Tak wyglądało powitanie Piotra Żyły w hotelu. Mistrz nagle oszalał [WIDEO]

Był sukces, przyszedł czas na świętowanie! Portal skaczemy.pl opublikował wideo z powitania Piotra Żyły przez polską kadrę po zdobyciu przez niego tytułu mistrza świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Nie zabrakło gratulacji, tańców i symbolicznej lampki szampana, ale dłuższej zabawy być nie mogło, bo już w niedzielę reprezentacja Polski weźmie udział w konkursie drużyn mieszanych.

Piotr Żyła nie był wymieniany w gronie faworytów do złota, ale w sobotnie popołudnie był zdecydowanie najlepszym skoczkiem w konkursie na skoczni normalnej na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Po pierwszej serii Polak prowadził po skoku na 105 metrów, a w drugiej kolejce wytrzymał ciśnienie i również poszybował dalej od najgroźniejszych rywali, osiągając 102,5 metra. Srebrny medal przypadł Niemcowi Karlowi Geigerowi, a brązowy Słoweńcowi Anże Laniskowi.

Zobacz wideo Wielka przemiana Piotra Żyły! W tym elemencie zdeklasował rywali! [W punkt K #3"]

Rozczarowali faworyci. Tuż za podium uplasował się dominator tego sezonu - Halvor Egner Granerud, a Markus Eisenbichler i Kamil Stoch zajęli kolejno miejsca 17. i 22. Nieco więcej spodziewano się też po piątym, broniącym tytułu Dawidzie Kubackim.

Germany Nordic Skiing WorldsJak duże dziecko polskich skoków wyrosło na multimedalistę! Piotr Żyła mistrzem świata!

"Gratulacje, Pietro!" Tak wyglądało powitanie Piotra Żyły!

Po tak dużym sukcesie nie mogło zabraknąć świętowania. Nie mogło być ono przesadnie imponujące, bo w niedzielę zawodników czeka konkurs drużyn mieszanych, ale nie obyło się bez gratulacji, tańców w kółeczku i symbolicznej lampki szampana.

- Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i sztabowi, bo jesteśmy teamem i raz wygrywa ten, raz wygrywa drugi, ale zawsze razem wygrywamy i razem przegrywamy. Dziękuję bardzo wszystkim i teraz czas na bardzo duże gratulacje dla mistrza świata Piotra Żyły - mówił trener Michal Doleżal.

- Dzięki! Aaaaaaaaaaaaaaaa! - odpowiedział w swoim stylu Żyła. Więcej można zobaczyć na wideo przygotowanym przez kanał SkaczemyPL. 

 

Piotr Żyła zdobył mistrzostwo świataŻyła dziś nie zaśnie? Małysz ma przewrotny plan: "Spokojnie, padnie"

"Byłem jak kobyła. Klapki na oczach i full gaz!"

- Coś tam mówili, ale ja byłem jak kobyła - miałem klapki na oczach, mnie nie interesowało nic, tylko szedłem full gaz! - komentował swoje zwycięstwo Piotr Żyła w niezwykłej rozmowie z naszym korespondentem w Oberstdorfie, Łukaszem Jachimiakiem. 

34-letni Polak został w sobotę najstarszym mistrzem świata w skokach narciarskich w historii tej dyscypliny. Wyprzedził w tej klasyfikacji 31-letniego Andersa Bardala, a przecież wcześniej wygrał tylko dwa konkursy Pucharu Świata. 

W niedzielę polskich skoczków i skoczkinie czeka konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej. Początek o godzinie 17:00, relacja na żywo w Sport.pl. Później zawodnicy i zawodniczki przeniosą się na skocznię dużą. Konkurs indywidualny panów zaplanowany jest na piątek 5 marca, a dzień później odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Więcej o: