Łukasz Jachimiak

Autor tekstów o skokach narciarskich, lekkoatletyce, siatkówce, tenisie, piłce ręcznej, kolarstwie, piłce nożnej, kajakarstwie, wioślarstwie, żeglarstwie, a ostatnio również o gimnastyce.

Korespondent Sport.pl na wielu zawodach światowej rangi w różnych dyscyplinach. W ostatnich latach były to m.in.- lekkoatletyczne MŚ Doha 2019 i ME Berlin 2018- MŚ siatkarzy Bułgaria/Włochy 2018 i ME siatkarek Polska/Turcja- MŚ w narciarstwie klasycznym Seefeld 2019 oraz Turnieje Czterech Skoczni i konkursy Pucharu Świata w skokachPracę w roli korespondenta zaczynał od towarzyszenia piłkarskiej kadrze Leo Beenhakkera najpierw w drodze na Euro 2008, a później na turnieju w Austrii i Szwajcarii. Wtedy pisał dla dziennika Metro. Przed Sport.pl - dla którego pracuje od 2011 roku - współpracował m.in. ze SportowymiFaktami i Gazetą Wyborczą.Autor tekstów o skokach narciarskich, lekkoatletyce, siatkówce, tenisie, piłce ręcznej, kolarstwie, piłce nożnej, kajakarstwie, wioślarstwie, żeglarstwie, a ostatnio również o gimnastyce. Najchętniej rozmawia z ludźmi sportu, żeby zapytać ich o wszystko, co uważa za interesujące i co - jego zdaniem - chcieliby wiedzieć czytelnicy.

Łukasz Jachimiak
 • "Zabrali mu stypendium, a trenera zwolnili za plamę z czekolady. "Naprawdę! Chora sytuacja!" [nieDawny Mistrz]
 • W kwietniu covid, a już w maju szczepienie. Specjalny tryb. "Straciłbym pięć lat"
 • Jakobsen wrócił do kolarstwa po 250 dniach z twarzą pełną blizn, bez 10 zębów. Rywalowi nie wybaczył

  Jakobsen wrócił do kolarstwa po 250 dniach z twarzą pełną blizn, bez 10 zębów. Rywalowi nie wybaczył

  Fabio Jakobsen wrócił do kolarstwa po 250 dniach z twarzą pełną blizn, bez 10 zębów, chudszy o kilka kilo, ale z tylko jedną niezabliźnioną raną: od wypadku jeszcze nie rozmawiał z Dylanem Groenewegenem, który zepchnął go w barierki na finiszu prologu Tour de Pologne. - A nas Fabio nie wini, pozostajemy w bardzo dobrych relacjach - zapewnia w rozmowie ze Sport.pl organizator TdP Czesław Lang.

 • Sportowcy w Tokio będą pod specjalnym nadzorem. Nie będą mogli nawet kibicować kolegom

  Sportowcy w Tokio będą pod specjalnym nadzorem. Nie będą mogli nawet kibicować kolegom

  Na wylot do Tokio test na covid jak wiza. Na lotnisku w Japonii szybki test. A jeśli będzie pozytywny - dwa kolejne testy zrobione kilka godzin później. W wiosce olimpijskiej wymazy najpewniej co cztery dni. I zakaz jej opuszczania. Sportowiec będzie mógł tylko pojechać specjalnym transportem wyłącznie na zawody ze swojej dyscypliny. Marcin Nowak, szef polskiej misji olimpijskiej Tokio 2020, w rozmowie ze Sport.pl opowiada, jak mają wyglądać igrzyska w pandemii.

 • Agnieszka Radwańska: Reakcje są przeróżne. Niektórzy nie mogą uwierzyć, że ja to ja [nieDawny Mistrz]
 • Za część kolekcji olimpijskiej zapłaci polski rząd. "PKOl dostał 3,5 mln zł"

  Za część kolekcji olimpijskiej zapłaci polski rząd. "PKOl dostał 3,5 mln zł"

  - PKOl funkcjonuje w oparciu o partnerów i sponsorów. Ich sytuacja jest trudniejsza niż w przeszłości. Firma 4F, która od lat jest Sponsorem Kolekcji Olimpijskiej, przekaże nam ją na innych niż dotychczas zasadach. Część sprzętu dla Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Tokio 2020 zostanie sfinansowana dzięki dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - mówi Andrzej Kraśnicki. Z prezesem PKOl-u rozmawiamy o końcówce przygotowań kadry do igrzysk w Tokio.

 • 130 mln zł w kwartał. Gliński: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy

  130 mln zł w kwartał. Gliński: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy

  - Wszystko, co mogliśmy zrobić, zrobiliśmy - przekonuje Piotr Gliński, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. - Działamy na najwyższych obrotach, żeby mimo pandemii poradzić sobie z przygotowaniami. Chcemy jak najczęściej słuchać w Tokio "Mazurka Dąbrowskiego" - mówi prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki. W środę - na 100 dni przed startem igrzysk olimpijskich w Tokio - w siedzibie PKOl-u w Warszawie odbyła się konferencja prasowa.

 • 100 dni do igrzysk. Polska ma szanse na worek medali, ale nie złotych. Kozakiewicz: Nie widzę kozaka
 • "Bałam się o swoje zdrowie, a może i życie". Polska szpadzistka chce złota na igrzyskach w Tokio

  "Bałam się o swoje zdrowie, a może i życie". Polska szpadzistka chce złota na igrzyskach w Tokio

  - Jest obawa, że koronawirus może doprowadzić do wznowy choroby nowotworowej. Ale przecież nie musi. Jednak gdyby się zdarzyło, to dziś już mam narzędzia, żeby sobie radzić - mówi Magdalena Piekarska-Twardochel. W lipcu miną trzy lata, odkąd pokonała nowotwór krwi. W lipcu multimedalistka mistrzostw świata i Europy w szermierce może powalczyć o olimpijskie złoto na igrzyskach w Tokio. Polska drużyna wyrasta na faworyta.

 • Najtrudniejszy turniej w życiu Igi Świątek. "Nie powinienem tego mówić głośno"

  Najtrudniejszy turniej w życiu Igi Świątek. "Nie powinienem tego mówić głośno"

  - Idze chyba nigdy nie dostawało się aż tak bardzo jak Hubertowi. Już na nim i na trenerze wieszano psy - mówi Piotr Sierzputowski. Trener Igi Świątek cieszy się, że Hubert Hurkacz wygrał Miami Open. Sierzputowski wraca też do porażki Igi z Aną Konjuh w Miami i mówi o przygotowaniach do turnieju "najtrudniejszego w życiu Igi", czyli do Rolanda Garrosa 2021.

 • "Z tym sponsorem można było zbudować w zapasach to, co zbudowano w polskich skokach". Andrzej Supron bohaterem cyklu nieDawny Mistrz

  "Z tym sponsorem można było zbudować w zapasach to, co zbudowano w polskich skokach". Andrzej Supron bohaterem cyklu nieDawny Mistrz

  - A niech pan mnie nie dobija! 40 sekund przed końcem walki finałowej byłem mistrzem olimpijskim. Po finale przyszedł do mnie fiński sędzia i mówi "Supron, sorry!". Prychnąłem: "Sorry? Too late! Too late!". Andrzej Supron to mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski w zapasach. A także medialna bestia. W cyklu nieDawny Mistrz opowiada, jak zrobił wrestlera z Władysława Komara, jak chcieli ich powyrzynać muzułmanie, jak zazdrościł mu Kirk Douglas i jak poznał go Jan Paweł II.

 • 40 sekund przed końcem byłem mistrzem olimpijskim. Sędzia powiedział: Supron, sorry! [nieDawny Mistrz]

  40 sekund przed końcem byłem mistrzem olimpijskim. Sędzia powiedział: Supron, sorry! [nieDawny Mistrz]

  - A niech pan mnie nie dobija! 40 sekund przed końcem walki finałowej byłem mistrzem olimpijskim. Po finale przyszedł do mnie fiński sędzia i mówi "Supron, sorry!". Prychnąłem: "Sorry? Too late! Too late!". Andrzej Supron to mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski w zapasach. A także medialna bestia. W cyklu nieDawny Mistrz opowiada, jak zrobił wrestlera z Władysława Komara, jak chcieli ich powyrzynać muzułmanie, jak zazdrościł mu Kirk Douglas i jak poznał go Jan Paweł II.

 • Hubert Hurkacz rzuca wyzwanie tenisowym gigantom. I te słowa o Idze Świątek

  Hubert Hurkacz rzuca wyzwanie tenisowym gigantom. I te słowa o Idze Świątek

  - Ja i mój sztab byliśmy pewni, że to kwestia czasu - mówi Hubert Hurkacz o swoim pierwszym wielkim sukcesie. Mistrz Miami Open w niedzielę lub w poniedziałek zacznie turniej w Monte Carlo. Czy 24-latek będzie jedną z gwiazd, które wkrótce zastąpią Federera, Nadala i Djokovicia? - Oczywiście wiem, po ile lat mają. Ale obserwuję ich i wiem, że tak szybko nie zakończą karier. To dobrze, bo chciałbym jeszcze się z każdym z nich spotkać - i najlepiej wygrać! - mówi nam Hurkacz.

 • "Lepiej sobie poradził z emocjami". Agnieszka Radwańska o wielkim sukcesie Huberta Hurkacza

  "Lepiej sobie poradził z emocjami". Agnieszka Radwańska o wielkim sukcesie Huberta Hurkacza

  - W pełni zasłużone zwycięstwo - mówi Agnieszka Radwańska o triumfie Huberta Hurkacza w Miami Open. W niedzielę Polak pokonał Jannika Sinnera 7:6, 6:4 w finale największego turnieju po imprezach wielkoszlemowych. - Rozegrał bardzo dobry turniej, odniósł kilka wartościowych zwycięstw, które powinny zaprocentować w kolejnych turniejach - ocenia dla Sport.pl najlepsza polska tenisistka w historii.

 • "Niejeden by zwątpił". Hurkacz wygrał Miami Open! "To pokazuje, jaką drogę przeszedł ten chłopak"

  "Niejeden by zwątpił". Hurkacz wygrał Miami Open! "To pokazuje, jaką drogę przeszedł ten chłopak"

  - Był spadek formy Huberta, były wyniki poniżej oczekiwań i oczywiście pojawiły się głosy krytyczne, a nawet apele o zmianę trenera. Ale oni robili swoje - mówi Joanna Sakowicz-Kostecka. Hubert Hurkacz niedawno odpadał w pierwszych rundach French Open i Australian Open, a teraz w kapitalnym stylu wygrami Miami Open, największy turniej po czterech wielkoszlemowych. Polak awansuje na 16. miejsce w światowym rankingu ATP.

 • Małgorzata Tlałka tłumaczy: Nie miałyśmy wyjścia. Polska się na nas obraziła [nieDawny Mistrz]

  Małgorzata Tlałka tłumaczy: Nie miałyśmy wyjścia. Polska się na nas obraziła [nieDawny Mistrz]

  - 30 lat temu przeżyłam nagonkę na siebie i na siostrę. Za to, że wyjechałyśmy do Francji - mówi Małgorzata Tlałka. - Nie pomyślałabym, że w wolnej Polsce doczekam się czegoś takiego samego. A nawet gorszego - dodaje. Z byłą narciarką rozmawiamy o słoiku, który być może zabrał jej olimpijski medal, o Niemcach sprawdzających, czy nie podaje się za swoją bliźniaczkę, ale także o prezydencie Dudzie i o ojcu Rydzyku.

 • Hurkacz staje się bad boyem, ale rywal wali ile fabryka dała. Na taki mecz polski tenis czekał 9 lat

  Hurkacz staje się bad boyem, ale rywal wali ile fabryka dała. Na taki mecz polski tenis czekał 9 lat

  Nikt nie wygrał w 2021 roku tylu meczów co Andriej Rublow. - Wszystko wali z całej siły. Ile fabryka dała - przedstawia Rosjanina Dawid Olejniczak. Numer 8 światowego rankingu ATP to rywal Huberta Hurkacza (37 ATP) w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Tak wysoko w tak dużych zawodach naszego singlisty nie było od 2012 roku. A to wcale nie musi być koniec drogi Hurkacza. Mecz o godz. 1 w nocy z piątku na sobotę. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

 • Marcin Matkowski: Prezes PZT kłamie. Ten odpowiada i publikuje dowód

  Marcin Matkowski: Prezes PZT kłamie. Ten odpowiada i publikuje dowód

  "Prezes PZT, kłamiąc na mój temat, próbuje usprawiedliwić i uwiarygodnić sytuację opisaną w Pana artykule" - pisze do Sport.pl Marcin Matkowski. Finalista US Open 2011 w turnieju debla odnosi się do rozmowy z prezesem Mirosławem Skrzypczyńskim, którą opublikowaliśmy w środę.

 • "Polskę czeka mecz o być albo nie być. Sousa ma bardzo mało czasu"

  "Polskę czeka mecz o być albo nie być. Sousa ma bardzo mało czasu"

  - W eliminacjach MŚ czeka nas teraz mecz z Albanią o być albo nie być, a już za dwa miesiące zaczną się mistrzostwa Europy. Trener Paulo Sousa ma bardzo mało czasu, ale po drugiej połowie z Anglią czuję, że trochę powiewa optymizmem - mówi Henryk Kasperczak. W środę na Wembley Polska przegrała z Anglią 1:2 w 3. kolejce eliminacji mundialu 2022.

 • "Angolom nogi się trzęsły. Jak Gascoigne powiedział "Fucking Poland" to mu odpowiedziałem"

  "Angolom nogi się trzęsły. Jak Gascoigne powiedział "Fucking Poland" to mu odpowiedziałem"

  - Pamiętam, jak mieliśmy grać na Wembley i poszliśmy trenować do parku. Przyszła policja, ta z wysokimi czapami, i nas wygoniła, nie pozwoliła deptać trawnika królowej. Właśnie taka organizacja kiedyś w naszej piłce była - mówi Roman Kosecki. Były kapitan kadry ze wszystkich polskich piłkarzy rozegrał najwięcej meczów przeciw Anglii. W środę o 20.45 Polska zagra z Anglią na Wembley w 3. kolejce eliminacji MŚ 2022. Relacja na żywo na Sport.pl