Rajdy samochodowe

 • Michał Pryczek: wsiadłem do Subaru i to był koniec

  Michał Pryczek: wsiadłem do Subaru i to był koniec

  Jak byłem małym brzdącem i znikałem z oczu, to rodzice się o mnie nie martwili, bo wiedzieli, że znajdą mnie na najbliższym parkingu, majstrującego w rurze wydechowej albo zaglądającego przez szybę do samochodu - mówi Michał Pryczek z Subaru Historic Rally Team. Z młodym i utalentowanym kierowcą rajdowym z Sędziszowa Małopolskiego rozmawiamy o Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, Colinie McRae, miłości do Subaru i rajdowej współpracy z ojcem.

 • Rajd Korsyki. Ogier znów zwycięski, Pieniążek piąty w WRC-2
 • Rajd Korsyki. Ogier powiększa przewagę, Tanak tuż przed Neuvillem
 • WRC. Rajd Korsyki. Czy Sebastien Loeb będzie tak szybki jak dekadę temu?
 • Rajd Korsyki. Pieniążek chce się poprawić

  Rajd Korsyki. Pieniążek chce się poprawić

  Łukasz Pieniążek (Printsport Racing, Skoda Fabia R5) będzie jedynym polskim kierowcą, który wystartuje w 61. Rajdzie Korsyki. Trzydniowa impreza na francuskiej wyspie rozpocznie się w czwartek po południu, natomiast na trasę kierowcy wyruszą w piątkowy poranek.

 • Rajd Korsyki. Łukasz Pieniążek: Jestem pewien, że będzie lepiej niż w zeszłym roku
 • Kuba Przygoński znów na podium w Pucharze Świata

  Kuba Przygoński znów na podium w Pucharze Świata

  Kuba Przygoński i Tom Colsoul zakończyli rajd Abu Dhabi Desert Challenge na drugiej pozycji. Ustąpili miejsca tylko Martinowi Prokopowi, dla którego była to pierwsza wygrana w Pucharze Świata. Czech będzie też nowym liderem Pucharu Świata.

 • Rajd Valasska: pierwsze punkty braci Szejów

  Rajd Valasska: pierwsze punkty braci Szejów

  Jarek i Marcin Szejowie kończą Rajd Valasska w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. W czołówce bez zmian - pierwsze zgarniają Kopecki i Dresler z fabrycznego zespołu Skody, a drugie duet Pech/Uhel.

 • Rajdy. Bracia Szejowie na start. Polacy ruszają do rywalizacji w czeskich mistrzostwach
 • Kuba Przygoński: mamy apetyt na kolejne podium

  Kuba Przygoński: mamy apetyt na kolejne podium

  - Prowadzimy w Pucharze Świata, oczy są na nas zwrócone, ale z taką sytuacją musimy się mierzyć. Naszym celem będzie obrona fotela lidera. Od samego początku rajdu będziemy starali się jechać szybko i równo - mówi Kuba Przygoński, lider Pucharu Świata FIA Cross Country, przed startem w Abu Dhabi Desert Challenge.

 • HRSMP. W klasykach doganiamy Europę

  HRSMP. W klasykach doganiamy Europę

  Jeśli chodzi o samochody w naszym kraju, to w żadnym zakresie nie odbiegają one od standardu europejskiego. Sposób przygotowania, różnorodność i dopracowanie konstrukcji, które znajdziemy w Polsce są na naprawdę wysokim poziomie - mówi Mirosław Miernik, członek Podkomisji Rajdowej Głównej Komisji Sportu Samochodowego ZG PZM i koordynator Motul HRSMP.

 • Rajdowe ME. Cztery polskie załogi zaczynają sezon 4 tys. km od domu

  Rajdowe ME. Cztery polskie załogi zaczynają sezon 4 tys. km od domu

  Spektakularny Rajd Azorów (22-24 marca) zainauguruje kolejny sezon mistrzostw Europy. Na starcie w Ponta Delgada stanie 60 załóg, przy czym aż 35 z nich pojedzie samochodami R5, czyli najszybszymi konstrukcjami dopuszczonymi do europejskiego czempionatu. W czterech autach tej klasy pojadą polskie załogi.

 • Kajetan Kajetanowicz wciąż czeka na zielone światło

  Kajetan Kajetanowicz wciąż czeka na zielone światło

  Kajetan Kajetanowicz cały czas czeka na decyzję głównego partnera w sprawie startów w rajdowych mistrzostwach świata. Możliwe jest, że po raz pierwszy w sezonie na trasę ruszy w majowym Rajdzie Portugalii.

 • Robert Kubica przetestuje pojazd Manora
 • Kuba Przygoński z udanym debiutem w Baja Russia

  Kuba Przygoński z udanym debiutem w Baja Russia

  Kuba Przygoński z pilotem Tomem Colsoulem zakończyli rywalizację w pierwszej rundzie Pucharu Świata - Baja Russia Northern Forest. Załoga ORLEN Team w swoim debiucie w rosyjskim rajdzie zajęła czwarte miejsce. Wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah przed Martinem Prokopem oraz Vladimirem Vasilyevem.

 • Rajd Szwecji. Thierry Neuville wygrał, Łukasz Pieniążek się uczył

  Rajd Szwecji. Thierry Neuville wygrał, Łukasz Pieniążek się uczył

  Rok temu Thierry Neuville zaprzepaścił szansę na zwycięstwo ze swojej winy. Teraz jechał szybko, ale kłopotów i po Rajdzie Szwecji jest liderem mistrzostw świata, a jego Hyundai prowadzi w klasyfikacji producentów. Łukasz Pieniążek ukończył rajd na dziewiątym miejscu w klasie WRC-2.

 • Rajd Szwecji. Łukasz Pieniążek: ściganie się po śniegu już mnie nie przeraża

  Rajd Szwecji. Łukasz Pieniążek: ściganie się po śniegu już mnie nie przeraża

  Po Rajdzie Arktycznym powiedziałem swojemu zespołowi, że nie wyobrażam sobie startu w Szwecji bez startu treningowego. Teraz jadę z pewnością siebie, bo już nawierzchnia i wyzwanie w związku ze ściganiem po śniegu mnie nie przeraża - mówi Łukasz Pieniążek, jedyny Polak w cyklu WRC-2 przed Rajdem Szwecji, drugą rundą rajdowych mistrzostw świata.

 • Rajd Monte Carlo. Sebastien Ogier po raz piaty z rzędu, Toyota taktyczna
 • Rajd Monte Carlo. Sebastien Ogier się myli, ale wciąż prowadzi
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.