Sporty zimowe

 • FIS namieszał. Thurnbichler niezadowolony. Szalony plan na loty w Oberstdorfie

  FIS namieszał. Thurnbichler niezadowolony. Szalony plan na loty w Oberstdorfie

  W czwartkowe popołudnie miał odbyć się trening oraz kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Oberstdorfie. Jednak z powodu porywczego wiatru jakiekolwiek skoki nie były możliwe, co spowodowało całkowite zmiany w planie zawodów na ten weekend. Skakanie rozpocznie się od piątkowego konkursu duetów, który w ogłoszonej formie może skończyć się w niespełna godzinę. Przeciwko takiemu rozwiązaniu głosował trener polskiej kadry.

 • Fatalne wieści z Oberstdorfu. Jest decyzja. Spełnił się czarny scenariusz

  Fatalne wieści z Oberstdorfu. Jest decyzja. Spełnił się czarny scenariusz

  W ten weekend zaplanowano zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Na mamucie w Oberstdorfie skoczkowie mają rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych oraz w jednym konkursie duetów. Jednak warunki pogodowe w niemieckiej miejscowości nie pozwalają na spokojne skakanie w czwartek. Zapadła decyzja o odwołaniu serii treningowej i kwalifikacji.

 • To się dzieje! Wiosną ruszy budowa gigantycznej skoczni. 11 km za polską granicą

  To się dzieje! Wiosną ruszy budowa gigantycznej skoczni. 11 km za polską granicą

  Po raz ostatni Harrachov gościł najlepszych skoczków świata w 2014 roku. Niewykluczone, że po ponad dekadzie przerwy zawodnicy ponownie zawitają do Czech. Nasi południowi sąsiedzi mają dość odważne plany wobec jednej ze skoczni, którą chcą przebudować. Prace mają ruszyć już w kwietniu tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Harrachovie powstanie obiekt, którego świat jeszcze nie widział.

 • Osiem krajów chce utworzyć 'superligę'. O Polsce ani słowa

  Osiem krajów chce utworzyć "superligę". O Polsce ani słowa

  Superliga - tę nazwę kibice piłkarscy kojarzą doskonale. Projekt rozgrywek tworzonych przez największych futbolowych gigantów poza strukturami UEFA na razie nie doczekał się realizacji. Być może powiedzie się... w biegach narciarskich. Na podobne rozwiązania wpadli przedstawiciele związków ośmiu najbardziej liczących się nacji. Polski w tym gronie trudno się doszukiwać. W tle jest poważny konflikt z władzami FIS.

 • Kasai oddał skok i się zaczęło. Niebywałe sceny [WIDEO]

  Kasai oddał skok i się zaczęło. Niebywałe sceny [WIDEO]

  W czerwcu skończy 52 lata, a cały czas chce mu się skakać i wychodzi mu to znakomicie. Noriaki Kasai podczas ostatniego weekendu w Sapporo zdobył historyczny punkt Pucharu Świata jako najstarszy skoczek w historii. Teraz dołożył kolejny sukces. W czwartek wygrał lokalne japońskie zawody. A jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Już niedługo ponownie wystartuje w elicie.

 • Afera w kadrze skoczków. Trener nie wytrzymał. Radykalny krok

  Afera w kadrze skoczków. Trener nie wytrzymał. Radykalny krok

  Afery w norweskich skokach ciąg dalszy. Po tym, jak zawodnicy jasno opowiedzieli się przeciwko Alexandrowi Stoecklowi, nad austriackim trenerem zawisły czarne chmury. Po trzech weekendach absencji w końcu miał ponownie towarzyszyć im podczas Pucharu Świata. Tak się jednak nie stanie, przynajmniej na razie. Szkoleniowiec tuż przed weekendem w Oberstdorfie podjął radykalny krok.

 • Kasai w wielkim stylu wrócił do PŚ i to nie koniec. Wiemy, co dalej z Japończykiem
 • Wielki powrót triumfatora Pucharu Świata. Nie było go prawie miesiąc

  Wielki powrót triumfatora Pucharu Świata. Nie było go prawie miesiąc

  Prawie miesiąc trwała przerwa Halvora Egnera Graneruda od startów w Pucharze Świata. Obrońca Kryształowej Kuli jest bez formy w tym sezonie, co szczególnie mocno było widać podczas Turnieju Czterech Skoczni. Źle zniósł fakt, że nie został wybrany do drużyny na konkurs na mistrzostwach świata w lotach. Odpuścił kilka ostatnich konkursów, ale teraz wraca z nowymi siłami na kolejne zawody.

 • Adam Małysz ujawnia szczegóły. Wielki sukces. Przełom

  Adam Małysz ujawnia szczegóły. Wielki sukces. Przełom

  - Liczymy na to, że będzie fajna impreza i otrzymamy wysokie oceny. Robimy wszystko, żeby tak właśnie było - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Interią Sport. Dziennikarze opisali, jak polscy działacze wykorzystali sukces Oskara Kwiatkowskiego oraz Aleksandry Król i doprowadzili do organizacji Pucharu Świata w snowboardzie w naszym kraju.

 • Zmiana planów skoczków. Przez Niemców nie spotkają się z rodzinami

  Zmiana planów skoczków. Przez Niemców nie spotkają się z rodzinami

  Nie tak polscy skoczkowie narciarscy wyobrażali sobie powrót z Sapporo do Polski. Pierwotnie w poniedziałek wieczorem mieli zameldować się w domach. Z powodu strajków na niemieckich lotniskach utknęli jednak we Frankfurcie. To sprawiło, że przed kolejnymi zawodami do kraju już nie wrócą i z Frankfurtu udadzą się prosto z Oberstdorfu. Nie spotkają się więc ze swoimi rodzinami.

 • Granerud reaguje na burzę wokół kadry skoczków. Stanął w obronie kolegi

  Granerud reaguje na burzę wokół kadry skoczków. Stanął w obronie kolegi

  - Jest naszym mężem zaufania i wypowiada się w imieniu grupy, stoimy razem z nim - w takich słowach Halvor Egner Granerud zwrócił się do norweskich kibiców skoków narciarskich. Wokół tamtejszej kadry rozpętała się ogromna afera. Zawodnicy otwarcie domagają się zwolnienia Alexandra Stoekla. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nie wsparł jednak trenera, a jego najbardziej zaciekłego przeciwnika.

 • Koszmar Japończyka w Pucharze Świata. Diagnoza brzmi jak wyrok

  Koszmar Japończyka w Pucharze Świata. Diagnoza brzmi jak wyrok

  W trwającym sezonie Pucharu Świata ponownie jednym z lepszych zawodników w całej stawce jest Ryoyu Kobayashi. W poniedziałek jeden z jego kolegów z reprezentacji Japonii przekazał koszmarne informacje. Mowa o Naokim Nakamurze. Skoczek w tym sezonie najprawdopodobniej już nie pojawi się na skoczni. Wiele wskazuje na to, że kontuzjowanego skoczka w kadrze zastąpi... Noriaki Kasai!

 • Wielki zwrot w polskich skokach. Aż trudno uwierzyć. Trener podjął zaskakującą decyzję
 • Wiadomo, dlaczego Piotr Żyła został zdyskwalifikowany w Sapporo

  Wiadomo, dlaczego Piotr Żyła został zdyskwalifikowany w Sapporo

  - Weekend w Japonii nie był moim wymarzonym weekendem - ocenił Piotr Żyła w nagraniu dla Polskiego Związku Narciarskiego. 37-latek nie zdobył żadnych punktów w dwóch konkursach Pucharu Świata Sapporo, a z drugiego z nich został nawet zdyskwalifikowany za rozmiar kombinezonu. O co dokładnie chodziło, to wyjaśnił sam skoczek oraz Wojciech Topór, który w Sapporo zastępował Thomasa Thurnbichlera.

 • Kamil Stoch jak Lewandowski?! 'Show, jakiego świat nie widział'

  Kamil Stoch jak Lewandowski?! "Show, jakiego świat nie widział"

  Mecze piłki nożnej, spotkanie siatkówki, koncerty i inne wydarzenia kulturalne - te wszystkie eventy gościł już Stadion Narodowy. Czy warszawski obiekt byłby gotowy na przyjęcie... zawodów skoków narciarskich? To wcale nie musi być pomysł z gatunku "mission impossible". O szczegółach opowiedział Przemek Gawęda. Nazywa tę koncepcję szansą na "show, jakiego świat nie widział".

Copyright © Agora SA