Zagraniczne media piszą o dramacie Dawida Kubackiego

Zagraniczne media zareagowały na wpis Dawida Kubackiego, w którym zdradza powody swojej nieobecności podczas niedzielnego konkursu w Vikersund. "Walka o życie" - brzmi tytuł na głównej stronie norweskiego serwisu "Dagbladet".

Dawid Kubacki niespodziewanie nie wystąpił w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Vikersund. Nikt z trenerem Thomasem Thurnbichlerem włącznie nie chciał zdradzić szczegółów jego nieobecności, ograniczając się do zdawkowych komentarzy o "problemach osobistych" polskiego skoczka.

Zobacz wideo Słoweńcy już wkrótce mogą mieć przewagę nad resztą świata w skokach

Światowe media piszą o dramacie Kubackiego

Je zdradził sam Kubacki, który w poniedziałek zamieścił wpis na Instagramie. Napisał w nim, że jego żona Marta znalazła się w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, a jej stan jest ciężki. Polski skoczek dodał, że z tego zrozumiałego powodu zakończył już rywalizację w sezonie 2022/23.

Słowa wsparcia w kierunku rodziny brązowego medalisty niedawnych mistrzostw świata w Planicy przesłali rywale ze skoczni, w tym Halvor Egner Granerud, który zapewnił sobie w niedzielę Kryształową Kulę, lecz z szacunku do rywala nie manifestował radości, ale także wielu polskich sportowców. - Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze - powiedział natomiast Thomas Thurnbichler, trener kadry skoczków, cytowany przez Polski Związek Narciarski.

DLOKR FIS pisze do Kubackiego. "Prosimy o to wszystkich kibiców"

Trudną sytuację rodziną oraz zakończenie zmagań w tym sezonie przez Kubackiego komentują również zagraniczne media. O "dramacie" zawodnika pisze austriacki dziennik "Kronen Zeitung", które uderza w podobne tony co szkoleniowiec Polaków. - W takich chwilach wszystko schodzi na drugi plan: skoczek narciarski Dawid Kubacki opuścił w niedzielę Puchar Świata w Vikersund, bo jego żona walczy o przeżycie w szpitalu. Polak przedwcześnie kończy sezon - czytamy. 

- Dawid Kubacki zakończył sezon z powodu rodzinnego dramat. Drugi najlepszy skoczek sezonu Pucharu Świata nie będzie już startował tej zimy, ponieważ jego żona Marta walczy o życie - to już słoweńska telewizja "RTVSLO".

Halvor Egner Granerud Sensacyjny pomysł ws. Raw Air. Granerud zareagował. "To trochę za mało"

W Norwegii, w kraju, z którego pochodzi największy rywal Kubackiego w tym sezonie, Halvor Egner Granerud, temat ten trafił na czołówki ogólnych serwisów informacyjnych, nie tylko sportowych. "Walka o życie" - brzmi tytuł na głównej stronie tamtejszego serwisu "Dagbladet". Natomiast niemiecki oddział "Eurosportu", obok trudnej sytuacji ze stanem zdrowia żony skoczka, dodaje, że trzy miesiące temu na świat przyszła ich córka, Maja.

Więcej o: