Iga Świątek wspiera Dawida Kubackiego i jego żonę. Dwa słowa

Iga Świątek dołączyła do grona sportowców, którzy wsparli Dawida Kubackiego w trudnej sytuacji życiowej z powodu stanu zdrowia jego żony Marty. Polka skomentowała instagramowy post skoczka.

Dawid Kubacki niespodziewanie nie wystąpił w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Vikersund. Nikt z trenerem Thomasem Thurnbichlerem włącznie nie chciał zdradzić szczegółów jego nieobecności. Ograniczano się do zdawkowych komentarzy o "problemach osobistych" polskiego skoczka.

Zobacz wideo Chwile grozy na High League. Spodek wstrzymał oddech. Izak: To był szok

Kubacki w poniedziałek zamieścił wpis na Instagramie. Napisał w nim, że jego żona Marta znalazła się w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, a jej stan jest ciężki. 33-latek dodał, że z tego zrozumiałego powodu zakończył już rywalizację w sezonie 2022/23.

Dawid Kubacki, Marta Kubacka z dziećmi Kulisy dramatu żony Dawida Kubackiego. Ojciec skoczka zabrał głos

Dawid Kubacki otrzymał liczne słowa wsparcia w komentarzach pod swoim postem na Instagramie. Przesłali je m.in. rywale ze skoczni Halvor Egner Granerud oraz Stefan Kraft czy wielu polskich sportowców, w tym Iga Świątek. "Dużo sił" - napisała liderka światowego rankingu. 

Iga Świątek ze wsparciem dla Dawida KubackiegoIga Świątek ze wsparciem dla Dawida Kubackiego screen: https://www.instagram.com/p/CqA5JBnq37M/

- Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze - powiedział natomiast Thomas Thurnbichler, trener kadry skoczków, cytowany przez Polski Związek Narciarski.

Adam Małysz oraz Dawid Kubacki z żoną Dramat Kubackiego. Małysz wysłał mu SMS. "Tak, oczywiście"

Wicelider Pucharu Świata i brązowy medalista niedawnych mistrzostw świata w Planicy nie wystąpi już w tym sezonie skoków narciarskich. Opuści konkursy w Lahti oraz loty w Planicy. Natomiast Iga Świątek po osiągnięciu półfinału w Indian Wells zmierza do Miami, aby tam bronić tytułu zdobytego sprzed roku.

Więcej o: