Inne sporty

 • Miał zostać legendą, teraz trafi do więzienia na lata

  Miał zostać legendą, teraz trafi do więzienia na lata

  Michael White miał niegdyś szansę zostać najwybitniejszym snookerzystą w historii. Jego kariera nie przebiegła jednak po myśli. Od dłuższego czasu ma spore problemy, a teraz wydaje się, że na zawsze pogrzebał wszystko, co udało mu się osiągnąć. Serwis BBC poinformował w piątek, że sportowiec został zatrzymany za napaść na swoją partnerką i grozi mu wysoki wyrok. "Nikt nie powinien cierpieć w milczeniu" - wyjaśniła funkcjonariuszka Ellen Green.

 • Nieoficjalnie: Maciej Kurzajewski znalazł pracę. Twarz nowego projetu

  Nieoficjalnie: Maciej Kurzajewski znalazł pracę. Twarz nowego projetu

  - Po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą redakcją i Telewizją Polską - poinformował w poniedziałek Maciej Kurzajewski. Popularny dziennikarz sportowy jeszcze niedawno prowadził studio przy okazji meczów Euro 2024, by chwilę później pożegnać się z widzami TVP. Od razu ruszyły spekulacje, czym będzie się teraz zajmował. Nieoficjalne ustalenia w tej sprawie przekazał portal Wirtualne Media.

 • Nie tylko Lewandowski! Boniek ujawnił całą prawdę o Polsce. 'Bezkarność'

  Nie tylko Lewandowski! Boniek ujawnił całą prawdę o Polsce. "Bezkarność"

  Niedługo po powrocie reprezentacji Polski z mistrzostw Europy wokół kadry wybuchła kolejna afera. Tym razem jej głównym bohaterem jest Robert Lewandowski. Wszystko wskazuje na to, że kapitan drużyny Probierza kilka lat temu kupił dyplom naukowy. Na całą sprawę zareagował Zbigniew Boniek, który otworzył puszkę pandory. - Ja tego w ogóle nie rozumiem! - grzmiał wiceprezes UEFA.

 • Szczere wyznanie Kubicy. Chce wrócić

  Szczere wyznanie Kubicy. Chce wrócić

  Robert Kubica wróci do rajdów? Były polski kierowca F1 od kilku lat spełnia się w wyścigach na długim dystansie, ale przyznaje, że tęskni za emocjami wiążącymi się ze startami w WRC, z których zrezygnował w 2016 roku. - Szczerze mówiąc, trochę tęsknię za rajdami. Jestem ich dużym fanem - powiedział ostatnio. Jednocześnie nie wykluczył, że wkrótce być może znów w nich wystartuje. Jest jeden warunek.

 • Putin zaczął wypłacać odszkodowania. Nawet 500 tysięcy

  Putin zaczął wypłacać odszkodowania. Nawet 500 tysięcy

  16 sportowców z Rosji i 17 sportowców z Białorusi - tylu będziemy widzieć przedstawicieli tych krajów podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Z informacji rosyjskich mediów wynika, że reszta sportowców, która nie dostała się do igrzysk lub też nie przeszła weryfikacji do występów pod tzw. neutralną flagą, otrzyma specjalną rekompensatę od rodzimego Komitetu Olimpijskiego. Uczestnicy igrzysk otrzymają, co ciekawe, znacznie mniejszą kwotę.

 • To już koniec! Znana dziennikarka odchodzi z TVP Sport

  To już koniec! Znana dziennikarka odchodzi z TVP Sport

  Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany - tym charakteryzują się ostatnie tygodnie w TVP. O kolejnej z nich poinformowała Agata Bachanek. Znana dziennikarka przekazała na Instagramie, że z końcem czerwca zakończyła współpracę z TVP Sport. "Przez ostatnich kilka miesięcy lekko i przyjemnie nie było" - wyjawiła. Bachanek nie odchodzi jednak na dobre z Telewizji Publicznej.

 • Klamka zapadła. Rosjanie i Białorusini jadą na igrzyska olimpijskie

  Klamka zapadła. Rosjanie i Białorusini jadą na igrzyska olimpijskie

  Po wielu miesiącach to już jest pewne: sportowcy z Rosji i Białorusi będą mieli możliwość rywalizacji o medale podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Francuska Agencja Prasowa podaje, że w Paryżu zobaczymy jednak mniejszą liczbę sportowców z tych krajów w porównaniu do marcowych szacunków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jednym ze sportowców, który będzie brał udział w igrzyskach, jest tenisista Daniił Miedwiediew.

 • Jest jednym z najlepszych w historii. Dostał siedem lat za doping

  Jest jednym z najlepszych w historii. Dostał siedem lat za doping

  Lawrence Cherono z Kenii jest aktualnie ósmym najszybszym maratończykiem wszech czasów z czasem 2:03:04, uzyskanym w 2020 r. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że ten wynik można brać pod wątpliwość, ponieważ biegacz długodystansowy został przyłapany na złamaniu przepisów antydopingowych. Cherono został zdyskwalifikowany przez organizację Athletics Integrity Unit. Wcześniej maratończyk obarczał winą za pozytywny wynik testu... swoich kolegów z treningu.

 • 17-latek doprowadził do tragedii. Brazylijski mistrz zginął na miejscu

  17-latek doprowadził do tragedii. Brazylijski mistrz zginął na miejscu

  Świat sportu, a przede wszystkim kulturystyki znów pogrążył się w żałobie. Brazylijskie media przekazały, że kilka dni temu życie stracił Andre Cavalcanti. 34-latek wybrał się na przejażdżkę motocyklem, która zakończyła się tragicznie. Do jego śmierci doprowadził 17-latek. Sprawca ukradł samochód rodzicom.

 • Tymi słowami Rosjanie się tylko ośmieszają. Nikt nie będzie po nich płakał

  Tymi słowami Rosjanie się tylko ośmieszają. Nikt nie będzie po nich płakał

  Podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu nie obejrzymy żadnego rosyjskiego judoki. To efekt decyzji rosyjskiej federacji po tym, jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski dopuścił zaledwie czterech z siedemnastu sportowców tej dyscypliny. Teraz prezes rosyjskiej federacji judo postanowił ujawnić, jaką propozycję otrzymał od MKOl, by dojść do porozumienia przed igrzyskami. - Najwyraźniej selekcja zmieniła się w przedmiot handlu. To niegodne - powiedział.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.