Kosmiczna propozycja dla Guardioli. Jeszcze mocniej zdystansuje Premier League

Pep Guardiola może otrzymać ogromną podwyżkę. Właściciele Manchesteru City zaproponowali Hiszpanowi nowy kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał trzykrotnie więcej od szkoleniowca Liverpoolu Juergena Kloppa.
Zobacz wideo

Manchester City ma sobą kapitalny sezon. Jako pierwsza drużyna w historii angielskiej piłki w tym samym roku sięgnęła po mistrzostwo, krajowy puchar i puchar ligi. Cieniem na wielkim sukcesie Obywateli kładzie się jedynie odpadnięcie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Katarscy właściciele Manchesteru doceniają jednak pracę wykonywaną przez Guardiolę, dlatego chcą przedłużyć kontrakt z trenerem i zaproponować mu podwyżkę. Obecna umowa z Hiszpanem wygasa w 2021 roku, a na jego mocy Guardiola inkasuje co sezon 15 mln funtów. Nowy kontrakt, choć nie wiadomo jeszcze, jak długo miałby obowiązywać, przyniósłby szkoleniowcowi 5 mln więcej każdego roku - informuje "The Sun".

Guardiola już teraz jest najlepiej zarabiającym menedżerem w Premier League. Dla porównania drugi w tym zestawieniu jest Mauricio Pochettino otrzymujący 8,5 mln funtów za rok, natomiast trzeci Juergen Klopp dostaje 7,5 mln. Co ciekawe, obaj szkoleniowcy dotarli w tym roku do finału Ligi Mistrzów, której od czasu odejścia z Barcelony w 2012 roku Guardiola nie potrafi wygrać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.