Koszykówka

• Nie pozwolili Ponitce grać w kadrze. Kapitan musi wyjechać

Nie pozwolili Ponitce grać w kadrze. Kapitan musi wyjechać

Mateusz Ponitka starał się i walczył, ale momentami też miotał się przeciwko litewskiej defensywie w przegranym 64:83 meczu reprezentacji Polski. Najlepszy polski koszykarz jest bez formy, ale w poniedziałkowym meczu z Macedonią jej nie odbuduje. - Musi wracać do Partizana Belgrad. Trener Żeljko Obradović nie zgodził się na jego pozostanie na drugi mecz - powiedział trener reprezentacji Igor Milicić.

• Deklasacja w meczu Litwa - Polska! 19 punktów różnicy

Deklasacja w meczu Litwa - Polska! 19 punktów różnicy

Udana pierwsza kwarta i znakomity do przerwy Michał Sokołowski to było za mało, by wygrać z osłabioną Litwą w Wilnie. Rywale grali bez największych gwiazd z NBA i Euroligi, ale Biało-Czerwonych stać było tylko na dobry początek. W pierwszym meczu eliminacji EuroBasketu 2025 drużyna Igora Milicicia przegrała z Litwą aż 64:83. Ale trudno wygrać, gdy w ataku na celne rzuty stać było praktycznie tylko pięciu koszykarzy.

• Polacy nie dali rady Litwinom. Rywal lepszy o kilka klas [ZAPIS RELACJI]

Polacy nie dali rady Litwinom. Rywal lepszy o kilka klas [ZAPIS RELACJI]

Reprezentacja Polski w koszykówce ma pewny awans do przyszłorocznego Eurobasketu z racji bycia gospodarzem, ale i tak bierze udział w eliminacjach. Zaczęła je od wysokiej porażki z Litwinami. Biało-czerwoni przegrali 64:83, przeciwnik był zdecydowanie lepszy w każdym aspekcie gry od drugiej kwarty meczu.

• Sochan bardzo przeżył mecz LM z udziałem Polaka. 'Gęsia skórka'

Sochan bardzo przeżył mecz LM z udziałem Polaka. "Gęsia skórka"

Jeremy Sochan po występie w Weekendzie Gwiazd korzysta z krótkiej przerwy, jaka obecnie trwa w NBA. Aby urozmaicić sobie czas, koszykarz włączył mecz Ligi Mistrzów, w dodatku z udziałem reprezentanta Polski. Wszystkim pochwalił się w mediach społecznościowych, gdzie było widać, że już samo słuchanie hymnu rozgrywek to dla niego spore przeżycie. Na pewno nie był za to zadowolony z rezultatu spotkania.

• 'Szeryf' apeluje do Polaków. 'To trzeba reklamować. Każdy powinien to wiedzieć'

"Szeryf" apeluje do Polaków. "To trzeba reklamować. Każdy powinien to wiedzieć"

- Powiem, czego mi u was zabrakło: zrobiliście świetny wynik na mistrzostwach Europy, zajęliście czwarte miejsce. Wygraliście ze Słowenią, to był ogromny sukces. Koszykarze i trenerzy zrobili wielki wynik. Ale czy on się odbił na popularności dyscypliny, czy nagle pojawiło się mnóstwo dzieciaków chcących trenować koszykówkę? - pyta Tomas Pacesas, były gwiazdor ekstraklasy koszykarzy, z którym o polskim, ale i litewskim baskecie rozmawiamy przed czwartkowym meczem Litwa - Polska.

• Sceny w NBA. Głośno o zachowaniu LeBrona Jamesa. To już viral
  • Dramat w Niemczech. Nie żyje 18-letni Ukrainiec. 'Lekarze nie mogli nic zrobić'

Dramat w Niemczech. Nie żyje 18-letni Ukrainiec. "Lekarze nie mogli nic zrobić"

Dwóch młodych ukraińskich koszykarzy padło ofiarą bestialskiego ataku w Niemczech. Krótko po tym zdarzeniu zmarł 17-letni Wołodymyr Jermakow, natomiast 18-letni Artem Kozaczenko przebywał na oddziale intensywnej terapii. Jednak niedawno klub ART Giants przekazał tragiczną wiadomość o jego śmierci. "Lekarze nie mogli już nic dla niego zrobić" - poinformowano. A media przekazały kolejne informacje na temat zbrodni.

• Gortat zdradził, co zrobiła mu TVP. 'Miałem już dość'

Gortat zdradził, co zrobiła mu TVP. "Miałem już dość"

Marcin Gortat nie ukrywa tego, że nie jest zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości. Były koszykarz mocno angażuje się w komentowanie wydarzeń politycznych w naszym kraju. W ostatnim wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" wyjawił, co kilka lat temu zrobiła mu Telewizja Polska. - Przecież i mi zrobiono świństwo. To była czysta manipulacja - powiedział.

• Jaki ojciec, taki syn. Ale legenda będzie tylko jedna. 'Między Gorbaczowem i Reaganem'

Jaki ojciec, taki syn. Ale legenda będzie tylko jedna. "Między Gorbaczowem i Reaganem"

Domantas Sabonis notuje najwięcej triple-double w całej NBA i - choć nie dostał powołania do Meczu Gwiazd - bezsprzecznie jest jednym z największych gwiazdorów ligi. Ale jak świetny by nie był i jakich sukcesów by nie odnosił, może nigdy nie dorównać legendzie ojca - Arvydasa. Ale czy może być inaczej, skoro w latach 80. w sprawie Sabonisa seniora pisano listy do Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa?

• Kosmiczny Mecz Gwiazd NBA. Tego jeszcze nie było. Komisarz ligi rozjuszony

Kosmiczny Mecz Gwiazd NBA. Tego jeszcze nie było. Komisarz ligi rozjuszony

Od lat Mecz Gwiazd NBA budzi wielkie wątpliwości z uwagi na niskie zaangażowanie zawodników, ale tegoroczna edycja rozzłościła samego komisarza ligi Adama Silvera. Zespół Wchodu pokonał Zachód 211:186, stając się pierwszą ekipą w historii NBA All-Star, która rzuciła ponad 200 punktów. "Najwięcej punktów zdobył Wschód... Cóż, gratulacje" - powiedział nonszalancko Silver, ogłaszając zwycięzcę.

• 'Polski' klub we Włoszech sprawił wielką sensację. Polak MVP finałowego turnieju

"Polski" klub we Włoszech sprawił wielką sensację. Polak MVP finałowego turnieju

Wielki sukces Igora Milicicia i Michała Sokołowskiego. Napoli Basket, drużyna prowadzona przez selekcjonera reprezentacji Polski, której kluczowym graczem jest jej skrzydłowy, zdobyła Puchar Włoch, pokonując w finale 77:72 euroligowe EA7 Emporio Armani Mediolan. "Sokół", który zdobył w finale 13 punktów, miał sześć zbiórek i trzy asysty, został wybrany MVP turnieju.

• Wielki triumf Legii Warszawa! Trzy pogromy i puchar w górę. Pierwszy od 54 lat
  • Co za show! Niesamowity konkurs wsadów. Przeskoczył nad legendą [WIDEO]

Co za show! Niesamowity konkurs wsadów. Przeskoczył nad legendą [WIDEO]

Mac McClung wygrał Konkurs Wsadów podczas Weekendu Gwiazd NBA, a za ostatnią próbę otrzymał maksymalną liczbę 50 punktów. Nie może to jednak dziwić, ponieważ 188-centymetrowy zawodnik "zapakował" piłkę w imponujący sposób, po tym jak przeskoczył nad Shaquillem O'Nealem. Oczywiście nie miał wielkich problemów w przeleceniu nad głową jednego z najlepszych podkoszowych w historii.

• 30 punktów czeskiej gwiazdy to za mało. Faworyt odpada z Pucharu Polski

30 punktów czeskiej gwiazdy to za mało. Faworyt odpada z Pucharu Polski

Przetrzebiona kontuzjami Stal Ostrów Wlkp. wygrała fascynującą batalię z Anwilem Włocławek i awansowała do finału Pucharu Polski koszykarzy. Po 30 minutach wydawało się, że kontrolę nad meczem przejmuje Anwil, ale w ostatniej kwarcie ostrowianie odrodzili się w imponujący sposób i wygrali w Sosnowcu 94:85.

• Legia pobiła obrońcę trofeum. Wielki mecz małego lidera

Legia pobiła obrońcę trofeum. Wielki mecz małego lidera

Popis koszykarskiej Legii Warszawa w Sosnowcu! W półfinale turnieju o Puchar Polski legioniści w efektownym stylu rozbili broniący tytułu Trefl Sopot 96:81. Do sukcesu na boisku poprowadził ich najniższy gracz ligi Loren Jackson, a z ławki tymczasowy - a może jednak nie? - trener Marek Popiołek.