Liga Mistrzów

 • Pajor w elicie. UEFA nie miała wątpliwości. Polka to światowy top i tak ją potraktowano
 • Ostre słowa Bortniczuka. Znalazł winnego afery z Marciniakiem

  Ostre słowa Bortniczuka. Znalazł winnego afery z Marciniakiem

  - UEFA zgrzeszyła naiwnością w kontekście zaufania do organizacji, która na to zaufanie nie zasłużyła, bo dopuściła się piramidalnej manipulacji - podkreślił Kamil Bortniczuk na antenie Polsat News. Minister sportu i turystyki stwierdził, że federacja popełniła poważny błąd, zawierzając pomówieniom na temat Szymona Marciniaka, co niemal skończyło się odebraniem mu finału Ligi Mistrzów.

 • W ten sposób Marciniak obronił się w UEFA. Kulisy sprawy. Wielu mu pomogło

  W ten sposób Marciniak obronił się w UEFA. Kulisy sprawy. Wielu mu pomogło

  Szymon Marciniak wyjaśniał sprawę cały dzień, odpowiedział mailowo na wiele pytań. Udowodnił, że jego wystąpienie na konferencji organizowanej przez Sławomira Mentzena nie było polityczne, a przekaz medialny jest nieprecyzyjny. Ale i tak istniała obawa, że sam rozgłos wokół sprawy pozbawi go finału Ligi Mistrzów i zagrozi jego dalszej karierze w Europie. UEFA nie chce bowiem wokół sędziów żadnych kontrowersji. Marciniakowi jednak zaufała, wierząc w jego chłodną głowę.

 • Marciniak obronił to, na czym zależało mu najbardziej. Burza nadal trwa. Setki komentarzy
 • Oświadczenie Szymona Marciniaka. Tak się tłumaczy

  Oświadczenie Szymona Marciniaka. Tak się tłumaczy

  - Zostałem poważnie wprowadzony w błąd i całkowicie nieświadomy prawdziwej natury i powiązań wydarzenia - tak o udziale w konferencji "Everest" organizowanej przez Sławomira Mentzena napisał Szymon Marciniak. Sędzie odciął się od lidera Konfederacji, a UEFA dopuściła go do prowadzenia finału Ligi Mistrzów. Arbiter wydał też specjalne oświadczenie.

 • Kolejny zwrot akcji w sprawie finału Ligi Mistrzów. TVP odpowiada na ruch Polsatu
 • Tak przekonano UEFA ws. Marciniaka. Zdradzili kulisy. 'Akcja trwała do dziś'

  Tak przekonano UEFA ws. Marciniaka. Zdradzili kulisy. "Akcja trwała do dziś"

  UEFA zadecydowała, że Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów. Okazuje się, że najprawdopodobniej nie byłoby to możliwe, gdyby nie interwencja... Zbigniewa Bońka. Jak donoszą dziennikarze Meczyków, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej lobbował w sprawie sędziego i ostatecznie przekonał UEFA do pozostawienia nominacji dla 42-latka.

 • Media: Marciniak tak tego nie zostawi. Może zrobić radykalny krok

  Media: Marciniak tak tego nie zostawi. Może zrobić radykalny krok

  UEFA zadecydowała, że Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów. Ale to nie zamyka sprawy. Polski sędzia planuje złożyć pozew przeciwko stowarzyszeniu "Nigdy Więcej" - informuje portal i.pl. Organizacja "Nigdy więcej" zdementowała informacje na temat ewentualnego pozwu.

 • Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów, ale musiał złożyć specjalne oświadczenie
 • Zawrzało na Twitterze w sprawie Marciniaka. W jednej kwestii wszyscy mówią jednym głosem

  Zawrzało na Twitterze w sprawie Marciniaka. W jednej kwestii wszyscy mówią jednym głosem

  "Marciniak nie jest rasistą ani homofobem", "znalazł się w złym towarzystwie", "absurdalny donos" - to tylko niektóre komentarze na Twitterze dotyczące sprawy Szymona Marciniaka. Możliwe, że UEFA odbierze Polakowi możliwość sędziowania finału Ligi Mistrzów za pojawienie się na konferencji Sławomira Mentzena. Eksperci nie mają wątpliwości, że kara byłaby niewspółmierna do winy.

 • Zaczęło się. Na świecie już piszą, że Marciniak 'popiera ksenofobiczną prawicę'

  Zaczęło się. Na świecie już piszą, że Marciniak "popiera ksenofobiczną prawicę"

  "Podobno był na antysemickiej imprezie", "Brał udział w wiecu skrajnej prawicy" - tak sprawę Szymona Marciniaka opisują zagraniczne media. Polak najprawdopodobniej nie posędziuje finału Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan i Manchesterem City za to, że wziął udział w konferencji organizowanej przez Sławomira Mentzena. Światowa prasa znacznie podkoloryzowała owe spotkanie, co zdecydowanie nie działa na korzyść arbitra.

 • Pojawiło się nagranie występu Marciniaka u Mentzena. 'Nie jestem próżny, ale...' [WIDEO]
 • Posłanka Polski 2050 ostro o Marciniaku: 'Bardzo się cieszę, że taka sytuacja ma miejsce'
 • Nieoficjalnie. UEFA zdecydowała ws. Marciniaka i finału Ligi Mistrzów. 'Niestety'

  Nieoficjalnie. UEFA zdecydowała ws. Marciniaka i finału Ligi Mistrzów. "Niestety"

  Szymon Marciniak nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów. Tak UEFA ukarała sędziego za występ na konferencji organizowanej przez Sławomira Mentzena, kontrowersyjnego polityka Konfederacji, oskarżanego o antysemityzm i homofobię. - Niestety wiem to z bardzo dobrych źródeł - powiedział Tomasz Smokowski z "Kanału Sportowego".

 • Bortniczuk zabrał głos ws. Marciniaka. 'Wielka manipulacja'. Zapowiedział stanowcze kroki

  Bortniczuk zabrał głos ws. Marciniaka. "Wielka manipulacja". Zapowiedział stanowcze kroki

  Szymon Marciniak i jego udział w konferencji zorganizowanej przez Sławomira Mentzena wywołał ogromne poruszenie. W obronie Polaka stanął Kamil Bortniczuk, który wprost stwierdził, że oświadczenie w jego sprawie jest "wielką manipulacją". "Wystąpimy do UEFA ze stanowiskiem popierającym sędziego" - zapowiedział minister sportu i turystyki.

 • Media: Ludzie z UEFA chcą wyrzucić Barcelonę z Ligi Mistrzów

  Media: Ludzie z UEFA chcą wyrzucić Barcelonę z Ligi Mistrzów

  Dwóch inspektorów UEFA domaga się wykluczenia Barcelony z rozgrywek Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie w związku ze sprawą "caso Negreira". Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie prezes Aleksander Ceferin. Oficjalną decyzję federacji mamy poznać za kilka dni - podaje dziennik "ABC".

 • Szymon Marciniak zabrał głos ws. afery ze swoim udziałem. Wysłał oświadczenie

  Szymon Marciniak zabrał głos ws. afery ze swoim udziałem. Wysłał oświadczenie

  Szymon Marciniak zareagował na aferę związaną z obecnością na konferencji Everest, współorganizowanej przez Sławomira Mentzena, która znalazła się pod lupą UEFA. - Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka - napisał w oświadczeniu najlepszy polski arbiter.

 • UEFA reaguje na informacje ws. Marciniaka. Ten komunikat nie brzmi dobrze

  UEFA reaguje na informacje ws. Marciniaka. Ten komunikat nie brzmi dobrze

  UEFA reaguje na obecność Szymona Marciniaka na spotkaniu ze Sławomirem Mentzenem. "UEFA domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się wartościami promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie" - napisała europejska federacja w wiadomości do redakcji "Przeglądu Sportowego".

 • Media: Zapadła kluczowa decyzja ws. reprezentanta Polski. Złe wieści

  Media: Zapadła kluczowa decyzja ws. reprezentanta Polski. Złe wieści

  Nicola Zalewski to jeden z zawodników, na którego bardzo często w tym sezonie stawiał Jose Mourinho. Włoskie media zastanawiają się jednak, czy tak samo będzie w finale Ligi Europy, w którym AS Roma zmierzy się z Sevillą. Co do tego dziennikarze są zgodni i nie mają najlepszych wieści dla Polaka.

 • UEFA zdecydowała. Dobra wiadomość dla Rakowa Częstochowa

  UEFA zdecydowała. Dobra wiadomość dla Rakowa Częstochowa

  UEFA podjęła niezwykle ważną decyzję w sprawie systemu VAR. Wideoweryfikacja będzie dostępna już od początku eliminacji Ligi Mistrzów. Z tej wiadomości może cieszyć się Raków Częstochowa, który zagra o awans do elitarnych rozgrywek. Inne polskie kluby będą miały trochę ciężej.