Sporty zimowe

 • Thurnbichler zaskoczył polskich skoczków bardzo widocznymi i rewolucyjnymi zmianami. 'Nikt z nas się z tym nie spotkał'

  Thurnbichler zaskoczył polskich skoczków bardzo widocznymi i rewolucyjnymi zmianami. "Nikt z nas się z tym nie spotkał"

  Tego polscy skoczkowie na treningach jeszcze nie doświadczyli. U trenera Thomasa Thurnbichlera, który po zeszłym sezonie zastąpił Michala Doleżala, śpiewają, podają nazwy kolorów, a nawet liczą podczas skoków. Nowe metody przypadły zawodnikom do gustu, a z Austriakiem i jego sztabem mają się już dobrze rozumieć. Wreszcie odzyskują radość ze skakania.

 • Nowy trener skoczków wbija szpilę Doleżalowi. 'Irytacja'

  Nowy trener skoczków wbija szpilę Doleżalowi. "Irytacja"

  Polscy skoczkowie narciarscy przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie oddali pierwsze skoki tego lata. - Teraz pracujemy nad podstawami skoku - powiedział trener reprezentacji Polski, Thomas Thurnbichler, który w wywiadzie dla portalu Skijumping.pl odniósł się także do pracy wcześniejszych szkoleniowców.

 • Wialbe wyrzucona z Rady FIS. 'Wyraźny sygnał dla Rosji'

  Wialbe wyrzucona z Rady FIS. "Wyraźny sygnał dla Rosji"

  Sięgała po największe laury w biegach narciarskich, stała się ich legendą. Teraz Jelena Wialbe robi wszystko, by zburzyć własny pomnik. Rosjanka popiera Władimira Putina i wojnę w Ukrainie. Mimo to wciąż chciała być członkinią Rady FIS. Ale w czwartkowych wyborach dostała pstryczka w nos, co bardzo zabolało Rosjan.

 • Wybrano gospodarza MŚ w narciarstwie klasycznym w 2027 roku. Klamka zapadła
 • Granerud wszczął bunt w Norwegii. 'Sprawdzam'

  Granerud wszczął bunt w Norwegii. "Sprawdzam"

  Pensje skoczków w sezonie 2024/2025 wzrosną o 39 procent, natomiast w przypadku kobiet ten wzrost wyniesie 19,6 procent. - Ta suma jest zbyt niska, żeby dana osoba mogła pracować w pełnym wymiarze godzin - stwierdził Halvor Egner Granerud w rozmowie z dziennikiem "NRK Sport".

 • Adam Małysz może zastąpić Apoloniusza Tajnera. 'Wpłynęła tylko jedna kandydatura'
 • Kazali zdjąć ukraińską flagę, ale Czesi ich przechytrzyli. Hit

  Kazali zdjąć ukraińską flagę, ale Czesi ich przechytrzyli. Hit

  Trwają mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Odbywają się one bez Rosjan i Białorusinów, którzy zostali wykluczeni za udział ich państw w inwazji na Ukrainie. Ukraińców wspierają m.in. czescy kibice, którzy wykazali się nie lada pomysłowością, by obejść przepisy.

 • Uciekł do Polski przed reżimem Łukaszenki. Małysz: Ta historia sprawia, że ma się łzy w oczach

  Uciekł do Polski przed reżimem Łukaszenki. Małysz: Ta historia sprawia, że ma się łzy w oczach

  Siergiej Dalidowicz uciekł z Białorusi przed reżimem Łukaszenki. Początkowo nie mógł podjąć tutaj pracy, ale na szczęście napotkał pomocnych ludzi z pol-skiego biathlonu. Były znakomity biegacz narciarski pomoże młodym podopiecznym Łukasza Słoniny. - Walczył w kraju z Łukaszenką. Zdołał uciec. Staramy się wykorzystać jego wiedzę i zarazem pomóc - przyznała Justyna Kowalczyk-Tekieli, dyrektor sportowa w PZBiath.

 • Adam Małysz wrzucił film. 'Ja też przygotowuję się do sezonu'

  Adam Małysz wrzucił film. "Ja też przygotowuję się do sezonu"

  Adam Małysz opublikował nagranie, na którym znajduje się w pozycji najazdowej. - Ja też przygotowuję się do sezonu - podpisał film, którym nawiązuje do zgrupowania polskich skoczków, którzy trenują przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata.

 • Justyna Kowalczyk-Tekieli wystartuje w nowej dyscyplinie. 'Trzeba się zasadzić na 10/10'