Sporty zimowe

 • Małysz mówi wprost o rewolucji w kadrze. Wiadomo, co z przyszłością Thurnbichlera

  Małysz mówi wprost o rewolucji w kadrze. Wiadomo, co z przyszłością Thurnbichlera

  Polscy skoczkowie w tym sezonie nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Ich nie najlepsze wyniki są przedmiotem gorącej dyskusji, również w gabinetach PZN. Tam pojawiają się wręcz rewolucyjne pomysły dotyczące kadry, co w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" potwierdził Adam Małysz. Ujawnił również plany związku wobec Thomasa Thurnbichlera.

 • Prezydent Andrzej Duda w akcji. 'Na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce' [WIDEO]

  Prezydent Andrzej Duda w akcji. "Na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce" [WIDEO]

  Andrzej Duda jest wielkim fanem jazdy na nartach. W związku z tym od lat bierze udział w charytatywnym slalomie organizowanym na rzecz fundacji Handicap Zakopane. W niedzielę odbył się on już po raz dziesiąty, a wyjątkową edycję uroczyście otworzył prezydent. - To dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność - powiedział, a następnie skierował kilka słow do sportowców z niepełnosprawnościami. Przekazał też przedmioty na aukcję na rzecz fundacji.

 • Sensacyjna decyzja Thurnbichlera. Nie miał wyjścia. Przewrót w kadrze skoczków

  Sensacyjna decyzja Thurnbichlera. Nie miał wyjścia. Przewrót w kadrze skoczków

  Dawid Kubacki ma za sobą bardzo nieudany start w zawodach Pucharu Świata w Oberstdorfie. W sobotnim konkursie indywidualnym zajął bardzo odległe miejsce, natomiast w niedzielę odpadł już w kwalifikacjach, w dodatku zaliczając bolesny upadek przy lądowaniu. W związku z tym Thomas Thurnbichler ogłosił, co w najbliższym czasie czeka doświadczonego skoczka. Zapadła decyzja, która zszokuje wielu kibiców.

 • Fatalne wieści dla Małysza i Stocha po konkursie w Oberstdorfie

  Fatalne wieści dla Małysza i Stocha po konkursie w Oberstdorfie

  Stefan Kraft okazał się zwycięzcą niedzielnego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, przez co powiększył przewagę nad rywalami w walce o Kryształową Kulę. Jednocześnie Austriak pnie się coraz wyżej w jednej z historycznych klasyfikacji, właśnie pod kątem liczby zwycięstw. Wygrana w Oberstdorfie była jego 40. triumfem w Pucharze Świata. Tym samym udało mu się wyprzedzić i Adama Małysza, i Kamila Stocha.

 • Thurnbichler zachwycony tym, co zrobił Stoch. Odlot w Oberstdorfie. 'Mistrz'

  Thurnbichler zachwycony tym, co zrobił Stoch. Odlot w Oberstdorfie. "Mistrz"

  - Czuję, że jest jakaś rezerwa, a skoki są przecież na bardzo wysokim poziomie - mówił po wyrównaniu najlepszego wyniku w tym sezonie Kamil Stoch. W niedzielę Polak był jedenasty i znów cieszył się z bardzo dobrych, długich lotów. Trener Thomas Thurnbichler przekonuje, że jego skoczka stać na bycie liderem polskiej kadry do końca sezonu.

 • Świetny Stoch w Oberstdorfie! Wyrównał najlepszy wynik w sezonie

  Świetny Stoch w Oberstdorfie! Wyrównał najlepszy wynik w sezonie

  Kamil Stoch wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie Pucharu Świata! Polak zajął jedenaste miejsce w konkursie na skoczni mamuciej w Oberstdorfie, a po jego próbach było widać, że wróciła radość ze skakania. Komplet Polaków zameldował się w drugiej serii. Wiele wskazywało na to, że konkurs wygra Ryoyu Kobayashi, ale triumfatorem okazał się Stefan Kraft. Tym samym Austriak wyprzedził Stocha i Adama Małysza w liczbie wygranych konkursów w historii Pucharu Świata.

 • Niemieccy kibice aż odwrócili wzrok po upadku Kubackiego. 'Był z mojej głupoty'
 • To się stało o rok za późno. Polski mistrz świata dostał wielkie zawody u siebie

  To się stało o rok za późno. Polski mistrz świata dostał wielkie zawody u siebie

  Możliwe, że Oskar Kwiatkowski trochę nie miał szczęścia, ale na pewno nie miał formy, jaką bardzo chciał mieć na historyczny Puchar Świata w Polsce. Nasz najlepszy snowboardzista zajął 11. i ósme miejsce w gigantach równoległych w Krynicy. Nieźle, ale nie w porównaniu z wynikami sprzed roku, gdy został mistrzem świata, a w Pucharze Świata do ostatniego startu walczył o Kryształową Kulę i zajął trzecie miejsce.

 • Ogromny pech Kubackiego w kwalifikacjach. Spełnił się czarny scenariusz

  Ogromny pech Kubackiego w kwalifikacjach. Spełnił się czarny scenariusz

  Niedzielne zmagania w Oberstdorfie rozpoczęły się od kwalifikacji z udziałem czterech Polaków. Jako pierwszy na belce zasiadł Dawid Kubacki, który po nieudanym skoku zaliczył fatalnie wyglądający upadek. To sprawiło, że nie uzyskał awansu do konkursu, w którym wystąpią natomiast Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Ponownie czołówkę zdominowali Austriacy oraz Słoweńcy, najlepszy okazał się Stefan Kraft.

 • Upadek Dawida Kubackiego. Wiadomo, co się stało [WIDEO]

  Upadek Dawida Kubackiego. Wiadomo, co się stało [WIDEO]

  Niedziela w Oberstdorfie rozpoczęła się koszmarnie dla Dawida Kubackiego. Nie dość, że Polak oddał krótki skok w kwalifikacjach, to na domiar złego zaliczył dość groźnie wyglądający upadek. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało. Po wszystkim stanął przed kamerami i udzielił komentarza w sprawie. Wyjaśnił, co przyczyniło się do tego niefortunnego zdarzenia.

Copyright © Agora SA