Mistrz olimpijski wspiera Kubackiego i jego żonę. "Pani Marta ma dla kogo walczyć"

- Jesteśmy teraz myślami przy Dawidzie, jego żonie i córkach. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia pani Marty - przekazał Wojciech Fortuna w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty. Mistrz olimpijski z Sapporo wsparł rodzinę Dawida Kubackiego po tym, jak żona skoczka trafiła do szpitala.

Dawid Kubacki nagle wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Vikersund, zaliczanych do cyklu Raw Air. Skoczek wrócił do domu, a żadna z osób obecnych w sztabie nie chciała mówić o przyczynach tej decyzji, co sugerowało, że stało się coś złego. Potwierdził to sam Kubacki w poniedziałek. Poinformował na Instagramie, że jego żona Marta z przyczyn kardiologicznych trafiła do szpitala.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Dramatyczna sytuacja żony Dawida Kubackiego. Piękne słowa Wojciecha Fortuny: "Ma dla kogo walczyć"

Brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata od razu otrzymał olbrzymie wsparcie dla siebie i swojej żony. Słowa otuchy przekazali m.in. jego koledzy i rywale ze skoczni, Iga Świątek czy prezydent Andrzej Duda. Teraz dołączył do nich mistrz olimpijski w skokach narciarskich z 1972 r. z Sapporo - Wojciech Fortuna. - Łączę się z nimi i jego rodziną w tych trudnych chwilach. Trzymam kciuki za powrót do zdrowia pani Marty. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Musi być dobrze! Pani Marta ma dla kogo walczyć - powiedział były sportowiec w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Dawid Kubacki i Marta Kubacka ( Majcher ) Marta Kubacka kiedyś marzyła o igrzyskach. "Traktowałam ten sport poważnie"

W takim momencie rywalizacja sportowa schodzi na dalszy plan. Ze wpisu Kubackiego wynika, że sytuacja jest bardzo poważna. - Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła - napisał. Jednocześnie zapowiedział, że wycofuje się z dalszych startów w tym sezonie Pucharu Świata. - To była jedyna słuszna decyzja. Skoki narciarskie to tylko sport, który nie jest najważniejszy w życiu. I my, cała rodzina skoków narciarskich, przede wszystkim jesteśmy teraz myślami przy Dawidzie, jego żonie i córkach - skomentował Wojciech Fortuna.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Dawid i Marta Kubaccy są małżeństwem od 2019 r. Para doczekała się dwóch córek. W 2020 r. urodziła się starsza - Zuzanna, a w tym roku, gdy skoczek brał udział w Turnieju Czterech Skoczni na świat przyszła Maja.

Dawid Kubacki, Marta Kubacka z dziećmi Kulisy dramatu żony Dawida Kubackiego. Ojciec skoczka zabrał głos

Więcej o: