Wyścigi konne

 • Lorna Brooke walczy o życie. Przerażający wypadek. "Stan jest krytyczny"

  Lorna Brooke walczy o życie. Przerażający wypadek. "Stan jest krytyczny"

  Dżokej, Lorna Brooke, znajduje się w stanie krytycznym po fatalnym upadku podczas amatorskich zawodów jeździeckich. "Z powodu różnych komplikacji w tym tygodniu została wprowadzona w śpiączkę indukowaną. Jej stan jest krytyczny, ale stabilny" - poinformowała Fundacja Poszkodowanych Dżokejów (IJF).

 • Galileo zarobił więcej niż Leo Messi. Przedziwny ranking w brytyjskim dzienniku
 • Wielka afera w USA. Dopingowane konie masowo padały. Trenerzy oskarżeni

  Wielka afera w USA. Dopingowane konie masowo padały. Trenerzy oskarżeni

  To jeden z największych skandali na wyścigach konnych. - Koniom wstrzykiwano wszelkie nielegalne, często eksperymentalne leki, które pozwalały biegać nienaturalnie szybko lub maskować ból - podsumowywał prokurator. Zgromadzone akta mówią m.in o "pompowaniu krwi" i "czerwonym kwasie". Tłumaczą też, dlaczego trenerzy i weterynarze, czerpali z procederu milionowe korzyści i długo pozostawiali bezkarni.

 • Koń trenowany we Wrocławiu wygrał na słynnym torze Longchamp w Paryżu
 • Wyścigi konne. 105. Wielka Warszawska już w ten weekend

  Wyścigi konne. 105. Wielka Warszawska już w ten weekend

  W najbliższą niedzielę, 30 września, rozegrana zostanie 105. w historii i 73. na Torze Służewiec Wielka Warszawska. Przed nami święto Warszawy i wyścigów konnych. Są ludzie, którzy na tor chodzą bardzo rzadko, ale właśnie ta gonitwa przyciąga ich każdego roku na Służewiec jak najsilniejszy magnes.

 • Fabulous Las Vegas czternastym koniem trójkoronowanym na Służewcu?

  Fabulous Las Vegas czternastym koniem trójkoronowanym na Służewcu?

  Po zwycięstwach w wyścigach o Nagrodę Rulera (1600 m), a następnie w Derby (2400 m), trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Fabulous Las Vegas może być czternastym trójkoronowanym w historii Toru Służewiec. Aby tego dokonać, musi w niedzielę wygrać Nagrodę St. Leger, rozgrywaną na dystansie 2800 m.

 • Derby Kłusaków i Patryk Vega na wrocławskich Partynicach

  Derby Kłusaków i Patryk Vega na wrocławskich Partynicach

  W ostatnim dniu wyścigowym przed dłuższą przerwą, 24 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice rywalizowały araby, kłusaki francuskie i folbluty. W najważniejszej gonitwie dnia zaprzęgów kłusaczych - Derby - triumfował Elak Vasterbo z Czech. Uwagę publiczności poza końmi przykuwali również filmowcy z ekipy Patryka Vegi, którzy podczas zawodów kręcili sceny do najnowszego filmu reżysera pt. "Plagi Breslau". W lipcu wyścigi przenoszą się do Sopotu, na kolejny dzień wyścigowy we Wrocławiu przyjdzie nam czekać do 29 lipca.

 • Gałkowo Masters 2018 - szykują się wielkie emocje!

  Gałkowo Masters 2018 - szykują się wielkie emocje!

  Już 29.06- 1.07.2018 odbędą się zawody jeżdzieckie MAZURY EQUESTRIAN SHOW - Gałkowo Masters. To jedyne takie wydarzenie w tej części Europy, gdzie rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie łączy się z niesamowitym show zmieniającym jeździectwo w dzieło sztuki.

 • Sztorm zdobył szturmem Crystal Cup

  Sztorm zdobył szturmem Crystal Cup

  Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami Crystal Cup, punkt kulminacyjny pierwszej części sezonu, zakończył się zwycięstwem jednego z faworytów Sztorma, który pod wodzą Marcela Novaka pewnie pokonał rywali. Trenerem zwycięskiego konia jest Grzegorz W. Wróblewski.

 • Wyścigi konne. Justify zwycięzcą potrójnej korony!