Sporty zimowe

 • Wiadomo, co Apoloniusz Tajner będzie teraz robił. Wcale nie odchodzi na emeryturę
 • Pierwsze plany Małysza. Zapowiada rozmowę ze Stochem. 'Wspominał, że ma kaca moralnego'

  Pierwsze plany Małysza. Zapowiada rozmowę ze Stochem. "Wspominał, że ma kaca moralnego"

  - Nie czułem, żeby pomiędzy nami był jakiś konflikt. Bardziej, że ja otwarcie wyrażałem swoje zdanie. I miałem do tego prawo - mówi Sport.pl Adam Małysz o słownych przepychankach z polskimi skoczkami z końcówki zeszłego sezonu. Nowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego zapowiada, że nie wycofa się z angażowania się w skoki, ale także wskazuje, że będzie uczestniczył także w życiu innych dyscyplin, których właśnie stał się szefem.

 • Historyczna zmiana w polskim narciarstwie. Adam Małysz oficjalnie prezesem PZN
 • Tajner ustępuje Małyszowi. 'Będziemy mieć najsilniejszą kadrę'

  Tajner ustępuje Małyszowi. "Będziemy mieć najsilniejszą kadrę"

  Adam Małysz w sobotę zostanie oficjalnie ogłoszony nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Były skoczek przejmie posadę po Apoloniuszu Tajnerze. - Adam pchnie związek do przodu - przekonuje w wywiadzie dla TVP Sport ustępujący prezez związku.

 • Apoloniusz Tajner odznaczony medalem przez prezydenta. Duda: To dla mnie ważne

  Apoloniusz Tajner odznaczony medalem przez prezydenta. Duda: To dla mnie ważne

  - Cieszę się, że mogłem przybyć na chwilę do Krakowa, aby wręczyć to odznaczenie prezesowi Tajnerowi. To dla mnie ważne. To odznaczenie za to, że polskie narciarstwo odzyskuje należne mu miejsce wśród tych, którzy liczą się na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenie ustępującemu prezesowi Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniuszowi Tajnerowi. Stało się to podczas zjazdu, na którym zostanie wyłoniony nowy prezes.

 • Nie żyje Zbigniew Banet. Tajner przekazał smutną wiadomość na start zjazdu PZN
 • Małysz obraził się i uciekł. Teraz przejmuje władzę w PZN. Ogromne ryzyko

  Małysz obraził się i uciekł. Teraz przejmuje władzę w PZN. Ogromne ryzyko

  Niegdyś Apoloniusz Tajner zrobił z niego mistrza, a teraz mianował na swojego następcę. Adam Małysz przejmuje stanowisko prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Jako legenda sportu wiele ma do stracenia, bo misja przed nim niełatwa. A pytań, czy były już dyrektor w PZN podoła, od kilku tygodni jest więcej niż odpowiedzi. - Jeżeli dyrektor się obraża i wyjeżdża z Planicy, bo został obrażony przez zawodników, no to bardzo przepraszam... To jak teraz wejdzie na salę prezes Małysz? - zastanawia się w rozmowie ze Sport.pl Tomasz Redwan, ekspert ds. marketingu sportowego.

 • Rewolucja w skokach narciarskich na igrzyskach. MKOl zatwierdził wreszcie zmiany
 • Kamil Stoch wyprowadził się z Polski na kilka tygodni. 'Uwielbiam to miejsce'
 • Rosjanie zachwyceni gestem Norwegów. 'Oni się nas boją'

  Rosjanie zachwyceni gestem Norwegów. "Oni się nas boją"

  Rosyjscy biegacze narciarscy nie będą mogli rywalizować z resztą stawki w nadchodzącym sezonie. W związku z tym trener reprezentacji Norwegii powiesił zdjęcie jednego ze sportowców z tego kraju, aby zmotywować swoich podopiecznych. Ten bardzo nietypowy pomysł bardzo spodobał się Rosjanom.

 • Zmiany w biathlonowym PŚ. Kontrowersyjny przepis zlikwidowany. 'Komu to potrzebne?'
 • Wielkie zmiany u Ryoyu Kobayashiego. Znany trener przygotuje go do startów
 • Rosjanin oburzony słowami Klaebo. 'Nie chcę tego słuchać'

  Rosjanin oburzony słowami Klaebo. "Nie chcę tego słuchać"

  Niemal od początku inwazji na Ukrainę nowerscy biegacze apelowali o wykluczenie Rosjan z rywalizacji na arenie międzynarodowej. Szczególnie na taką decyzję naciskał Johannes Klaebo. Postawa i wypowiedzi lidera norweskiej drużyny nie spodobały się Aleksandrowi Bolszunowi, który w ostrych słowach skomentował zachowanie Norwega.

 • Kontrowersyjna decyzja IBSF. Rosjanie świętują

  Kontrowersyjna decyzja IBSF. Rosjanie świętują

  - W skrócie mogę powiedzieć, że sprawiedliwość zatriumfowała, a rozsądne i uzasadnione argumenty naszej strony zostały przyjęte i odpowiednio ocenione przez prawników - powiedział rosyjski minister sportu Oleg Matysin. Odniósł się on w ten sposób do decyzji Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu, która zdecydowała się dopuścić do udziału w zwodach rosyjskich sportowców.

 • Christian Kathol: Mierzenie krocza zawodników było czymś niezręcznym. Znaleźliśmy rozwiązanie