Sporty zimowe

 • Burza wokół wyczynu Kobayashiego. Dyrektor PŚ zaczął wyliczać. 'Absolutnie'

  Burza wokół wyczynu Kobayashiego. Dyrektor PŚ zaczął wyliczać. "Absolutnie"

  Ryoyu Kobayashi w środę zszokował świat i pobił nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego. Podczas specjalnego wydarzenia w Islandii był bliski przekroczenia granicy 300 metrów. Ostatecznie wylądował na 291 metrze. Wyczyn Japończyka skomentował w rozmowie ze Sport.pl Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata.

 • Tak Małysz skomentował wyczyn Kobayashiego. Ostro. 'FIS blokuje rozwój'

  Tak Małysz skomentował wyczyn Kobayashiego. Ostro. "FIS blokuje rozwój"

  - To nie jest fajne w FIS, że blokują rozwój. Nie unikną przecież tego, że będzie pogoń za odległościami - podkreślił Adam Małysz w rozmowie z Interią. W ten sposób prezes PZN skrytykował międzynarodową federację za opieszałość w kwestii rozbudowy mamucich obiektów. Kibice i zawodnicy marzą o lotach w granicy 300 m, a te są możliwe, co pokazuje przykład Ryoyu Kobayashiego. W środowe popołudnie nieoficjalnie zmiażdżył rekord świata.

 • FIS mocno reaguje na rekord Kobayashiego! 'Nie zostanie uznany'

  FIS mocno reaguje na rekord Kobayashiego! "Nie zostanie uznany"

  Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) skomentowała rekordowy skok, jaki w środę na Islandii oddał Ryoyu Kobayashi. Federacja nie pozostawiła najmniejszych wątpliwości, jaki jest jej stosunek do fenomenalnego osiągnięcia japońskiego zawodnika oraz do dalszych skoków, mających na celu złamanie bariery 300 m.

 • Absolutnie sensacyjny skok Kobayashiego! Najdłuższy w historii. Rekord świata [WIDEO]

  Absolutnie sensacyjny skok Kobayashiego! Najdłuższy w historii. Rekord świata [WIDEO]

  Ryoyu Kobayashi pobił nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego! Podczas specjalnego wydarzenia w Islandii, zorganizowanego przez jednego ze sponsorów, Japończyk próbował przebić granicę 300 metrów. To mu się nie udało, ale był naprawdę blisko, natomiast przy jego wyniku oficjalny rekord wypada blado. Skoczek zabrał już głos w mediach społecznościowych, jego wpis jest dość zaskakujący. FIS zapowiada oficjalną reakcję na wyczyn Japończyka.

 • Multimedalista olimpijski wraca z emerytury. Legendarny sportowiec zmieni kraj!

  Multimedalista olimpijski wraca z emerytury. Legendarny sportowiec zmieni kraj!

  Jeden z najbardziej utytułowanych narciarzy alpejskich w historii Marcel Hirscher ogłosił we wrześniu 2019 roku, że kończy sportową karierę. Niespodziewanie, po blisko pięciu latach emerytury, chce wrócić do zawodowych startów. Gdyby tego było mało, zdradził, że nie będzie jednak reprezentował Austrii, tylko inny europejski kraj.

 • A jednak! Ważna osoba zostaje w PZN! Dostał nową rolę
 • Kamil Stoch zaskoczył wpisem na Instagramie. Kibice nie spodziewali się tego, co zobaczą
 • Oficjalnie: PZN reaguje ws. doniesień o Kamilu Stochu. Wszystko jasne

  Oficjalnie: PZN reaguje ws. doniesień o Kamilu Stochu. Wszystko jasne

  "Informacja o tym, że Michal Doleżal może pracować indywidualnie z Kamilem Stochem trafiła do nas w czasie spotkań komitetów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w Pradze. Wtedy przekazały ją źródła ze Słowenii i Czech" - informował Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl, pisząc o planach Stocha na kolejny sezon Pucharu Świata. Teraz do tych doniesień oficjalnie odnosi się Polski Związek Narciarski.

 • Wszystko jasne! Małysz potwierdza. Sensacyjny komunikat ws. Kamila Stocha

  Wszystko jasne! Małysz potwierdza. Sensacyjny komunikat ws. Kamila Stocha

  W poprzednim tygodniu Jakub Balcerski ze Sport.pl informował, że Kamil Stoch może współpracować indywidualnie z Michalem Dolezalem, byłym trenerem polskich skoczków. Szczegóły odnośnie potencjalnej pracy tego duetu były dotychczas nieznane. Cała operacja mogła odbyć się z pominięciem Polskiego Związku Narciarskiego (PZN). Ten zapowiedział, że wkrótce zabierze głos w sprawie.

 • Zmiany w polskich skokach! Rezygnacja po latach. Małysz będzie miał nową funkcję

  Zmiany w polskich skokach! Rezygnacja po latach. Małysz będzie miał nową funkcję

  Polscy skoczkowie zawiedli w minionym sezonie i z tego powodu w Polskim Związku Narciarskim spodziewane były zmiany. I w końcu do nich doszło. Jak przekazało TVP Sport, z fukcji koordynatora skoków narciarskich zrezygnował Łukasz Kruczek. Jego obowiązki przejmie Adam Małysz. - Mam nadzieję, że będzie to trwało krótko - powiedział prezes PZN.

 • Kosmiczny wyczyn Kobayashiego! Poleciał dalej niż rekord świata!

  Kosmiczny wyczyn Kobayashiego! Poleciał dalej niż rekord świata!

  Sezon Pucharu Świata 2023/2024 w skokach narciarskich dawno już dobiegł końca, ale Ryoyu Kobayashi nie ma zamiaru odpoczywać. Japończyk ustanowił właśnie nowy nieoficjalny rekord świata! Dokonał tego na skoczni Hlidarfjall w Islandii, która umożliwia loty ponad 300-metrowe. Całe wydarzenie ma związek z głównym sponsorem skoczka.

 • Adam Małysz ujawnia po latach. Brutalnej prawdy dowiedział się od przyjaciół

  Adam Małysz ujawnia po latach. Brutalnej prawdy dowiedział się od przyjaciół

  Adam Małysz na początku XXI wieku stał się największą ikoną Polski. Włodzimierz Szaranowicz określał go mianem "ambasadora, który wprowadzał nasz kraj w skok cywilizacyjny". Wielkie sukcesy, popularność i uwielbienie milionów fanów to jednak tylko jedna strona kariery mistrza z Wisły. W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Małysz ze smutkiem przyznał, że słyszał słowa, które go zabolały.

 • 'Najpiękniejsza łyżwiarka świata' zadziwiła wszystkich. Co za komunikat

  "Najpiękniejsza łyżwiarka świata" zadziwiła wszystkich. Co za komunikat

  Jutta Leerdam to jedna z najpopularniejszych łyżwiarek na świecie. Sławę zawdzięcza nie tylko sukcesom na torze, ale też wyjątkowej urodzie. Od roku pozostaje w związku z gwiazdą internetu Jakiem Paulem. Teraz wokół Holenderki zebrały się czarne chmury. Jej dotychczasowy klub nie przedłużył z nią kontraktu, a to sprawia, że jej kariera na dwa lata przed igrzyskami w Mediolanie stanęła pod znakiem zapytania.

 • Gigant skoków narciarskich upada. Bałagan na całego. Wstrząsające

  Gigant skoków narciarskich upada. Bałagan na całego. Wstrząsające

  Matti Nykaenen, Matti Hautamaeki, Janne Ahonen - to byli giganci fińskich skoków narciarskich. Od lat jednak tamtejsze skoki są w prawdziwej zapaści, a w minionym sezonie najlepszy z Finów Niko Kytosaho zakończył rywalizację w Pucharze Świata na odległym 30. miejscu. Okazuje się, że problem jest o wiele bardziej poważny i w fińskim związku mówi się o wielomilionowych stratach finansowych.

 • Tak dzisiaj wygląda córka gwiazdy polskiego sportu i słynnej aktorki. Poznajesz?

  Tak dzisiaj wygląda córka gwiazdy polskiego sportu i słynnej aktorki. Poznajesz?

  Ponad dwie dekady temu Mariusz Czerkawski i Izabella Scorupco uchodzili za zgrane małżeństwo. Ich miłość nie przetrwała jednak próby czasu i para rozwiodła się po dwóch latach. Owocem ich miłości jest Julia, która wyrosła na piękną kobietę. I to właśnie dziś mówi się więcej o niej niż o jej rodzicach. 26-latka na co dzień wiedzie szczęśliwe życie z dala od Polski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.