Euro 2020 - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

 • Sousa wskazał najlepszego piłkarza, jakiego trenował. "Inny niż pozostali, ale tak"

  Sousa wskazał najlepszego piłkarza, jakiego trenował. "Inny niż pozostali, ale tak"

  - Robert jest bardzo wymagający, dlatego zaszedł tak daleko. Ciągle zadaje pytania. Kiedy przekazujesz taktykę na mecz, on zawsze się o różne rzeczy dopytuje, gdyż myśli ciągle o piłce, myśli o niej z perspektywy wygrywania. Co więcej, w reprezentacji Polski Robert pracuje kilka razy ciężej niż w Bayernie. To wszystko sprawia, że jest jednym z najlepszych zawodników, z jakimi pracowałem - mówił o Robercie Lewandowskim Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, który udzielił wywiadu w programie "Po gwizdku".

 • Znalazł setki piłkarzy, którzy mogą grać dla Polski. "Kupił go Juventus" [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

  Znalazł setki piłkarzy, którzy mogą grać dla Polski. "Kupił go Juventus" [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

  Gośćmi Kacpra Sosnowskiego Sekcji Piłkarskiej #93 byli Grzegorz Lato, były prezes PZPN, Piotr Żelazny, (Magazyn Kopalnia), Arkadiusz Stelmach (skaut Wisły Płock i researcher piłkarzy polskiego pochodzenia. Okazuje się, że Stelmach znalazł blisko tysiąc piłkarzy, którzy mieliby szansę zagrać dla reprezentacji Polski. - Rozmawiałem z blisko 300 piłkarzami - mówi Sekcji Piłkarskiej. Jednym z ciekawszych przypadków jest Dario del Fabro, którego Juventus kupił za 4,5 miliona euro.

 • Przestańmy mówić "farbowane lisy" o piłkarzach! "Lis kradnie kury" [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

  Przestańmy mówić "farbowane lisy" o piłkarzach! "Lis kradnie kury" [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

  Gośćmi Kacpra Sosnowskiego Sekcji Piłkarskiej #93 byli Grzegorz Lato, były prezes PZPN, Piotr Żelazny (Magazyn Kopalnia), Arkadiusz Stelmach (skaut Wisły Płock i researcher piłkarzy polskiego pochodzenia, a także Dawid Szymczak. Niemal w każdym tekście o Mattym Cashu pojawia się dość pejoratywne określenie "farbowane lisy". - Dyskurs jest źle ustawiony- mówi Piotr Żelazny.

 • Nowe kulisy rezygnacji Ludovika Obraniaka z kadry. "Dostałem sms-a. Był zniesmaczony" [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

  Nowe kulisy rezygnacji Ludovika Obraniaka z kadry. "Dostałem sms-a. Był zniesmaczony" [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

  Gośćmi Kacpra Sosnowskiego Sekcji Piłkarskiej #93 byli Grzegorz Lato, były prezes PZPN, Piotr Żelazny, (Magazyn Kopalnia), Arkadiusz Stelmach (skaut Wisły Płock i researcher piłkarzy polskiego pochodzenia, a także Dawid Szymczak. W programie pojawił się nieznany dotąd temat rezygnacji Ludovica Obraniaka z reprezentacji Polski, który pokazał jak wówczas funkcjonowali w kadrze ci piłkarze.

 • Paulo Sousa potwierdza, że mógł odejść z Polski! "Miałem sporą liczbę ofert"
 • Matty Cash wreszcie zabrał głos w sprawie reprezentacji Polski. "Proces trwa"

  Matty Cash wreszcie zabrał głos w sprawie reprezentacji Polski. "Proces trwa"

  Matty Cash jest piłkarzem, o którym od kilku dni jest bardzo głośno. Powodem nie jest jednak dobra gra w Premier League, a potencjalna możliwość gry w reprezentacji Polski. Zawodnik Aston Villi wypowiedział się na temat swojej sytuacji i tego, jak bliski jest otrzymania polskiego obywatelstwa.

 • Sousa widzi, że ekstraklasa jest zbyt słaba. Ma pomysł. "Muszę być uczciwy"

  Sousa widzi, że ekstraklasa jest zbyt słaba. Ma pomysł. "Muszę być uczciwy"

  - Próbowałem pomóc i wspierać polską piłkę, także ekstraklasę, pomagałem promować zawodników, ale na końcu muszę być uczciwy ze sobą i swoimi przekonaniami - w rozmowie z Sebastianem Staszewskim na youtube'owym kanale "Po gwizdku" powiedział Paulo Sousa. Selekcjoner zdradził też sposób na docenienie zawodników z ekstraklasy.

 • Koszmarna kontuzja młodego reprezentanta. Bardzo długa przerwa
 • Prezes PZPN zabrał głos ws. Casha w polskiej kadrze. "Powinniśmy się cieszyć"
 • Burza wokół powołania Casha. Polska może stracić wielkie talenty [SEKCJA PIŁKARSKA 93]

  Burza wokół powołania Casha. Polska może stracić wielkie talenty [SEKCJA PIŁKARSKA 93]

  Sprawa powołania dla Matty'ego Casha rozgrzała cały kraj. 24-latek chciałby zagrać w naszych barwach, ale nie wszystkim się to podoba. Warto jednak pamiętać, że w kolejnych latach takich sytuacji będzie mnóstwo. Czeka nas fala piłkarzy polskiego pochodzenia, których rodzice wyjechali na emigrację zarobkową i wielu młodych piłkarzy nich nie mówi nawet po polsku. Gośćmi Kacpra Sosnowskiego w dzisiejszej Sekcji Piłkarskiej są Grzegorz Lato, były prezes PZPN, Piotr Żelazny, (Magazyn Kopalnia), Arkadiusz Stelmach (Wisła Płock, researcher piłkarzy polskiego pochodzenia i Dawid Szymczak.