Andrzej Duda wsparł Kubackiego i jego żonę. Co za słowa. "Drogi Panie Dawidzie"

Andrzej Duda, prezydent Polski, wsparł Dawida Kubackiego i jego żonę, która w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. - Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!! - napisał m.in. na Twitterze.

W poniedziałek Dawid Kubacki poinformował na Instagramie, że jego żona Marta z przyczyn kardiologicznych znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu i walczy o życie. Najlepszy obecnie polski skoczek dodał, że z tego powodu zakończył już starty w bieżącym sezonie Pucharu Świata.

Zobacz wideo Niedosyt na koniec MŚ w Planicy. Skoki utrzymały Polskę w światowej czołówce

Dawid Kubacki, Marta Kubacka z dziećmi Kulisy dramatu żony Dawida Kubackiego. Ojciec skoczka zabrał głos

Andrzej Duda wspiera Dawida Kubackiego i jego żonę. "Jesteśmy z Panem!!!"

Wsparcie dla Dawida Kubackiego i jego żony pokazał Andrzej Duda, prezydent Polski. 

- W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!! - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Kubacki otrzymuje wyrazy wsparcia z różnych stron świata skoków narciarskich. W komentarzach pod jego postem odezwali się m.in. najwięksi rywale ze skoczni - Norweg Halvor Egner Granerud, Austriak Stefan Kraft i Niemiec Karl Geiger. Specjalny komunikat zaadresowany do Polaka opublikowała także międzynarodowa federacja FIS oraz Adam Małysz, były znakomity skoczek, a obecnie prezes Polskiego Związku Narciarskiego. O sprawie piszą też zagraniczne media. Wszyscy bez wyjątku wierzą, że cała sprawa zakończy się pomyślnie. 

Kubacki jest obecnie wiceliderem klasyfikacji Pucharu Świata. Ma 1592 punktów, 466 mniej od Graneruda. Tuż za Polakiem jest Stefan Kraft (1550 punktów), a czwarte miejsce zajmuje Słoweniec, Anze Lanisek (1474 punktów).

Thomas Thurnbichler i Dawid Kubacki podczas letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Wisła, 23 lipca 2022 r. Thurnbichler mówi o Kubackim i jego żonie. Ujmujące słowa

Kim jest Marta Kubacka?

Dawid i Marta Kubaccy od lat tworzą szczęśliwą rodzinę. Parę połączyły wspólne studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Co ciekawe żona zawodnika również ma za sobą karierę sportową. Przez lata trenowała szermierkę i była nawet w kadrze narodowej. - Jako reprezentantka naszego kraju jeździłam na różne Puchary Świata, także na mistrzostwa Europy – nie powiem, żebym odnosiła tam jakieś większe sukcesy, jednak traktowałam ten sport poważnie - opowiadała w wywiadzie na antenie Radia Zet. Choć jej marzeniem był występ na igrzyskach olimpijskich, kontuzja zatrzymała rozwój kariery.

Więcej o: