Marta Kubacka kiedyś marzyła o igrzyskach. "Traktowałam ten sport poważnie"

Dawid Kubacki przekazał w poniedziałek tragiczne wiadomości. Jego żona Marta przebywa w szpitalu, gdzie lekarze walczą o jej życie. Mało kto wie, że kiedyś sama była czynnym sportowcem, a nawet reprezentantką Polski.

Dawid Kubacki nie zaprezentował się w niedzielnej rywalizacji w Lillehammer z powodów rodzinnych. W poniedziałek skoczek wyjaśnił podjętą decyzję i przekazał bardzo smutne informacje. - Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie - napisał w mediach społecznościowych. Poinformował przy okazji, że nie wystąpi już w tym sezonie.

Zobacz wideo Ahonen upił się tam, a potem skoczył 240 metrów. Ten pub znają wszyscy, którzy jeżdżą do Planicy

Żona Kubackiego w ciężkim stanie w szpitalu. Kim jest Marta Kubacka?

Dawid i Marta Kubaccy od lat tworzą szczęśliwą rodzinę. Parę połączyły wspólne studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Co ciekawe żona zawodnika również ma za sobą karierę sportową. Przez lata trenowała szermierkę i była nawet w kadrze narodowej. - Jako reprezentantka naszego kraju jeździłam na różne Puchary Świata, także na mistrzostwa Europy – nie powiem, żebym odnosiła tam jakieś większe sukcesy, jednak traktowałam ten sport poważnie - opowiadała w wywiadzie na antenie Radia Zet. Choć jej marzeniem był występ na igrzyskach olimpijskich, kontuzja zatrzymała rozwój kariery.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dawid Kubacki Zagraniczne media piszą o dramacie Dawida Kubackiego

Mistrz świata poślubił Martę Majcher 1 maja 2019 roku. 29 grudnia 2020 roku para powitała na świecie pierwszą córkę, Zuzannę. Początkiem tego roku, 6 stycznia, na świat przyszła druga córka Maja. Rodzina Kubackich mieszka w Zakopanem, natomiast żona zawodnika pochodzi z Katowic. 

Kubacki może liczyć na całkowite wsparcie żony. Przed narodzinami córek Marta Kubacka często towarzyszyła skoczkowi podczas zawodów. Reprezentowała go również podczas różnych wydarzeń, jak na przykład Gala Mistrzów Sportu, gdzie odbierała w jego imieniu statuetki za poszczególne miejsca w plebiscycie na najlepszego sportowca roku. Oprócz tego unika ona świata mediów.

Halvor Egner Granerud Sensacyjny pomysł ws. Raw Air. Granerud zareagował. "To trochę za mało"

Informacje o stanie zdrowia żony Kubackiego wstrząsnęły całym światem skoków narciarskich. Słowa wsparcia dla rodziny zawodnika skierowali między innymi trener Thomas Thurnbichler oraz Międzynarodowa Federacja Narciarska. Nie zabrakło również wpisów w mediach społecznościowych rywali mistrza świata. Teraz należy mieć nadzieję na szybki powrót żony skoczka do zdrowia. -  Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła - przekonywał Kubacki.

Więcej o: