Artur Boruc zostanie w Premier League? Klub podjął decyzję dotyczącą jego przyszłości

Artur Boruc w przyszłym sezonie nadal może występować w Premier League. Angielskie media twierdzą, że władze AFC Bournemouth zamierzają podpisać z 39-latkiem nowy kontrakt. Obecny wygasa wraz z końcem czerwca.
Zobacz wideo

Artur Boruc jest zawodnikiem Bournemouth od 2015 roku. O ile na początku był podstawowym zawodnikiem The Cherries, tak w drugiej części sezonu 2017/2018 stracił miejsce w składzie. Długo wydawało się, że były reprezentant Polski już go na stałe nie odzyska, ale w końcówce obecnego sezonu doświadczony golkiper wygrał rywalizację .z Asmirem Begoviciem.

Boruc łącznie rozegrał w tym sezonie 17 spotkań. W Premier League od sierpnia do stycznia na murawie nie pojawił się ani razu. Od stycznia do tej pory opuścił natomiast jedynie dwa mecze. W pozostałych grał od pierwszej do ostatniej minuty, a w kilku z nich był jednym z najlepszych graczy drużyny Eddiego Howe'a.

Zdaniem angielskich mediów, władze klubu z Dorset zdecydowały się nagrodzić Boruca za jego dobrą postawę. Jak informuje Football Insider, polski bramkarz niebawem ma otrzymać propozycję nowego kontraktu. Obecny wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.