug przekazała sensacyjne wieści o powrocie do profesjonalnego sportu. "Będę startowała na mistrzostwach świata" - zdradziła zawodniczka.

Copyright © Agora SA