Jakub Balcerski

W Sport.pl od stycznia 2020 roku, zajmuję się głównie skokami narciarskimi, siatkówką i piłką nożną. Wcześniej pracowałem m.in. w zapinamypasy.pl, Sportsinwinter.pl i radiowej Jedynce. W Radiu Gol prowadzę audycję Sport jest coolturalny.

W Sport.pl od stycznia 2020 roku. Wcześniej pracowałem m.in. w zapinamypasy.pl, Sportsinwinter.pl, TuŁódź i radiowej Jedynce. Obecnie działam także w Radiu Gol, gdzie komentuję mecze i prowadzę audycję Sport jest coolturalny. W Sport.pl zajmuję się w szczególności skokami narciarskimi, siatkówką i piłką nożną. Relacjonowałem mecze siatkarskiej reprezentacji Polski. Piszę artykuły nie tylko stricte sportowe, ale i z tłem społecznym, czy kulturalnym.

Jakub Balcerski
 • Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów! Wielki show

  Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów! Wielki show

  Znakomity rewanż Jastrzębskiego Węgla na włoskiej Piacenzie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Choć w pierwszym meczu lepsi w pięciu setach byli rywale, to zawodnicy Marcelo Mendeza u siebie zagrali znakomicie i pokonali ich aż 3:0 (25:22, 26:24, 25:21). Dzięki temu już szósty sezon z rzędu co najmniej jedna polska drużyna zagra w półfinale tych rozgrywek.

 • Tak dalej być nie może! PZN podjął ważną decyzję ws. polskich skoków. Znamy szczegóły

  Tak dalej być nie może! PZN podjął ważną decyzję ws. polskich skoków. Znamy szczegóły

  Polskie skoki narciarskie wiosną, przed nowym sezonem, czekają kolejne spore zmiany. Jedną z największych będzie wprowadzenie do nich szefa dyscypliny. To już pewne: tak stanie się zresztą w każdym ze sportów, którym zajmuje się Polski Związek Narciarski. Do Sport.pl dotarły pierwsze informacje o tym, kogo pytano o możliwość przyjścia do Polski, żeby zacząć pracę w tej roli.

 • Thurnbichler mówi o sytuacji polskich skoczków. Brutalne słowa
 • Thurnbichler zachwycony tym, co zrobił Stoch. Odlot w Oberstdorfie. 'Mistrz'

  Thurnbichler zachwycony tym, co zrobił Stoch. Odlot w Oberstdorfie. "Mistrz"

  - Czuję, że jest jakaś rezerwa, a skoki są przecież na bardzo wysokim poziomie - mówił po wyrównaniu najlepszego wyniku w tym sezonie Kamil Stoch. W niedzielę Polak był jedenasty i znów cieszył się z bardzo dobrych, długich lotów. Trener Thomas Thurnbichler przekonuje, że jego skoczka stać na bycie liderem polskiej kadry do końca sezonu.

 • Niemieccy kibice aż odwrócili wzrok po upadku Kubackiego. 'Był z mojej głupoty'
 • Wielki idol Małysza powiedział, czym się teraz zajmuje. Aż trudno uwierzyć

  Wielki idol Małysza powiedział, czym się teraz zajmuje. Aż trudno uwierzyć

  - Teraz mogę się nacieszyć skokami - mówi Sport.pl Jens Weissflog, który w roli widza ogląda zawody Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie. Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii podchodzi do tego sportu z wyraźnym spokojem - nie mówi o wielkich zmianach, które widziałby w dyscyplinie i podkreśla, że nie ma ochoty wracać głębiej do środowiska dyscypliny. Woli zajmować się swoim hotelem i restauracją.

 • Thurnbichler zapowiedział, że porozmawia z Kubackim. 'Bez komentarza'
 • Oto co powiedział niemiecki spiker po świetnym locie Kamila Stocha w Oberstdorfie
 • Burza w Oberstdorfie, Thurnbichler jest wściekły. Takich cyrków dawno nie było

  Burza w Oberstdorfie, Thurnbichler jest wściekły. Takich cyrków dawno nie było

  - To mnie denerwuje - mówi trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler o notach za styl przyznawanych podczas konkursu duetów w Oberstdorfie. Stefan Kraft i Andreas Wellinger zrobili przysiad przy lądowaniu po swoich lotach w pierwszej serii, a dostali tylko po 1,5 i 2,5 punktu mniej od Piotra Żyły, który wykonał dobry telemark. Dziwnie i wręcz kontrowersyjnie wyglądały oceny niemieckiego sędziego, Thomasa Scherma.

 • Thurnbichler udzielał wywiadu w masce. 'W Polsce krąży taki wirus'

  Thurnbichler udzielał wywiadu w masce. "W Polsce krąży taki wirus"

  - Po przyjeździe do hotelu od razu położę się do łóżka i potem zobaczymy, jak się będę czuł - mówi Thomas Thurnbichler o swoim stanie zdrowia. Do dziennikarzy po konkursie duetów Austriak przyszedł w masce i nie wykluczył, że w sobotę może go zabraknąć na skoczni.

 • Serce mówiło, że tym razem się uda. A jednak znów zabrakło. 'Nie chciało lecieć'

  Serce mówiło, że tym razem się uda. A jednak znów zabrakło. "Nie chciało lecieć"

  Polscy skoczkowie znów byli blisko pierwszego podium w tym sezonie i kolejny raz, choć niewiele, to jednak trochę do niego zabrakło. Po trzech skokach wydawało się, że jest naprawdę realne, ale po drugiej próbie Aleksandra Zniszczoła skończyli zawody duetów na piątej pozycji. Zarówno zawodnicy, jak i trener Thomas Thurnbichler pomimo żalu po niewykorzystanej szansie mówili jednak o pozytywach i tym, z czego mogą się cieszyć.

 • Thurnbichler zostawił polskich skoczków. Teraz o wszystkim opowiedział

  Thurnbichler zostawił polskich skoczków. Teraz o wszystkim opowiedział

  Thomas Thurnbichler zostawił polskich skoczków i wrócił do Polski, podczas gdy jego asystenci Wojciech Topór i Krzysztof Miętus, polecieli z kadrą do Sapporo. - Nie chciałem za bardzo interweniować, bo gdy nie ma cię na miejscu, to nie jest najlepszym pomysłem, więc sporo zostawiałem im w Japonii. Oczywiście, jeśli tylko potrzebowali, dzieliłem się z nimi też swoimi opiniami - mówi o współpracy na odległość z polską kadrą w rozmowie ze Sport.pl austriacki szkoleniowiec.

 • Kasai w wielkim stylu wrócił do PŚ i to nie koniec. Wiemy, co dalej z Japończykiem
 • Przykra seria polskiej siatkówki. Potęga tylko postraszona. Zakończenie brutalne

  Przykra seria polskiej siatkówki. Potęga tylko postraszona. Zakończenie brutalne

  ŁKS Commercecon powalczył, ale przegrał w Łodzi z Vero Volley Milano w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25). To była różnica klas i chociaż łodzianki miały w tym meczu pozytywne momenty, choćby wygrany wysoko drugi set, to szanse na awans do półfinału w Mediolanie będą niewielkie.

 • Wielki zwrot w polskich skokach. Aż trudno uwierzyć. Trener podjął zaskakującą decyzję
 • Gigantyczna sensacja w Sapporo! Potężny chaos tuż po konkursie. Zniszczoł nie wykorzystał szansy
 • Żyła jeszcze nie oddał skoku, a już został zdyskwalifikowany. Oto powód

  Żyła jeszcze nie oddał skoku, a już został zdyskwalifikowany. Oto powód

  Piotr Żyła nawet nie oddał skoku, a już został zdyskwalifikowany podczas niedzielnego konkursu w Sapporo. Chaos spotęgował jeszcze błąd w relacji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), która początkowo podała, że Polak nie został dopuszczony do startu. To jednak inny typ dyskwalifikacji niż ta, o którą chodzi w przypadku mistrza świata z Planicy.

 • Co za skok Kubackiego! Aż zacisnął pięść. Wyrównał najlepszy wynik w tym sezonie
 • Thurnbichler zostawia polskich skoczków. Legenda skoków reaguje na jego decyzję

  Thurnbichler zostawia polskich skoczków. Legenda skoków reaguje na jego decyzję

  - Wykonuje dobrą robotę, po prostu potrzebuje wsparcia - mówi Sport.pl o Thomasie Thurnbichlerze Toni Innauer. Legenda austriackich skoków twierdzi, że trenerowi polskich skoczków brakuje dyrektora dyscypliny, który mógłby pomóc mu z nowymi zadaniami i z zarządzaniem kryzysem, w którym znalazła się jego grupa.

 • Trzęsienie ziemi u giganta skoków! Wybuchł bunt. Potężny chaos

  Trzęsienie ziemi u giganta skoków! Wybuchł bunt. Potężny chaos

  Norweska telewizja NRK zdradziła informacje, które wskazywałyby, że pozostanie Alexandra Stoeckla w roli trenera Norwegów nie jest już możliwe. Powoli trzeba się zastanawiać nad przyszłością - zarówno austriackiego szkoleniowca, jak i skoków w Norwegii. Stoeckl powinien mieć kilka opcji, ale niewiele z nich wiąże go z pozostaniem w Skandynawii. A Norwegowie muszą się poważnie zastanowić, co dalej z tym sportem w ich kraju. Pojawia się coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi.

Copyright © Agora SA