Filip Starzyński

Polski piłkarz grający na pozycji ofensywnego pomocnika w Zagłębiu Lubin. W przeszłości występował również w lidze belgijskiej. Starzyński gra także w reprezentacji Polski. Był uczestnikiem Euro 2016.
Data urodzenia: 27.05.1991
Miejsce urodzenia: Szczecin, Polska
Wzrost: 1,84 m
Facebook: facebook.com/FilipStarzynskiFanPage/
Instagram: instagram.com/f.starzynski/

Przebieg kariery

Filip Starzyński rozpoczynał swoją karierę w juniorskiej sekcji Wichra Przelewice. Później trafił do młodzieżowej drużyny Salosu Szczecin. W sezonie 2009/10 grał w juniorach Ruchu Chorzów. Dopiero rok później trafił do pierwszej drużyny. W Ruchu grał do lata 2015. W barwach "Niebieskich" wystąpił w 101 spotkaniach, w których zdobył 21 bramek. 26 czerwca 2015 jako wolny zawodnik podpisał kontrakt z KSC Lokeren. W belgijskim klubie miał kłopot z regularną grą i złapaniem formy. W ciągu sześciu miesięcy wystąpił zaledwie 9 razy, ale nie strzelił żadnego gola, ani nie zanotował asysty.

Powrót do Polski

Polak uznał, więc, że powróci do Ekstraklasy. Lokeren wypożyczyło go do Zagłębia Lubin, a ten zanotował dobrą rundę wiosenną. Zagrał w 16 meczach, w których zdobył 3 gole i był wyróżniającą się postacią, dlatego Zagłębie zdecydowało się wykupić Starzyńskiego. Ofensywny pomocnik kosztował ich około 700 tysięcy euro. Jego umowa z Zagłębiem obowiązuje do czerwca 2020.

Reprezentacja

Adam Nawałka powołał Filipa Starzyńskiego w styczniu 2014 r. na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednak zadebiutował dopiero osiem miesięcy później w wygranym 7:0 spotkaniu eliminacyjnym z Gibraltarem. W marcu 2016 roku zdobył swoją pierwszą bramkę dla kadry, w wygranym 5:0 towarzyskim meczu z Finlandią. Starzyński został powołany na Euro 2016, gdzie Polska odpadła dopiero w ćwierćfinale turnieju.

Filip Starzyński

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.