Siatkówka. Bartosz Kwolek powinien wrócić do gry na początku sezonu reprezentacyjnego

Bartosz Kwolek doznał kontuzji podczas pierwszego meczu półfinałowego PlusLigi. Zawodnik nie pojawi się na parkiecie w czasie rozgrywek ligowych. Pod względem zdrowotnym ma być gotowy na początek sezonu reprezentacyjnego.
Zobacz wideo

Mistrz świata 2018 i przyjmujący ONICO Warszawa, Bartosz Kwolek, był jednym z ważniejszych zawodników swojej klubowej drużyny w sezonie 2018/2019. Walkę o medale uniemożliwiła mu kontuzja stawu skokowego. Początkowo nie wydawało się, że będzie to poważny uraz, jednak można go za taki uznać, bowiem przyznano za niego transfer medyczny w postaci Macieja Muzaja z Trefla Gdańsk (Regulamin Zmiany Barw Klubowych - "Transfer medyczny, który może zostać przeprowadzony w przypadku ciężkiej, wykluczającej z gry kontuzji zawodnika drużyny określonego w ust. 1a.").

Jak udało nam się dowiedzieć od samego zawodnika, chodzi już na treningi i powinien być gotowy do gry wraz z rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego. Warto przypomnieć, że w świetle wspomnianego Regulaminu, nie może on wrócić na parkiet ligowy w trwających rozgrywkach - "Zawodnik, którego kontuzja spowodowała konieczność przeprowadzenia przez Klub transferu medycznego traci uprawnienie udziału w rozgrywkach PZPS (lub podmiotu organizującemu na podstawie porozumień z PZPS)_w danym sezonie".

ONICO Warszawa rywalizuje obecnie w finale PlusLigi. Zespół przegrał w pierwszym meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mimo że w pewnym momencie cieszył się ze zwycięstwa. Ostatecznie po zmianie oceny akcji przez sędziego gra w tie-breaku toczyła się dalej i finalnie triumfowali siatkarze z Opolszczyzny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA