Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław. Miedziowi rozgromili Śląsk, a Starzyński strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego

Derby Dolnego Śląska okazały się bardzo emocjonującym widowiskiem. W 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało ze Śląskiem Wrocław aż 4:0. Bohaterem spotkania był Filip Starzyński.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 40. minucie, kiedy Starzyński strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego kompletnie zmylił Jakuba Słowika i umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później było już 2:0. Starzyński zagrał na wolne pole do Filipa Jagiełły, a ten strzałem z około 16. metra pokonał Słowika, posyłając futbolówkę pomiędzy jego nogami.

W 84. minucie Starzyński znowu spróbował zaskoczyć bramkarza tzw. centrostrzałem z rzutu rożnego i kolejny raz go pokonał. Tym razem jednak piłka otarła się jeszcze od Marcina Robaka. Były król strzelców ekstraklasy zanotował samobójcze trafienie.

W 87. minucie na boisku zameldował się Dawid Pakulski i już 60 sekund później popisał się kapitalnym strzałem z dystansu. Później wynik się już nie zmienił.

Po ośmiu kolejkach Zagłębie ma 15 punktów i jest wiceliderem, tuż za Lechią Gdańsk (17 pkt). Śląsk zajmuje dopiero 13. lokatę.