Rajdy samochodowe

 • Hungarian Baja. Przygoński i Colusoul znów na podium

  Hungarian Baja. Przygoński i Colusoul znów na podium

  Na drugim miejscu kończą zawody Hungarain Baja 2018 Kuba Przygoński i Tom Colsoul z X-Raid! To kolejny, bardzo dobry start załogi Orlen Team w Pucharze Świata Cross Country FIA 2018. Szybsi od Przygońskiego i Colsoula byli tylko Nani Roma i jego pilot Alex Haro z X-Raid.

 • Rajd Rzeszowski. Sportowe Toyoty opanują Podkarpacie

  Rajd Rzeszowski. Sportowe Toyoty opanują Podkarpacie

  Do końca sezonu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zostały tylko dwie rundy. Najbliższa z nich - Rajd Rzeszowski - rozpocznie się już w czwartek 9 sierpnia. Na Podkarpaciu wyjątkowe klasyki po raz kolejny staną na starcie w towarzystwie nowoczesnych rajdówek z RSMP. Tym razem będą rywalizować nie tylko ze sobą, ale pojadą również w szczytnym celu. Ponadto na rajdowych odcinkach zadebiutują dwie wyjątkowe, sportowe Toyoty. Szykuje nam się wielkie święto motoryzacji!

 • Rajd Finlandii. Ott Tanak najszybszy. Ogierowi pomogły polecenia zespołu

  Rajd Finlandii. Ott Tanak najszybszy. Ogierowi pomogły polecenia zespołu

  Ott Tanak bierze wszystko w Finlandii. Estończyk wygrał rajd, zgarnął pięć bonusowych punktów na tzw. Power Stage'u i umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców. Liderem wciąż jest Thierry Neuville', do którego stratę zmniejszył Sebastien Ogier.

 • Rajd Finlandii. Tanak z innej planety, Ogier ucieka Neuvillowi

  Rajd Finlandii. Tanak z innej planety, Ogier ucieka Neuvillowi

  Ott Tanak jest liderem Rajdu Finlandii po pierwszym dniu. Estoński kierowca Toyoty ma 5,8 sekundy przewagi nad Madsem Ostbergiem z Citroena. Szósty jest mistrz świata Sebastien Ogier (Ford), a dopiero 10. lider klasyfikacji generalnej WRC Thierru Neuville (Hyundai). Łukasz Pieniążek zajmuje 18. pozycję.

 • Rajd Finlandii. Ogier goni Neuvilla, Pieniążek jedzie się uczyć

  Rajd Finlandii. Ogier goni Neuvilla, Pieniążek jedzie się uczyć

  W Rajdzie Finlandii kolejna odsłona walki o tytuł. Na sześć rajdów przed zakończeniem sezonu Thierry Neuville ma 27 punktów przewagi nad pięciokrotnym mistrzem świata Sebastienem Ogierem w klasyfikacji generalnej. Po fińskich szutrach ścigał się będzie też Łukasz Pieniążek, ale on start traktuje edukacyjnie.

 • Rajd Finlandii. Esapekka Lappi wygrał tam przed rokiem po raz pierwszy. Czy kierowcę Toyoty stać na powtórkę?
 • WRC. Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Rajdzie Niemiec

  WRC. Kajetan Kajetanowicz wystartuje w Rajdzie Niemiec

  Kajetan Kajetanowicz, pilotowany przez Macieja Szczepaniaka, będzie rywalizować w asfaltowym Rajdzie Niemiec, rozgrywanym w dniach 16-19 sierpnia. Zawody te co roku gromadzą na starcie dużą konkurencję liczącą zazwyczaj ponad sto załóg, między którymi toczą się później zacięte pojedynki na drogach regionu Nadrenia-Palatynat.

 • Rajd Śląska. Klasyki dojechały do mety

  Rajd Śląska. Klasyki dojechały do mety

  Po chwilowym wypadzie na Lubelszczyznę w ramach Rajdu Nadwiślańskiego, Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski powróciły na południe kraju. Rozgrywany w ostatni weekend Rajd Śląska wygrali Robert Luty i Marcin Celiński w Subaru Legacy.

 • Rajd Śląska 2018. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty najlepsi
 • Toyota Team Classic wyrusza na Rajd Śląska

  Toyota Team Classic wyrusza na Rajd Śląska

  Po udanym występie w Rajdzie Nadwiślańskim, zespół Toyota Team Classic nie zwalnia tempa. Ekipa jest już gotowa do startu w Rajdzie Śląska, w którym wystawi dwa auta - Celicę GT-Four i Corollę AE86.

 • WRC. Citroen skreślił Krisa Meeke'a przez wypadki
 • 52. Rajd Dolnośląski. Trzecia runda HRSMP oczami debiutanta

  52. Rajd Dolnośląski. Trzecia runda HRSMP oczami debiutanta

  W ostatni weekend na terenie Kotliny Kłodzkiej odbył się 52. Rajd Dolnośląski, który obok rundy RSMP, był także okazją do rywalizacji w ramach HRSMP, czyli Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. O debiucie w imprezie tej rangi rozmawiamy z Michałem Horodeńskim, kierowcą historycznej Celiki GT4 i liderem zespołu Toyota Team Classic.

 • Trzecie podium Kasperczyka i Sytego w Rajdzie Dolnośląskim

  Trzecie podium Kasperczyka i Sytego w Rajdzie Dolnośląskim

  W zakończonym Rajdzie Dolnośląskim Tomek Kasperczyk i Damian Syty wywalczyli trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Dla załogi Tiger Energy Drink Rally Team to już trzecie podium zdobyte na oesach Dolnośląskiego. Do tego rezultatu Tomek z Damianem dołożyli także trzecie miejsce na Power Stage, czyli dodatkowo punktowanym, finałowym odcinku rajdu. Tym samym Kasperczyk i Syty wyjeżdżają z Dusznik-Zdroju bogatsi o 18 punktów do klasyfikacji krajowego czempionatu. Zdobyte punkty pozwoliły im na awans w tabeli mistrzostw Polski - na trzecią lokatę.

 • Samochody z duszą na Złotym Stoku - Motul HRSMP po 52. Rajdzie Dolnośląskim
 • Rajd Portugalii. Łukasz Pieniążek z pierwszymi punktami MŚ

  Rajd Portugalii. Łukasz Pieniążek z pierwszymi punktami MŚ

  Po blisko trzech latach przerwy polski kierowca wraca z rundy rajdowych mistrzostw świata z punktami. Łukasz Pieniążek, pilotowany przez Przemysława Mazura, zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Portugalii i drugie w klasie WRC-2. Imprezę wygrał Thierry Neuville.

 • 46. Rajd Cesky Krumlov: świetne tempo, feralny czwarty oes

  46. Rajd Cesky Krumlov: świetne tempo, feralny czwarty oes

  Po trzech pierwszych oesach Rajdu Cesky Krumlov Jarek i Marcin Szejowie zajmowali trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Przed nimi byli tylko Kopecky i Pech, czyli wielokrotni mistrzowie Czech. Niestety jazda Polaków zakończyła się na czwartej próbie, kiedy to na jednej z leśnych sekcji Ford Fiesta R5 załogi z Ustronia wpadł na kałużę i zsunął się z drogi w miejscu, z którego Jarek i Marcin nie mogli się wydostać o własnych siłach.

 • Rajd Portugalii. Neuville przetrwał trzęsienie na szutrze. Pieniążek drugi w WRC-2, jedzie po punkt mistrzostw świata
 • Łukasz Pieniążek: Lot na Fafe nie mniej skomplikowany niż skoki narciarskie
 • Wywalczyć trzecie podium - Tomek Kasperczyk przed Rajdem Dolnośląskim

  Wywalczyć trzecie podium - Tomek Kasperczyk przed Rajdem Dolnośląskim

  Łącznie 41 załóg zgłosiło się do tegorocznej edycji Rajdu Dolnośląskiego. Co najważniejsze wśród nich jest aż osiem duetów kierowca/pilot dysponujących najszybszymi samochodami klasy R5. Jednym z nich są Tomasz Kasperczyk i Damian Syty. Do niełatwej walki o punkty w zaplanowanych na ten weekend zawodach (19-20 maja), rajdowi wicemistrzowie Polski ruszą Fordem Fiestą R5. Samochód w barwach Tiger Energy Drink Rally Team będzie pokonywał kręte trasy w Kotlinie Kłodzkiej z czwartym numerem startowym.

 • Historyki na torze biathlonowym- 3. runda Motul HRSMP

  Historyki na torze biathlonowym- 3. runda Motul HRSMP

  2. Rajd Dolnośląski, trzecia runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z pewnością ma sporo do zaoferowania, zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Organizatorzy przygotowali bowiem półtora dnia rywalizacji, na którą składają się m.in. dwa odcinki specjalne rozgrywane po zachodzie słońca i cztery przejazdy próby zlokalizowanej w kompleksie biathlonowym Duszniki Arena. Lista zgłoszeń Motul HRSMP opiewa na 30 załóg, z czego dwie z nich pojadą bez pomiaru czasu.