Granerud, Kraft, Geiger. Poruszające. Wyrazy wsparcia dla Kubackiego i jego żony

Wyrazy wsparcia z całego świata płyną do Dawida Kubackiego, po tym jak ten zamieścił na Instagramie dramatyczny wpis o tym, że jego żona Marta jest w ciężkim stanie w szpitalu i walczy o życie. Zareagowali m.in. Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft, a także przedstawiciele innych dyscyplin sportowych.

Dramatyczne wieści dotyczące Dawida Kubackiego i jego rodziny. Jak poinformował sam zawodnik, powodem jego nieobecności w niedzielnym konkursie w Vikersund jest to, że jego żona Marta znalazła się w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, a jej stan jest ciężki. Polski skoczek dodał, że z tego zrozumiałego powodu zakończył już rywalizację w sezonie 2022/23.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

"Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

 

Wyrazy wsparcia z całego świata dla Dawida Kubackiego. "Bądźcie silni!"

W kierunku Dawida Kubackiego i jego żony Marty spływają wyrazy wsparcia z całego sportowego świata. Zareagowali m.in. rywale polskiego zawodnika ze skoczni. 

- Bądźcie silni. Najlepsze życzenia, trzymam kciuki! - napisał Norweg Halvor Egner Granerud, z którym Kubacki do niedzieli walczył o Puchar Świata. 

- Wszystkiego dobrego Dawid dla ciebie i twojej rodziny. Naprawdę mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze - skomentował Niemiec Karl Geiger. - Życzę jak najlepiej - dodał jego rodak Philipp Raimund. 

Adam Małysz. Tak zakończyła się era w polskim sporcie. Historyczna chwila

- Nasze myśli są z wami. Wszystkiego dobrego - napisał Austriak Stefan Kraft. - Wszystkiego co najlepsze dla was wszystkich - to komentarz Słoweńca Petera Prevca.

- Moje myśli są z wami. Życzę tobie i twoim ukochanym wszystkiego, co najlepsze - napisał Norweg Daniel Andre Tande. Żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch, wysłała z kolei symboliczne serduszko.

Do Kubackiego odezwali się także przedstawiciele innych sportów. - Dużo zdrowiaaa!! Trzymajcie się! - napisała siatkarka Joanna Wołosz. - Trzymajcie się mocno - dodała lekkoatletka Anna Kiełbasińska. - Dużo zdrowia! - skomentował siatkarz Piotr Nowakowski.

Więcej o: