Lekkoatletyka

 • Polski mistrz świata musi czekać na decyzję w sprawie dyskwalifikacji. "Nie chce rozmawiać"

  Polski mistrz świata musi czekać na decyzję w sprawie dyskwalifikacji. "Nie chce rozmawiać"

  Raz był w szpitalu, raz świętował Nowy Rok. Jakub Krzewina najpewniej takimi okolicznościami będzie tłumaczył swoją niedostępność dla kontrolerów antydopingowych. Za to byłemu rekordziście świata w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 m grozi dwuletnia dyskwalifikacja. Rozprawa w Polskiej Agencji Antydopingowej została przełożona z 7 na 18 maja. Dlaczego?

 • Lewandowskiemu brat już nie pomoże. "To musiało się tak skończyć"

  Lewandowskiemu brat już nie pomoże. "To musiało się tak skończyć"

  - Trzeba zacisnąć zęby i jechać dalej. Moje cele i marzenia się nie zmieniają. Nie odpuszczę - mówi Marcin Lewandowski. Na dwa i pół miesiąca przed igrzyskami w Tokio as naszej lekkoatletyki definitywnie rozstał się ze swoim bratem, z którym trenował od początku kariery.

 • Śląsk chce mistrzostw świata. Świat jest wdzięczny Polsce. "Trzeba nawet 300 mln"

  Śląsk chce mistrzostw świata. Świat jest wdzięczny Polsce. "Trzeba nawet 300 mln"

  Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Chorzów 2025? - Na świecie znają nas i cenią coraz bardziej - mówi w rozmowie ze Sport.pl Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Śląsk to świetne miejsce - ocenia Sebastian Coe, szef World Athletics. Wybór gospodarza w grudniu. - Największym wyzwaniem będzie złożenie budżetu - mówi Majewski.

 • To koniec! Marcin Lewandowski potwierdza. "Czas oficjalnie powiedzieć"

  To koniec! Marcin Lewandowski potwierdza. "Czas oficjalnie powiedzieć"

  Na 2,5 miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio Marcin Lewandowski zakończył swoją współpracę z bratem Tomaszem, który od początku kariery był jego trenerem. "Czas oficjalnie powiedzieć, że nasza przygoda wspólnego "podbijania świata" dobiegła końca... Trenowanie na odległość stawało się coraz trudniejsze..." - napisał biegacz.

 • "Nie przyjechaliśmy po pieniądze, minima. My chcemy zdobyć medal na igrzyskach". Matusiński o Aniołkach

  "Nie przyjechaliśmy po pieniądze, minima. My chcemy zdobyć medal na igrzyskach". Matusiński o Aniołkach

  - My biegamy o medale, a nie o udziały w finałach - mówi trener Aleksander Matusiński. Sztafeta 4x400 m kobiet właśnie zdobyła medal na 10. z rzędu imprezie mistrzowskiej. Aniołki Matusińskiego wywalczyły srebro nieoficjalnych MŚ sztafet, choć w Chorzowie nie pobiegły Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i Anna Kiełbasińska. "Zdecydowanie o czymś to mówi".

 • "Kiedyś powiem swojemu dziecku: zobacz, mamusia z tymi dziewczynami biegała". Młode Aniołki srebrne!
 • Klaudia Adamek przyćmiła Schippers i została gwiazdą MŚ. "Wzięłam się za siebie"
 • "Niektórzy porównują mnie do Schippers". Adamek zachwyciła, zdobywając dwa medale MŚ w kwadrans

  "Niektórzy porównują mnie do Schippers". Adamek zachwyciła, zdobywając dwa medale MŚ w kwadrans

  - Niektórzy porównują mnie do Dafne Schippers. Bo też jestem wysoka. I powiedzmy, że dobrze zbudowana. Ale wzięłam się za siebie, schudłam. Dwa lata straciłam przez kontuzje i to mi dało do myślenia - mówi Klaudia Adamek. 22-latka została polską gwiazdą nieoficjalnych MŚ sztafet. W Chorzowie w 15 minut zdobyła srebro na 100 i złoto na 200 m. Przyćmiła wielką Dafne!

 • "Aniołki Matusińskiego" znów nie zawiodły! Kolejny medal Polski na MŚ sztafet

  "Aniołki Matusińskiego" znów nie zawiodły! Kolejny medal Polski na MŚ sztafet

  Mimo sporych osłabień, "Aniołki Matusińskiego" nie zawiodły! W finale MŚ sztafet w Chorzowie odmłodzony skład sztafety 4x400 metrów kobiet zdobył srebrny medal. Znakomicie na ostatniej zmianie finiszowała Natalia Kaczmarek, której zabrakło tylko kilku- lub kilkunastu metrów, aby dogonić triumfatorki biegu - Kubanki.

 • Co za dzień Klaudii Adamek! Dwa medale MŚ sztafet w 15 minut!

  Co za dzień Klaudii Adamek! Dwa medale MŚ sztafet w 15 minut!

  Wielki sukces polskich sprinterek na mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie! Najpierw sztafeta 4x100 metrów wywalczyła srebro, a ten wynik został przebity przez złoto sztafety 4x200 metrów. W obu biegach startowała Klaudia Adamek, która wywalczyła dwa medale w zaledwie 15 minut!