La liga

• Były sędzia: Lewandowski był faulowany. Barcelona powinna mieć karnego. Nie jednego

Jak uważa Rafał Rostkowski, w meczu z Rayo Vallecano (0:0) FC Barcelona powinna była otrzymać przynajmniej jeden rzut karny za faul na Robercie Lewandowskim. - Lewandowski często był zatrzymywany niezgodnie z przepisami, a w dwóch sytuacjach był wyraźnie obejmowany oburącz i zatrzymywany w ten sposób w polu karnym. Sędzia nie reagował, a zdecydowanie powinien - napisał były sędzia międzynarodowy w swoim artykule na sport.tvp.pl.

• FC Barcelona zaskoczyła Lewandowskiego. 'Nie spodziewałem się tego'

FC Barcelona zaskoczyła Lewandowskiego. "Nie spodziewałem się tego"

Robert Lewandowski jest zawodnikiem FC Barcelony od niespełna miesiąca. Mimo tak krótkiego czasu kataloński klub zdążył już zaskoczyć 33-letniego napastnika. Chodzi o intensywność treningów. - Jestem bardziej zmęczony niż się tego spodziewałem - podkreślił Polak.

• McManaman i Garcia punktują Barcelonę. Mówią też o Lewandowskim

McManaman i Garcia punktują Barcelonę. Mówią też o Lewandowskim

Odważnie wypowiedział się Steve McManaman. W przeszłości piłkarz Liverpoolu i Realu Madryt, a obecnie ekspert telewizyjny komentował spotkanie Barcelony z Rayo. - Lewandowski to piłkarz światowej klasy, ale co do pozostałych mam duże zastrzeżenia - skomentował wymownie.

• Kiedy kolejny mecz Lewandowskiego? Uwaga na zmianę [TERMINARZ]

Kiedy kolejny mecz Lewandowskiego? Uwaga na zmianę [TERMINARZ]

Robert Lewandowski zadebiutował w La Liga, ale jego występ nie należał do udanych. Polak nie zdobył bramki ani nie zaliczył asysty, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Kibice FC Barcelony wierzą, że pierwszą bramkę w hiszpańskiej lidze 33-latek zdobędzie już w kolejnym spotkaniu.

• 'Nie wygrywa się tylko dźwigniami'. Bolesna szpilka po wpadce Barcelony

"Nie wygrywa się tylko dźwigniami". Bolesna szpilka po wpadce Barcelony

Rozczarowujący remis 0:0 FC Barcelony z Rayo Vallecano w pierwszym meczu nowego sezonu La Liga to zdecydowanie sportowy temat numer jeden w Hiszpanii. "Ludzie myśleli, że Barca wygra cztery do zera, ale nie wygrywa się tylko dźwigniami" - ocenił Manolo Oliveros, który komentuje mecze nowego klubu Roberta Lewandowskiego na antenie radia Cadena Cope.

• Rywal Lewandowskiego na wylocie z klubu? Barcelona wie o rozmowach
  • Trener Rayo miał plan, jak zatrzymać Lewandowskiego. Pomogło. 'Robił to przez całe życie'
  • Lewandowski zagrał we wstydliwym meczu Barcelony. Trzeci raz w historii
  • Lewandowski twarzą blamażu. Niestety. 'Gorzki debiut. Wywalili się'

Lewandowski twarzą blamażu. Niestety. "Gorzki debiut. Wywalili się"

FC Barcelona mocno rozczarowała w pierwszym meczu nowego sezonu La Liga i tylko zremisowała 0:0 u siebie z Rayo Vallecano. Ten temat to numer jeden w najważniejszych dziennikach sportowych Hiszpanii. Dziennikarze skrupulatnie opisują blamaż "Barcy", a jego twarzą uczynili niejako Roberta Lewandowskiego, który gości na wszystkich okładkach.

• Niemcy napisali o Lewandowskim. 'Ogromne rozczarowanie. Przerwał niesamowitą passę'

Niemcy napisali o Lewandowskim. "Ogromne rozczarowanie. Przerwał niesamowitą passę"

"Debiut marzeń wygląda zupełnie inaczej", "Lewandowski przeżył pierwszy otrzeźwiający mecz na Camp Nou", "Taki początek sezonu to ogromne rozczarowanie" - oceniły debiut polskiego napastnika niemieckie media. Dziennikarze zwracają również uwagę na przerwanie niesamowitej passy 33-latka, którą zapoczątkował w barwach Bayernu Monachium.