Piękny gest Lewisa Hamiltona. Podarował bolid Mercedesa choremu 5-latkowi

Gdy 5-letni Harry obudził się dzień po wyścigu w Hiszpanii musiał być w lekkim szoku. Przed jego domem stał bolid Mercedesa, a w paczce obok kierownica i puchar za zwycięstwo Lewisa Hamiltona w Barcelonie. To właśnie Harry'emy zadedykował swoją wygraną 5-krotny mistrz świata.

- Szukałem jakiejś inspiracji i postanowiłem zadedykować ten wyścig Harry’emu. Mam nadzieję, że oglądał. Wysłałem mu też wiadomość zaraz po wyścigu. Na pewno postaramy się zrobić dla niego coś wyjątkowego - mówił Lewis Hamilton tuż po wygranym GP Hiszpanii. Czym zainspirował Brytyjczyka mały chłopiec? Tuż przed wyścigiem wysłał krótki film z pozdrowieniami dla swojego idola.

Zobacz wideo

Wiadomość od chłopca

- Cześć Lewis Hamilton, życzę ci powodzenia w zwycięstwie w Hiszpanii.  Dziękuję za wszystkie prezenty. Dużo miłości od Harry'ego i do widzenia - taką wiadomość wysłał mały chłopiec.

Harry Shaw ma 5 lat. W kwietniu lekarze zdiagnozowali u niego mięsaka Ewinga, najbardziej złośliwego raka kości, dając mu najwyżej tydzień życia. - To dało mu trochę uśmiechu w jego życiu, w którym ostatnio trudno o jakąś radość - powiedziała BBC mama Harry’ego, Charlotte Shaw.

 

- Harry, nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile znaczy dla mnie ta wiadomość. Dziękuję tobie bardzo, jesteś moją inspiracją. Postaram się napełnić cię dumą. Jesteś takim silnym chłopcem. Życzę ci, żebyś pozostał tak silny, jak jesteś. Chcę, żeby cały świat dowiedział się, jak jesteś silny - odpowiedział chłopcu Lewis Hamilton.

 

Hamilton i jego akcje charytatywne

Lewis Hamilton znany jest ze swojej wrażliwości i chęci zmiany świata na lepszy. Często angażuje się w akcje charytatywne i publikuje wiadomości na temat zagrożeń płynących np. z zanieczyszczana środowiska, czy nieludzkiego traktowania zwierząt. Często szuka także inspiracji i motywacji do dalszego wygrywania. Pobił już rekord Ayrtona Senny w liczbie pole positions, których w sumie zdobył aż 84. Zbliża się także do niesamowitego rekordu zwycięstw Michaela Schumachera. Niemiec 91 razy stał na najwyższym stopniu podium, Brytyjczyk zaliczył właśnie 76 zwycięstwo. Ma też 5 tytułów mistrza świata, czyli o 2 mniej od „Schumiego”, ale z powodzeniem walczy właśnie o szósty i jest liderem klasyfikacji kierowców w tym sezonie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.