Rajdy samochodowe

 • Rajdy. Bracia Szejowie na start. Polacy ruszają do rywalizacji w czeskich mistrzostwach
 • Kuba Przygoński: mamy apetyt na kolejne podium

  Kuba Przygoński: mamy apetyt na kolejne podium

  - Prowadzimy w Pucharze Świata, oczy są na nas zwrócone, ale z taką sytuacją musimy się mierzyć. Naszym celem będzie obrona fotela lidera. Od samego początku rajdu będziemy starali się jechać szybko i równo - mówi Kuba Przygoński, lider Pucharu Świata FIA Cross Country, przed startem w Abu Dhabi Desert Challenge.

 • HRSMP. W klasykach doganiamy Europę

  HRSMP. W klasykach doganiamy Europę

  Jeśli chodzi o samochody w naszym kraju, to w żadnym zakresie nie odbiegają one od standardu europejskiego. Sposób przygotowania, różnorodność i dopracowanie konstrukcji, które znajdziemy w Polsce są na naprawdę wysokim poziomie - mówi Mirosław Miernik, członek Podkomisji Rajdowej Głównej Komisji Sportu Samochodowego ZG PZM i koordynator Motul HRSMP.

 • Rajdowe ME. Cztery polskie załogi zaczynają sezon 4 tys. km od domu

  Rajdowe ME. Cztery polskie załogi zaczynają sezon 4 tys. km od domu

  Spektakularny Rajd Azorów (22-24 marca) zainauguruje kolejny sezon mistrzostw Europy. Na starcie w Ponta Delgada stanie 60 załóg, przy czym aż 35 z nich pojedzie samochodami R5, czyli najszybszymi konstrukcjami dopuszczonymi do europejskiego czempionatu. W czterech autach tej klasy pojadą polskie załogi.

 • Kajetan Kajetanowicz wciąż czeka na zielone światło

  Kajetan Kajetanowicz wciąż czeka na zielone światło

  Kajetan Kajetanowicz cały czas czeka na decyzję głównego partnera w sprawie startów w rajdowych mistrzostwach świata. Możliwe jest, że po raz pierwszy w sezonie na trasę ruszy w majowym Rajdzie Portugalii.

 • Robert Kubica przetestuje pojazd Manora
 • Rajd Meksyku. Auto stanęło w płomieniach. Dramat meksykańskiego kierowcy
 • Kuba Przygoński z udanym debiutem w Baja Russia

  Kuba Przygoński z udanym debiutem w Baja Russia

  Kuba Przygoński z pilotem Tomem Colsoulem zakończyli rywalizację w pierwszej rundzie Pucharu Świata - Baja Russia Northern Forest. Załoga ORLEN Team w swoim debiucie w rosyjskim rajdzie zajęła czwarte miejsce. Wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah przed Martinem Prokopem oraz Vladimirem Vasilyevem.

 • Rajd Szwecji. Thierry Neuville wygrał, Łukasz Pieniążek się uczył

  Rajd Szwecji. Thierry Neuville wygrał, Łukasz Pieniążek się uczył

  Rok temu Thierry Neuville zaprzepaścił szansę na zwycięstwo ze swojej winy. Teraz jechał szybko, ale kłopotów i po Rajdzie Szwecji jest liderem mistrzostw świata, a jego Hyundai prowadzi w klasyfikacji producentów. Łukasz Pieniążek ukończył rajd na dziewiątym miejscu w klasie WRC-2.

 • Rajd Szwecji. Łukasz Pieniążek: ściganie się po śniegu już mnie nie przeraża

  Rajd Szwecji. Łukasz Pieniążek: ściganie się po śniegu już mnie nie przeraża

  Po Rajdzie Arktycznym powiedziałem swojemu zespołowi, że nie wyobrażam sobie startu w Szwecji bez startu treningowego. Teraz jadę z pewnością siebie, bo już nawierzchnia i wyzwanie w związku ze ściganiem po śniegu mnie nie przeraża - mówi Łukasz Pieniążek, jedyny Polak w cyklu WRC-2 przed Rajdem Szwecji, drugą rundą rajdowych mistrzostw świata.

 • Ott Tanak od 2018 roku będzie jeździł Toyotą
 • Rajd Maroka. Domżała awansował na podium Pucharu Świata
 • Rajd Lipawy. Tragiczny wypadek helikoptera. Kajetanowicz się wycofał
 • Kajetan Kajetanowicz trzeci raz z rzędu mistrzem Europy
 • Rajd Maroka wystartował. Test Domżały w dakarowym gronie

  Rajd Maroka wystartował. Test Domżały w dakarowym gronie

  Przedostatnia runda Pucharu Świata w cross-country to najdłuższy i jeden z bardziej wymagających rajdów całego cyklu. OiLibya Rally w Maroku jest też najmocniej obsadzonymi zawodami cross-country w roku, ponieważ na starcie zobaczymy aż 15 załóg z priorytetem FIA. - To dla nas doskonała okazja, by sprawdzić się na tle najlepszych zawodników, bo z dakarowych list brakuje tylko kilku czołowych nazwisk - komentuje Aron Domżała, który ponownie połączył siły z Maciejem Martonem i walczy o wymarzone podium. Aby awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, zespół musi zająć co najmniej ósme miejsce.

 • Rajd Lipawy. Kajetanowicz kontra Magalhaes o mistrzostwo Europy
 • Rajd Rzymu. Kajetanowicz o kroczek od trzeciego mistrzostwa Europy

  Rajd Rzymu. Kajetanowicz o kroczek od trzeciego mistrzostwa Europy

  Kajetan Kajetanowicz przegrał Rajd Rzymu o 0,3 sekundy z Francuzem Brianem Bouffierem, ale w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy powiększył przewagę nad drugim Portugalczykiem Bruno Magalhaesem i jest blisko zdobycia trzeciego tytułu z rzędu.

 • Rajd Śląska 2017: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają na Śląsk
 • WRC. Citroen chce Sebastiena Ogiera

  WRC. Citroen chce Sebastiena Ogiera

  Po sześciu latach jazdy dla Volkswagenu i M-Sportu Sebastien Ogier może wrócić do zespołu Citroena. Francuzi robią wszystko, by ściągnąć do siebie czterokrotnego mistrza świata.