Prezes Lechii Gdańsk wydał mocne oświadczenie po meczu z Legią Warszawa. "Chciałbym podziękować Zbigniewowi Bońkowi"

Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk, wydał specjalne oświadczenie po meczu z Legią Warszawa. Gdańszczanie przegrali 1:3, a w trakcie meczu sędzia Daniel Stefański podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. "Będziemy wnioskować do władz PZPN o nieobsadzanie pana Stefańskiego w meczach naszego zespołu".
Zobacz wideo

Prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara na początku oświadczenia podziękował prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi, który publicznie przeprosił Lechię za błąd sędziego Stefańskiego.

 

Na wstępie, z dużym szacunkiem chciałbym podziękować Panu Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi za bezstronną postawę wobec zaistniałych okoliczności oraz zajęcie zdecydowanego stanowiska wobec wszelkich kontrowersyjnych zdarzeń w trakcie trwania sobotniego meczu. Absolutnie zgadzam się z opinią Pana Prezesa Bońka, że w sytuacji zaistniałej w pierwszych minutach meczu, bezdyskusyjnie należał się drużynie Lechii rzut karny i czerwona lub przynajmniej żółta kartka dla zawodnika Legii. Sytuacja ta miała niewątpliwy wpływ na dalszy przebieg meczu.

Mandziara skrytykował za to Przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego Zbigniewa Przesmyckiego, który ocenił, że decyzja sędziego Daniela Stefańskiego była słuszna.

Natomiast, odnosząc się do słów Pana Zbigniewa Przesmyckiego, Przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego, chciałbym podkreślić, że opowiadanie bajek to specjalność Braci Grimm, a nie osoby pełniącej tak odpowiedzialną funkcję. Jeżeli Szef Sędziów akceptuje i daje przyzwolenie na takie karygodne błędy swoich podopiecznych, to znaczy, że może nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. Dotyczy to również konfabulacji na temat miejsca zamieszkania Pana Daniela Stefańskiego. Od wczoraj wiemy, że Pan Stefański od wielu lat mieszka na stałe w Warszawie, a nie w Bydgoszczy, i skoro to nie miało znaczenia, to dlaczego ten fakt był ukrywany przed publicznością?

Całe oświadczenie prezesa Lechii Gdańsk Adama Mandziary

Lechia Gdańsk przegrała z Legią Warszawa 1:3 i traci do niej trzy punkty w tabeli ekstraklasy, Do zakończenia sezonu zostały cztery kolejki. Lechia zagra w nich z: Cracovią (wyjazd), Zagłębiem Lubin (dom), Lechem Poznań (wyjazd) i Jagiellonią Białystok (dom). Legia zmierzy się z: Piastem Gliwice (dom), Pogonią Szczecin (dom), Jagiellonią Białystok (wyjazd) i Zagłębiem Lubin (dom).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.