Sporty zimowe

 • FIS przekroczył granicę absurdu. Po tych słowach polski skoczek będzie wściekły

  FIS przekroczył granicę absurdu. Po tych słowach polski skoczek będzie wściekły

  Paweł Wąsek zakwalifikował się do niedzielnego konkursu, a mimo to nie pojawił się na rozbiegu. Powód? Ktoś z obsługi zabrał sprzęt Polaka pod jego nieobecność i posłał w dół skoczni. Incydent wywołał ogromne poruszenie i rozwścieczył samego Thomasa Thurnbichlera. Teraz głos w sprawie zabrał też Sandro Pertile. Wyjaśnił, dlaczego FIS nie zdecydował się dopuścić 24-latka do rywalizacji. Jego odpowiedź była jednak dość wymijająca.

 • To już pewne! Wielki powrót do polskiej kadry. Thurnbichler zdecydował

  To już pewne! Wielki powrót do polskiej kadry. Thurnbichler zdecydował

  Znamy pierwsze decyzje trenera dotyczące składu Polaków na kolejne zawody Pucharu Świata i reakcję na fatalne wyniki w pierwsze dwa weekendy sezonu. - Na pewno Maciej Kot dołączy do drużyny w Klingenthal i Olek Zniszczoł pojedzie na Puchar Kontynentalny - przekazał w rozmowie dla Polskiego Związku Narciarskiego Thomas Thurnbichler.

 • Polska ma nową perełkę w narciarstwie alpejskim. Koszmar Gąsienicy-Daniel

  Polska ma nową perełkę w narciarstwie alpejskim. Koszmar Gąsienicy-Daniel

  Magdalena Łuczak już po raz trzeci w tym sezonie zapunktowała w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim. Tym razem Polka znalazła się w najlepszej "30" zawodów rozgrywanych w kanadyjskim Tremblant. Ponownie triumfowała Włoszka Federica Brignone, fatalnie wypadła za to Maryna Gąsienica-Daniel, która nie ukończyła pierwszego przejazdu.

 • Kapitalny występ Polaków w Pucharze Świata. Kolejne miejsce na podium

  Kapitalny występ Polaków w Pucharze Świata. Kolejne miejsce na podium

  Polskie trójki w sprincie drużynowym w łyżwiarstwie szybkim znakomicie spisują się w trwającym Pucharze Świata. W klasyfikacji generalnej zarówno panie jak i panowie są na podium, a w dzisiejszych zawodach w norweskim Stavanger to trójka Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek zakończyła zmagania na podium.

 • Polska delegat FIS-u wyjaśnia. To dlatego Wąsek nie mógł skoczyć

  Polska delegat FIS-u wyjaśnia. To dlatego Wąsek nie mógł skoczyć

  Chociaż Paweł Wąsek zakwalifikował się do pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Lillehammer, to nie mógł w nich oddać skoku. Powód? Brak sprzętu. Co prawda w przeszłości bywały sytuacje, że skoczkowie skakali poza kolejnością, to tym razem nie zrobiono wyjątku. - Teraz w Pucharze Świata są o wiele bardziej rygorystyczne przepisy - wyjaśniała Faustyna Malik, polska delegat FIS w rozmowie z Interią.

 • Brutalne słowa ekspertów po PŚ w Lillehammer. 'Nie ma sensu'

  Brutalne słowa ekspertów po PŚ w Lillehammer. "Nie ma sensu"

  "Dołujące", "źle to wygląda", "jak nie idzie to nie idzie" - takie frazy można znaleźć w wypowiedziach ekspertów po niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Punktowało w nich tylko dwóch Polaków - Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Komentatorzy zwracali uwagę, że nie było kroku naprzód po sobotnich zawodach. Padły też mocne słowa o formie Kamila Stocha i jego współpracy z Thomasem Thurnbichlerem.

 • To powinno stanowczo wybrzmieć! 'Nie jedziemy na najbliższy Puchar Świata'

  To powinno stanowczo wybrzmieć! "Nie jedziemy na najbliższy Puchar Świata"

  Nie trzeba szkiełka i oka, żeby widzieć w jak dużym kryzysie są polskie skoki. A ten kryzys ma twarz Kamila Stocha. Mistrz zaliczył najbardziej spektakularny zjazd. W niedzielę w Lillehammer był najgorszy z Polaków. A najgorsze, że wszyscy nasi skoczkowie przy rywalach ze światowej czołówki wyglądają jak ślimaki lub żółwie przy chartach.

 • Katastrofa Polaków. Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata

  Katastrofa Polaków. Tak wygląda klasyfikacja generalna Pucharu Świata

  Stefan Kraft pozostaje niepokonany w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po czterech konkursach ma komplet zwycięstw i 400 punktów na koncie. Zbudował sobie pokaźną przewagę nad rywalami, a w szczególności nad Polakami. Naszym najwyższej sklasyfikowanym zawodnikiem jest Dawid Kubacki, który zajmuje odległą... 24. lokatę. W niedzielnym konkursie punkty zdobył jeszcze Piotr Żyła. Oto aktualna klasyfikacja generalna PŚ po weekendzie w Lillehammer.

 • Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów w skokach. Dorobek Polaków to jakiś absurd

  Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Narodów w skokach. Dorobek Polaków to jakiś absurd

  Polscy skoczkowie ponownie nie poradzili sobie w zawodach Pucharu Świata. W trakcie niedzielnego konkursu w Lillehammer do drugiej serii awansowało zaledwie dwóch naszych zawodników. Najlepszy Dawid Kubacki zajął 22. miejsce, a Piotr Żyła był 25. Postawa Biało-Czerwonych dotkliwie odbija się na klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów, w której Polska zajmuje bardzo odległe miejsce.

 • Koszmar polskich skoczków w Lillehammer. Miało być zupełnie inaczej

  Koszmar polskich skoczków w Lillehammer. Miało być zupełnie inaczej

  Tylko dwóch Polaków zapunktowało w konkursie na dużej skoczni w norweskim Lillehammer. Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli ostatnie miejsca dające prawo skoku w drugiej serii. W niej poszło im nieco lepiej, ale skoki wszystkich były dalekie od oczekiwań i ich możliwości. Niestety, nie wszyscy oddali swoje skoki. Prawdziwego pecha miał Paweł Wąsek, który nie mógł wystartować z przez głupotę osoby z obsługi zawodów. Najlepszy okazał się ponownie Stefan Kraft.

 • Skandaliczna decyzja FIS. Dlatego polski skoczek nie wystartował. 'Sorry, nara'
 • Koszmarny występ Polaków w Lillehammer. Niewiele brakowało do totalnego blamażu [ZAPIS RELACJI]
 • Ukrainiec przeskoczył wszystkich Polaków. Stoch na szarym końcu

  Ukrainiec przeskoczył wszystkich Polaków. Stoch na szarym końcu

  Reprezentanci Polski w komplecie zameldowali się w niedzielnym konkursie na skoczni dużej w Lillehammer. Najwyższe miejsce w kwalifikacjach zajął Dawid Kubacki. Polak skakał jednak w skrajnie niesprzyjających warunkach i mimo że oddał jedną z najkrótszych prób, to zajął wysoką, 20. lokatę. O tym, w jak dużym kryzysie są Polacy, świadczy też fakt, że wyżej od nich sklasyfikowano m.in. Jewhena Marusiaka. Ostatecznie kwalifikacje wygrał Stefan Kraft.

 • Komplet Polaków w konkursie w Lillehammer, ale wszyscy za Ukraińcem [ZAPIS RELACJI]
 • Były mistrz olimpijski w skokach oskarża jury. Dyrektor zareagował

  Były mistrz olimpijski w skokach oskarża jury. Dyrektor zareagował

  W sobotnie popołudnie w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich odbył się konkurs indywidualny w norweskim Lillehammer. Polscy zawodnicy znów nie spisali się zbyt dobrze, podobnie jak Norweg Daniel-Andre Tande. Dla 29-latka był to pierwszy konkurs w sezonie, jednak nie zdołał nawet awansować do drugiej serii. - Właściwie nic nie dało się zrobić, biorąc pod uwagę warunki, w jakich mnie tu wypuszczono - mówił po zawodach.