Sporty zimowe

 • Żyła po 'dziadowskich' skokach atakuje czołówkę. Wymowna reakcja Stocha

  Żyła po "dziadowskich" skokach atakuje czołówkę. Wymowna reakcja Stocha

  W Kuusamo w kwalifikacjach przepadł Kamil Stoch, a w Lillehammer omal nie odpadł Dawid Kubacki. Na szczęście jest jeszcze Piotr Żyła. - W Kuusamo byłem jak deska, jak drewno. Pracuję nad tym, żeby już nie było takich dziadowskich skoków - stwierdził 17. zawodnik kwalifikacji. W sobotnim konkursie zobaczymy pięciu Polaków. Poza Żyłą wszyscy są tłem dla najlepszych Austriaków i Niemców.

 • Stoch rozkładał ręce, a potem powiedział to. 'Nawet mi się nie chce'

  Stoch rozkładał ręce, a potem powiedział to. "Nawet mi się nie chce"

  Obecny sezon w skokach narciarskich zaczął się nie najlepiej dla Kamila Stocha. W piątkowych kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej w Lillehammer spisał się jednak już nieco lepiej niż tydzień temu w Ruce. Mimo to trzykrotny mistrz olimpijski nie był zbyt rozmowny. W wywiadzie z Eurosportem przyznał, że nie jest zadowolony ze swoich prób.

 • Kubacki o krok od katastrofy! Żyła najlepszy z Polaków w Lillehammer

  Kubacki o krok od katastrofy! Żyła najlepszy z Polaków w Lillehammer

  Cała piątka polskich skoczków zakwalifikowała się do sobotniego konkursu Pucharu Swiata na skoczni normalnej w nowerskim Lillehammer, ale nie wszyscy mogli być zadowoleni ze swoich skoków. Ręce rozkładał Kamil Stoch, sporo szczęścia miał Dawid Kubacki. Skoczył najbliżej z Polaków i zajął dość odlegle miejsce w kwalifikacjach. Z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Żyła.

 • To już niemal pewne! Wiadomo, gdzie mają się odbyć kolejne zimowe igrzyska

  To już niemal pewne! Wiadomo, gdzie mają się odbyć kolejne zimowe igrzyska

  Do kolejnych zimowych igrzysk olimpijskich zostały nieco ponad dwa lata. W lutym 2026 roku rywalizacja odbędzie się we Włoszech. Wcześniej czekają nas emocje związane m.in. z letnimi igrzyskami w Paryżu latem przyszłego roku. W oczekiwaniu na te zmagania poznaliśmy już potencjalnych organizatorów zimowych igrzysk w 2030 oraz 2034 roku. Międzynarodowy Komitet Olimpijski przekazał najnowsze wieści w tej sprawie.

 • Jest lepiej. Polscy skoczkowie zaliczyli progres w Lillehammer. Żyła najlepszy

  Jest lepiej. Polscy skoczkowie zaliczyli progres w Lillehammer. Żyła najlepszy

  W ten weekend reprezentacja Polski rywalizuje w norweskim Lillehammer. Głównym celem jest zmazanie plamy z poprzednich konkursów oraz zrobienie progresu. Ten było już widać podczas dwóch piątkowych treningów. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Piotr Żyła, który zajął kolejno 12. i 11. miejsce. Niezwykłą powtarzalnością popisali się też Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Najdalej skakali za to Stefan Kraft i Philipp Raimund.

 • Komplet Polaków w konkursie w Lillehammer. Ogromne nerwy po skoku Kubackiego [ZAPIS RELACJI]

  Komplet Polaków w konkursie w Lillehammer. Ogromne nerwy po skoku Kubackiego [ZAPIS RELACJI]

  Polscy skoczkowie zanotowali poważny falstart w miniony weekend w Kuusamo. Tylko dwóch z nich zapunktowało, z czego dwa razy Dawid Kubacki. Na treningach w Lillehammer było widać niewielki postęp, co udało się przełożyć na kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni normalnej. Awansowała cała piątka naszych zawodników, choć awans Dawida Kubackiego nie był taki pewny.

 • Trener Polek oddał jej najcenniejsze trofeum. 'Była w szoku, nie mogła uwierzyć'

  Trener Polek oddał jej najcenniejsze trofeum. "Była w szoku, nie mogła uwierzyć"

  - W tej roli dostajesz od zawodniczek najwięcej emocji - mówi Sport.pl Theresa Koren, fizjoterapeutka i trenerka przygotowania fizycznego, ale także jedyna kobieta w nowym sztabie polskich skoczkiń, która wielokrotnie musi być także gotowa ich wysłuchać. Opowiada nam o atmosferze w drużynie i tym, czego Polkom brakowało najbardziej, gdy weszła do ich szatni po raz pierwszy.

 • Burza wokół Stocha. Decyzja trenera podważona. 'Nie rozumiem'

  Burza wokół Stocha. Decyzja trenera podważona. "Nie rozumiem"

  Kamil Stoch bardzo źle rozpoczął nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Mimo to nasz mistrz znalazł się w kadrze na najbliższe konkursy PŚ w norweskim Lillehammer. Z taką taktyką nie zgodził się były trener - Kazimierz Długopolski. - Kolejne słabe konkursy mogą go jeszcze bardziej zdołować. Szczerze mówiąc, nie rozumiem sensu wysyłania Stocha do Lillehammer - powiedział w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

 • Lillehammer 2023. O której są kwalifikacje skoków narciarskich? Gdzie oglądać skoki? [TRANSMISJA NA ŻYWO]
 • Thurnbichler przekazał wyczekiwane wieści. Właśnie na to liczyli polscy kibice

  Thurnbichler przekazał wyczekiwane wieści. Właśnie na to liczyli polscy kibice

  Po nieudanej inauguracji Pucharu Świata w Ruce polscy skoczkowie udali się do Lillehammer. Tam oddali już pierwsze skoki, które zdaniem trenera Thomasa Thurnbichlera wypadły obiecująco. W rozmowie z Eurosportem Austriak wskazał, w czym widzi największy postęp w porównaniu do pierwszych zawodów w sezonie. - Powoli się z wygrzebujemy - stwierdził. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się kwalifikacjami.

 • Puchar Świata w skokach narciarskich. Oto harmonogram w Lillehammer

  Puchar Świata w skokach narciarskich. Oto harmonogram w Lillehammer

  Początek Pucharu Świata w skokach narciarskich nie był dla Polaków udany. Najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który zajął dopiero 21. miejsce w pierwszej serii finałowej. Już niedługo polscy skoczkowie będą mieli okazję do rehabilitacji. W najbliższy weekend odbędą się kolejne konkursy. Tym razem w Norwegii. Oto harmonogram na piątek, sobotę i niedzielę w Lillehammer.

 • Największa rewelacja PŚ w skokach. Horngacher kontratakuje. Ujawniamy kulisy

  Największa rewelacja PŚ w skokach. Horngacher kontratakuje. Ujawniamy kulisy

  Wszyscy w środowisku skoków zastanawiają się, dlaczego Niemcy, którzy jeszcze zeszłej zimy byli w sporym kryzysie, teraz skakali najrówniej i zostali największą rewelacją inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata w Ruce. I to wcale nie ich liderzy, tylko zawodnicy z zaplecza, z kadry B, byli w Finlandii najlepsi. Tłumaczymy, jakie zmiany zaszły w kadrze Stefana Horngachera, a także kto i co może być odpowiedzialne za ich ostatnie sukcesy. Jeden z elementów pomógł odkryć post na Instagramie.

 • Niebywałe. Wielki mistrz olimpijski wraca. Czekał prawie 13 miesięcy

  Niebywałe. Wielki mistrz olimpijski wraca. Czekał prawie 13 miesięcy

  Szkoleniowiec austriackich skoczków Andreas Widhoelzl ma ostatnio spore powody do zadowolenia. Nie dość, że jego zawodnicy znajdują się w kapitalnej formie, to "rezerwowi" również nie odstają i walczą o miejsce w składzie. Jeden z nich, który powraca po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, zaprezentował się na treningach tak dobrze, że zmusił sztab szkoleniowy do podjęcia odważnej decyzji.

 • Tajemnicza śmierć 52-letniej legendy nie powstrzymała sądu. Czeski paradoks

  Tajemnicza śmierć 52-letniej legendy nie powstrzymała sądu. Czeski paradoks

  Roman Cechamanek, bramkarz legendarnej czeskiej drużyny narodowej, która zdobyła olimpijskie złoto w Nagano, w połowie listopada zmarł w tajemniczych okolicznościach. Czeskie służby wciąż nie ustaliły, co doprowadziło do jego śmierci. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości ma najwyraźniej inne zmartwienie... - niedokończone sprawy sądowe Cechmanka. Skażą go już po śmierci?

 • Trwa sądny tydzień! Alarm w kadrze polskich skoczków

  Trwa sądny tydzień! Alarm w kadrze polskich skoczków

  Trwa sądny tydzień dla polskich skoków. Czas spędzony w Lillehammer może być kluczowy dla całego sezonu. To, jak trenerzy pokierują kryzysem, może wpłynąć albo na powrót zawodników do czołówki, albo dalsze dryfowanie w kierunku przepaści. Nie chodzi tylko o kryzys sportowy, ale i mentalny. Ostatnie słowa Dawida Kubackiego i Kamila Stocha brzmiały przecież jak wotum nieufności.