Toyota Team Classic wyrusza na Rajd Śląska

Po udanym występie w Rajdzie Nadwiślańskim, zespół Toyota Team Classic nie zwalnia tempa. Ekipa jest już gotowa do startu w Rajdzie Śląska, w którym wystawi dwa auta - Celicę GT-Four i Corollę AE86.

Po kolejny sukces w HRSMP

Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński, którzy w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski startują Toyotą Celicą GT-Four ST205, przystąpią do rywalizacji w dobrych nastrojach. Załoga swoją przygodę z Motul HRSMP rozpoczęła dopiero w ostatniej rundzie ubiegłego sezonu, od startu bez pomiaru czasu w Rajdzie Grodzkim. A już w Rajdzie Nadwiślańskim, czyli w swoim drugim punktowanym występie, zawodnicy wygrali kategorię youngtimerów PZM 6 i zajęli wysoką, czwartą lokatę w ogólnej klasyfikacji.

- Nasze apetyty przed Rajdem Śląska są duże. W czasie ubiegłej rundy udało nam się zająć bardzo wysokie miejsce i chcielibyśmy ten wynik co najmniej powtórzyć. Pamiętamy jednak, że mamy bardzo trudnych i dużo bardziej doświadczonych rywali, więc nie będzie łatwo. Na pewno będziemy walczyć! – mówi Michał Horodeński, kierowca Toyoty Celiki GT-Four ST205 i lider zespołu Toyota Team Classic.

Hachi-Roku powraca na odcinki

Wraz z nadejściem kolejnej rundy Motul HRSMP, na odcinki powróci jedno z najbardziej wyjątkowych konstrukcji w stawce – tylnonapędowa Toyota Corolla AE86 Pawła Wysockiego i Jakuba Zalegi. Drugie auto ekipy Toyota Team Classic jest klasyfikowane w kategorii FIA 4.

- Po problemach technicznych, które zatrzymały nas w czasie Rajdu Dolnośląskiego, musieliśmy ominąć rundę na Lubelszczyźnie. Wprowadziliśmy konieczne zmiany, przygotowaliśmy auto, powracamy i jesteśmy gotowi do rywalizacji – mówi Paweł Wysocki, doświadczony kierowca rajdowy, mechanik i właściciel serwisu Trax Racing. 

Pojedynki rajdowych legend

Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to rywalizacja klasyków na najwyższym poziomie. Rajd Śląska będzie kolejną rundą Motul HRSMP łączoną z Rajdowymi Samochodowymi Mistrzostwami Polski. Po raz kolejny na odcinkach będzie można podziwiać auta, które na stałe zapisały się w historii motoryzacji. Nie zabraknie takich konstrukcji jak Porsche 911 SC RS, Mazda 323, Mercedes 280 czy Ford Sierra 4x4. Niezwykle emocjonująco zapowiada się rywalizacja trzech Toyot Celic GT-Four – starszego egzemplarza w wersji ST185, kojarzonego z sukcesami Carlosa Sainza i dwóch młodszych o oznaczeniu ST205. Jednym z nich będzie właśnie auto zespołu Toyota Team Classic.